Problem z goscimi weselnymi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-26, 12:04   #1
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045

Problem z goscimi weselnymi


Mam problem z zaproszonymi goscmi, a konkretniej z kolezankami, ktore zaczely nieco wydziwiac i troche mi sie przykro zrobilo, ze tak stawiaja sprawe swojego przyjazdu. Jedna zazyczyla sobie oddzielnego pokoju z narzeczonym z lozkiem malzenskim wiedzac, ze ilosc pokoi jest ograniczona. Troche sie obrazila po mojej informacji, ze nie mam mozliwosci znalezienia innego noclegu, a ten jest juz oplacony. jesli chce niech sobei szuka na wlasna reke. Druga natomiast stwierdzila, ze skoro nie ma chlopaka, a nie chce isc sama na wesele, zabierze swoja kolezanka - nasza kolezanke ze studiow, z ktora nie utrzymuje juz kontaktow od dluzszego czasu - zeby (jak stwierdziala) miala z kim rozmawiac. Troche mnie to zdenerwowalo, poniewaz wydawalo mi sie, ze osoba towarzyszaca to chlopak lub narzeczony, nie kolezanka. Nie mam pojecia jak to rozwiazac, nie chce na wlasnym weselu wlasnie tej osoby, przeciez specjalnie jej nie zapraszalam. Co o tym myslicie? jak to rozwiazac w sposob, aby nikogo nie urazic?
Czy Wy macie rowneiz takie problemy?
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 12:15   #2
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez marticia Pokaż wiadomość
Mam problem z zaproszonymi goscmi, a konkretniej z kolezankami, ktore zaczely nieco wydziwiac i troche mi sie przykro zrobilo, ze tak stawiaja sprawe swojego przyjazdu. Jedna zazyczyla sobie oddzielnego pokoju z narzeczonym z lozkiem malzenskim wiedzac, ze ilosc pokoi jest ograniczona. Troche sie obrazila po mojej informacji, ze nie mam mozliwosci znalezienia innego noclegu, a ten jest juz oplacony. jesli chce niech sobei szuka na wlasna reke. Druga natomiast stwierdzila, ze skoro nie ma chlopaka, a nie chce isc sama na wesele, zabierze swoja kolezanka - nasza kolezanke ze studiow, z ktora nie utrzymuje juz kontaktow od dluzszego czasu - zeby (jak stwierdziala) miala z kim rozmawiac. Troche mnie to zdenerwowalo, poniewaz wydawalo mi sie, ze osoba towarzyszaca to chlopak lub narzeczony, nie kolezanka. Nie mam pojecia jak to rozwiazac, nie chce na wlasnym weselu wlasnie tej osoby, przeciez specjalnie jej nie zapraszalam. Co o tym myslicie? jak to rozwiazac w sposob, aby nikogo nie urazic?
Czy Wy macie rowneiz takie problemy?
Na szczęście nie miałam takich problemów - zresztą nikomu z gości nie załatwialiśmy noclegów, wesele było jednodniowe, za to odjazdy - tak.
Co do pierwszej koleżanki, postawiłabym sprawę jasno : jest tylko taka opcja i już, jeśli chcesz czegoś szukać na własną rękę to proszę bardzo - ale daj znać, bo wiąże się to z kosztami.
Tak na marginesie to jestem zaskoczona tupetem koleżanki - bo to w końcu TYLKO koleżanka.

Natomiast co do drugiej, to myślę że wyjścia raczej nie masz - bo jeśli w zaproszeniu napisałaś " z osobą towarzyszącą" to tak naprawdę ma prawo zabrać koleżankę (choć szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem - przychodziło się z jakimś chłopem albo samej)
Możesz jedynie zasugerowac delikatnie, czy nie mogłaby to być inna koleżanka
Pozdrawiam
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 12:20   #3
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Dziwię się Twoim koleżankom. Za grosz nie mają tzw. ogłady towarzyskiej. Ta pierwsza nie powinna grymasić. To nie ona płaci za nocleg i w takiej sytuacji trzeba się dostosować do rzeczywistości.Co do drugiej koleżanki, to nie wiem, czy w zaproszeniu podałaś ją samą czy z osobą towarzyszącą? Jeśli nie ma "kolegi", to albo przychodzi sama, albo wcale. A Ty masz prawo powiedzieć jej, że gdybyś chciała tą koleżankę ze studiów na swoim weselu, to byś i tamtej wysłała zaproszenie.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 12:21   #4
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

marticia - ale jaja!!!!!

nigdy by mi na mysl nie przyszlo, zeby pzryprowadzic kolezanke ze soba!!! a moze ta twoja kolezanka jest lesbijka, co?? moze nie wiesz jeszcze o tym i podczas weselicha chce ci przedstawic swoja towarzyszke zycia?? jest to dla mnie jedyne wytlumaczenie. czyli ta kolezanka nikogo z gosci weselnych nie zna, tak?? to chyba lepiej byloby gdyby wziela jakiegos dobrego kolege jako os. tow - przynajmniej mialaby sie z kim pobawic.

ta druga kolezanka tez wymysla. jak moze!!! nawet nie odwazylabym sie spytac, czy moge dostac pokoj 2-osobowy z duzym lozkiem, a co dopiero zaządać!!! przeciez to tylko jedna noc!! powinna byc zadowolona, ze sie o nia starasz!! i ze ma sie gdzie przygotowac, umyc....

co zrobic??? postaw je delikatnie przed faktem dokonanym. powiedz,z e nie ma innej mozliwosci, ze wszystko zalatwialas na odleglosc i ze masz juz na tyle problemow z takim zalatwianiem....

jak nie zrozumie to glupia ;( i moze lepiej bedzie jak wcale nie przyjedzie...
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 12:26   #5
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
jak nie zrozumie to glupia ;( i moze lepiej bedzie jak wcale nie przyjedzie...
Szczerze mówiąc, ja bym się nie obraziła, jakby nie przyszła
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 12:46   #6
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Marticia no po prostu bezczelne kolezanki. Jak one do Ciebie tak z grubej rury i bez zadnych skrupułów, to ty z nimi tak samo. Nie ma sie co patyczkowac i byc delikatnym. Powiedz że pokoje sa takie jakie sa i jak kolezanka chce super komfort to niech sama sobie zabukuje i zapłaci za inny pokój. Druga kolezanka to juz zupelnie dziwna i podejzana sprawa. W zyciu bym na taki pomysł nie wpadła.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 12:46   #7
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Wiecie dziewczyny, ja tez sie niezle zszokowalam i nigdy bym nie pomyslala, ze to wlasneit e osoby beda sprawiac mi problem. Najlepsze jest, ze zadeklarowalam gosciom, ze beda mieli oplacone dwie noce i sa to pokoje o naprawde dobrym standardzie..no tak, dac palec to chca cala reke. Z ta pierwsza juz rozwiazalam.
Z ta druga, to moze jak mowi Bienioka..jest innej orientacji. Tak naprawde to wytlumaczyla fakt, ze nie zna nikogo spoza mojej rodziny, co jest nnieprawda, beda nasi wspolni znajomi i przyjda rowniez osoby pojedyncze, wiec nei mysle, ze nie bedzie miala sie z kim bawic. Ja nigdy bym nie pomyslala, zeby zaproponowac cos takiego..W sumie odpowiedzialam jej emailem, ze czulabym sie glupio na wlasnym slubie, gdyby przyszla z ta kolezanka, ktorej nie zaprosilam. Mysle,z e zrozumie..boszeee....jaki e ja mam kolezanki..Dobrze, ze slub jest tylko raz w zyciu, a skoncentruje sie bardziej na rodzinie.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-26, 12:56   #8
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Marticia najlepiej skoncentruj się na Sobie i Swoim mężu. To ma byc Wasz najpiekniejszy dzień. Jak zaczniesz sie martwic czy wszyscy sa zadowoleni i dobrze sie bawia, sama bedziesz bawiła sie kiepsko. Celebrujcie ten dzien we dwujke, bo bardzo szybko sie konczy i nie marnuj czasu na foszastych gości.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 13:34   #9
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Marticia najlepiej skoncentruj się na Sobie i Swoim mężu. To ma byc Wasz najpiekniejszy dzień. Jak zaczniesz sie martwic czy wszyscy sa zadowoleni i dobrze sie bawia, sama bedziesz bawiła sie kiepsko. Celebrujcie ten dzien we dwujke, bo bardzo szybko sie konczy i nie marnuj czasu na foszastych gości.
Masz racje Haniu. Tak tez zrobie..szkoda, ze wlasnie teraz musialam przekanac sie, ile warte sa przyjaznie..dzis w sumie kazdy mysli tylko o sobie...Nawet juz teraz nie mysle o wieczorze panienskim, bo czuje jakis taki niesmak
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 15:27   #10
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Marticia, ja też przejmowałam się wszystkim. Myślałam, co będzie jak X usiądzie koło Y i nie będą mieli o czym gadać, a jak zrobię kartki na stół, czy ktoś się nie obrazi itd. itp.
Wierz mi, NIE WARTO przejmować się takimi głupotami. Mi np. byłoby wstyd przyjść na wesele z koleżanką - więc to problem Twojej znajomej a nie Twój. Wiem, że łatwo się mówi, żeby się nie stresować...
Cóż... czasem pomaga meliska albo lampka wina
Nie muszę dodawać, co smaczniejsze
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 16:05   #11
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

ja mam jeszcze większy problem z mojej strony w najgorszym wypadku będzie tylko moja mama w najlepszym 4 bo mieszkam 416 km od nich aa a wesele będzie na 25 ludzi ...ech
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-26, 17:04   #12
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Właśnie dlatego na moim weselu będzie rodzinka i tylko dwójka moich znajomych. Z koleżankami spotkam się na wieczorze panieńskim.
Marticia bardzo dobrze zrobiłaś i nie przejmuj się! To Wasze święto, a nie publiczna imprezka za friko!
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 20:57   #13
.Apolonia.
Raczkowanie
 
Avatar .Apolonia.
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 227
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Ja sie podepnę pod tej wątek... Ide na wesele niebawem, ktore jest ok 30km od "cywilizacji" (podmiejskie miasteczko-wies). Niestety, nie jedziemy wlasnym samochodem, tylko ze znajomymi, ktorzy sa tylko zaproszeni na slub. Wiec oni pozniej wracaja normalnie do domu i teraz nie wiem... myslicie, ze dla nas ktos zarezerwowal miejsca a jakichs hotelach? Mowiac szzcerze, troche mi glupio o to pytac pare mloda... Bo moze mysla, ze skoro mamy blisko do miasta, to sami wrocimy(taksowka ) po weselu w srodku nocy? Myslicie, ze mam wprost spytac o to panne mloda? A jak nic nie zarezerwowala dla nas, to nie wyjdzie wszystko glupio, ta cala sytuacja? sama juz nie wiem...
.Apolonia. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 22:10   #14
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Apolonia - kto pyta nie bladzi. Mysle ze nie sprawisz jej zadnej przykrosci pytajac czy organizuja jakis nocleg, albo czy sama mozesz sobie tam jakis zarezerwowac.

Ostatecznie mozesz sie zawsze zabrac spowrotem ze znajomymi, chyba ze problem tkwi w tym, ze oni planuja wrocic wczesnie.

Jesli to jest tylko 30 km od twojego miejsca zamieszkania - to mi nawet nie chcialoby sie zostawac na noc w hotelu, bo i po co, skoro domowe lozko najwygodniejsze . Ja nie przewidzialam wiec noclegu dla osob mieszkajacych w moim miescie i okolicach, ale na stronie slubnej zaznaczylam, ze gdyby ktos potrzebowal - niech da znac.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:09   #15
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

My mamy wesele 20 km od naszego miasta, ale i tak noclegi będą dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy są "z Polski". A jeśli ktoś będzie miał ochotę wrócić wcześniej (podejrzewamy o to ciotkę TŻ), to niech wraca na własną rękę. Nikt nie bedzie rezygnował z picia na weselu, żeby odwozić jedną osobę
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:41   #16
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Ja z kolei organizuję wesele na obrzeżach Warszawy, właściwie jest to już miejscowość podwarszawska. Zorganizuję dojazd dla gości - autokar. Dla rodziny z małymi dziećmi zarezerwuję nocleg w hoteliku obok (oczywiście na nasz koszt), resztę rodziny ulokuję u siebie w domu, u rodziców itp. Pozostali goście mieszkają w Warszawie, więc dla nich nie organizuję żadnego noclegu ani powrotu. Myślę, że stać ich na to, żeby w parę osób zrzucić się na taksówkę i dojechać do centrum (jakieś 12-15 km). Jeszcze nigdy nie byłam na weselu, na którym miałabym zapewniony powrót. Rozmumiem, z para młoda ma dużo wydatklów, trudno, żeby jeszcze sponsorowała gościom powrót.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 12:12   #17
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Jeszcze nigdy nie byłam na weselu, na którym miałabym zapewniony powrót. Rozmumiem, z para młoda ma dużo wydatklów, trudno, żeby jeszcze sponsorowała gościom powrót.
No właśnie - coś za coś. Ja z kolei zapewniałam odwóz z wesela, natomiast absolutnie do głowy by mi nie przyszło, żeby jeszcze dodatkowo rezerwować noclegi
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 12:38   #18
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
No właśnie - coś za coś. Ja z kolei zapewniałam odwóz z wesela, natomiast absolutnie do głowy by mi nie przyszło, żeby jeszcze dodatkowo rezerwować noclegi
To może podam przykład: miesięc temu urodziła moja bliska koleżanka ze Szczecina. Wiem, że nie ma innej możliwości i będzie musiała przyjechać z dzieckiem. Bardzo mi zależy na jej obecności i myślę, że będzie jej bardzo na rękę, jeśli zarezerwuję pokoik, w którym będzie mogła na zmianę ze swoim partnerem doglądać rocznego dzidiusia.
Z kolei moja siostra cioteczna rodzi za miesiąc (jedno 2-letnie dziecko już ma) i dla niej również zerezerwuję pokój. Mamy świetny kontakt i nie wyobrażam sobie, żeby nie przyjechała.
Wiem, że właśnie te dwie osoby, o których wspomniałam, dzieki temu będą się u mnie mogły pojawić.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 12:40   #19
.Apolonia.
Raczkowanie
 
Avatar .Apolonia.
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 227
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
My mamy wesele 20 km od naszego miasta, ale i tak noclegi będą dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy są "z Polski". A jeśli ktoś będzie miał ochotę wrócić wcześniej (podejrzewamy o to ciotkę TŻ), to niech wraca na własną rękę. Nikt nie bedzie rezygnował z picia na weselu, żeby odwozić jedną osobę
Dzieki za odp Zdania sa jednak podzielone Po prostu zadzownie do niej i zapytam, czy zna jakis hotel w poblizu sali weselnej, gdzie moglibysmy sie ewentualnie zatrzymac. Z jej odp. wywnioskuje, czy cos rezerwowali dla gosci,czy nie
Malin30-> tak robi wiekszosc par mlodych, ktore znam/na weselu ktorych bylismy. Rezerwuja dla wszystkich gosci, tak sie chyba przyjelo z krajow zachodnich No nic, nie bedzie duzym problemem, nawet jak bedziemy musieli wziac taksowke. Moze faktycznie z kims sie dogadamy i wrocimy we 4
.Apolonia. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-27, 16:12   #20
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
No właśnie - coś za coś. Ja z kolei zapewniałam odwóz z wesela, natomiast absolutnie do głowy by mi nie przyszło, żeby jeszcze dodatkowo rezerwować noclegi
ja też bede zapewniać odwóz z wesela, bez noclegów. może dlatego że obie na śląsku mieszkamy to tak jest. cała moja rodzina jest ze sląska a wiadomo, że tam miasto w miasto przechodzi i nie widać granic. goście będą do nas mieli max 40 km więc to nie jest jakaś duża odległość (max 30min w jedną stronę) więc zapewniamy transport. chyba że ktoś sie będzie chciał wcześniej urwać to jedzie na własną rękę.
APOLONIA: ja bym się po prostu zapytała czy jest zapewniony jakiś transport na powrót, albo pokój bo nie wiesz czy masz sobie coś załatwiać. nikt nie powinien się obrazić za takie pytanie.
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 17:52   #21
Yazowa
Raczkowanie
 
Avatar Yazowa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kłodzko
Wiadomości: 230
GG do Yazowa
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

do kościoła znajomi dojadą na własną rękę, najbliższa rodzina zostanie dowieziona a spod kościoła leci autokar...na powrót mam 2 kierowców którzy każdego odwiozą o której zechce, przyjezdni ulokowani u rodziny... na ilu weselach byłam nigdy się mnie nikt nie pytał czym dojadę lub gdzie śpię... zawsze sama sobie załatwiałam, wszędzie dobrze- ale w domu najlepiej i nie lubię się ciągać po hotelach, dlatego jeśli wesele było blisko zawsze sobie załatwialiśmy sami kierowcę
__________________
---Żyj byś walczył. Walcz byś zwalczył. Kochaj byś się cierpieć nauczył---
Yazowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 18:48   #22
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Nie ma się co przejmować innymi. Ja to wiem.
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 18:52   #23
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez marticia Pokaż wiadomość
Mam problem z zaproszonymi goscmi, a konkretniej z kolezankami, ktore zaczely nieco wydziwiac i troche mi sie przykro zrobilo, ze tak stawiaja sprawe swojego przyjazdu. Jedna zazyczyla sobie oddzielnego pokoju z narzeczonym z lozkiem malzenskim wiedzac, ze ilosc pokoi jest ograniczona.
Miałam identyczną sytuacje. Ale koleżanka po mojej odmowie sama znalazła i opłaciła sobie inny nocleg. Problem w tym że ten "mój" nocleg był już zapłacony i ja pieniądze straciłam. Wogóle to z tymi nocującymi gośćmi to było różnie. W ostatniej chwili dowiedziałam się że część gości, która miała nocować albo wracała do domu albo załatwiła sobie inny nocleg. A ja wtopiłam tylko niepotrzebnie pieniądze. A załatwiałam tylko dla tych, którzy mieszkali dalej niż 30km. Mieli też zapewniony dojazd autokarem do hotelu i powrót następnego dnia na poprawiny. Ale kto to doceni?
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 18:53   #24
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Miałam identyczną sytuacje. Ale koleżanka po mojej odmowie sama znalazła i opłaciła sobie inny nocleg. Problem w tym że ten "mój" nocleg był już zapłacony i ja pieniądze straciłam. Wogóle to z tymi nocującymi gośćmi to było różnie. W ostatniej chwili dowiedziałam się że część gości, która miała nocować albo wracała do domu albo załatwiła sobie inny nocleg. A ja wtopiłam tylko niepotrzebnie pieniądze. A załatwiałam tylko dla tych, którzy mieszkali dalej niż 30km. Mieli też zapewniony dojazd autokarem do hotelu i powrót następnego dnia na poprawiny. Ale kto to doceni?
Musieliście wcześniej zapłacić również za noclegi? Dziwne. My za noclegi zapłacimy dopiero po ślubie, jak będzie wiadomo, ile osób w końcu nocowało i jak długo (cześć przyjedzie już w piątek)
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 18:56   #25
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Musieliście wcześniej zapłacić również za noclegi? Dziwne. My za noclegi zapłacimy dopiero po ślubie, jak będzie wiadomo, ile osób w końcu nocowało i jak długo (cześć przyjedzie już w piątek)
Noclegi były zarezerwowane dużo wcześniej bo był wielki problem żeby wogóle coś znaleźć w okolicy gdzie odbywało się wesele. Dlatego mieliśmy zapłaconą zaliczke i podpisaną umowe na ściśle określoną liczbe miejsc. Nic się nie dało zrobić.
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 19:03   #26
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Noclegi były zarezerwowane dużo wcześniej bo był wielki problem żeby wogóle coś znaleźć w okolicy gdzie odbywało się wesele. Dlatego mieliśmy zapłaconą zaliczke i podpisaną umowe na ściśle określoną liczbe miejsc. Nic się nie dało zrobić.
Aha... My mamy w jednym miejscu wesele, noclegi i poprawiny. Podpisaliśmy już umowę przedwstępną, ale jest w niej podana tylko orientacyjna liczba osób. Jak będzie wiadomo, ile gości przyjedzie, idziemy to zmienić.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 22:34   #27
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Troche mnie pocieszacie z tym noclegiem. Ja wczoraj dowiedzialam sie ze w miejscu gdzie robie przyjecie nie ma ani jednego wolnego miejsca - nawet apartament ktory mial byc w cenie wesela jest zajety (walcze o to by sie zwolnil).

Nie rezerwowalam wczesniej miejsc dla gosci, bo nie wiedzialam (i w sumie wciaz do konca nie wiem) kto bedzie a kto nie. Zarezerwowalam wiec nocleg jakis 1km dalej, w prywatnym pensjonacie, ale nie wiem jaki bedzie standard. I teraz stresuje sie ze goscie beda niezadowoleni z tego powodu...
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 08:25   #28
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Dostalam odpowiedz od w/w kolezanki.. chyba nie zrozumiala, ze nie chce widziec na swoim weselu tej dziewczyny, z ktora chce przyjsc...napisala, ze zawsze chodzila na wesela sama i nie miala z kim sie bawic, a tym razem nei chce tego powtarzac, wiec juz zdecydowala, ze przyjdzie wlasnie z nia. Jakby nie mogla z bratem np. przyjsc. Z jednej strony ja rozumiem, a z drugiej tak sie zastanawiam, ze musi miec niezly tupet. No coz..pozostaje mi przykniecie na to oka, ale cholernie jest mi przykro
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 10:06   #29
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez marticia Pokaż wiadomość
Dostalam odpowiedz od w/w kolezanki.. chyba nie zrozumiala, ze nie chce widziec na swoim weselu tej dziewczyny, z ktora chce przyjsc...napisala, ze zawsze chodzila na wesela sama i nie miala z kim sie bawic, a tym razem nei chce tego powtarzac, wiec juz zdecydowala, ze przyjdzie wlasnie z nia. Jakby nie mogla z bratem np. przyjsc. Z jednej strony ja rozumiem, a z drugiej tak sie zastanawiam, ze musi miec niezly tupet. No coz..pozostaje mi przykniecie na to oka, ale cholernie jest mi przykro
Nie przejmuj się Na weselu będziesz tak zajęta, że równie dobrze "nie zauważysz" tej niechcianej koleżanki. Ja miałam tylko 56 gości, a i tak z niektórymi udało mi się zamienić tylko po jednym zdaniu
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 11:00   #30
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Problem z goscimi weselnymi

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się Na weselu będziesz tak zajęta, że równie dobrze "nie zauważysz" tej niechcianej koleżanki. Ja miałam tylko 56 gości, a i tak z niektórymi udało mi się zamienić tylko po jednym zdaniu
tez tak myslke, wiec juz o niej nie mysle. Mam tylko pewien obraz jak ludzie potrafia sie zachowac w niektorych sytuacjach i wyciagne z tego wwniosek na przyszlosc.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.