Jak rozmawiać z ludźmi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-25, 13:09   #1
AjnHirJar
Przyczajenie
 
Avatar AjnHirJar
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 13

Jak rozmawiać z ludźmi?


Hej.

Jeżeli nic mnie nie interesuje, wszystko wydaje mi się nudne, żyję bo muszę, to jak mam rozmawiać z ludźmi?
Ja nudzę ludzi, oni nudzą mnie, mam w głowie tylko pustkę.
Cisza i nuda mi nie przeszkadza, lecz wadzi ludziom z którymi mam kontakt.
Mam też często tak, że urywa mi się niekontrolowanie koncentracja. Staram się słuchać kogoś i nagle tracę świadomość tego co ta osoba mówi. Kilka sekund trwa zanim się obudzę z takiego stanu.
Czuję, że trochę brakuje mi kontaktu z ludźmi tyle, że jestem oddzielony od nich jakimś niewidzialnym murem.
Ciągle odczuwam pustkę, powoli do niej przywykam.
AjnHirJar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-25, 15:05   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Sprawdź, czy jesteś zdrowy. Brzmisz, jakbyś mógł mieć problemy natury neurologicznej lub psychologicznej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-25, 18:31   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Tez mi to brzmi niepokojąco, to mogą być mikro ataki padaczki np.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-25, 18:43   #4
bloom26
Raczkowanie
 
Avatar bloom26
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 443
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Konsultowałeś się z psychologiem/psychiatrą ? Jeśli nie to może warto od tego zacząć?
bloom26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-25, 19:57   #5
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Z tego opisu wyłaniają się poważniejsze problemy niż nieumiejętność rozmowy, radziłabym skonsultować się z psychiatrą

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-25, 19:58   #6
kasiab777
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 562
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Albo masz stare, dobre adhd.
kasiab777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-26, 01:28   #7
AjnHirJar
Przyczajenie
 
Avatar AjnHirJar
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Biorę leki przeciwdepresyjne(ssri), gdybym ich nie brał to bym leżał cały dzień w łóżku w niepokoju i nie dałbym rady nic zrobić.
Chodzę na psychoterapię na nfz, lecz nie widzę jej przydatności.
Na terapiach autyzmu nigdy nie pokazywali nam żadnego algorytmu jak rozmawiać. Chciałbym taki algorytm mieć.
AjnHirJar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-26, 05:29   #8
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Cytat:
Napisane przez AjnHirJar Pokaż wiadomość
Biorę leki przeciwdepresyjne(ssri), gdybym ich nie brał to bym leżał cały dzień w łóżku w niepokoju i nie dałbym rady nic zrobić.

Chodzę na psychoterapię na nfz, lecz nie widzę jej przydatności.

Na terapiach autyzmu nigdy nie pokazywali nam żadnego algorytmu jak rozmawiać. Chciałbym taki algorytm mieć.
Być może pomogłaby zmiana lekow lub nurtu terapii? Jak długo już się leczysz? Masz pracę/hobby, czy one aktywności w życiu?
Jeśli chodzi o rozmowy, to nie ma jednego skryptu, którego trzeba przestrzegać natomiast umiejętności społeczne można rozwijać jak każde inne dzięki wiedzy i praktyce, zwłaszcza jeśli mówimy o tzw small talk. Ja nauczyłam się go dopiero obserwując ludzi w środowisku zawodowym. Większości ludzi wystarczy jeśli będziesz uprzejmy i okazywał zainteresowanie tym, co mówią, często wystarczy uśmiech i male komentarze typu serio? Ojej! I jak sobie z tym poradziłeś? Itd
Inna sprawa jeśli zależy Ci na głębokiej przyjaźni i więzi, chociaż z mojego doświadczenia i tak trzeba przejść przez ten płytki etap znajomości na początku.
Związki odpuściłbym w ogóle do czasu aż uporasz się z depresją, w tym stanie będzie Ci ciężko zbudować coś zdrowego i możesz skończyć jeszcze bardziej sfrustrowany.

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-26, 07:56   #9
mrs_koala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 28
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Może Trening Umiejętności Społecznych?
mrs_koala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-26, 14:02   #10
AjnHirJar
Przyczajenie
 
Avatar AjnHirJar
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89133739]Być może pomogłaby zmiana lekow lub nurtu terapii? Jak długo już się leczysz? Masz pracę/hobby, czy one aktywności w życiu?
[/QUOTE]
Leki zmieniałem już kilka razy. Ten obecny chyba najlepszy.
Studiuję dziennie informatykę. Leczę się jakiś rok. Jak byłem na wsi w wakacje to zajmowałem się głównie zbieraniem grzybów i robieniem dżemów z mirabelek i śliwek. Ćwiczę trochę ale mało, szybko się męczę psychicznie. Dziś zrobiłem tylko 52 pompki, 21 brzuszków i pół minuty deski. Dalej się nie umiałem już zmusić.
Lubię grać w Mordhau i chodzić na spacer.


[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89133739]
Jeśli chodzi o rozmowy, to nie ma jednego skryptu, którego trzeba przestrzegać natomiast umiejętności społeczne można rozwijać jak każde inne dzięki wiedzy i praktyce, zwłaszcza jeśli mówimy o tzw small talk. Ja nauczyłam się go dopiero obserwując ludzi w środowisku zawodowym. Większości ludzi wystarczy jeśli będziesz uprzejmy i okazywał zainteresowanie tym, co mówią, często wystarczy uśmiech i male komentarze typu serio? Ojej! I jak sobie z tym poradziłeś? Itd
[/QUOTE]
Dzięki, dodam sobie te elementy do skryptu.

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89133739]
Inna sprawa jeśli zależy Ci na głębokiej przyjaźni i więzi, chociaż z mojego doświadczenia i tak trzeba przejść przez ten płytki etap znajomości na początku.
Związki odpuściłbym w ogóle do czasu aż uporasz się z depresją, w tym stanie będzie Ci ciężko zbudować coś zdrowego i możesz skończyć jeszcze bardziej sfrustrowany.
[/QUOTE]

Związki i głębokie przyjaźnie odpuściłem sobie dawno i raczej sądzę, że na zawsze. Dla mnie szczytem marzeń jest zwykły small talk.

Miałem wyrwaną ósemkę, mama mnie dręczy i chce sprawdzać czy nie wyrwali właściwego. Męczy mnie i chce wkładać mi łyżkę do buzi by to sprawdzić. Ja jej mówię, że jest nienormalna, a ona jest uparta.
AjnHirJar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-26, 14:47   #11
bloom26
Raczkowanie
 
Avatar bloom26
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 443
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Cytat:
Napisane przez AjnHirJar Pokaż wiadomość
Leki zmieniałem już kilka razy. Ten obecny chyba najlepszy.
Studiuję dziennie informatykę. Leczę się jakiś rok. Jak byłem na wsi w wakacje to zajmowałem się głównie zbieraniem grzybów i robieniem dżemów z mirabelek i śliwek. Ćwiczę trochę ale mało, szybko się męczę psychicznie. Dziś zrobiłem tylko 52 pompki, 21 brzuszków i pół minuty deski. Dalej się nie umiałem już zmusić.
Lubię grać w Mordhau i chodzić na spacer.



Dzięki, dodam sobie te elementy do skryptu.



Związki i głębokie przyjaźnie odpuściłem sobie dawno i raczej sądzę, że na zawsze. Dla mnie szczytem marzeń jest zwykły small talk.

Miałem wyrwaną ósemkę, mama mnie dręczy i chce sprawdzać czy nie wyrwali właściwego. Męczy mnie i chce wkładać mi łyżkę do buzi by to sprawdzić. Ja jej mówię, że jest nienormalna, a ona jest uparta.


Mam nadzieję, że to jakiś trolling bo aż boję się myśleć co wy macie za relacje w rodzinie...
bloom26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-26, 16:58   #12
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Cytat:
Napisane przez AjnHirJar Pokaż wiadomość



Miałem wyrwaną ósemkę, mama mnie dręczy i chce sprawdzać czy nie wyrwali właściwego. Męczy mnie i chce wkładać mi łyżkę do buzi by to sprawdzić. Ja jej mówię, że jest nienormalna, a ona jest uparta.
Czy Twoja mama jest równie kontrolująca i nieprzyjemna w innych aspektach życia? Jeśli tak, i mieszkacie razem to może przyczyniać się do Twojego złego stanu psychicznego i problemów społecznych

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-26, 18:01   #13
AjnHirJar
Przyczajenie
 
Avatar AjnHirJar
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89134412]Czy Twoja mama jest równie kontrolująca i nieprzyjemna w innych aspektach życia? Jeśli tak, i mieszkacie razem to może przyczyniać się do Twojego złego stanu psychicznego i problemów społecznych

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk[/QUOTE]

Tak, praktycznie we wszystkim. U lekarzy/psychiatrów ona mówi, a nie ja.
AjnHirJar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-26, 18:46   #14
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Cytat:
Napisane przez AjnHirJar Pokaż wiadomość
Tak, praktycznie we wszystkim. U lekarzy/psychiatrów ona mówi, a nie ja.
To zacznij ty mowić . Twoja 8ka i twoje zycie. Probowałas chociaz? Ja bym na twoim miejscu zaczeła od małych kroczkow. Chociaz tak z ciekawosci, jak sobie poradzę. Po prostu zrob inaczej, jak do tej pory. Nie miałes ochoty nigdy zrobic coś po swojemu?
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-26, 19:05   #15
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Twoja mama zrobiła z Ciebie kalekę, to tak w skrócie.
Mam syna z podobnymi problemami. Również ma kłopty w relacjach z ludźmi, ale wiem, że trzeba go pchać na przód zamiast wyręczać. I to się tyczy każdego dziecka. Walcz o siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 22:26   #16
AjnHirJar
Przyczajenie
 
Avatar AjnHirJar
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Nie lubię mojej psychoterapeutki.
Nie lubię z nią gadać, mam opory by mówić jej cokolwiek o sobie.
Koleżance normalnie opowiem coś czego terapeutce nigdy bym nie powiedział.
AjnHirJar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 23:02   #17
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 249
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Dlaczego chodzisz do lekarza z mamą? Dlaczego psychiatra pozwala mówić jej, a nie tobie? Dlaczego chodzisz na terapię, która ci nie pomaga?
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 23:23   #18
AjnHirJar
Przyczajenie
 
Avatar AjnHirJar
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Bo mama na mnie krzyczy.
Reszta rodziny mówi bym robił to co ona każe.
Oni chcą spokój, a nie słuchanie jej krzyków.
AjnHirJar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 23:49   #19
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 249
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

To się wyprowadź. Jesteś, widzę, dorosły. W ogóle kto wpuszcza dorosłego człowieka na wizytę z mamusią? I to psychiatra? Nie wierzę.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-19, 13:54   #20
AnnEllenRanon
Przyczajenie
 
Avatar AnnEllenRanon
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 19
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

Jak masz nie odczuwać pustki , skoro :
- nie przeszkadza Ci, ze konwersujesz z ludzmi i nagle urywa się rozmowa ale dla Ciebie jest ok?
- nic Ciebie nie interesuje,
- straciłeś/aś sens życia?

To może być depresja, to trzeba leczyć. Widać brak zainteresowania ludzmi i jakąkolwiek aktywnością to już jest poważna sprawa a nie normalność. Depresja wkrada się po cichu, a u Ciebie juz są poważne objawy.
Idz do psychologa jak najszybciej!
__________________
Podróżuj. Żyj. Spełniaj marzenia!
AnnEllenRanon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-19, 20:55   #21
anastaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 34
Dot.: Jak rozmawiać z ludźmi?

ja tak mam, lecze sie na depresje i nerwice lekowa od lat. jest lepiej niz kiedys, minimalnie ale jednak - ale najwiecej mi terapia grupowa dala i wsparcie bliskiej osoby ktora przyszlo mi poznac na mojej drodze zyciowej. ja mam zawsieszki i chaos w glowie kiedy czasem ktos cos do mnie mowi, czesto tez sie stresuje itp - stres w nadmiarze itp mozg psuje. przynajmniej ja tak sie czuje wazne zeby miec lekarza ktory czujesz ze ci pomaga a nie wkreca nie wiadmo co i jest jeszcze gorzej, musi byc jakas ''chemia'' pomiedzy pacjentem a lekarzem. zdrowia zycze
anastaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-01, 14:05   #22
AjnHirJar
Przyczajenie
 
Avatar AjnHirJar
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 13
Jak polubić studia

Cześć

W tym roku będę na 3 roku informatyki stacjonarnie. Studia większość czasu były raczej przykrym obowiązkiem. Leczyłem się przez ostatni rok psychiatrycznie by móc ciągnąć je dalej. Jakis czas temu mogłem zrezygnować z leków, na razie chyba jestem zdrowy. Boję się, że będę musiał wrócić prędzej czy później farmakoterapii. A co dopiero będzie przy pisaniu pracy inżynierskiej skoro nic mnie nie interesuje XD. Czy znacie jakieś sposoby na polubienie studiów?
AjnHirJar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-01, 15:24   #23
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Jak polubić studia

Nie masz opcji przenieść się na zaoczne studia? Ewentualnie coś podziałać z indywidualnym tokiem studiów?
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-01, 15:36   #24
AjnHirJar
Przyczajenie
 
Avatar AjnHirJar
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jak polubić studia

Co dadzą tu studia zaoczne? Jak działa ten indywidualny tok studiów?
AjnHirJar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-01, 17:29   #25
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Jak polubić studia

ITS przyznaje się też z powodów chory, ale nie wiem czy depresja jest tutaj możliwa do połączenia. ITS to inaczej Indywidualny Tok Studiów, gdzie uczelnia może możesz mieć lepszą opcję dogadania się w kwestii terminów sesji, są bardziej wyrozumiali na np. w kwestii nieobecności. ITS dostaje się po złożeniu i zaakceptowaniu wniosku. Osobami które je zazwyczaj dostają są osoby uczęszczające na 2 kierunki jednocześnie, kobiety w ciąży, osoby zmagające się z chorobą. Pewnie to też różnie działa na każdej uczelni. Najlepiej poczytać ewentualnie popytać u źródła czy jest taka opcja u Ciebie. Zawsze też można postarać się o dziekankę na np. rok i w tym czasie iść np. na jeszcze jakąś dodatkową terapię która by Cię postawiła na nogi. Będzie to czas na skupienie się na sobie i swojej psychice.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-01, 20:14   #26
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak polubić studia

Cytat:
Napisane przez AjnHirJar Pokaż wiadomość
Czy znacie jakieś sposoby na polubienie studiów?
Pójście na taki kierunek jaki się choć trochę lubi.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-03, 12:53   #27
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Jak polubić studia

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Pójście na taki kierunek jaki się choć trochę lubi.
Dokładnie. Zwłaszcza, że jeżeli kogoś mordują studia z danego ierunku to praca tym bardziej go wyniszczy w ekspresowym tempie.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 15:21   #28
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 472
Dot.: Jak polubić studia

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Dokładnie. Zwłaszcza, że jeżeli kogoś mordują studia z danego ierunku to praca tym bardziej go wyniszczy w ekspresowym tempie.
Niekoniecznie - za samymi studiami nie przepadałam, męczyły mnie, a pracę, jaką po nich wykonuję, bardzo lubię
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-02, 20:49   #29
exnext
Raczkowanie
 
Avatar exnext
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: Jak polubić studia

Szkoda zycia. Po co Ci kończyć studia i wchodzić do zawodu, który Cię męczy, żeby... Męczyć się dslej przez 40-45 lat do emerytury? Już lepiej odzalowac ten czas spędzony na uczelni i mądrze szukać dalej. Oczywiście - studia i nauka do trudnych egzaminów to nie cud, miód i orzeszki, ale na prawdę, u większości ludzi nie prowadzi to do ciężkich zaburzeń psychicznych i terapii psychotropami. Coś ewidentnie jest nie tak. Ja za Ciebie decyzji nie podejmę. Niemniej, zauważ co się dzieje, własny organizm daje Ci sygnały. Zinterpretuj je więc właściwie i zastanów się czy w życiu chodzi o to, żeby się pastwic samemu nad sobą.
__________________
A jeżeli właśnie zgłodniałyście...
http://szczyptaslodyczy.bloog.pl
Wybieram grupę Black!
exnext jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-03, 09:25   #30
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Jak polubić studia

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie - za samymi studiami nie przepadałam, męczyły mnie, a pracę, jaką po nich wykonuję, bardzo lubię
Mi się wydaje, że jest spora różnica między "studia mnie męczyły", a "leczyłem się psychiatrycznie by móc ciągnąć je dalej".

Autorze, miałeś już jakieś praktyki? Podobało Ci się?

Wiesz w którą stronę chciałbyś iść po studiach? Masz jakieś ulubione technologie, może coś co robisz dodatkowo w domu, a nie ma tego w programie zajęć? Byłeś na jakiś targach pracy? Eventach dla studentów IT?
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-10 14:13:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.