W dniu ślubu...jaka niespodzianka dla męża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-18, 11:39   #1
Beatka212
Raczkowanie
 
Avatar Beatka212
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wprost ze słońca :)
Wiadomości: 338
GG do Beatka212

W dniu ślubu...jaka niespodzianka?


Mam takie pytanie, jeśli był taki wątek to skierujcie mnie na niego

coraz bliżęj do tego wspaniałego dnia..

baaardzo bym chciała zrobić jakąś niespodziankę dla mojego przyszłego męża.kilka dni temu byłam na weselu gdzie panna młoda w momenice zakładania obrączki na palec pana młodego zaczęła śpiewać i wyglądało to niesamowicie!!

Marzy mi się żeby mojemu ukochanemu też zrobić jakiś prezent macie jakieś pomysły???

Oczywiście nie znaczy to że zaraz będę mu śpiewać albo tańczyć poprostu chcę przez jakiś taki nbiespodziewany gest podkreślic moją miłość do niego..tylko nie mam na razie za bardzo pomysłów.. pomocy
__________________
Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć.

Jonathan Carroll
Beatka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 11:41   #2
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

hmm jak dla mnie to strasznie sztuczne
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 17:49   #3
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Dla mnie to też dziwne. Ja w sobotę byłam na ślubie, na którym panna młoda pocałowała obrączkę zanim włożyła ją na palec męża. Też tak zrobię. Za dużo emocji i głos więźnie w gardle, więc jak tu śpiewać? Wystarczy, że w duszy gra
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 17:56   #4
Pomponka
Raczkowanie
 
Avatar Pomponka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 316
GG do Pomponka
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Jakbym zaczęła śpiewać to wszyscy by uciekli z kościoła Lepiej nie ryzykować

Też słyszałam o całowaniu obrączki, dobry pomysł Może jeszcze być buziak przy przekazywaniu sobie znaku pokoju A nie lepiej zrobić mężowi niespodziankę nie przy wszystkich tylko już po ślubie i weselu albo tak, żeby tylko on widział? Bo faktycznie wszelkie próby na forum gości mogą wyglądać nieco sztucznie.
Pomponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 07:15   #5
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez Pomponka Pokaż wiadomość
Może jeszcze być buziak przy przekazywaniu sobie znaku pokoju A nie lepiej zrobić mężowi niespodziankę nie przy wszystkich tylko już po ślubie i weselu albo tak, żeby tylko on widział? Bo faktycznie wszelkie próby na forum gości mogą wyglądać nieco sztucznie.
Buziak w kościele? Chyba nie bardzo wypada.

Co do reszty to się zgadzam. Przy gościach wszelkie "niespodzianki" będą wyglądały jak popisy i chyba niezbyt naturalnie.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 07:35   #6
Pomponka
Raczkowanie
 
Avatar Pomponka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 316
GG do Pomponka
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Nie wypada? Niektórzy księża wręcz zachęcają
Swoją drogą to mogliby bardziej to wszystko ujednolicić, bo każda parafia do różnych spraw podchodzi inaczej i się można pogubić
Pomponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 07:43   #7
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez Pomponka Pokaż wiadomość
Nie wypada? Niektórzy księża wręcz zachęcają
Swoją drogą to mogliby bardziej to wszystko ujednolicić, bo każda parafia do różnych spraw podchodzi inaczej i się można pogubić
Ja jeszcze na żadnym weselu się z tym nie spotkałam. Czasami tylko na filmach amerykańskich po przysiędze dają sobie buzi, ale oni nawet ślubu w kosciele nie biorą tylko gdzieś na trawnikach
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 07:46   #8
Pomponka
Raczkowanie
 
Avatar Pomponka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 316
GG do Pomponka
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez justka_81 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze na żadnym weselu się z tym nie spotkałam. Czasami tylko na filmach amerykańskich po przysiędze dają sobie buzi, ale oni nawet ślubu w kosciele nie biorą tylko gdzieś na trawnikach
A na filmach to tak, powszechne Właśnie pare razy słyszałam (dziewczyny na innym forum opowiadały) o tym, że ksiądz powiedział coś w stylu możecie się pocałować, ale też nigdy nie uczestniczyłam w takim ślubie Ale pewnie faktycznie większość księży by się jednak mogła oburzyć
Pomponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 07:55   #9
Olcia_rom
Rozeznanie
 
Avatar Olcia_rom
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk/West Yorkshire (UK)
Wiadomości: 675
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez Pomponka Pokaż wiadomość
A na filmach to tak, powszechne Właśnie pare razy słyszałam (dziewczyny na innym forum opowiadały) o tym, że ksiądz powiedział coś w stylu możecie się pocałować, ale też nigdy nie uczestniczyłam w takim ślubie Ale pewnie faktycznie większość księży by się jednak mogła oburzyć

U mnie w parafii to stało się zwyczajem. Byłam na kilku slubach i ksiądz na każdym z nich mówił do młodego "No, a teraz legalnie możesz pocałować panne młodą" A jak już się pocałowali, to mówił (na każdym ślubie to samo ) że widać że trenowali wcześniej. Jest bardzo miło, i zabawnie, no i atmosfera nie jest taka sztuczna.
Olcia_rom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 09:00   #10
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Ja na kilku ślubach spotkałam się z tym, że młodzi dawali sobie buziaka właśnie w trakcie przekazywania znaku pokoju. Od jednej pary wiem, że to ksiądz przed mszą im to zasugerował. Uważam, że jest to bardzo fajny gest, mam nadzieje, że na moim ślubie ksiądz też na to pozwoli Pomysł z pocałowaniem obrączki zaraz po założeniu też mi się podoba.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 09:16   #11
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

My pocałowaliśmy się właśnie na znak pokoju, ale był to krótki całus.
Poza tym żadnych niespodzianek przy gościach sobie nie robiliśmy. Za to wcześniej przed ślubem kupiliśmy sobie takie małe książeczki: dla ukochenj żona, dla najlepszego męża, każdy z nas napisał coś w środku od siebie i włożyliśmy sobie pod poduszki w domu, żeby jak przyjedziemy w niedzielę po weselu mieć jeszcze jakiś miły akcent.
A poza tym najlepszą niespodzianką dla nas obydwojga byliśmy my sami. I żaden inny prezent nam tego nie zastąpił

A co do mszy w kościele, to zgadzam się, co proboszcz to inna tradycja. U nas nie było słów pan młody może pocałować pannę młodą...
Ale były inne innowacje:
po przysiędze proboszcz kazał nam się odwrócić przodem do gości i powiedział, żeby wspólnie powitać narodzoną właśnie nową rodzinę i wszyscy klaskali, było to bardzo miłe.
Poza tym po przysiędze i obrączkach był jeszcze jeden fajny element. Po dwóch stronach ołtarza z przodu przy naszych krzesłach były na stojakach duże, zwisające bukiety, w nich zatknięte były długie, cienkie świece. Ksiądz powiedział, że łączymy swoje chrystusowe światło, które w nas jest i zapalamy świecę małżeństwa, żeby nas strzegła, a my podeszliśmy do bukietow (każdy do swojego), wzięliśmy świece i zapaliliśmy tą dużą taką na ołtarzu. I to mi się bardzo podobało, bo było inne niestandardowe, a przy tym szalenie nastrojowe. Jak przyjadę do domu, to postaram się wkleić foty.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 09:17   #12
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Ja na kilku ślubach spotkałam się z tym, że młodzi dawali sobie buziaka właśnie w trakcie przekazywania znaku pokoju. Od jednej pary wiem, że to ksiądz przed mszą im to zasugerował. Uważam, że jest to bardzo fajny gest, mam nadzieje, że na moim ślubie ksiądz też na to pozwoli Pomysł z pocałowaniem obrączki zaraz po założeniu też mi się podoba.
To bardzo fajne gesty, buziak, pocałowanie obrączki... ale jakaś z góry ustalona niespodzianka nie przemawia do mnie za bardzo. Ja jestem osobą spontaniczną i w takich momentach, kiedy mam coś zaplanowane, to wygląda to sztucznie. Po moich ruchach widać, że się szykuję.

Ponadto na miejscu gościa weselnego - tez byłabym lekko zażenowana, gdyby w jakimś momencie panna młoda zrobiła szpagat i salto dla ukochanego oczywiście żartuję.

Beatka212 to nie znaczy, że Ty musisz rezygnować z niepodzianki dla swojego przyszłego męża, znasz go lepiej od nas więc masz przewagę, bo wiesz co lubi.
dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:38   #13
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

a ja na wszytskich slubach jakich byłam to młodzi zaszwe po przysądze dawali sobie buzi. czasami ksiądz mówił:a teraz możecie sie pocałować" albo i nie mówił a młodzi to robili...

myslałam ze to norma... że tak właśnie jest..
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:47   #14
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Bardzo czętso narzeczeni daja sobie buziaka przy znaku pokoju, nie jest to jakis namietny pocalunek tylko buziak. A spiewanie przy zakladaniu obraczki??Rany jakos nie moge sobie tego wyobrazic, chyba bym parsknęła smiechem jakbym byla gosciem albo nawet narzeczonym...rany ale to musi komicznie wygladac...
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:55   #15
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez pau141 Pokaż wiadomość
Bardzo czętso narzeczeni daja sobie buziaka przy znaku pokoju, nie jest to jakis namietny pocalunek tylko buziak. A spiewanie przy zakladaniu obraczki??Rany jakos nie moge sobie tego wyobrazic, chyba bym parsknęła smiechem jakbym byla gosciem albo nawet narzeczonym...rany ale to musi komicznie wygladac...

nooo. szkoda, że nie zaczęła stepować czytam forum ślubne już od dawna i pojąć nie mogę czemu z sakramentu robi się teraz widowisko za wszelką cenę
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:57   #16
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
nooo. szkoda, że nie zaczęła stepować czytam forum ślubne już od dawna i pojąć nie mogę czemu z sakramentu robi się teraz widowisko za wszelką cenę
dokładnie.. ja tam nigdy nie mam zamiaru się "wygłupieac" na slubie.. sakrament, to sakrament...
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 12:16   #17
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
A co do mszy w kościele, to zgadzam się, co proboszcz to inna tradycja. U nas nie było słów pan młody może pocałować pannę młodą....
U mnie na każdym weselu na jakim byliśmy, padały takie słowa z ust Ksiedza. Potem oczywiscie zarcik dotyczacy pocalunku
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:20   #18
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Fakt, że robienie jakiejs szopki podczas slubu i mi wydaje się dziwne. (chociaz drobne elementy w stylu pocałowanie obrączki, czy na koniec z tymi świecami sa całkiem ładne)
Ja mysle o czyms juz w trakcie wesela-bylam kiedys na takim,gdzie pan mlody zaczal śpiweać pannie młodej "lady in red", tańczac z nią. a że spiewa pięknie, to prawie wszyscy goście (łącznie ze mna mieli łzy w oczach). Ja tez myślałam o czyms w tym stylu,ale śpiewam nie-za-zbytnio, raczej tańczę-no ale głupio,nie będe robić jakiś pokazów szczególnie w sukni slubnej,hihi (chyba że juz po weselu, mały pokazik dla męża,hmmhm)
Podoba mi sie pomysł z jakimiś drobiazgami-w stylu właśnie ksiązeczki,czy coś,jakiś taki drobiazg symboliczny...ale nie mam konkretnych pomysłów, więc pewnie sobie odpuszczę
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 15:52   #19
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Jak już pisałam wczesniej, uczestniczyłam w sobotę w ślubie koleżanki. Po przysiędze ksiądz proboszcz powiedział, że teraz mogą się już "legalnie" pocałować i że można klaskać. To nie było dziwne. Za każdym razem mam ten odruch, żeby po przysiędze klaskać. Ciekawe, jak będzie na moim ślubie w tym samym kościele za prawie 2 miesiące
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 16:07   #20
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Jak już pisałam wczesniej, uczestniczyłam w sobotę w ślubie koleżanki. Po przysiędze ksiądz proboszcz powiedział, że teraz mogą się już "legalnie" pocałować i że można klaskać. To nie było dziwne. Za każdym razem mam ten odruch, żeby po przysiędze klaskać. Ciekawe, jak będzie na moim ślubie w tym samym kościele za prawie 2 miesiące
a co to występy, że trzeba klaskać? nie no Dziewczyny bez przesady...

same dziwne rzeczy ostatnio tu czytam. jak nie gołębie czy balony, to fajerwerki albo śpiewy
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 16:22   #21
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

[quote=wersta;4594327] a co to występy, że trzeba klaskać? nie no Dziewczyny bez przesady...

A czy musimy traktować ślub tak strasznie poważnie? Nawet przy wizytach papieża się klaskało
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 17:48   #22
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

wizyt papieża nie oglądałam, ale to też było dla mnie szopką na pokaz. te śpiewy, płacze


jeszcze trochę i panna młoda będzie robić striptiz jako show dla zebranych
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 18:28   #23
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

no tak ... my mamy ślub 07.07.07 ale czym bliżej daty, to ja jestem skupiona na tym aby nie popłakac się w trakcie sakramentu. Oklaski uważam że są sympatyczne i rozluźniają atmosferę, ludzki odruch jak jesteś z czegoś zadowolona.. także jestem za oklaskami . No tak a o prezenciku to sama już myślałam ale jakoś brak mi do tego głowy. Ale jeśli będzie, to na pewno jak już bedziemy sami - najlepsze pomysły mam na ostatnią chwile także nie panikuję ( jeszcze hahha)
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 18:33   #24
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Bez przesady. Przecież wszystkie dziewczyny napisały w tym wątku, że nie podoba im się pomysł ze śpiewem. A całowanie czy to obrączki, czy się młodej pary zaraz po przysiędze albo klaskanie gości po przysiędze to tylko bardzo miłe gesty wynikające z dużych emocji, które tej chwili towarzyszą.
A Ty wersta jak chcesz? Mieć taki strasznie poważny ślub z odklepującym formułkę księdzem i całowaniem się z panem młodym dopiero podczas wesela przy chórze gości "gorzko, gorzko"? Sorki, ale ja tam wolę księdza luzaka, który przy tym mądrze mówi, a taki jest ten proboszcz kościoła, w którym będziemy brali ślub.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 16:44   #25
anitasuchocka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 105
GG do anitasuchocka
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
a co to występy, że trzeba klaskać? nie no Dziewczyny bez przesady...

same dziwne rzeczy ostatnio tu czytam. jak nie gołębie czy balony, to fajerwerki albo śpiewy
Własnie dla mnie to jest dziwne podejscie - takie hamowanie się. Przeciez to wspanialy dzien, mnostwo emocji, dlaczego mamy sie strofowac tylko dlatego ze to kosciol? Dlatego znacznie bardziej podoba mi sie u zielonoswiatkowcow - kochają Boga wcale nie mniej, ale z ta roznica, ze ja ta milosc wlasnie u nich widze, jak na mszy sie jednocza, spiewaja, ciesza - widac radosc, widać i milosc, ktora z tej radosci wyplywa. Za to gdy wchodzilam do jednego z 'normalnych' kosciolow w mojej meijscowosci to mnie szczerze mowiac odrzucało. Ksieza coraz czesciej zamias kazan o Bogu, robia wywody polityczne. Nie tweirdze, ze wszedzie, tylko widocznie ja mam takiego pecha do ksiezy

Ten dzien jest najwazniejszym dniem w naszym zyciu - to nasz dzien, wiec zrobmy tak, zeby byl dla nas najodpowiedniejszy.
__________________

anitasuchocka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 17:33   #26
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Cytat:
Napisane przez anitasuchocka Pokaż wiadomość
Własnie dla mnie to jest dziwne podejscie - takie hamowanie się. Przeciez to wspanialy dzien, mnostwo emocji, dlaczego mamy sie strofowac tylko dlatego ze to kosciol? Dlatego znacznie bardziej podoba mi sie u zielonoswiatkowcow - kochają Boga wcale nie mniej, ale z ta roznica, ze ja ta milosc wlasnie u nich widze, jak na mszy sie jednocza, spiewaja, ciesza - widac radosc, widać i milosc, ktora z tej radosci wyplywa. Za to gdy wchodzilam do jednego z 'normalnych' kosciolow w mojej meijscowosci to mnie szczerze mowiac odrzucało. Ksieza coraz czesciej zamias kazan o Bogu, robia wywody polityczne. Nie tweirdze, ze wszedzie, tylko widocznie ja mam takiego pecha do ksiezy

Ten dzien jest najwazniejszym dniem w naszym zyciu - to nasz dzien, wiec zrobmy tak, zeby byl dla nas najodpowiedniejszy.
Co prawda to prawda.

Przykład msza rezurekcyjna, w której uczestniczyłam z rodziną , pieśń "Oto jest dzień, który dał nam Pan, radujmy się i weselmy się w nim". Radujący sie lud śpiewa jakby, ktoś ich za karę tam postawił. Ubawu było co niemiara. Do dziś śpiewamy rodzinnie dla żartu "Otooo jest dzieńńń, któryyy ". Całkowity rozdźwięk pomiędzy słowami a interpretacją.

Ślub to nie show, ale radość jest wskazana.
dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 13:37   #27
africa
Raczkowanie
 
Avatar africa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 98
Dot.: W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Ja bylam na ślubie, gdzie panna mloda po wlozeniu obraczki pocalowala reke meza, pan mlody rowniez zrobil to samo. Mnie to troche zdiwilo, ale po przemysleniu tego stwierdzilam, ze to oznaka szacunku. Wygladalo to ladnie, ale i zarazem troche dziwnie.
africa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 09:41   #28
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Exclamation W dniu ślubu...jaka niespodzianka?

Witam Dziewczyny!Czy ktoś planuje dać swojemu TŻ w dniu ślubu jakiś prezent niespodzianke?? (oczywiście poza nocą poślubną ). Myślałam żeby zrobić taki album z naszymi wspólnymi zdjeciami i podpisać go słowami z hymnu o miłości. Zbieram również bilety z kina na filmach na których byliśmy razem jakieś takie drobne pamiątki może zrobić z nich jakąś kronike? sama nie wiem bo bardzo chcialabym zrobić niespodzianke mojemu TŻ pomóżcie dziwczyny, może któraś z WAS wpadła na podobny pomysł i coś takiego zrobiła lub planuje zrobić??
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 12:35   #29
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Prezent dla męża w dniu ślubu :)

Ja rowniez zastanawiam sie co mogę dać panu młodemu Piszcie dziewczyny jaki macie pomysly,a moze zainspiruje to reszte panien mlodych
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 13:34   #30
Frecia_28
Zadomowienie
 
Avatar Frecia_28
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łęczna/Warszawa
Wiadomości: 1 397
GG do Frecia_28
Dot.: Prezent dla męża w dniu ślubu :)

Ja pomyślałam o zegarku - takim eleganckim ale usłyszałam, że nie można dawać zegarków na prezent bo się czas komuś odmierza do śmierci :/ nie wiem skąd ten przesąd. I teraz mi chodzi po głowie golarka elektryczna bo coś Mój M. wspominał że by się przydała. I oczywiście najwazniejszy prezent to ja sama w przepięknej bieliznie w noc poślubną nastrojowa muzyczka i gorący ... pocałunek myślę, że to będzie najlepszy prezent.
Frecia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.