Isotrex i moje wątpliwości:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-08, 15:35   #1
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514

Isotrexin


Byłam u dermatologa i przypisał mi isotrexin.
Napiszcie proszę co mam robić żeby skóra tak paskudnie nie złaziła (podobno tak działa).W sumie skóra łuszczy mi się nawet po punktowcu eris, a co dopiero po czymś takim.Jak to działa tak w ogóle?
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-08, 19:29   #2
AnnHolland
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Isotrexin

Witam Ja Isotrexinu uzywam juz od dawna. Nie luszczy sie po nim skora, a on sam - bo pozostawia na skorze warstewke, ktora sie walkuje, szczegolnie przy usmiechaniu sie Dlatego nie nadaje sie do stosowania na cala buzie, a jedynie do stosowania punktowego, w czym spisuje sie swietnie, bo likwiduje wszelkie niespodzianki No i osobiscie uzywam go na noc, bo przez ta warstwe co pozostawia nie da sie nalozyc ani podkladu, ani innego kremu Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-09, 11:25   #3
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: Isotrexin

Dla mnie okazał się zbyt silnym środkiem do stosowania na całą twarz. Sprawdził się natomiast na czole i brodzie. Może to jest rozwiązanie dla cer tłustych i wrażliwych? Używanie go niejako punktowo..
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 12:46   #4
Finlandia
Raczkowanie
 
Avatar Finlandia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
Isotrexin

Mam pytanko
Czy isotrexin jest lekiem na receptę, czy można go bez problemu w aptece kupić?
Słyszałam, że jest bardzo dobry na trądzik - a mi czasem wyskoczy coś na twarzy :|
Finlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 12:54   #5
Leona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 19
Re: Isotrexin

Pierwsze opakowanie miałam na receptę, drugie kupiłam w aptece już bez. Już po pierwszym opakowaniu miałam znaczną poprawę, teraz używam co drugi dzień (właściwie noc). Dodam tylko, że nie stosowałam się do zaleceń używania załączonych na ulotce, ale miałam specjalną rozpiskę od lekarza (pierwszego dnia na 1 godz. i zmyć, drugiego dnia na 2 godz., itp). Pozdrawiam.
Leona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 12:57   #6
Finlandia
Raczkowanie
 
Avatar Finlandia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
Re: Isotrexin

Dziekuję za odpowiedź
A ile zapłaciłaś za niego?
Finlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 13:07   #7
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Isotrexin

Mnie lekarz przepisywał isotrexin 2 razy i muszę powiedzieć, że nigdy nie miałam do czynienia z tak straszliwym wysuszaczem skóry. Stosowałam na noc na całą twarz i efekty były w sumie opłakane. Nie zdecydowałabym się używać go na własną rękę, o ile wiem, jest to dość silny środek, a poza tym lek, a nie kosmetyk. Radzę uważać!
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-08, 13:43   #8
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Isotrexin

Isotrexin to nie jest lek dla kogoś, komu "czasem coś na twarzy wyskoczy"! Stosuje się go w ostrzejszych postaciach trądziku i zawsze PO konsultacji z lekarzem. I jest na receptę.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 13:44   #9
Leona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 19
Re: Isotrexin

ok. 35 zł. Powodzenia.
Leona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 14:00   #10
Finlandia
Raczkowanie
 
Avatar Finlandia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
Re: Isotrexin

hmm a ja wyczytałam w opisie, że wskazany w leczeniu łagodnej i umiarkowanej postaci trądziku pospolitego. Ale może to była pomyłka.
Finlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 16:23   #11
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Isotrexin

Nie, tak jest napisane. Ale moja dermatolog wyjaśniała mi to w ten sposób, że to, co lekarz uzna za w miarę łagodną postać, pacjent często uważa za tragedię. Z kolei na to, co pacjent uważa za łagodną postać, lekarz najczęściej nie zwróci nawet uwagi- jest to np. 1-2 pryszcze na miesiąc.
Sama mam koleżankę, której raz na jakiś czas wysokczy i są to malutkie krostki. Ona uważa, że ma tragiczną cerę. Ja bym za taką dużo oddała.
A kilka krostek można wyleczyć najczęściej czymś dużo łagodniejszym niż Isotrexin.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-08, 16:33   #12
Finlandia
Raczkowanie
 
Avatar Finlandia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
Re: Isotrexin

Wprawdzie mi jak już coś wyskoczy to nie jest to krosteczka tylko wulkan Ale skoro ten lek tylko na receptę to i tak go nie kupię.
Dzieki Ami za wyjaśnienie
Finlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-09, 08:47   #13
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Isotrexin

A próbowałaś może maści z antybiotykiem? Nie wiem, które są na receptę, a które nie. Ale taką maść to i lekarz pierwszego kontaktu Ci wypisze. Np. Aknemycin, Davercin (np. w żelu), Dalacin, Clindacne, Baneocin. Wtedy jak Ci coś wyskoczy, to smarujesz maścią krostę. W przypadku pojedyńczych wyprysków powinno skutkować.

A ja leczę się Aknefugiem i znów Isotrexinem od miesiąca i zero efektów. Jedna krosta się nie wygoi, a już druga robi się w tym miejscu. Prawy policzek wygląda jak jedna wielka rana.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 09:07   #14
Finlandia
Raczkowanie
 
Avatar Finlandia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
Re: Isotrexin

Kiedyś miałam Acnemycin, ale niestety nie pomagał. Może innych spróbuje... dzięki

Ech wiem o czym mówisz Kiedyś też miałam podobny problem. Czoło miałam non-stop wysypane, a na policzkach też bywały. I jak jedno się wyleczyło to na około wyskoczyło pięć nowych :| Na szczęście ten koszmar minął i jakimś cudem obyło się bez blizn

Powodzenia w walce Ami.
Finlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 22:44   #15
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Isotrex duży problem

Witam kobitki, mam ogromny problem od 2-3 tygodni używam isotrexu. Na początku smarowałam całą buźkę, ale zaprzestałam kiedy na policzkach jakby wypalone czerwone place. Teraz smaruję czoło i brodę. Na czole mam takie grudeczki które chcę nim właśnie usunać a na brodzie wągry. Ale dorzeczy w czym problem, używam go codziennie na noc i moja skóra na czole wygląda fatalnie, luszczy sie strasznie i te grudki coś nie bardzo znikają. Jetsem teraz strasznie blada i nie mam mowy o nałozeniu podkaładu bo to po prostu fatalnie wygląda. Chciałabym zacząć chodzic na solarium, bo juz patrzeć nie siebie nie mogę, ale przeczytałam tu na Wizażu, że nie mozna. Kobitki poradźcie bo juz raczki załamuję.
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-28, 07:44   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Isotrex duży problem

izostrexin i solarium? to samobójstwo.
masz typowe objawy towarzyszące retinoidom- łuszczenie, podrażnienie, przejściowe pogorszenie stanu skóry. dołącz krem łagodząco-nawilżający (może byc z a-dermy) i zaciśniej zęby
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-28, 10:24   #17
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: Isotrex duży problem

ten isotrexin to mam rozumieć oczywiście lekarz ci przepisał? nie zakładam innej możliwości bo to cięższa artyleria jeśli chodzi o preparaty leczące trądzik więc ich stosowanie powinno byc ostrożne- stąd moje pytanie o stan twojej cery czy rzeczywiście musisz stosować retinoidy na zlikwidowanie grudek i zaskórniów? może wystarczyły Brevoxyl czy inny preparat tego typu... zastanów sie dobrze porozmawiaj z lekarzem. ABSOLUTNIE nie idź na solarium bo sobie kobieto poważnych problemów narobisz..proponuje wstukac w wyszukiwarca isotexin, istotrex, retinoidy lub trądzik i porzadnie zasiąść do lektury...poczytaj tez o filtrach... a potem działać zgodnie z tym co wyczytasz..powodzenia i dbaj o twarz bo masz tylko jedną
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 17:58   #18
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: Isotrex duży problem

carla, mialam takie same objawy - pamietaj zeby
1. naklada isotrex na SUCHUTKA skore
2. nakladac go cieniutko
3. uwazac zeby sie nie zbieral w zalamaniach skory, faldkach, kolo nosa
4. ja na to nakladam epitheliale firmy Aderma

solarium zabronione!!!
wytrzymaj, a zobaczysz efekty
sciskam
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 20:06   #19
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Isotrex duży problem

Dzięki kobitki, to jest od dermatologa. Nie sądziłam, że wywoła aż taką reakcję, bo kiedyś około 2 lat temu stosowałam GlicoA, a czytałam tu że to bardzo silny środek, i nie wywołał żadnych takich cudeniek, wszystko pięknie zeszło. Teraz mam Isotex też dlatego, że moja teściowa kupiła go w nadmiarze więc stwierdziłam, że jeśli ona ma i do tego lekarz stwierdził że będzie dla mnie ok to po co wydawać 40 na GlicoA.
Martiene powiedz jak długo potrwa ten proces, bo delikatnie mówiać szlag mnie już trafia. Ile orientacyjnie kosztuje Epitermale? A po kuracji kiedy mogę odwiedzić solarium, tak aby krzywda nie stała się mojej skórze?
Dzięki wielkie,
Buziaki
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-30, 08:22   #20
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: Isotrex duży problem

wiesz co, u mnie to trwalo z miesiac zanim paszcza sie uspokoila, moze dermatolog ci doradzi jak przetrwac ten okres? epitheliale kosztuje 40 zl niestety... a do solarium nie powinnas chodzic jeszcze z pol roku po odstawieniu masci, skladniki gromadza sie w komorkach skory i bardzo ja uwrazliwiaja.Pamietaj ze po dwoch miesiacach od otwarcia Isotrex nalezy wyrzucic - sprawdz w ulotce, ale to chyba wlasnie taki okres trwalosci.
sciskam, nie poddawaj sie, zobaczysz ze bedzie lepiej
Marta
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 11:16   #21
KUSY
Raczkowanie
 
Avatar KUSY
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 76
Dot.: Isotrex duży problem

Przeczytałam już chyba wszystkie posty na temat Isotrexu i byłam załamana Dopiero teraz mi ulżyło Nie jestem jedyną osobą, której ten specyfik WYPALIŁ skórę na twarzy W okolicy brody mam piekące, czerwone placki, które pieką niemiłosiernie(skóra już chyba cała zeszła), poza tym skóra na całej twarzy jest ściągnięta tak, że ust za szeroko nie mogę otworzyć, no i skóra schodzi płatami. Obecnie przeprowadzam testowanie kremów do cery hiperwrażliwej i jeszcze nie znalazłam nic, co by mi pomogło
KUSY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 13:09   #22
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Isotrex duży problem

Cytat:
Napisane przez KUSY
Przeczytałam już chyba wszystkie posty na temat Isotrexu i byłam załamana Dopiero teraz mi ulżyło Nie jestem jedyną osobą, której ten specyfik WYPALIŁ skórę na twarzy W okolicy brody mam piekące, czerwone placki, które pieką niemiłosiernie(skóra już chyba cała zeszła), poza tym skóra na całej twarzy jest ściągnięta tak, że ust za szeroko nie mogę otworzyć, no i skóra schodzi płatami. Obecnie przeprowadzam testowanie kremów do cery hiperwrażliwej i jeszcze nie znalazłam nic, co by mi pomogło
No właśnie wspomniane kremy A Dermy mi bardzo pomogły w retinoidowej kuracji. Najbardziej Epitheliale, bo Dermalibour ciutkę wysusza. Polecam te kremy gorąco, niesamowicie regenerują!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 16:24   #23
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Isotrex duży problem

Ja Isotrex mam na stałe w swojej łazience Chociaż nie mam dużego trądziku stosuję go jak taki żel punktowy: widzę, że coś zaczyna mi się robić i smaruję, a wtedy na bank nie zrobi się większe Ze smarowania całej twarzy zrezygnowałam, bo te czerwone plamy dość szybko się robią, twarz mnie boli i nie mogę używać żadnego kosmetyku, aż nie znikną, bo piecze. A do dermatologa chodzę tylko gdy mi się kończy, bo bez niego czułabym się bezbronna wobec najazdu pryszczy.
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 17:52   #24
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Isotrex duży problem

Ja stosuje Isotrex co drugi dzień na noc i nie zauwarzyłam żadnych dziwnych objawów, piekących plamek itp. tylko lekkie sciągnięcie i przesuszenie na poszczególnych partiach twarzy i co ciekawe sprzedali mi w aptece bez recepty ( tylko pierwszy raz mi dermatolog przepisał potem juz nie chodziłam), na ulotce w środku opakowania jest napisane, żeby nie stosować dłużej niż 3 mies. chyba, że lekarz zaleci inaczej, więc chyba sie znowu do przychodni przejde....
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 08:29   #25
KUSY
Raczkowanie
 
Avatar KUSY
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 76
Dot.: Isotrex duży problem

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
No właśnie wspomniane kremy A Dermy mi bardzo pomogły w retinoidowej kuracji. Najbardziej Epitheliale, bo Dermalibour ciutkę wysusza. Polecam te kremy gorąco, niesamowicie regenerują!
Prawde mówiąć, trochę się boję ze względu na cenę. Na różne kremy(także używane wcześniej w sposób bezproblemowy) reaguję silnym podrażnieniem. Mam jeszcze mazidło zrobione w aptece, wcześniej zapisane przez dermatologa, jest rewelacyjne , tyle że tłuste i mogę smarować się nim tylko na noc .Póki co, pomęczę się trochę, za tydzień idę do lekarza i zobaczę, co mi poradzi. Tak czy inaczej dziękuję za radę
KUSY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 09:11   #26
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Isotrex duży problem

Jeśli dobrze pamiętam to stosowałam tę maść wraz z antybiotykiem Tetralysal i pomogło mi. Za krótko to wszystko niestety używałam i trądzik powrócił. Teraz zamierzam znów iść do dermatologa aby przepisał mi to samo. Mi lekarz powiedział że na solarium mogę iść już po tygodniu... Szkoda że dokładniej nie pamiętam nazwy tej maści ale na 90% był to właśnie Isotrexin
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 18:06   #27
_Jamaica
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 361
Unhappy Isotrex i moje wątpliwości:(

Od tygodnia stosuje na noc żel isotrex, i zamiast widziec poprawe,skóra sie łuszczy,zaskórniaki nie znikaja,i co gorsze robia mi sie nowe pryszcze-jakby wulkany.Czy tak powinno byc?czy moze ten cały isotrex mi nie odpowiada i powinnam udac sie do lekarza.Jakie byly wasze reakcje na ten lek?
I jeszcze jedno.czy wysyp pryszczy moga powodowac tabletki anty?Dziekuje za odpowiedz
_Jamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 18:26   #28
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Isotrex i moje wątpliwości:(

Cytat:
Napisane przez _Jamaica Pokaż wiadomość
Od tygodnia stosuje na noc żel isotrex, i zamiast widziec poprawe,skóra sie łuszczy,zaskórniaki nie znikaja,i co gorsze robia mi sie nowe pryszcze-jakby wulkany.Czy tak powinno byc?czy moze ten cały isotrex mi nie odpowiada i powinnam udac sie do lekarza.Jakie byly wasze reakcje na ten lek?
I jeszcze jedno.czy wysyp pryszczy moga powodowac tabletki anty?Dziekuje za odpowiedz
Wprawdzie nie stosowalam istotrexu(jeszcze),ale wiele czytam na temat tego preparatu tu na forum i raczej nie powinnas sie przejmowac.Tak reakcja skory jest normalna.Twoja skora sie oczyszcza,najpierw cie wypryszczy,potem powinno byc lepiej.O tym ze lek dziala(z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec)potrzeba 1-1,5 miesiaca zeby sie przekonac,zwlaszcza lek wypryszczajacy.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 20:34   #29
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Isotrex i moje wątpliwości:(

zgadzam sue z Little Angel . tydzien to stanowczo za malo, aby widziec poprawe stanu cery.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 08:28   #30
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Isotrex i moje wątpliwości:(

Cytat:
Od tygodnia stosuje na noc żel isotrex, i zamiast widziec poprawe,skóra sie łuszczy,zaskórniaki nie znikaja,i co gorsze robia mi sie nowe pryszcze-jakby wulkany.Czy tak powinno byc?czy moze ten cały isotrex mi nie odpowiada i powinnam udac sie do lekarza.Jakie byly wasze reakcje na ten lek?
I jeszcze jedno.czy wysyp pryszczy moga powodowac tabletki anty?Dziekuje za odpowiedz
wysyp przy retinoidach jest sprawą normalną, przjrzyj watek differin raz jeszcze to tez retinoid , ale adapalen, zaś Ty masz isotretinoinę. przy wysypoie nie zaniechaj stosowania tylko zmniejsz częstotliwosc, wysyp czy tez podraznienie powinno ustapic w przeciągu 2 tygodni, poczytaj ten watek tam jestduzo na temat retinoidów
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-21 15:17:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.