zmiana pracy w okresie epidemii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-26, 13:03   #1
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 139

zmiana pracy w okresie epidemii


Myślicie, że jest to w ogóle możliwe? Ja od paru lat próbuję zmienić pracę, nie jest to proste bo sama mieszkam, mam kredyt i nie mogę na nikogo liczyć i szukałam tylko stabilnej pracy, byłam na kilku rozmowach, ale nie udało się.
Miałam jednak taką nić nadziei, że może się uda. A teraz? Tylko się słyszy o wzroście bezrobocia itp.
Nie wiem kiedy to wszystko się odbuduje, wiem że inni pewnie mi zazdroszczą, że nie grozi mi zwolnienie i mam co miesiąc pensję.
Ale jak myślę o kolejnych latach z osobami których nie cierpię, w tej atmosferze intryg i plotkarstwa, wykonując bardzo nudną pracę i będąc często wykorzystywanym - coś mnie trafia.
I jakie branże myślicie, że bedą miały popyt nadal?
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 07:46   #2
BrendonUrie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 128
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Ja chyba bym się wstrzymała- o ile pieniądze są zadowalające. Popełniłam ten błąd zwalniając się z poprzedniej firmy właśnie między innymi z takich powodów jak Ty Podejmowałam tą decyzję rok, ale często mnie powstrzymywało to, że (również słuchając opowieści innych osób) w innej firmie niekoniecznie będzie lepiej. Ludzie uwielbiają plotkować, zawsze to będą robić. W prawie każdej firmie zawsze trafi się ktoś, kto będzie tę atmosferę psuć. Więc w końcu podjęłam decyzję, po 7 latach pracy zwolniłam się. Zaraz potem znalazłam pracę (kolega mi po znajomości załatwił). Pieniądze mniejsze jak w poprzedniej, szef na rozmowie mówił "u nas jest mała ekipa i panuje atmosfera przyjaźni". "Super"- myślałam- "coś idealnego dla mnie, już nieważne że pieniądze mniejsze". Yhmmm. Oczywiście atmosfera przyjaźni panowała, ale między tą grupką. Oni wszyscy to sąsiedzi z wioski lub po prostu pracownik z długim stażem. A ja jako nowa, ktoś z zewnątrz byłam traktowana jak jakaś trędowata. Żadne z nich, oprócz szefa, w ciagu tego czasu nie zadało mi ani jednego pytania. Czasem nawet "cześć" nie było w moją stronę, jakbym była duchem :P W końcu byłam źle zrozumiana, podkablowana do szefa. Więc taka tam była atmosfera przyjaźni. Zdałam sobie sprawę, że w poprzedniej firmie jednak miałam dobrze. I lepsze pieniądze. Popracowałam tam dwa miesiące i odeszłam, stwierdziłam że nie chcę w takim g.wnie pracować.
Jeśli masz oszczędności, które pozwolą Ci przeżyć jakiś czas i w razie czego (w tych trudnych czasach) jesteś gotowa złapać się jakiejkolwiek pracy, to próbuj. Ale jeśli w tej firmie masz chociaż te zadowalające pieniądze, to na Twoim miejscu zacisnęłabym jeszcze zęby przez jakiś czas
BrendonUrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 15:15   #3
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 139
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

I pracujesz teraz gdzieś?
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 16:40   #4
BrendonUrie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 128
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Nope. Oczywiście rozglądam się, ale ofert dla mnie nie ma. Mam nadzieję znaleźć coś do końca maja, bo potem pieniądze zaczną się kończyć i dopiero będzie stres. Więc jeśli nie czujesz się jeszcze AŻ tak źle w tej pracy, to się wstrzymaj. Pamiętaj- wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
BrendonUrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 14:32   #5
FajnaMarta
Raczkowanie
 
Avatar FajnaMarta
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 267
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Myślicie, że jest to w ogóle możliwe? Ja od paru lat próbuję zmienić pracę, nie jest to proste bo sama mieszkam, mam kredyt i nie mogę na nikogo liczyć i szukałam tylko stabilnej pracy, byłam na kilku rozmowach, ale nie udało się.
Miałam jednak taką nić nadziei, że może się uda. A teraz? Tylko się słyszy o wzroście bezrobocia itp.
Nie wiem kiedy to wszystko się odbuduje, wiem że inni pewnie mi zazdroszczą, że nie grozi mi zwolnienie i mam co miesiąc pensję.
Ale jak myślę o kolejnych latach z osobami których nie cierpię, w tej atmosferze intryg i plotkarstwa, wykonując bardzo nudną pracę i będąc często wykorzystywanym - coś mnie trafia.
I jakie branże myślicie, że bedą miały popyt nadal?
Zapewne informatycy, lekarze, pielęgniarki, kadra zarządzająca, kasjerki.

Ja na Twoim miejscu wstrzymałabym się ze zmianą pracy, chyba, że rzeczywiście uda Ci się coś teraz znaleźć.
FajnaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 15:23   #6
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Cytat:
Napisane przez FajnaMarta Pokaż wiadomość
Zapewne informatycy, lekarze, pielęgniarki, kadra zarządzająca, kasjerki.

Ja na Twoim miejscu wstrzymałabym się ze zmianą pracy, chyba, że rzeczywiście uda Ci się coś teraz znaleźć.
Informatycy zależy gdzie i jacy, do czego. Zależni od inwestycji firm w projekty teraz mogą nie mieć tak różowo, najpierw klient musi mieć na utrzymanie firmy a potem wydawać na extrasy jak programy A kadra zarządzająca, tego lepiej nie wymieniać, od pewnego poziomu jest bardziej polityczna niż zależna od kompetencji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 16:52   #7
FajnaMarta
Raczkowanie
 
Avatar FajnaMarta
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 267
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Nie doprecyzowałam Kadra miałam na myśli biznes prywatny, a nie Spółki Skarbu Państwa.
Chociaż może zapisanie się do partii to jest jakiś pomysł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FajnaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-10, 15:11   #8
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Informatycy zależy gdzie i jacy, do czego. Zależni od inwestycji firm w projekty teraz mogą nie mieć tak różowo, najpierw klient musi mieć na utrzymanie firmy a potem wydawać na extrasy jak programy A kadra zarządzająca, tego lepiej nie wymieniać, od pewnego poziomu jest bardziej polityczna niż zależna od kompetencji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie informatyce mają teraz super sytuacje.
Wiele firm pracuje z domu więc trzeba przystosować systemy, wiele biznesów przenosi się do sieci więc trzeba mieć fajną stronę, ludzie spędzają więcej wolnego czasu w sieci więc też jest zapotrzebowanie fajne aplikacje.
Ja pracuje w korpo w sektorze it i biznes się dobrze kula. Ludzie kupują dużo sprzętu bo dzieci muszą mieć do nauki online, rodzice do pracy i już 1 komp na rodzinę nie wystarcza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 15:25   #9
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:07
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 18:45   #10
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Tak, i nawet na wizażu dziewczyna z branży wspominała o sobie i otoczeniu, także chyba nie do końca z tą passą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 06:53   #11
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

No to w moim otoczeniu jest inaczej. Mój tz zarabiający kilkanaście tysięcy na JDG ma zwolnienie z ZUS + pożyczkę z tarczy na 5.000, którą umorzą jak nie zamkne firmy przez 3 miesiące.
Z moich obserwacji to ja pracująca na UP mam najgrzej.

Jedyne osoby, które znam i potraciły pracę to branża turystyczna i gastro. Wszyscy co pracują w korpo nie mają żadnych znaczących zmian.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-13, 10:08   #12
witkis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Tak teoretycznie to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować i szukać nowej pracy jednocześnie. Problem może być z umówieniem się na rozmowę (brak wolnego czasu) i przyjęciem na dłużej niż okres próbny...
Ogłoszeń na pewno nie brakuje - a popyt na pewno będzie w programowaniu, kreacji medialnej, social mediach... Tego pandemia nie spowolni.
I w sumie gastronomii też. Być może za jakiś czas przejdziemy całkowicie na zamówienia na wynos, więc osoby zajmujące się obsługą mogą niestety okazać się... wiadomo. Ale nowoczesne restauracje i garmażerie, które korzystają z porządnego wyposażenia typu /reklama/ i serwują porządne dania powinny się utrzymać

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-07-06 o 12:45 Powód: reklama
witkis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 21:48   #13
wasiukarolina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Szczerze to w czasie epidemii właśnie /reklama/odnalazła mnie sama i nie żałuję. W końcu robię to o czym marzyłam.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-07-06 o 12:44 Powód: reklama
wasiukarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-01, 14:59   #14
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: zmiana pracy w okresie epidemii

Cytat:
Napisane przez wasiukarolina Pokaż wiadomość
Szczerze to w czasie epidemii właśnie /reklama/ odnalazła mnie sama i nie żałuję. W końcu robię to o czym marzyłam.

powiesz coś więcej?

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-07-06 o 12:44 Powód: reklama w cytacie
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-01 15:59:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.