data ważności kremu z filtrem a jego działanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-13, 19:43   #1
KasikB
Rozeznanie
 
Avatar KasikB
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 890
GG do KasikB

Data ważności kosmetyku


Witam,

nie pisałam tu jeszcze ale bardzo często Was czytam. Stosuję filtry od pewnego czasu, ponieważ zaczęły robić mi się przebarwienia. Obecnie kończy mi się krem, który mam i stanęłam przed koniecznością kupna nowego.

Przeglądałam Allegro i moją uwagę zwróciła ta aukcja: http://www.allegro.pl/item120271323_...wyprzedaz.html
Oferta jest atrakcyjna, ale zastanawiam się czy nie nazbyt atrakcyjna. Krem jest wyprzedawany z powodu daty ważności. I głównie tu mam wątpliwości.
Z tego co wiem, jeżeli krem ma datę ważności do 09.2006 to oznacza to, że nalezy go zużyć do końca września. Ale co jeśli zużyje się go powiedzmy w połowie października? Czy producenci kosmetyków dają jakiś margines? Bo mało prawdopodobne jest, żeby ten krem był dobry ostatniego września a pierwszego października już nie

Serdecznie pozdrawiam
__________________
Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka.
Don Herold

http://www.suwaczek.pl/cache/090aadb4fe.png
KasikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 23:08   #2
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Data ważności kosmetyku

Ja nie widzę w tej aukcji nic podejrzanego

Myślę, że wyraźne zaznaczenie krótkiego terminu ważności w pełni uzasadnia niską cenę. Sama kupowałam u tego Allegrowicza (inne dziewczyny z forum również) i było wszystko w porządku

A czy nazbyt atrakcyjna? Jeśli zdążysz zużyć przed terminem (np. do ciała) to czemu nie, opłaca się kupić nawet by wypróbować do września. Ja sobie kupiłam Antka ważnego do listopada
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 23:24   #3
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Data ważności kosmetyku

witam
Szczerze ja bym nie kupila jesli to kosmetyk do twarzy a tak mi sie wydaje balabym sie niemilych konsekwencji (data waznosci -niska cena) kazdy kosmetyk ma okreslona date przydatnosci ! osobiscie przy zakupie jakiegokolwiek kosmetyku zwracam uwage czy na opakowaniu jest taki maly bialy sloiczek otworzony a w nim np 12,24 umieszczony obok pojemnosci czy skladzie kosmetyku . Wazny jest te 12 czy 24 miesiace od 1 uzycia ! na niektorych rownierz jest specjalny kod wtedy np w drogerii udaje sie do pani spzedawczyni i ona sprawdza ten kod i informuje mnie o dacie waznosci pozdrawiam
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 14:53   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Data ważności kosmetyku

myślę, że można go zużyć do połowy października. sama bym go kupiła, gdyby nie opinie w KWC.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 15:04   #5
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Data ważności kosmetyku

Cytat:
Napisane przez ifrit
witam
Szczerze ja bym nie kupila jesli to kosmetyk do twarzy a tak mi sie wydaje balabym sie niemilych konsekwencji (data waznosci -niska cena) kazdy kosmetyk ma okreslona date przydatnosci ! osobiscie przy zakupie jakiegokolwiek kosmetyku zwracam uwage czy na opakowaniu jest taki maly bialy sloiczek otworzony a w nim np 12,24 umieszczony obok pojemnosci czy skladzie kosmetyku . Wazny jest te 12 czy 24 miesiace od 1 uzycia ! na niektorych rownierz jest specjalny kod wtedy np w drogerii udaje sie do pani spzedawczyni i ona sprawdza ten kod i informuje mnie o dacie waznosci pozdrawiam
Ale przecież nikt tu nie namawia do używania kosmetyku po terminie.

Po to jest termin by kosmetyk zachowywał w jego ramach swoje właściwości
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 15:21   #6
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Data ważności kosmetyku

Ten Allegrowicz jest w porządku. Sama dopiero co kupiłam u niego Antka tonującego za 20 zł (!) - d.w. do stycznia. Także śmiało kupuj

Odnośnie do daty ważności: a to nie jest tak, ze jak jest 9.2006 to można zuzyć do końca września?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 15:31   #7
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Data ważności kosmetyku

tak, tak mi właśnie Justy z Isotrexinem tłumaczyła - data ważności do 07.2006, a więc dopiero dwa tyg jest przeterminowany
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-14, 15:57   #8
KasikB
Rozeznanie
 
Avatar KasikB
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 890
GG do KasikB
Dot.: Data ważności kosmetyku

Dziękuję za odpowiedzi

Krem już kupiłam. Poczekam na przesyłkę i wtedy przekonam się czy faktycznie tak zatyka jak głoszą niektóre opinie w KWC. Ostatecznie, 10 zł to niewiele. Zwykłe kremy AA bez filtrów kosztują więcej
__________________
Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka.
Don Herold

http://www.suwaczek.pl/cache/090aadb4fe.png
KasikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 12:24   #9
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
data ważności kremu z filtrem a jego działanie

Witam Biochemiczki!
Na moim kremie z filtrem widnieje data ważności 07/2007. Chciałabym zapytać czy mogę używać go jeszcze przez lipiec i sierpien. Z tego co mi wiadomo, kosmetyki moża używać bodajże do jednego miesiąca po upłycięciu terminu przydatności. czy tak samo jest z filtrami? Będę wdzięczna za odpowiedź.
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 12:32   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: data ważności kremu z filtrem a jego działanie

Jezeli filtr byl nie otwierany i przechowywany w chlodnym,ciemnym miejscu to nie powinno byc problemow.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 08:06   #11
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Data ważności kosmetyków UV

Cytat:
Napisane przez kamisio
Podam wam sposoby odczytywania daty produkcji w grupie L'oreal jest to jednakowy sposób kodowania dla marek:
- Garnier
- L'oreal
- Maybelline
- Vichy
- La roche Posay
- Sanflore
- Kerastase
- Matrix
- Biotherm
- Lancome
- HR
- Armani
- Ralph Lauren
i jescze kilku innych

Otóz kod składa się z dwóch liter i trzech cyfr np: PC186
- piersza litera jest dla nas najmniej ważna jest to oznaczenie fabryki lub kraju produkcji
- druga litera to oznaczenie roku według schematu:
X-2002, Y-2003, nie używa się Z od początku alfabetu A-2004, B-2005, C-2006, D-2007, E-2008 i tak dalej
- trzy cyfrowa liczba to po prostu kolejny dzień roku, czyli 105 to mniej więcej połowa marca

a kod CC201 to data produkcji: lipiec 2006

Dość łatwe


Pozwalam sobie wkleić fragment wątku rozpoczętego na innym forum, gdyż zakupiłam na allegro mleczka Garniera 50+ i 30+ i usiłuję dojść jaką mają date ważności.
Sprawa jest dla mnie pilna, gdyż muszę uiścić opłatę, a nie chciałabym kupić przeterminowanych mleczek.

W cytowanej wypowiedzi a informacji podanej przez allegrowicza trudno dojść do oznaczają symbole podane przez niego. Może zmieniły się zasady podawania kodów.

Od allegrowicza dostałam informację, na moje pytanie odt. dat ważności:

"Jako ze mleczka sa zagraniczne wiec daty wanosci sa YE 096 i YE 829. Sa to mleczka wyprodukowane w styczniu i maja 3 lata waznosci"

Nie wiem czy na opakowaniu podaje się daty produkcji, czy też ważności. Co oznacza wobec tego ten kod.

Byłabym wdzięczna za pomoc
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 22:07   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Data ważności kosmetyków UV

zakodowana jest tylko data i miejsce produkcji.

data ważności oznaczona jest symbolem słoiczka z liczbą w środku (chyba, że jest krótsza niż 30 miesięcy- wtedy producent musi podać datę ważności, a nie rysunek sloiczka)
niektóre marki L'Oreal (np.Vichy, La Roche Posay) mają oprócz symbolu słoiczka podaną datę ważności (czytelną, niekodowaną).

YE 096 to kosmetyk wyprodukowany w Polsce w fabryce Kosmepol (Y), w 2008 roku (E), w 96dniu tego roku. jeśli jest wazny krócej niż 30 miesięcy- na opakowaniu musi być oznaczona dodatkowo data ważności, jeśli dłuzej- wystarczy symbol słoiczka.

drugi kod najprawdopodobniej jest przepisany błędnie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 06:25   #13
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Data ważności kosmetyków UV

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
zakodowana jest tylko data i miejsce produkcji.

data ważności oznaczona jest symbolem słoiczka z liczbą w środku (chyba, że jest krótsza niż 30 miesięcy- wtedy producent musi podać datę ważności, a nie rysunek sloiczka)
niektóre marki L'Oreal (np.Vichy, La Roche Posay) mają oprócz symbolu słoiczka podaną datę ważności (czytelną, niekodowaną).

YE 096 to kosmetyk wyprodukowany w Polsce w fabryce Kosmepol (Y), w 2008 roku (E), w 96dniu tego roku. jeśli jest wazny krócej niż 30 miesięcy- na opakowaniu musi być oznaczona dodatkowo data ważności, jeśli dłuzej- wystarczy symbol słoiczka.

drugi kod najprawdopodobniej jest przepisany błędnie.
Tez tak myślałam, z tym że 96 dzień roku to jest 5 kwietnia, a ja zamówiłam go 4 kwietnia. wobec powyższego mam nadzieje iz nie sa to daty ważnosci produkcji, choć druga jest juz całkiem bez sensu.
Dziękuję za odpowiedź
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 18:26   #14
pellekb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 19
Dot.: Data ważności kosmetyków UV

A co jak mam na tuszu Lancome'a F 92667? Dekalkulator pokazuje mi błąd, a wdł tego schematu nie da się nic obliczyć w tym wypadku
pellekb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 07:57   #15
kasia2904
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 78
Dot.: Data ważności kosmetyków UV

a jesli na opakowaniu kosmetyku jest Z13062009 tzn ze zostal wyprodukowany w tym roku czy to jest termin waznosci?
kasia2904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 07:19   #16
Louve23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 53
Dot.: Data ważności kosmetyków UV

Wprawdzie nie o datę przydatności kremy UV chcę pytać tylko o żel z zawartością kwasów PHA. Kupiłam Iwostin, Purritin, remover, żel redukujący zmiany trądzikowe i oczywiście w sklepię nie spojrzałam na datę.Przeważnie zerkam na nią ale że krem był w normalnej cenie, nie promocyjnej to tym razem tego nie zrobiłam...naprawdę nie wiem co sobie myślałam. Okazało się że kosmetyk ma datę do lipca tego roku, trochę krótka . Czy w jakimś stopniu może zaszkodzić mojej cerze? Pewnie uznacie że jestem przewrażliwiona, wiem że nie jest przeterminowany ale ta krótka data mnie zniechęca. Proszę o odpowiedź

Louve23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 06:03   #17
nussi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 10
Dot.: Data ważności kosmetyków UV

A możecie pomóc data ważności farby loreal 10k302
?
nussi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 09:38   #18
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Data ważności kosmetyków UV

Cytat:
Napisane przez nussi Pokaż wiadomość
A możecie pomóc data ważności farby loreal 10k302
?
Rozszyfrowywanie dat ważności:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234979
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 15:32   #19
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: data ważności kremu z filtrem a jego działanie

Ja bym na waszym miejscu aż tak bardzo nie panikowała. Mam filtr Avene, który kupiłam w tamtym roku w kwietniu. Data ważności jest w porządku ale powinnam go zużyć w przeciągu 12 miesięcy od otwarcia. D tej pory go stosuję i nic się nie dzieje. Konsystencja i zapach bez zarzutu. Moja twarz się nie pogorszyła, nie ma żadnego podrażnienia. Gdyby to był jakiś naturalny filtr to miałabym obawy i raczej wylądowałby już w śmietniku.
.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 23:27   #20
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Data ważności kosmetyku

Cytat:
Napisane przez KasikB Pokaż wiadomość
Witam,

nie pisałam tu jeszcze ale bardzo często Was czytam. Stosuję filtry od pewnego czasu, ponieważ zaczęły robić mi się przebarwienia. Obecnie kończy mi się krem, który mam i stanęłam przed koniecznością kupna nowego.

Przeglądałam Allegro i moją uwagę zwróciła ta aukcja: http://www.allegro.pl/item120271323_...wyprzedaz.html
Oferta jest atrakcyjna, ale zastanawiam się czy nie nazbyt atrakcyjna. Krem jest wyprzedawany z powodu daty ważności. I głównie tu mam wątpliwości.
Z tego co wiem, jeżeli krem ma datę ważności do 09.2006 to oznacza to, że nalezy go zużyć do końca września. Ale co jeśli zużyje się go powiedzmy w połowie października? Czy producenci kosmetyków dają jakiś margines? Bo mało prawdopodobne jest, żeby ten krem był dobry ostatniego września a pierwszego października już nie

Serdecznie pozdrawiam
Tak, producenci ZAWSZE zostawiają margines ważności. Spokojnie możesz przyjąć, że ze dwa tygodnie później możesz jeszcze kosmetyku użyć, tym bardziej, że nie był otwierany. Jeśli był dobrze przechowywany z dala od światła i ciepła, prawdopodobnie spokojnie możesz wydłużyć datę zużycia o miesiąc. Chodzi głównie o to, że producenci muszą zawężyć datę przydatności zakładając, że kosmetyk będzie otwarty, bo ciągle będzie użytkowany, a co za tym idzie proces namnażania bakterii a więc psucie kosmetyku będzie przyspieszone. Ale skoro krem nie był otwarty to nie ma w nim jeszcze żadnych bakcyli.
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-19 00:27:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.