Jak to jest z przybraniem kościoła w dniu ślubu??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-24, 13:34   #1
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Post

Jak to jest z przybraniem kościoła w dniu ślubu???


Wystrój kościoła zleca się kwiaciarni, podobnie jak samochodu tak? Tego jestem raczej pewna, natomiast zastanawia mnie jedna kwestia. Kiedy oni przybierają kościół jak w soboty co godzinę są same śluby w godzinach popołudniowych??? Przecież przed nami będzie brała ślub inna para, która również będzie miała porzybrany kościół wg. swojego życzenia. Oni ściągają ich dekorację po ich ślubie i przybierają tak jak my sobie tego życzymy??? Tylko kiedy, jak nie ma na to czasu??? Jak to dokładnie wygląda???
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 14:20   #2
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Jak to jest z przybraniem kościoła w dniu ślubu???

wydaje mi sie, ze musisz najpierw zapytac proboszcza o zgode. jesli jest wiecej slubow w danym dniu, wydaje mi sie, ze powinniscie sie wszyscy umowic i zrobic jeden wystroj, ktory wam wszystkim sie podoba, a cena sie podzielic.
w moim przypadku mielismy sami slub w ten dzien. tak i tak musialam siostre zakonna zajmujaca sie na codzien wystrojem kosciola zapytac co mozna a czego nie. ona podala mi adres kwieciarni ktora robi dekoracje w naszym kosciele. bylam bardzo zadowolona.

uwazam, ze wszystko jest kwestja dogadania. przeciez nei bedziecie znmieniac wystroju kosciola co godzine - to bez sensu.

slyszalam rozniez, ze w niektorych parafaich w cene slubu wliczone sa rozniez kwiaty w kosciele i organista. musisz sie popytac, a noz w waszej parafii rozniez jest taki zwyczaj???
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 17:14   #3
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak to jest z przybraniem kościoła w dniu ślubu???

to zależy, ale chyba tak jak bienioka pisze, musisz pogadać z proboszczem. Jabyłam na ślubie, po którym widziałam, że pani zabierała wszystkie kwiaty, wstązki i pakowała do samochodu. Czyli ubierala go przed samym ślubem, co bylo bardzo możliwe, bo widać było że nie starannie.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 13:41   #4
Diorissimo
Zadomowienie
 
Avatar Diorissimo
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Jak to jest z przybraniem kościoła w dniu ślubu???

Koniecznie zapytaj o zgodę proboszcza.
Znam przypadek, gdy para młoda nie uzgodniła strojenia kościoła z proboszczem i zamówiła firmę, przed ślubem firma weszła, a ksiądź bezczelnie ich wyrzucił. W efekcie para młoda straciła pieniądze, a przystrojenie kościoła ograniczyło się do dwóch kwiatków obok ich miejsc siedzących.
Nie sądzę by firma zdążyła przystroić, gdy przed jest ślub
Zapytaj może o tą kwestię księdza, oni powinni wiedzieć, jak to wygląda.
Diorissimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 21:50   #5
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Jak to jest z przybraniem kościoła w dniu ślubu???

ja planuję ślub ok 18-nie będzie wesela tylko elegancka kolacja, a więc świece, w różnych rozmiarach w kolorach bladego różu i ecru po bokach stopni ołtarza. Ksiądz znajomybędzie ok.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 00:06   #6
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: Jak to jest z przybraniem kościoła w dniu ślubu???

My kościół przystroiliśmy w żywe kwiaty, ale tak jak pisały dziewczyny wcześniej ustaliliśmy to z ksiedzem, nie robił nam żadnych problemów,warto zapytac księdza o dekorację i czy jakaś inna para nie ma w tym dniu ślubu, można wtedy dogadać się i wykonac dekorację na dwa sluby co automatycznie obniża jej koszt...
świeczki też miały być ale w naszym kościele jest wąskie przejście i nie przeszedł ten plan,jak znajdę fotkę to postaram się wkleic..
jodie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:20   #7
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Jak to jest z przybraniem kościoła w dniu ślubu???

u nas kosciol przybiera pani koscielna, trzeba jej dzien wczesniej dostarczyc kwiaty i robi z tego co dostanie. jesli jest wiecej slubow to dekoracja jest jedna wspolna - pary albo sie skladaja na nia, albo kazdy cos przynosi i jest misz-masz. ale babka przybiera calkiem fajnie, jakos te kwiatki wygladaja razem. co kosciol to obyczaj tak wiec musisz isc i zapytac.
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.