jaki krem.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-20, 16:32   #1
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74

jaki krem....


po wiekszosci kremow wychodza mi wyspryski i to po tych drogich (dermalibour potem epihtiale , tolriane Lrp, avene intolerantes) potrzebuje kremu ktory pomoze w odbudowie naskorka i nie zaszkodzi zmianom tradzikowym a moze lekko wyrowna koloryt skory... co radzicie????????????
bede wdzieczny za odpowiedzi]]
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 17:07   #2
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: jaki krem....

Jak masz taką wrażliwą skórę to ty się lepiej wybierz do dermatologa - podobno kosmetyki z apteki działają łagodniej niż te z drogerii więc szkoda by cię było jak ci ktoś doradzi A widać że z apteki ci nie służą więc udaj się po mikstury
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 17:17   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: jaki krem....

Cześć Tomek!
Po Epitheliale robią Ci sie wypryski???? Naprawdę??? Na opakowaniu pisze ze nie jest komedogeniczny czyli porów nie zatyka... ja go wszystkim polcam bo dla mnie to cudo
Z tego co pamiętam to Tomek już sie leczy u dermatologa...
Tomek a co używasz teraz? Jakiś antybiotyk czy retinoid? Bo do differinu jak pamiętam nie byłes przekonany...
Powiedz jakich kosmetyków używasz teraz - nie jestem przekonana do idei że to epitheliaile powoduje wypryski. Może sa jakies inne preparaty które to powodują? Może inny krem? Może niewłasciwe produkty do czyszczania twarzy? Może wreszcie peeling ścierający który rozsiał ci infekcje na buzi?
Powiedz jeszcze jakiego rodzaju są problemy - czy to zaskórniki otwarte czy zamkniete? Ropne grudki? Czty grube podskórne cysty, takie gule co siedzą głęboko pod skórą?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 17:19   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: jaki krem....

Tomek a zadnych preparatów z kwasami uzywać nie mogłeś? Pamiętam że Cleanance K Cię mocno piekł, a próbowałes czegoś innego - effaclaru, diacnealu czy żelu neutrogeny?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 20:28   #5
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: jaki krem....

wszystko sie zgadza... po kremie z adermy tez mi wyszly wypryski ale w formie takiej kaszyy... drobne grudki nie ropne ale prawie na calej twarzy ... teraz obiecnie nic nie uzywam oprocz.. zelu do mycia antybiotyku ktory mi sie dzis skonczyl [ ale to tylko lekka papka na noc zadne ciezkie skladniki] noi glinki zielonej punktowo... a wyprsyki mam rozne..,, zaskorniaki w formie czarnych kropek male grudki i sredniej wielkosci czerwone wypryski ....peelingu nie uzywalem.preparatow z kwasami wiele nie uzywalem .. clennance k spodowal zaczerwienienia i wysyp pryszczy .. niechce przechodzic przez taki wysyp... diacnael polecala mi ta konsultantka z avene ale nie mam kasy z reszta pisalyscie ze to prawie to samo co clenance k.... i effaclar.. ...teraz staram sie jaknajmniej uzywac preparatow bo caly czas mi sie skora ''psuje'' a wypryski dalej sa...
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 20:34   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem....

tomek__ napisał(a):
> wszystko sie zgadza... po kremie z adermy tez mi wyszly wypryski ale w formie takiej kaszyy... drobne grudki nie ropne ale prawie na calej twarzy

wiesz, to może być alergia, ta kaszka... naprawdę, powinieneś pogadać z lekarzem
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 20:50   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: jaki krem....

Po pierwsze - moze twój żel nie oczyszcza zbyt dokładnie, a moze jest zbyt agresywny i odtłuszcza ci skórę - a to wcale nie jest takie dobre, bo wtedy skóra się broni i produkuje więcej sebum, a wiecej sebum to wiecej pryszczy.
Po drugie - obowiazkowo łagodny tonik bez alkoholu, oczyszczający - usunie to czego zostało po żelu i przygotuje skóre na przyjecie pozostałych środków.
Po trzecie - obawiam się ze musisz zacząć uzywac jakiegoś kremu. Sam zel do mycia nie nawilży skóry a antybiotyk którego używasz tez pewnie w jakimś stopniu przesusza. A im bardziej przesuszamy skóre tym większy łojotok - patrz wyżej. Z tym argiletzem to tez ostrożnie bo tez przesusza skórę...
Wydaje mi się że optymalnym wyjściem byłoby cos z kwasami na noc dla ciebie a w dzień lekki krem kojący - oczywiście taki co porów nie zatyka, nadal nie jestem przekonana co do tego że to epitheliale tak ci zaszkodzil - u mnie obserwuję rewelacyjne skutki działania tego kremu, wprost przeciwne do twoich
Powinieś spróbowac czegoś z kwasami ale lagodnego, BHA - żel Neutrogeny Clear Pore czy właśnie wspomniany effaclar. Te nie wypalą Ci twarzy, wierz mi (jestem kwasową weteranką) początkowe zaczerwienie i wysyp pryszczy zdarzają się bardzo często (sama dziś płakałam bo mam nowy bardzo silny krem z kwasami który bardzo mnie piecze), trwają od kilku dni do kilku tygodni i trzeba to po prostu przezyć - wierz mi że potem będzie lepiej! Sama jestem zwolenniczką kwasów, rewelacyjnie wpływają na moją cerę, zero pryszczy czy zaskórników - po prostu nic się nie robi, gładka buzia o wyrównanym kolorycie. Neutrogena i Effaclar są delikatne, mozna przy nich odczuwac co najwyzej bardzo lekkie pieczenie.
Słuchaj a skoro masz taką kaszkę to może to uczulenie na coś??? Tez mam czasem coś takiego...
A co na to wszystko Twój lekarz?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-20, 21:51   #8
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: jaki krem....

Tomku! Jesli próbowałeś Toleriane ,a masz skóre trądzikową , to mógł on być po prostu dla Ciebie nieodpowiedni i troszke zbyt tłusty(polecany jest sla skóry wrażliwej, suchej). Z oferty Lrp polecam Ci cała serię Effaclar, teraz powiększoną o nowe produkty). W skład serii wchodzą: Effaclar -płyn micelarny (do oczyszczania twarzy-to tak woda do demakijażu-tylko nie tłusta jak zwykłe mleczko),żel oczyszczajacy, Effidrate(krem matujacy) no i rewelacja, która polecam Ci serdecznie( sama stosuje)
Effaclar K (preparat mikrozłuszczajacy z LHA). Lha to kwas salicylowy, ester kwasu jabłkowego , sole cynku+ glukasil.Preparat ma na celu złuszczanie skóry , regulowanie wydzielania łoju oraz ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.Do tego preparat jest nie fotouczulajacy.
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:13   #9
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: jaki krem....

hej, Ninko, co miałaś na myśli, mówiąc, że Effaclar K nie jest fotouczulający, tzn. wg Ciebie nie są konieczne filtry na dzień, ale to przecież kwas.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:17   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem....

pisząc o odbudowie naskórka chodziło ci o to, że skóra jest wysuszona i zmęczona kuracja przeciwtrądzikową? jeśli tak, a po kremach masz "kaszkę" lub pryszcze, to moze stosuj tylko nawilżający tonik łagodzący (nieperfumowany, bez alkoholu, o krótkim składzie), a po namiary na krem udaj się do dermatologa.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:27   #11
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: jaki krem....

Tzn. że ten kwas nie wchodzi w reakcje ze słońcem
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-20, 22:36   #12
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: jaki krem....

jakoś nigdy o tym nikt nie wspominał. Kwas to kwas. czy Ty sądzisz, że stosując Effaclar K nie ma potrzeby stosowania kremu z filtrami?
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:42   #13
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: jaki krem....

Effaclar K jest polecany przez dermatologów jako terapia zastępcza w lecie,zamiast silnych preparatów złuszczajacych.A ,że krem jest nie fotouczulający tzn,że można go stosowac własnie w lecie i kiedy np. zapomnisz "nałożyć" na skórę krem z filtrem, na Twojej skórze nie powstana przebarwienia.
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:44   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: jaki krem....

Ale stosuje się go chyba na noc! jak każdy kwas.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:47   #15
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: jaki krem....

Można śmiało również rano!
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:52   #16
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: jaki krem....

mam nadzieję, że masz kompetencje do wygłaszania takich sądów, bo z artyułów basi wynikało coś innego, kwas na noc + obowiązkowo wysokie filtry.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:52   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem....

ninka napisał(a):
> Effaclar K jest polecany przez dermatologów jako terapia zastępcza w lecie,zamiast silnych preparatów złuszczajacych.A ,że krem jest nie fotouczulający tzn,że można go stosowac własnie w lecie i kiedy np. zapomnisz "nałożyć" na skórę krem z filtrem, na Twojej skórze nie powstana przebarwienia.

niezupełnie. złuszczona skóra jest bardziej podatna na powstawanie przebarwień. a fotouczulenie to zupełnie inna bajka: "Odczyny fotoalergiczne powstają pod wpływem substancji uczulającej i promieniowania UV. Wywołują zmiany chorobowe tylko u części osób poddanych ich działaniu. Występowanie tych odczynów nie jest tak bezpośrednio związane z dawką leku i UV jak w odczynach fototoksycznych. Pod wpływem substancji o działaniu fotoalergicznym (alergia późna) powstają zmiany określane jako fotoalergiczny wyprysk kontaktowy, odpowiadający zwykłemu wypryskowi kontaktowemu. Po upływie 24-48 godzin od ekspozycji na promienie UV pojawiają się wykwity grudkowe z towarzyszącym świądem. Występują głównie na częściach odsłoniętych, czasami również w miejscach odległych, nie poddanych ekspozycji na działanie światła."
to, że effaclar nie działa fotouczulająco, nie zwalnia ze stosowania filtrów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:56   #18
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: jaki krem....

Powiedziałam ,ze JESLI ZAPOMNISZ!!!!! także takie zapominanie to nie jest regułą .A więc raczej poleca się stosowanie,ale jeśli zapomni się jednorazowo i wyjdziesz na pełne słońce taka reakcja nie powstanie.
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 22:57   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem....

Smok napisał(a):
> mam nadzieję, że masz kompetencje do wygłaszania takich sądów, bo z artyułów basi wynikało coś innego, kwas na noc + obowiązkowo wysokie filtry.

na dzień też możesz stosować kwas, a na niego filtry.
ale wygodniej stosować kwasy na noc, a w dzień coś ochronnego "miejskiego" z przeciwutleniaczami i filtrem
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-20, 23:01   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem....

ninka napisał(a):
> A więc raczej poleca się stosowanie,ale jeśli zapomni się jednorazowo i wyjdziesz na pełne słońce taka reakcja nie powstanie.

ja bym pominęła słowo "raczej". niestety, jak się ma pecha, to nawet jednorazowe zapomnienie może się skończyć przebarwieniami, i trzeba być tego świadomym.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 09:24   #21
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: jaki krem....

Najwyraźniej szkoliły mnie niekompetentne osoby i to co LRP , zamieszcza w swoich materiałach szkoleniowych jest też małowiarygodne.Także milknę-bo najwy6raźniej się nie znam!
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 13:59   #22
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: jaki krem....

Jutro ide do lekarza... zobaczymy co ona powie...i co mi przepisze.... teraz nie mam juz tej kaszy a pryszczy wychodzi mi coraz wiecej ... nie pozwole jej zeby mi przepisala cos bardzo mocnego i zracego bo moja skora juz tego nie zniesie... a kremu fakt musze uzywac bo mam tak przesuszona skore ze masakra.. noi przetluszcza sie bardzo ... szybko . jeszcze do tego epihtiale ... nnarazie nie zauwazylem zadnych regeneracji a posmarowana buzia tym jest jakby szara i jakby wszystkie plamy sie uwidacznialy ...naprawde niewiem mi on raczej nie pasuje....co do toniku uzywam czasem [ avene dwufazowy]ale tez nie jestem pewny czy to po nim mi ine wychodza pryszcze... bo jakos to sie tak sklada wszystko i nie moge wkoncu nic ustalic...Smoczyco mowilas ze nie masz problemu juz z buzia bo uzywasz kwasow to czemu wczoraj plakalas?hmmm .wydaje mi sie ze moja skora szybko nie zaakceptuje effaclaru a ja chodze do szkoly i to bedzie horror jak dostane jeszcze wiecej pryszczy niz mam teraz...moze poczekam na jakas dluzsza przerwe typu swieta czy cos i wtedy sproboje z kwasami ... a co do tego mojego lekarza juz chyba bardziej polegam na sobie niz na nim...
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 20:40   #23
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: jaki krem....

Ludzie rany julek - co to znaczy ,, ten kwas nie wchodzi w reakcje ze słońcem ?'' Dziewczyny ! Szczypta zdrowego rozsądku na wizażu nie zaszkodzi ! ŻADEN kwas nie powinien byc uzywany rano - chyba że tomek kupi SPF 60 !!!
TOMEK - kuracje kwasami z reguły przeprowadza się jesienią i zimą i powie to każdy - CO TY MASZ ZA LEKARZA ? Mój dermatolog zakazał mi uzywać kwasów latem nawet w nocy bo i tak wystawisz buźkę na słonko . I to nie wyjdzie ci teraz te plamy - tylko za parę latek . JAK POLEGASZ NA SOBIE A NIE NA LEKARZU TO GO ZMIEŃ bo jak będziesz starszy to nabawisz się takich przebarwień i blizn że zobaczysz .
W tej sprawie uważam nie powinny się w ogóle wypowiadać wizażanki bo jesteś przypadkiem adekwatnie wskazanym do leczenia u dermatologa .I ty się tego trzymaj - to musi potrwać .A jak ty tak zmieniasz wszystko to tylko pogarszasz stan buźki . I w ogóle nie wiem czy wiesz ale im bardziej podrażniana skóra tym więcej pryszczy więc radzę ci odstawić te wszystkie cuda z apteki - przywrócić skórę do jakiejś normalności i dopiero znowu zacząć od nowa . To moje skromne zdanie - a ty do lekarza marsz
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 20:56   #24
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: jaki krem....

Diorku , przeczytaj proszę na opakowaniu effacklaru K , zastosowanie lub w jakiejkolwiek ulotce. Ten krem mozna stosowac równiez na dzień!
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 21:09   #25
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: jaki krem....

w takim razie zwracam honorek - tylko widzisz ja stosując kwasy zasięgałam opinii dosyć znanej dermatolożki ( bierze udział w wielu zagranicznych kosmetycznych dysputach ) w W-wie chociaż tam nie zamieszkuję i powiedziała mi wyraźnie że żaden kwas nie kwalifikuje się do nakładania z rana .Jeżeli już to jesienią i nie wystarczy tu SPF 15 . Dodam że akurat o ten produkt się nie pytałam - tylko skoro to jakiś tam KWAS to na jakiej zasadzie on działa ? To on musi być chyba taki jakiś łagodny . Poza tym pamiętaj że my mamy make - up a Tomek ? No nic skoro tam pisze to sie nie wtrącam ale ja bym była ostrozna . Jak piszą że coś jest hypoalergiczne to też czasem jest nieprawda . Pa
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 21:12   #26
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: jaki krem....

CO??????????????????????? ????????????????????????? ?????????...Ty mówisz chyba o lecie??
Ja używałam kwasów tak w okresie zima-wiosna bez żadnych filtrow, coprawda był to tylko effaclar k ale zawsze...
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 21:19   #27
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: jaki krem....

latem - kwasy kategorycznie nie
rano - mocnych nie uzywamy a łagodne tak ale filtr wyżej niż SPF 15 nigdy bez filtru
kwasy - tylko okres jesien - zima nigdy lato
przebarwienia pojawiają się czasami szybko - a czasami wyskakują dopiero po kilku latach .znikam
nic więcej tu chyba nikt nie doda chyba że Basia
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 21:19   #28
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: jaki krem....

A ja zgadzam się z Diorkiem
Uzywam effaclaru od dawna to mój ulubiony krem, ale tylko na noc. Effaclar jest bardzo łagodny i delikatnie złuszcza naskórek, na opakowaniu pisze że można go uzywac też w dzień, ale jestem przeciwniczką, większość lekarzy uwaza że kwasy najlepiej stosować na noc. Jest tak jak pisze Justy - effaclar nie uczula skóry na słońce, ale odsłania świeżą skórę więc jest duze ryzyko przebarwień. Jak ktos ma do tego skłonności - a ja mam duże - albo ma tradzik i świeże po nim blizny - to nie jest wskazane używanie kwasu w dzień.

Do Tomka - Tomku, płakałam mocno, bo mam nowy krem z kwasami o potęznym stęzeniu i odczucia przy nakładaniu nie są najprzyjemniejsze, styrasznie szczypie! Ale cierpię i smaruję się czymś łagodzącym bo naprawdę bardzo ładnie wygładza naskórek
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 21:23   #29
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: jaki krem....

SMOCZYCA - jaki to kwas !!!???? taki w szklanej buteleczce ? - widziałam reklamę w gazecie
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 21:32   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: jaki krem....

Diorku jaki w szklanej buteleczce? czyżby cos nowego wyszło na rynku a ja o tyy nie wiem czytałam ze SVR wypuściło coś potęznego do uzywania 2 razy w tygodniu...
A ja uzywam sobie po prostu popularnego na wizażu ostatnio Glyco A - nie mam teraz problemów z wypryskami więc odstwaiłam effaclar i postanowiłam coś innego, co moze bedzie bardziej nawilzać. Glyco A to az 12% AHA i werz mi że choć nawykła jestem do kwasów to ten mi wypala twarz żywym ogniem... ugh... no ale co pocierpię... naprawdę fajnie działa, twarz się musi przyzwyczić i będzie lepiej
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.