Pieprzyki - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-29, 17:44   #1
Hag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1

Pieprzyki


Błagaaam!Mam mnóstwo przebarwień na ciele(jasna karnacja,jestem po 20-tce)-nie "wystające",po prostu brązowe p l a m ki -i chciałabym zlikwidować na STAŁE chociaż TE NA TWARZY.Słyszałam coś o ODBARWIANIU.Co to jest,i czy to bezpieczne?A może istnieje jeszcze coś innego?!!Pomóżcie,DOBRE KOBIETY!!!
Hag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 19:18   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: HELP!!!Jak usunąć Pieprzyki?!

Wszelkie znamiona to bardzo poważna sprawa. Absolutnie nie wolno usuwać ich samodzielnie. Każdy "pieprzyk" powinien być pod opieką , tzn. Ty sama musisz obserwować swoje znamiona, sprawdzać czy nie zmieniają się , czy nie rosną, nie zmieniają barwy , czy nic się z nich nie sączy, nie powinnaś się opalać, nie wolno znamion drażnić. Wszystkie pieprzyki powinien obejrzeć lekarz dermatolog lub nawet dla większej pewności lekarz onkolog. Tylko lekarz może zadecydować które znamiona mogą być usuwane i w jaki sposób, znamiona raczej się wycina , ponieważ można wówczas pobrać wycinek do badania - laserowe usuwanie znamion jest nie zbyt polecane ponieważ laser niszczy tkankę znamienia i nie można jej przebadać.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 15:15   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: HELP!!!Jak usunąć Pieprzyki?!

Ja miałam usuwane pieprzyki i zostały brzydkie, białe blizny.I wydaje mi się, że znamiona wyglądały ładniej.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-07, 17:12   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: HELP!!!Jak usunąć Pieprzyki?!

No cóż... Nie jestem kobietą, ale mam ten sam problem [img]icons/icon9.gif[/img]
Usuwałem już chirurgicznie, ale są duże blizny. Na poczieszenie powiem że jestem dobrze umięśniony i mam grubą skórę (to słowa pani chirurg) i stąd może szwy się rozeszły... Ach... Odbarwianie... Chciałbym...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-07, 18:17   #5
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: HELP!!!Jak usunąć Pieprzyki?!

A czy miałaś rankę po usunięciu znamiona miałaś zaszywaną?

Mi jeden lekarz chirurg powiedział, że dobry szew to nie byle dratewka położy, tutaj trzeba speca i specjalnych (delikatniejszych) nici...

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-07, 19:28   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: HELP!!!Jak usunąć Pieprzyki?!

Z plaskimi tym bardziej wybralabym sie na Twoim miejscu do dermatologa. Czesto sa berdziej niebezpieczne niz te wystajace... Ja wlasnie jestem po konsultacji u dwoch lekarzy i czeka mnie chirurgiczne usuwanie wlasnie takiej niewinnie wygladajacej, malenkiej plamki:-( Niby niz zlego ale oba doktory (niezaleznie) stwierdzily ze lepiej sie tego pozbyc.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-05, 11:14   #7
Iguana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 42
Pieprzyki - wątek zbiorczy

Czy ktos z Was Wizazanki korzystal z uslug kliniki Medicina przy ul. Barskiej w Krakowie??? Dowiedzialm sie ze zabieg usuniecia pieprzyka kosztuje od 150 zl. oraz ze szczepienie przeciw zoltaczce nie jest wymagane. Czy warto ryzykowac chirurgiczne usuniecie pieprzyka bez szczepienia??? A moze znacie jakas inna klinike w Krakowie wykonujaca tego typu zabiegi??? Proooooooooosze pomozcie.
Iguana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-11-20, 18:58   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usuwanie pieprzykow-klinika Medicina???

Droga Iguano!
Wybierz się do Maszachaby przy ul. Mazowieckiej, jest tam lekarz dermatolog,naprawdę doskonały fachowiec, on Ci wszystko powie.Ja usuwałam pieprzyk z brodawki na piersi, a więc miejsce bardzo newralgiczne, śladu nie ma, resztę pieprzyków także sobie usunę na pewno u pana doktora. Nie wiem jak obecnie cenowo ta spraw wygląda / zabieg miałam dawno/ nie było to tanio ale wolę się oddać w ręce specjalisty , który dokładnie Cię obejrzy i powie jak i co. Pozdrowienia Dominika
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-21, 14:06   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usuwanie pieprzykow-klinika Medicina???

Pozwalam sobie na kilka uwag natury ogólnej. Tzw. "pieprzyki" (z reguły tak nazywają pacjenci znamiona barwnikowe) powinny być usuwane chirurgicznie w całości z marginesem zdrowych tkanek i oddawane do badania histopatologicznego. To tradycyjne podejście chirurgiczne i z medycznego punktu widzenia najwłaściwsze, ale... No właśnie. Najczęściej usuwa się je ze wskazań estetycznych a nie onkologicznych. Często w miejscach, gdzie duże cięcie, ślady po szwach, sposób gojenia rany np dekolt są trudne do zaakceptowania. Wydaje się, w tej sytuacji lepiej nie robić nic bo z estetycznego punktu widzenia będzie gorzej. I stąd usuwanie laserem, prądami wysokiej częstotliwości, krioterapią... Są to metody kontrowersyjne, przy ustaleniu właściwych wskazań tzn. rozległości, typu i głębokości zmiany dają bardzo dobre efekty kosmetyczne. Decyzja jednak należy do lekarza, który musi o tych wątpliwościach poinformować pacjenta. Z pewnością trudno sobie wyobrazić chirurgiczne usuwanie i badanie kilkudziesięciu nie niepokojących drobnych zmian a przeszkadzających pacjentowi z powodów estetycznych.
Co do zabiegów chirurgicznych bez uprzedniego szczepienia, to przy niewielkim zabiegu chirurgicznym możliwe jest użycie jednorazowego sprzętu sterylizowanego fabrycznie, bez ryzyka przeniesienia WZW. Szczepienie nie zabezpiecza całkowicie przed zakażeniem wirusem WZW.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-21, 16:10   #10
Iguana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 42
Re: usuwanie pieprzykow-klinika Medicina???

Dziekuje Wam za informacje. Co prawda pieprzyk usunelam juz we wrzesniu ale na drugi raz bede wiedziala gdzie sie zglosic. Zabieg wykonal mi chirurg z Mediciny i musze powiedziec ze niestety nie usunal calego pieprzyka. Zostaly mi takie ciemne plamki i blizna. Nie wyglada to tragicznie ale nie tego sie spodziewalam. Na szczescie badanie histopat. wyszlo ok. Pozdrawiam. Magda.
Iguana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 16:09   #11
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
pieprzyk

Mój chłopak ma pieprzyka koło ust (taki jak ma Cindy [img]icons/icon7.gif[/img]. Zdarzyło mu się juz kilka razy go zaciąć podczas golenia. Trochę mnie to martwi, bo może to jest niebezpieczne? Może trzeba usunąć taki pieprzyk?
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-01-15, 21:36   #12
Justyna
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: pieprzyk

Pan doktor jest w tej chwili na urlopie, ale z tego, co mi wiadomo, zaleca się usuwać pieprzyki znajdujace się w miejscach narazonych na częste drażnienie.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 22:09   #13
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: pieprzyk

wiem że Pan doktor na urlopie [img]icons/icon7.gif[/img]
dlatego grzecznie będę czekać na odpowiedź.
dzięki za twoją
[img]icons/icon40.gif[/img]
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 17:19   #14
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: pieprzyk

Każde znamię,które :krwawi,szybko powiększa swoją wielkość,zmienia kolor,boli lub swędzi z reguły się usuwa.Dotyczy to również tych znamion,które narażone są na przewlekły uraz,ciągłe drażnienie.
Robi się to najczęściej w miejscowym znieczuleniu,jest to więc niebolesne.
Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-22, 23:03   #15
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: pieprzyk

Czasami jestem zdumiony ekwilibrystycznymi wyczynami pacjentów golących się wokół znamion barwnikowych - pacjentek również np. pod pachą. W takich miejscach z pewnością warto usunąć zmianę, gdyż sama nie zniknie, a golenie się przez np. kilkadziesiąt lat może być bardzo irytujące i będzie dochodzić do drażnienia.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-23, 15:41   #16
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: pieprzyk

Dziękuję za odpowiedź. Teraz zapytam się o usuwanie pieprzykow [img]icons/icon7.gif[/img] Czy to jest bolesne? Czy jest jakieś ryzyko komplikacji po usunięciu pieprzyka? Ile taki zabieg kosztuje?
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 22:48   #17
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: pieprzyk

Bolesne nie jest, gdyż wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym. Ryzyko powikłań istnieje takie, jak w przypadku każdej interwencji chirurgicznej np. opóźnione gojenie rany związane z infekcją. Specjalnych związanych z tym rodzajem zabiegu właściwie nie ma.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 22:51   #18
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: pieprzyk

Zapomniałem jeszcze o cenie. To zależy od charakteru zmiany, lokalizacji 100 a nawet 300 zł.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 22:53   #19
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: pieprzyk

Panie Doktorze Bogini niepokoi się brakiem odpowiedzi , a ja wprowadziłam ją w błąd informując o Pana nieobecności. Proszę zwrócić uwagę na jej post.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-29, 19:34   #20
wirka
Przyczajenie
 
Avatar wirka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Looblyn
Wiadomości: 24
GG do wirka
pieprzyk kontra penseta

Aloha dziewuszki
Mam mały dylemat - otóż moja cera (mieszana naczynkowa) ma totalną skłonność do rumienienia się, zatem mam klasyczny problem z rumieniem, który istnieje sobie na mych policzkach,,, ale problem tkwi w tym, że mam również na jednym z policzków pieprzyk, na którym lubią sobie rosnąć włoski. Wyrywam je pensetą, ponieważ są ich znikome ilości, a jednak mam wrażenie, że przez to rumień na tym policzku jest jakby bardziej widoczny,,, Czy mam rację i co zrobić z tym fantem??
Dzięki za wszystkie przyszłe odpowiedzi
Seeya!!
P.S. To wyrywanko nie odbywa się często...
__________________
Pozdrawiam_Kasia.
wirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 19:54   #21
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: pieprzyk kontra penseta

włoski wyrastające z pieprzyków należy obcinać nożyczkami. nie powinno się ich wyrywać.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 20:43   #22
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: pieprzyk kontra penseta

Absolutnie nie wolno wyrywać!!!!!!!!!!!!! Tak jak napisała Justy można przycinać małymi nożyczkami Sama mam pieprzyk nad górną wargą i parę lat temu dostałam burę od dermatolog za wyrywanie włosków pensetą Przy takich pieprzykach trzeba bardzo uważać. Najlepiej jak najmniej dotykać i smarowac blokerem na słoneczku
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 21:40   #23
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: pieprzyk kontra penseta

jezu kobieto nie wyrywaj wloskow!!!!
mozesz je delikatnie przycinac nozyczkami
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 19:29   #24
wirka
Przyczajenie
 
Avatar wirka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Looblyn
Wiadomości: 24
GG do wirka
Re: pieprzyk kontra penseta

Dzięki kobitki za jednoznaczną odpowiedź Wiedziałam że nie powinno się wyrywać tych wstrętnych włosków, ale jakby to powiedzieć... olałam system i wiecie co dalej, ale od dziś się to zmieni
Zdecydowanie Pozdrawiam - Wirydiana
__________________
Pozdrawiam_Kasia.
wirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 18:37   #25
zyta33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 4
Re: pieprzyk kontra penseta

O rany ja też ciągle wyrywałam włoski z pieprzyka, chociaż wiedziałam że nie wolno. Chyba przestanę.
zyta33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 20:18   #26
zyta33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 4
usuwanie znamion (pieprzyków??)

Mam na twarzy dwa pieprzyki, wcale nie takie malutkie(dodam ,że mam 29 lat). Nigdy mi nie przeszkadzały i nie miałam z powodu nich kompleksów.Ale właśnie przeczytałam starsze posty i wynika z nich, że bezpieczniej się ich pozbyć(przynajmniej ja tak zrozumiałam). Panie doktorze jakie ma pan zdanie na ten temat?
zyta33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 21:31   #27
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: usuwanie znamion (pieprzyków??)

Wcale nie. Jeśli nie wyglądają podejrzanie, będziesz je regularnie pokazywać dermatologowi lub chirurgowi (najlepiej zrobić zdjęcia cyfrowe) i nie są narażone na urazy lub drażnienie to nie trzeba ich usuwać. Ryzyko zezłośliwienia nie jest wielkie chyba, że jesteś obciążona rodzinnie lub masz np. zespół znamion dysplastycznych.Tylko uzbierało się sporo tego "jeśli". Same znamiona nie znikną, będą powoli rosły z pewnością po latach szpecąc. To chyba lepiej je usunąć i mieć "święty spokój" póki są małe. Trzeba jednak postarać się o dobry efekt kosmetyczny zabiegu.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 12:40   #28
martamm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 3
Re: usuwanie znamion (pieprzyków??)

Kto zna dobrego dermatologa albo chirurga najlepiej w Krakowie albo Rzeszowie, który zajmuje się usuwaniem znamion? Proszę o odpowiedź.
martamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 22:40   #29
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: usuwanie znamion (pieprzyków??)

Idealny będzie chirurg plastyk, ale cena zabiegu może być niestety wygórowana. Dermatolog może zmiany obejrzeć, ale usuwać to już raczej nie, choć robią to coraz częściej.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 21:33   #30
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Pieprzyki, panika

Witam cieplo, mam pytanie zwiazane z pieprzykami ostatnio wyskoczyl mi dosc sporych rozmiarow (okolo 3/4mm)pieprzyk na plecach tzn plamka , nie przyejelam sie tym ale zaczyna dziac sie cos dziwnego , kolejny wyskoczyl mi na nosku tez go tam nie bylo mniejszy , i jeszcze jeden robi sie na brodzie jest malutki ale chyba bedzie wiekszy tak wyglada jakby dopiero co powiekszal sie.

Panicznie nie wiem co mam robic , czy to normalne , jesli nie do jakiego lekarza powinnam sie zglosic, moze to glupie ale najgorsze mysli mi przechodza po glowie, dlatego prosze o powazne potraktowanie mojego postu.

pozdrawiam
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-28 18:10:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.