Partner i jego kredyty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-13, 21:29   #1
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550

Partner i jego kredyty


Cześć, jestem z tz od 5lat, mamy razem małego synka i jakiś czas temu dowiedziałam się w jak ogromnych długach pływa mój tz.
Jakoś chwilę przed tym jak zaszłam w ciążę przyznał mi się do wzięcia kredytu na spora bliżej nieokreślona kwotę (zadałam papierów od tego kredytu ale wykręcił się ze wszystko zrobił przez internet a "dowody" usunął, myślałam że to max 20tys). Kredyt wzięty na zakłady bukmacherskie które oczywiście przegrał. Radził sobie ze spłatą, nie jesteśmy w małżeństwie i mamy osobne konta więc byłam na tyle niemądra by przegapić czerwona lampkę. Tydzień temu na jego mailu (mamy wzajemnie hasła do naszych skrzynek) zobaczyłam pełno wiadomosci z ofertami chwilówek a w usuniętych umowę kredytowa na 4tys do spłacenia ponad 7tys. a dodatkowo przelew na 1tys zł na zakłady bukmacherskie. Wkurzyłam się, niemówiąc tz że znam prawdę zaczęłam go wypytywac, powiedział że przecież żadnych kredytów nie bierze i nie gra bo nie ma na takie rzeczy pieniędzy. Pomyślałam, że poczekam i będę monitorować sytuację zanim powiem mu ze wiem że kłamie. Przedwczoraj wysyłał swój raport BIK do jakiegoś faceta który ma pomóc odzyskać odsetki z kredytów czy coś w tym stylu (dokładnie nie wiem, pokrętnie mi to tłumaczył) najważniejsze jest to co tam zobaczyłam.
Laczna suma jego kredytow to 240tys zł. Przeanalizowałam to wszystko i okazuje się że pierwsze kredyty były na łączną sumę 80tys, później wzięty inny na 125tys (chyba mniejsze połączone w jeden z dodatkową gotowka dla niego) parę mies temu kredyt na 40tys i ostatnie dwa na 4tys w kwietniu i 2tys w maju.
Zanim o tym wiedziałam zaczęłam pomagać mu finansowo mimo że pracuje tylko na pół etatu i sama kupuje wszystko dla malego, pożyczył z moich oszczędności już prawie dwa tys.
Muszę z nim o tym porozmawiać i zrobić coś bo zaraz popadnie w długi nie do wyjścia, on nie rozumie że jest hazardzista (myślę że wszystkie kredyty poszły na bukmacherke bo nic do domu nie kupił ani sobie). Nie wiem jakich argumentów użyć, co zrobić jak będzie kłamać w żywe oczy mimo moich "dowodów" (wszystko mam w telefonie).
Głowa podpowiada że powinnam odejść ale co z synkiem, co z tz, wiem że kocha małego, okazuje mu to, zajmuje się nim, przytula, jest dobrym tata ale jak odejdę to będę zmuszona wrócić do swojego miasta rodzinnego 300km, a on sam nie opłaci nawet mieszkania.

Może któraś z was była w związku z "hazardzista-kredytobiorca" i ma jakieś wskazówki jak z nim rozmawiać, jak zacząć coś robić żeby pomóc mu z tego wyjść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 07:10   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Partner i jego kredyty

Podstawowa zasada w związku z każdym uzależnionym - najpierw ratować siebie. Jeśli on sam nie zauważy problemu i nie będzie chciał się ratować, a z tego ci piszesz, nie wynika, żeby widział, co jest nie tak, to żadna twoja pomoc nie przyniesie absolutnie żadnych efektów. Masz dziecko, ono powinno być twoim priorytetem - wyprowadź się, skoro masz dokąd, nie pożyczaj już więcej żadnych pieniędzy i nie wierz w żadne zapewnienia na słowo, że on już więcej nie będzie, bo zanim się obejrzysz, wpadniesz w tą króliczą norę razem z nim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 07:27   #3
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Partner i jego kredyty

No tak, współuzależnij się od związku z patologicznym kłamcą (prosto w oczy!), krętaczem i osobą skrajnie nieodpowiedzialną (tobie mówi że nie gra bo go nie stać - jak sam uważa że rozwiązaniem na to jest ranie kredytu i granie dalej) bo biedniś nie będzie miał na opłacenie mieszkania. To jak z tymi niby osobnymi konami i osobnym utrzymywaniem się jak wychodzi na to że on jest twoim utrzymankiem (bo jak ciebie zabraknie to nie będzie gdzie mieszkał).

Co do bycia "wzorowym" tatusiem - do czasu aż przyjdzie faktyczne wychowywanie. Serio myślisz że dziecko i nastolatek będzie amebą któremu na luzie wciśnie się dobre wzorce z książek jak przed oczami będzie miał odwrotność w postaci ojca? Nie zauważy atmosfery sprawdzania i twojego "czepiania się", nie przesiąknie tym że "najlepszym" wyborem jest kłamanie w żywe oczy matce czy partnerce, że skoro na coś go nie stać to cyk kredycik gotówkowy i już go stać (nie przejmuj się długami czy wychodzeniem na zero bo mamusia/kobieta da dach nad głową), że bukmacherka, kredyty i inne "ryzykowne byznesy" to super opcja bo a nuż się uda i wtedy życie jak w madrycie, nie to co ci frajerzy na etacie i z kredytem na mieszkanie.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 07:38   #4
magdalenaCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 379
Dot.: Partner i jego kredyty

Byłam w związku z hazardzista 3 lata. Początkowo przyznał się tylko do niewielkiego zadłużenia. Potem zaczęły przychodzić pisma, nieopłacone rachunki, zaczęły się kłamstwa, jakiś czas mnie mamił az sprawa się sypneła i okazało się ze jest uzależniony i ma 80000€ długu, jest mi winien 5000€ których już nie odzyskam. W tym samym dniu w którym się o tym dowiedziałam, podjęłam decyzje o rozstaniu i zwiałam w podskokach, wyprowadziłam się na obskurny pokój. Ty wiedząc ze koleś jest zadłużony po uszy zrobiłaś sobie dziecko. Ciekawe co będzie jak będą potrzebne na nie więcej pieniędzy, bo np choroba czy studia. Będziesz musiała radzić sobie sama.
magdalenaCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 07:45   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Partner i jego kredyty

Dziewczyno, ratuj siebie i dziecko i pilnuj, aby dziecko nie odziedziczyło długów po tatusiu. Już bym była z tym u prawnika.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 07:47   #6
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dziewczyno, ratuj siebie i dziecko i pilnuj, aby dziecko nie odziedziczyło długów po tatusiu. Już bym była z tym u prawnika.
Dokładnie.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 08:32   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Cześć, jestem z tz od 5lat, mamy razem małego synka i jakiś czas temu dowiedziałam się w jak ogromnych długach pływa mój tz.
Jakoś chwilę przed tym jak zaszłam w ciążę przyznał mi się do wzięcia kredytu na spora bliżej nieokreślona kwotę (zadałam papierów od tego kredytu ale wykręcił się ze wszystko zrobił przez internet a "dowody" usunął, myślałam że to max 20tys). Kredyt wzięty na zakłady bukmacherskie które oczywiście przegrał. Radził sobie ze spłatą, nie jesteśmy w małżeństwie i mamy osobne konta więc byłam na tyle niemądra by przegapić czerwona lampkę. Tydzień temu na jego mailu (mamy wzajemnie hasła do naszych skrzynek) zobaczyłam pełno wiadomosci z ofertami chwilówek a w usuniętych umowę kredytowa na 4tys do spłacenia ponad 7tys. a dodatkowo przelew na 1tys zł na zakłady bukmacherskie. Wkurzyłam się, niemówiąc tz że znam prawdę zaczęłam go wypytywac, powiedział że przecież żadnych kredytów nie bierze i nie gra bo nie ma na takie rzeczy pieniędzy. Pomyślałam, że poczekam i będę monitorować sytuację zanim powiem mu ze wiem że kłamie. Przedwczoraj wysyłał swój raport BIK do jakiegoś faceta który ma pomóc odzyskać odsetki z kredytów czy coś w tym stylu (dokładnie nie wiem, pokrętnie mi to tłumaczył) najważniejsze jest to co tam zobaczyłam.
Laczna suma jego kredytow to 240tys zł. Przeanalizowałam to wszystko i okazuje się że pierwsze kredyty były na łączną sumę 80tys, później wzięty inny na 125tys (chyba mniejsze połączone w jeden z dodatkową gotowka dla niego) parę mies temu kredyt na 40tys i ostatnie dwa na 4tys w kwietniu i 2tys w maju.
Zanim o tym wiedziałam zaczęłam pomagać mu finansowo mimo że pracuje tylko na pół etatu i sama kupuje wszystko dla malego, pożyczył z moich oszczędności już prawie dwa tys.
Muszę z nim o tym porozmawiać i zrobić coś bo zaraz popadnie w długi nie do wyjścia, on nie rozumie że jest hazardzista (myślę że wszystkie kredyty poszły na bukmacherke bo nic do domu nie kupił ani sobie). Nie wiem jakich argumentów użyć, co zrobić jak będzie kłamać w żywe oczy mimo moich "dowodów" (wszystko mam w telefonie).
Głowa podpowiada że powinnam odejść ale co z synkiem, co z tz, wiem że kocha małego, okazuje mu to, zajmuje się nim, przytula, jest dobrym tata ale jak odejdę to będę zmuszona wrócić do swojego miasta rodzinnego 300km, a on sam nie opłaci nawet mieszkania.

Może któraś z was była w związku z "hazardzista-kredytobiorca" i ma jakieś wskazówki jak z nim rozmawiać, jak zacząć coś robić żeby pomóc mu z tego wyjść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kobieto, on już dawno popadł w takie długi, ze nie jest w stanie nawet sobie czynszu opłacić i pożycza dalej.
Pożyczył od ciebie choć utrzymujesz dziecko,
Pewnie ma napożyczane dodatkowo od znajomych ile wlezie poza tym kredytem który widzialaś.

Uciekaj, póki do Waszych drzwi jeszcze się nie dobijają Sebixy od ściągania długów.
Bo ci ten dobry tata jeszcze w desperacji dzieciaka za długi sprzeda, albo jakieś Sebixy dzieciaka porwą na okup.
Już takie akcje bywały.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2022-05-14 o 08:33
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-14, 09:09   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 116
Dot.: Partner i jego kredyty

Nie wiem czy są jakieś grupy wsparcia dla anonimowych hazardzistów czy innych dłużników, ale terapia by mu się przydała.
A dla Ciebie szczera rozmowa i chyba jednak ewakuacja. Idź po poradę prawną i przede wszystkim myśl o dobru dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 09:10   #9
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Partner i jego kredyty

Ty powinnaś się pakować a nie myśleć o jakichś rozmowach z nim. Piszesz, że "zaraz popadnie w długi" - toż koleś już ma prawie 250tys długu, więc o czym Ty w ogóle piszesz??? Za to, co napozyczal i przej###ł moglibyście mieć jakieś małe mieszkanie, a Ty piszesz, że nie byłaś niemądra i nie przegapiłaś czerwonych flag??? Sorry, weź dziecko i uciekaj.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 09:12   #10
magdalenaCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 379
Dot.: Partner i jego kredyty

Ja jeszcze dodam ze człowiek uzależniony od hazardu jest jak narkoman, żeby zaspokoić swoje uzależnienie jest w stanie zrobić ci świństwo. Mój ex okłamał mnie co do celu pożyczki, wziął pieniądze ze spadku po rodzicach którzy dopiero co mi zmarli i je przegrał. Poza tym był do rany przyłóż, nigdy nie podniósł nawet na mnie głosu ale jak prawda wyszła na jaw to nie widziałam innego wyjścia jak rozstanie. Nic mu absolutnie nie pożyczaj a uważaj żeby cię nie okradł ani nie wziął pożyczki na ciebie. Bo wierz mi, uzależnienie popchnie go do tego ze będzie do tego zdolny. Ja bym się nie bawiła w ratowanie uzależnionego dorosłego faceta tylko skupiła się na sobie i dziecku i wyprowadź się, za niedługo zaczną się do was dobijać dłużnicy. Nikomu nie życzę takiego stresu.
magdalenaCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 09:14   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Kobieto, on już dawno popadł w takie długi, ze nie jest w stanie nawet sobie czynszu opłacić i pożycza dalej.
Pożyczył od ciebie choć utrzymujesz dziecko,
Pewnie ma napożyczane dodatkowo od znajomych ile wlezie poza tym kredytem który widzialaś.

Uciekaj, póki do Waszych drzwi jeszcze się nie dobijają Sebixy od ściągania długów.
Bo ci ten dobry tata jeszcze w desperacji dzieciaka za długi sprzeda, albo jakieś Sebixy dzieciaka porwą na okup.
Już takie akcje bywały.
Dokładnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-14, 09:26   #12
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez magdalenaCat Pokaż wiadomość
Ja jeszcze dodam ze człowiek uzależniony od hazardu jest jak narkoman, żeby zaspokoić swoje uzależnienie jest w stanie zrobić ci świństwo. Mój ex okłamał mnie co do celu pożyczki, wziął pieniądze ze spadku po rodzicach którzy dopiero co mi zmarli i je przegrał. Poza tym był do rany przyłóż, nigdy nie podniósł nawet na mnie głosu ale jak prawda wyszła na jaw to nie widziałam innego wyjścia jak rozstanie. Nic mu absolutnie nie pożyczaj a uważaj żeby cię nie okradł ani nie wziął pożyczki na ciebie. Bo wierz mi, uzależnienie popchnie go do tego ze będzie do tego zdolny. Ja bym się nie bawiła w ratowanie uzależnionego dorosłego faceta tylko skupiła się na sobie i dziecku i wyprowadź się, za niedługo zaczną się do was dobijać dłużnicy. Nikomu nie życzę takiego stresu.


Facet mojej koleżanki potrafił kłamać w żywe oczy np. pożyczać pieniądze od jej ojca, bo mu się rzekomo auto zepsuło. Po czym przegrał i nic nie zwrócił. Też uważam, że autorka powinna myśleć o sobie i rozstać się. A pan jak chce ratować swoje życie to niech zacznie się leczyć z nałogu.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 09:31   #13
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość

Może któraś z was była w związku z "hazardzista-kredytobiorca" i ma jakieś wskazówki jak z nim rozmawiać, jak zacząć coś robić żeby pomóc mu z tego wyjść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie da się. To dorosły człowiek i zmieni się tylko jeśli będzie sam tego rzeczywiście chciał, a ty nie masz na to żadnego wpływu, nie wlejesz mu na siłę motywacji i chęci do głowy. Dobrze ci tu piszą, zadbać możesz tylko o siebie.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2022-05-14 o 09:32
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 09:36   #14
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Partner i jego kredyty

Skoro kochasz synka to zrób to co dla niego najlepsze - odejdź od tż. Jak najszybciej.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 10:30   #15
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 249
Dot.: Partner i jego kredyty

Znam osobę w takim związku, już po slubie się dowiedziała o długach męża (jeszcze większych niż u was). Nie odeszła, fakt. Ale postawiła twarde warunki: terapia (przede wszystkim), jej pełna kontrola nad wszystkimi wydatkami, jego plan wyjścia z długów (realny). Innej drogi nie ma, jeśli chce się zostać z taką osobą.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 11:02   #16
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Partner i jego kredyty

Tyle że to co się chce nie pokrywa się z tym co warto. Nie każdy ma predyspozycje na bycie szlachetnym bohaterem trwającym przy hazardziście, autorka najwyraźniej się nie nadaje i pozostając przy nim szkodzi 3 osobom.

Jak autorka już przy pełnej świadomości spirali długów zaciągniętych do rozpieprzenia na nałóg jest na etapie w którym uważa że ratuje do "póki nie wpadnie w długi" to ja NIE WIDZĘ żeby trzymała go twardą ręką. Przed ciążą wiedziała o "jakimś" długu a nawet się nie zainteresowała kwotą i tylko "domyślała". Teraz nie widzi że kwota małego mieszkanka rozpieprzona w drobny mak to "wpadnięcie w dług" - to jak ma niby racjonalnie rozporządzać budżetem rodziny? I jeszcze twardą ręką jak teraz ma dylematy bo typka nie będzie stać na wynajem pokoju bez zapewnienia przez nią mieszania. Ich dziecko straciło szansę na lepszy start (przecież już teraz pełno młodych ma problem z uciułaniem wkładu własnego i jest zmuszona płacić większy czynsz niż potencjalną ratę kredytu) i do końca życia będzie musiało pilnować czy po śmierci ojca nie odziedziczy długów bo nie zdąży/nie będzie wiedziało o możliwości odrzucenia spadku (bo % sukcesów w całkowitej abstynencji od hazardu mimo dobrych chęci jest niski).
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 12:12   #17
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 116
Dot.: Partner i jego kredyty

Na niekorzyść faceta świadczy fakt, że on nadal się do wysokości długu nie przyznał. Autorka wie to ze szpiegowania Bik-u. To nie rokuje dobrze, nie wygląda by on miał chęć się zmienić ani wziąć za temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 13:34   #18
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Partner i jego kredyty

Lata swietlne temu kiedy jeszcze byłam studentką ojciec mojej przyjaciółki hazardzista grajacy na maszynach narobił takich długów że mama mojej przyjaciólki musiala wyjechac bodajze na 8 lat za granice do pracy fizycznej zeby te długi pospłacac
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 14:27   #19
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Partner i jego kredyty

Moja koleżanka miała taka sama historie. Uciekaj dla swojego bezpieczeństwa. Już jesteś pewnie współuzależniona.
Dzieci nie dziedziczą długów (nawet jak nie odrzuca spadku) tyle dobrego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-14, 14:31   #20
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Partner i jego kredyty

Jakie odsetki od kredytów on chce odzyskać?
Żeby cokolwiek odzyskać, to trzeba spłacić kredyt przed czasem, a odzyska się niewykorzystaną kwotę ubezpieczenia. I żaden "doradca" nie jest do tego potrzebny, ubezpieczyciel sam tę kwotę zwraca.
Przynajmniej parę lat temu tak było.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 14:50   #21
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Moja koleżanka miała taka sama historie. Uciekaj dla swojego bezpieczeństwa. Już jesteś pewnie współuzależniona.
Dzieci nie dziedziczą długów (nawet jak nie odrzuca spadku) tyle dobrego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są chronione prawem do 18 roku życia i w przypadku braku odrzucenia dziedziczą majątek do wysokości długów (tzw z dobrodziejstwem inwentarza) - czyli nawet jeśli ktoś ma długi to wychodzą na zero. Przecież ten hazardzista pożyje dłużej mając "wzloty i upadki" - takie 19 letnie dziecko nie obyte w prawie odziedziczy w domyślnej formie w spadku dom (a nie będzie ciągać siebie po sądach żeby odrzucić lub przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza) spodziewając się jak naiwna mamusia 20 tys długów, a się okaże że to pół miliona sprzedanie odziedziczonego domu nie starczy.


Bycie spokrewnionym z hazardzistą to wrzód na dupie i konieczność trzymania ręki na pulsie a autorka jeszcze się pociesza że taki dobry tatuś.

Edytowane przez Overcooked
Czas edycji: 2022-05-14 o 14:52
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:10   #22
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Partner i jego kredyty

Się zmieniło prawo i teraz z automatu się dziedziczy dlug do wartosci majatku, nie chce mi się szukać w necie ale tak powiedziała prawniczka tej mojej koleżance co ma męża hazardziste, więc myślę że to prawda. A pytała o sobie więc osobę dorosła. Ręki sobie nie dam obciąć ale prawdopodobnie tak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:29   #23
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Się zmieniło prawo i teraz z automatu się dziedziczy dlug do wartosci majatku, nie chce mi się szukać w necie ale tak powiedziała prawniczka tej mojej koleżance co ma męża hazardziste, więc myślę że to prawda. A pytała o sobie więc osobę dorosła. Ręki sobie nie dam obciąć ale prawdopodobnie tak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oki poszukałam i faktycznie spadki otwarte pod koniec 2015 już nie trzeba specjalnych wygibasów. Niemniej jednak hazard to nie bankructwo legalnej firmy tylko większe ryzyko zaciągania długów u lichwiarzy i innych szemranych/przestępczych środowisk których nie będzie obchodziło czy jest wspólnota majątkowa, czy pracuje na czarno, czy majątek przepisany na członka rodziny i wreszcie czy dziecko ma coś wspólnego z tym całym bagnem - niech płacze i spłaca ojca.

A tu beztroska autorki jakby typ miał mały kredyt który spłaca regularnie a nie JUŻ tonie w długach na grube tysiące i jest zasypywany pismami bo nie spłaca w terminie, autorka nie dowiaduje się wprost o długach tylko śledzi oficjalne pisma nie mając bladego pojęcia o rzeczywistej skali problemu i chce "pomagać" zamiast bezpiecznie ewakuować dziecko. No super tatuś warty trzymania przy sobie, nic tylko patrzeć jak kłamie bez mrugnięcia okiem, jest nieobliczalny finansowo, nic tylko jeszcze zostało oberwać od przestępców ściągających długi. Ale na spacer zaprowadzi i pobawi się z dzieckiem to pewnie też do wybaczenia będzie skoro tysiące długów to tylko powód do zadumy a nie spierniczania w podskokach
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:52   #24
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Partner i jego kredyty

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 11:03
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 17:12   #25
cudokaczka
kwa kwa
 
Avatar cudokaczka
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 59
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Głowa podpowiada że powinnam odejść ale co z synkiem, co z tz, wiem że kocha małego, okazuje mu to, zajmuje się nim, przytula, jest dobrym tata ale jak odejdę to będę zmuszona wrócić do swojego miasta rodzinnego 300km, a on sam nie opłaci nawet mieszkania
Nie interesowałoby mnie nic poza tym, żeby mieć święty spokój od typa, który oszukuje, kręci, zaciąga kolosalne długi i ma problem hazardowy, z którym nic nie robi.
Absolutnie miałabym w nosie czy bedzie mial za co zyc czy nie. Zrobiłabym natomiast wszystko żeby moje dziecko nie miało przez niego problemów, żebym ja nie miała przez niego problemów, czyli jak najszybciej poblokowałabym mu dostępy (jeśli mu je dałaś) i migiem ogarniałaym własne bezpieczenstwo finansowe.
__________________
Autor grafiki w avatarze - Will Bullas "Space Cadet"
cudokaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 17:40   #26
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Partner i jego kredyty

Sprawdz w BIK czy czasami juz nie wziął na Ciebie kredytu.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:00   #27
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Partner i jego kredyty

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Głowa podpowiada że powinnam odejść ale co z synkiem, co z tz, wiem że kocha małego, okazuje mu to, zajmuje się nim, przytula, jest dobrym tata ale jak odejdę to będę zmuszona wrócić do swojego miasta rodzinnego 300km, a on sam nie opłaci nawet mieszkania.
no cudowny z niego ojciec, skoro zamiast odkładać na przyszłość dziecka to przewala pieniądze na hazard jak chłop będzie chciał to pojedzie za Tobą, wynajmie gdzieś koło Ciebie pokój, znajdzie pracę i będzie się z synem widywał. pójdzie na terapię, zacznie pracę na sobą i może to go uratuje. na pewno obecna sytuacja w niczym nie pomaga ani jemu, ani dziecku, ani Tobie.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:05   #28
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Partner i jego kredyty

nie widze sensu w kontynuacji tej relacji
facet siedzi po uszy w gownie zaraz ty bedziesz w tym plywac jak zaczna ci komornicy i inni walic do drzwi

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2022-05-14 o 19:13
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:56   #29
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Partner i jego kredyty

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89219041]nie widze sensu w kontynuacji tej rekacji
facet siedzi po uszy w gownie zaraz ty bedziesz w tym plywac jak zaczna ci komornicy i inni walic do drzwi[/QUOTE]No niestety tak to się zakończy jeśli autorka nie zacznie myśleć o sobie i dziecku tylko cały czas usprawiedliwiać jego uzależnienie.
Porozmawiaj z osobami które zajmują się leczeniem uzależnień. Sami Ci powiedzą ze masz w pierwszej kolejności zabezpieczyć siebie i dziecko. Takie uzależnienie się leczy. Jakieś teksty faceta za ma nad wszystkim kontrolę i nad wszystkim panuje to jakiś absurd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 19:03   #30
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Partner i jego kredyty

Jaje... 240 tysięcy to jest wartość MIESZKANIA!!! A jak będzie obsuwa ze spłatą to będą jeszcze odsetki dodatkowo. Przytulanie dziecka to za mało, żeby być dobrym ojcem. Za to się dziecka nie ubierze i nie nakarmi. Powiem szczerze, że ja bym wiała, bo przy takim człowieku nigdy nie masz pewności, czy nie tonie w głównie po uszy.
Zorientujcie się w kwestii upadłości konsumenckiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-20 17:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.