Udaję kogoś, kim nie jestem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-09, 13:35   #1
i_have_no_name
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2

Udaję kogoś, kim nie jestem...


Cześć! Czuję, że muszę się komuś tak po prostu wygadać z tego, co leży mi właśnie na sercu...

Obecnie jestem osobą w wieku licealnym i odkąd pamiętam była zawsze osobą może nie tyle co nieśmiałą (choć to pewnie w granicach jakiejś normalności też), ale zamkniętą w sobie; nie dopuszczałam do siebie zbyt blisko wielu ludzi; miałam dwie lub trzy bliższe koleżanki i tyle, albo w ogóle ich nie miałam, bo bywało też tak.

Od pewnego czasu zauważyłam u siebie taką dziwną przypadłość, że udaję przed ludźmi kogoś, kim nie jestem. Zależne jest to, oczywiście, od ludzi wśród, których się znajduję. I nie mówię w tym przypadku o kłamaniu przed kimś, tylko o zachowywaniu się jak zupełnie inna osoba.

Wśród tych ludzi, których się nie znam za dobrze lub po prostu się wstydzę potrafię się w ogóle nie odzywać lub mówić tylko wtedy, kiedy mnie o to proszą. I to by wydawało się zupełnie normalną sprawą. Gorzej jest jednak z tym, że wśród ludzi, z którymi jestem jakoś bliżej zachowuje się jak... idiotka, jak zupełnie inna osoba; jak taka, która rozpaczliwie żebrze o atencję i robię to całkowicie niekontrolowanie. Po takim spotkaniu ze znajomymi wracam do domu i czuję wręcz do siebie wstręt za to.

Czuję, że to jest sprzeczne z prawdziwym obrazem mnie, choć też trudno mi określić jaka naprawdę jestem. Tak trochę jakbym siebie nie znała. Nie umiem wymienić zbyt wielu swoich cech. W ogóle to czasami czuję się tak, jakbym żyła gdzieś w swoim wewnętrznym świecie, a to co dzieje na zewnątrz było zamglone, jakbym nie była częścią tego świata, jakbym tylko na nią patrzyła.

Sama nie wiem, jakiej oczekuję od was odpowiedzi, pisząc to. Chyba musiałam się komuś wygadać. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas.
i_have_no_name jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 13:59   #2
hellokejti_
Przyczajenie
 
Avatar hellokejti_
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 18
Dot.: Udaje kogoś, kim nie jestem...

Rozważałaś wizytę u psychologa? Wiem, że może Ci się wydawać, ze to zwykła nieśmiałość, ale są różne zaburzenia, które można leczyć, i dobrze, żeby ktoś z tobą o tym pogadał i pomógł zrozumieć dokładnie co Ci jest
hellokejti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 15:14   #3
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Udaje kogoś, kim nie jestem...

Mnie to wygląda na niskie poczucie własnej wartości, też bym sugerowała pomoc specjalisty.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 07:45   #4
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Udaje kogoś, kim nie jestem...

Nie znam osoby, która zawsze, wszędzie i przy każdym zachowuje się tak samo. Dla mnie to jest normalne. Z obcymi nie rozmawiam, w gronie moich znajomych, których lubię i czuję się swobodnie dużo mówię i się śmieję. Przy rodzicach jestem jeszcze inną osobą.
I nie robię tego pod przymusem czy specjalnie.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-11 08:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.