Z czego czerpiecie pewność siebie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-24, 13:53   #1
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554

Z czego czerpiecie pewność siebie?


Jestem ciekawa, na czym budujecie swoją pewność siebie. Rozumiem to jako przekonanie o własnej wartości, umiejętnościach, poczuciu, że potraficie sobie poradzić ze stawianymi sobie celami, zdobyć to, na czym wam zależy, że działacie skutecznie, rozsądnie, potraficie zjednać sympatię innych itd.
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 14:16   #2
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa, na czym budujecie swoją pewność siebie. Rozumiem to jako przekonanie o własnej wartości, umiejętnościach, poczuciu, że potraficie sobie poradzić ze stawianymi sobie celami, zdobyć to, na czym wam zależy, że działacie skutecznie, rozsądnie, potraficie zjednać sympatię innych itd.
Z kosmosu xD

A tak serio to chyba z dystansu do siebie i wszystkiego dookoła.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2019-01-24 o 14:17
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 14:34   #3
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Ja z tego, że jestem doceniana w domu i w pracy. Z tego, że rodzice mi wpoili za dzieciaka, że jestem wartościowa, kochana, ważna, mądra itd. no i jak patrze w lustro to też jest o.k. ale cały czas pracuję nad podwyższeniem pewności siebie. Uczę się kolejnego języka, uprawiam sport żeby być w dobrej formie, w pracy staram sie wyjść ze strefy komfortu i robić coraz trudniejsze rzeczy. I chyba to wszystko razem działa.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 15:24   #4
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Z własnej za-je-bis-to-ści. No ba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 15:34   #5
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa, na czym budujecie swoją pewność siebie. Rozumiem to jako przekonanie o własnej wartości, umiejętnościach, poczuciu, że potraficie sobie poradzić ze stawianymi sobie celami, zdobyć to, na czym wam zależy, że działacie skutecznie, rozsądnie, potraficie zjednać sympatię innych itd.
Poguglaj sobie temat zasobów w psychologii. Tam masz wymienione wszystko, z czego tę pewność można brać.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 15:41   #6
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Z kosmosu xD


Szczerze - nie wiem. Wydaje mi się że jakiś czas temu - tak pod koniec liceum - zaczęłam udawać osobę pewną siebie (bo nienawidziłam siebie za bycie roztrzęsioną kupką nieszczęścia) i jakoś mi to weszło w krew, stało się drugą naturą.

Do tego oczywiście czerpię pewność siebie z pozytywnych doświadczeń z innymi, w pracy i w relacjach.

I coś co bardzo mi pomogło - ograniczenie negatywnego wewnętrznego monologu. Zamiast ciągłego wmawiania sobie że jestem do niczego i nic mi się nie uda, postanowiłam okazywać sobie ten sam szacunek jakiego wymagam od innych. Nie przyjaźniłabym się z kimś kto mówiłby mi codziennie "jesteś brzydka i ogólnie do dupy", więc dlaczego mam traktować samą siebie w ten sposób?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 16:03   #7
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Z własnej za-je-bis-to-ści. No ba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 16:06   #8
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Słuszne słowa. Trzeba się trochę nad sobą napracować, ale efekt jest świetny.
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 17:48   #9
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Nie umiem sobie wyobrazić, jak to jest udawać pewną siebie. O czego zacząć? Od niemówienia innym o swoich obawach, kompleksach? Czy wręcz mówienie, że jest się zadowolonym z tego czy tamtego?

Niby nie mam fobii społecznych, jak trzeba, to załatwię, pogadam, postawię na swoim, ale jednak, właśnie, te wewnętrzne monologi negatywności... Często mimowolnie powtarzam sobie takie demotywujące słowa z byle powodu.

Staram się robić nowe rzeczy, ale ciągle wychodzą mi nie tak jak bym chciała, gorzej niż innym. No i to niestety nie pomaga.

Edytowane przez olennnkaaaa
Czas edycji: 2019-01-24 o 17:52
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 18:09   #10
blvckmagic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 17
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Nie umiem sobie wyobrazić, jak to jest udawać pewną siebie. O czego zacząć? Od niemówienia innym o swoich obawach, kompleksach? Czy wręcz mówienie, że jest się zadowolonym z tego czy tamtego?

Niby nie mam fobii społecznych, jak trzeba, to załatwię, pogadam, postawię na swoim, ale jednak, właśnie, te wewnętrzne monologi negatywności... Często mimowolnie powtarzam sobie takie demotywujące słowa z byle powodu.

Staram się robić nowe rzeczy, ale ciągle wychodzą mi nie tak jak bym chciała, gorzej niż innym. No i to niestety nie pomaga.
jesteś perfekcjonistką może? bo ja jestem. i też tak miałam, strasznie mnie to demotywowało i dobijało. nadal chciałabym robić wszystko najlepiej i najdokładniej jak się da, ale żyje mi się dużo lepiej od kiedy:
- inni ludzie nie są dla mnie żadnym punktem odniesienia, robię rzeczy w swoim tempie i cieszę się, jak się nauczę czegoś nowego
- wiem, że jest masa ludzi, którzy są ode mnie w czymś lepsi i traktuję tę świadomość jako inspirację (jak mam okazję z nimi poprzebywać i czegoś się dowiedzieć to w ogóle super) a nie pretekst do dowalania sobie
- jak mi coś naprawdę bardzo nie wychodzi, to nie zmuszam się do tego, zostawiam, może to nie dla mnie
- mam ochotę być świetnym pracownikiem, najlepszym studentem, mieć bogate życie towarzyskie, super hobby i spać 8 godzin, ale czasami wszystkiego nie da się pogodzić i lepiej trochę odpuścić

mam potrzebę robienia rzeczy dobrze i dbania o siebie, bo sprawia mi to radość, a nie wynika z potrzeby bycia najmądrzejszą / najzdolniejszą / najładniejszą. jakakolwiek pewność siebie zaczęła się u mnie rozwijać jak sobie uświadomiłam, że nawet gdybym taka była to za wiele by się nie zmieniło - wybitni ludzie też mają swoje problemy i słabostki, pozdro paulo coelho
blvckmagic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 18:37   #11
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

W sytuacjach, kiedy boję się że zrobię z siebie debila i normalnie by mnie to hamowało i psuło pewność siebie - mówię sobie że już tu głupszych widzieli/ ktoś inny też sie ośmieszył itd. Uśmiechnę się, pośmieję i będzie ok, nie rozpamiętuję.

Bardzo mi to pomaga w życiu, dystans do siebie i do innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 19:39   #12
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Nie umiem sobie wyobrazić, jak to jest udawać pewną siebie.
Bo nie da się udawać. To tak, jakby komuś powiedzieć, żeby udawał że złamana noga jest zdrowa i normalnie chodził. Skoro ktoś jest w stanie udawać, to ma pewność siebie.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 20:38   #13
_Julita89
Raczkowanie
 
Avatar _Julita89
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 181
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Kolejność przypadkowa:

- z urody, nieskromnie powiem że przez innych jestem uważana za osobę atrakcyjną, a wg mnie samej to już wgl jestem śliczna, szczerze nie znam w swoim otoczeniu piekniejszej kobiety postrzegając siebie jako atrakcyjną fizycznie mam pewność siebie, bo uroda bardzo w życiu pomaga

- to, że zawsze dostaje czego chcę. może nie od razu, ani nie z łatwością, ale nigdy nie poddaje się bez walki, a nawet jeśli przegrywam i odpuszczam, to dziwnym życiowym trafem i tak w większości dostaję to co chciałam. Wypuszczam cos, a to do mnie wraca. To mega buduje poczucie wartości.

- sukcesy na tle zawodowym i zainteresowań, gdy moja pasja zaczęła przynosić mi zyski nie tylko w postaci spelniania marzen czy "nagród" ale i kasy, stałam się pewna siebie i tego ze jestem w stanie zrobic wszystko

- mam charakter ktory sprawia że nie mozna przejsc obok mnie obojetnie i albo mnie sie uwielbia, albo nieznosi nie jestem przecietna czy nijaka i to daje mi pewnosc siebie i zwyczajny fun
__________________
28.02 ...and I said "yes"
_Julita89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 21:54   #14
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Nie zawsze jestem pewna siebie, ale jeśli jestem, to głównie wynika to z wiedzy, którą posiadam (na danym temat, nie piszę o takiej ogólnej) i której jestem świadoma.
Nigdy nie budowałam swojej pewności siebie na wyglądzie, bo to daleko nie prowadzi.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 23:03   #15
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Bo nie da się udawać. To tak, jakby komuś powiedzieć, żeby udawał że złamana noga jest zdrowa i normalnie chodził. Skoro ktoś jest w stanie udawać, to ma pewność siebie.
Nie zgadzam się, a przynajmniej w moim doświadczeniu tak nie jest. Pamiętam momenty w których musiałam dosłownie wbić paznokcie w dłoń prawie do krwi żeby przestać się trząść, wstać i przemówić. Udawałam kogoś, kto ufa w swoje umiejętności, ale nie czułam tego wcale. Bałam się nawet kontaktu wzrokowego. Dobrych kilka lat później mogę wygłosić przemówienie przed setkami osób i czuć się pewnie. Nie miałam tej pewności wcześniej, zapewniam cię.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 06:30   #16
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, a przynajmniej w moim doświadczeniu tak nie jest. Pamiętam momenty w których musiałam dosłownie wbić paznokcie w dłoń prawie do krwi żeby przestać się trząść, wstać i przemówić. Udawałam kogoś, kto ufa w swoje umiejętności, ale nie czułam tego wcale. Bałam się nawet kontaktu wzrokowego. Dobrych kilka lat później mogę wygłosić przemówienie przed setkami osób i czuć się pewnie. Nie miałam tej pewności wcześniej, zapewniam cię.
Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Jeszcze kilka lat temu wychodziłam przed grupę słuchaczy, trzęsąc się wewnątrz, a na zewnątrz wyglądało, jakbym była w swoim żywiole i była przygotowana absolutnie na wszystko (zwykle nie byłam)
I wątpię, żeby to była pewność siebie, którą nie wiem no.. wypierałam? Nie da się mieć pewności siebie i przed występieniem mieć objawy typu bezsennność, ból brzucha, panika, trzęsące się i spocone dłonie.
A podczas wystąpienia udawałam, że wiem wszystko i czuję się w tej roli wyśmienicie.

Teraz nie mam problemu z robieniem prezentacji czy szkoleń.


I fakt, zaprzestanie dobijających siebie monologów pomaga.
Niezaprzeczalnie pomaga też, gdy dobrze nam się wiedzie, dzięki temu zyskujemy wiarę w siebie i coraz więcej nam się udaje, bo podchodzimy do życia z innym podejściem i to takie samo napędzające się poczucie własnej wartości.
Ale to już się raczej dzieje później - gdy zaprzestaniemy tych monologów i zaczniemy dostrzegać, jak wiele nam się w życiu udaje. Bo zwykle się nie jest kompletnym nieudacznikiem, tylko skupia sie na porażkach, a ignoruje sukcesy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 07:13   #17
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

To, co opisujecie to jest właśnie NABYWANIE pewności siebie. Nie udawanie.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 09:55   #18
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
I fakt, zaprzestanie dobijających siebie monologów pomaga.
Niezaprzeczalnie pomaga też, gdy dobrze nam się wiedzie, dzięki temu zyskujemy wiarę w siebie i coraz więcej nam się udaje, bo podchodzimy do życia z innym podejściem i to takie samo napędzające się poczucie własnej wartości.
Ale to już się raczej dzieje później - gdy zaprzestaniemy tych monologów i zaczniemy dostrzegać, jak wiele nam się w życiu udaje. Bo zwykle się nie jest kompletnym nieudacznikiem, tylko skupia sie na porażkach, a ignoruje sukcesy.
Teraz nie odnoszę żadnych sukcesów, nie czuję się dobrym pracownikiem, bo są znacznie ode mnie lepsi, ale na etapie studiów, gdy się wyróżniałam zaangażowaniem, bo naprawdę to lubiłam, też nie czułam się pewnie. Wyniosłam takie podejście z domu, potem z doświadczeń z ludźmi i nie umiem z tego wybrnąć. Jestem taką przeciętniarą: ani ładna, ani brzydka, ludzie mnie w towarzystwie tolerują, ale nie mam tej energii, która ludzi przyciąga. Nie mówię wszystkich, mówię o jakichkolwiek.
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 10:14   #19
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
Teraz nie odnoszę żadnych sukcesów, nie czuję się dobrym pracownikiem, bo są znacznie ode mnie lepsi, ale na etapie studiów, gdy się wyróżniałam zaangażowaniem, bo naprawdę to lubiłam, też nie czułam się pewnie. Wyniosłam takie podejście z domu, potem z doświadczeń z ludźmi i nie umiem z tego wybrnąć. Jestem taką przeciętniarą: ani ładna, ani brzydka, ludzie mnie w towarzystwie tolerują, ale nie mam tej energii, która ludzi przyciąga. Nie mówię wszystkich, mówię o jakichkolwiek.

A po co Ci to przyciąganie ludzi tak naprawdę?
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 10:24   #20
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Ja trochę zawdzięczam rodzicom. Gdy byłam mała to traktowali mnie poważnie, mówili że zawsze warto zadawać pytania, a durnymi nauczycielami nie warto się przejmować. Ogólnie miałam z nimi dość pokrętną relację bo jednocześnie mnie chwalili, ale potrafili też zjechać mnie równo, trochę za mocno. I potem negatywne komentarze nie robiły na mnie specjalnego wrażenia, bo przecież gorsze rzeczy się już słyszało w domu.
Dobrze mi się żyje wiedząc, że większość przykrych słów pada w złości, a duża część to głównie słowa ludzi, którzy zazdroszczą mi wielu rzeczy. Trzeba znać i akceptować swoje słabe strony, żeby wiedzieć, które słowa sobie warto wziąć do serca.
No i bez dystansu do siebie nie wyobrażam sobie ani jednego dnia, no nie da się brać życia całkiem na poważnie.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.


Edytowane przez fleur05
Czas edycji: 2019-01-25 o 10:26
fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 11:34   #21
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;86417000]A po co Ci to przyciąganie ludzi tak naprawdę?[/QUOTE]

Nie chodzi o przyciąganie tabunów ludzi, bycie duszą towarzystwa. Na każdym etapie miałam tylko znajomych, z którymi łączyła mnie sytuacja, potem znajomość się urywała, znajomości nie przechodziły na grunt prywatny, choć ja wychodziłam z taką inicjatywą.
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 13:01   #22
KiszkaPasztetowa
Raczkowanie
 
Avatar KiszkaPasztetowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 333
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Moja pewnosc siebie mam dzieki wyuczonemu zawodowi i nieprzecietnej wiedzy w tematach zawodowych wlasnie oraz wolnosc finanswa jaka sobie wypracowalam do 35go roku zycia.Pracuje juz tylko bo lubie a nie bo musze.To mi daje super pewnosc siebie i niezaleznosc
KiszkaPasztetowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 14:52   #23
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
To, co opisujecie to jest właśnie NABYWANIE pewności siebie. Nie udawanie.
Nabywanie PRZEZ udawanie. Bo ja jej nie miałam. Świadomie starałam się zachowywać jak osoba która ma i działałam "wbrew" sobie i moim naturalnym instynktom.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 20:53   #24
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Nic nie daje mi większej pewności siebie, niż moja własna rodzina. Mąż, który mnie ceni, dzieci, które widzę, że dobrze wychowujemy
Wszystko inne wtedy ma mniejsze znaczenie.

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez KiszkaPasztetowa Pokaż wiadomość
Moja pewnosc siebie mam dzieki wyuczonemu zawodowi i nieprzecietnej wiedzy w tematach zawodowych wlasnie oraz wolnosc finanswa jaka sobie wypracowalam do 35go roku zycia.Pracuje juz tylko bo lubie a nie bo musze.To mi daje super pewnosc siebie i niezaleznosc
Super sprawa
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 22:43   #25
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Skąd się bierze u mnie pewność siebie? Głupio zabrzmi, ale- z siebie.
Z tego, że to, co robię robię dobrze, potrafię poradzić sobie w trudnych sytuacjach, radzić sobie z przeciwnościami a w pracy osiągnęłam sporo pomimo stosunkowo młodego wieku. Może tez i z tego, że nigdy nikomu niczego nie zazdroszczę i umiem się cieszyć tym, co sama sobie wypracowałam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 22:46   #26
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Chyba z tego, że inaczej patrzę na świat. Nie traktuję wszystkiego śmiertelnie poważnie, daje sobie prawo do popełniania błędów i głupot. Błąd nie świadczy o tym, że jestem beznadziejna, tylko że się pomyliłam. Zdarza się najlepszym. Za to po każdym sukcesie podchodzę mówię do siebie głośno, że jestem zaj... .

Nauczyłam się przy innych doceniać swoje sukcesy, umiejętności i dobre strony. Uznałam też, że nie jestem od nikogo gorsza ani lepsza. Po prostu każdy jest inny i spoko. I za każdym razem, gdy komuś coś się udaje i już już miałabym pomyśleć, że dlaczego nie mnie, może jestem nie taka jak trzeba, to przychodzi refleksja, że jestem taka jak mam być i może po prostu nie mam takich zdolności ale mam za to masę innych. Nie biorę się ponadto za rzeczy, na których wiem, że polegnę .

Tak że śmiało mogę powiedzieć, że swojej pewności siebie się nauczyłam, dużo pracowałam z terapeutką i doszłam do tego sama. Czerpie to z siebie samej i daje mi to poczucie dumy z własnego osiągnięcia.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 05:41   #27
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Chyba z tego, że inaczej patrzę na świat. Nie traktuję wszystkiego śmiertelnie poważnie, daje sobie prawo do popełniania błędów i głupot. Błąd nie świadczy o tym, że jestem beznadziejna, tylko że się pomyliłam. Zdarza się najlepszym. Za to po każdym sukcesie podchodzę mówię do siebie głośno, że jestem zaj... .

Nauczyłam się przy innych doceniać swoje sukcesy, umiejętności i dobre strony. Uznałam też, że nie jestem od nikogo gorsza ani lepsza. Po prostu każdy jest inny i spoko. I za każdym razem, gdy komuś coś się udaje i już już miałabym pomyśleć, że dlaczego nie mnie, może jestem nie taka jak trzeba, to przychodzi refleksja, że jestem taka jak mam być i może po prostu nie mam takich zdolności ale mam za to masę innych. Nie biorę się ponadto za rzeczy, na których wiem, że polegnę .

Tak że śmiało mogę powiedzieć, że swojej pewności siebie się nauczyłam, dużo pracowałam z terapeutką i doszłam do tego sama. Czerpie to z siebie samej i daje mi to poczucie dumy z własnego osiągnięcia.
Chapeau bas, Bananalamo!
To, co tu podałas to gotowy sposób, by czuć się spełnionym i pewnym siebie. Szacunek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 11:20   #28
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Ja pewnosc siebie biore z dystansu do ludzi i siebie. Nie biore tez tak do siebie wszystkiego dzieki temu jestem wyluzowana. Duzo mi tez pomogl fakt olewania pewnych spraw. Wazna jest tez dla mnie moja rodzina, ktora daje mi kopa do dzialania. Bywaja dni kiedy czuje taka radosc w sercu ze mam corke i meza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 16:57   #29
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nabywanie PRZEZ udawanie. Bo ja jej nie miałam. Świadomie starałam się zachowywać jak osoba która ma i działałam "wbrew" sobie i moim naturalnym instynktom.
Też to zrobiłam! I udało się w stu procentach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 22:14   #30
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Z czego czerpiecie pewność siebie?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Z własnej za-je-bis-to-ści. No ba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-28 00:56:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.