... "Siewca Wiatru" Kossakowskiej - czy ktoś lubi aniołki z charakterem ?? ; ))) ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-24, 10:23   #1
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200

... "Siewca Wiatru" Kossakowskiej - czy ktoś lubi aniołki z charakterem ?? ; ))) ...


Witam .

Czy znajdzie się wśród Wizażanek osoba, która podobnie jak ja zafascynowana jest światem i relacjami przedstawionymi przez Kossakowską w "Siewcy Wiatru"??

Przeczytałam już dwa razy tę książkę i znowu mam ochotę do niej wrócić, a przynajmniej do niektórych fragmentów . Muszę przyznać, że wywarła wielkie wrażenie na mnie. Bardziej ludzkie oblicze aniołów przedstawione z humorem, nie pozbawione jednak mroczniejszej strony zachęca do lektury. Lubię książki pisane dosadnie, a język Kossakowskiej przypomina mi troszkę język Pilipiuka w opowiadaniach o Wędrowyczy (tam był jednak bardziej cięty ).

Co do bohaterów, to w ogóle kojarza mi się z wampirami , ale to chyba z racji tego, że wiecznie się "szczerzą" i odsłaniają czasem ostre ząbki . Oczywiście mroczny Daimon Frey ma w sobie coś, co mnie pociąga i zarazem przyciąga do tej postaci. Ale bardzo lubię również Razjela, Kamaela i mroczne anioły z Głębi. Duet Lampka - Asmodeusz jest przezabawny .


Jeśli któraś z Was również ma sentyment do tej książki to zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie .
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 23:26   #2
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: ... "Siewca Wiatru" Kossakowskiej - czy ktoś lubi aniołki z charakterem ?? ; ))

Odkopałam wątek, bo powoli, z mozołem zabieram się za lekturę. Pewnie się jeszcze wypowiem, choć na ogół nie pociąga mnie fantastyka w żadnym wydaniu.

Pozdrawiam.

anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 14:07   #3
pasjonautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 77
Dot.: ... "Siewca Wiatru" Kossakowskiej - czy ktoś lubi aniołki z charakterem ?? ; ))

Bardzo dobra lektura, mogę polecić nie tylko fanom fantastyki
__________________
Lubię kosmetyki i inne "babruchy" Ostatnio zaczęłam prowadzić bloga, ale jakoś kiepsko mi idzie... :P Zapraszam - http://pasjonautka.wordpress.com
pasjonautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.