Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-20, 20:13   #1
goniecszachowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19

Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?


.

Edytowane przez goniecszachowy
Czas edycji: 2008-05-12 o 17:36
goniecszachowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:31   #2
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Nie zgadzam się.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:41   #3
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

ja bym raczej powiedziała, że ciężar, który nie każdemu chce się dźwigać

ale ja to cyniczny babsztyl jestem
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:53   #4
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

miłość to luksus, ale to miłość wybiera kto sobie na nią zasłużył. a nie na odwrót.

(zdanie pewnie zmienie jeszcze jutro, ale tak to widzę dzisiaj.)
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:58   #5
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

miłość należy sie każdemu
ale czy każdy moze sobie na nia pozwolić - ? - cóż, kazdy ma inne priorytety
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 21:34   #6
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Dlaczego luksus - przecież dźwigać cieżar we dwoje jest łatwiej

Ktoś napisal, ze miłośc podwójną buchalterie ma bo smutek się dzieli na dwoje a radośc sie mnoży przez dwa

a ja stę z tym w pełni zgadzam
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 22:32   #7
Agatka-01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

...nie ma miłości...jest tylko interes...

takie jest moje zdanie na ten temat dzisiaj - kobiety "doświadczonej", której opadły klapki z oczu i dostrzegła prawdziwe oblicze człowieka, którego kochałam....poznałam już "cenę" miłości...
__________________
Diabeł tkwi w szczegółach
Agatka-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 09:42   #8
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Tak - gro zwiazkow jest nieudanych, istniejacych na zasadzie boje sie samotnosci/przyzwyczailam sie do niego/chce zalozyc rodzine itd. Moze innaczej sformuluje okreslenie: PRAWDZIWA milosc i UDANY zwiazek to luksus na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 11:34   #9
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

miłość to pewnien dar, ale ja jestem przekonana, że nikogo nie omija.
inna sprawa co my z tym darem robimy.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 11:41   #10
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Możnaby zaryzykować twierdzenie, ze miłość jest dobrem luksusowym, biorąc pod uwagę tempo życia jaki narzuciła nam cywilizacja.

Nie każdy może pozwolić sobie na miłość, nie każdy mimo wysiłków i starań jest nią obdarowywany.
Niektórzy zadowalają się jej substytutami , inni płacą za jej chociażby namiastkę.
... Ale tu pojawia się kolejny dylemat... mianowicie ,czy miłość można sobie kupić /?/...

heh, pewnie gros z Was będzie uważała , ze nie ... ale ja już czasami sama nie wiem.
Tak patrzę na i obserwuję niektórych ludzi i wydaje mi się coraz częściej , ze nawet miłość ... abstrakcyjne dobro... można kupić.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 11:49   #11
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Cytat:
Napisane przez manolita Pokaż wiadomość
Nie każdy może pozwolić sobie na miłość, nie każdy mimo wysiłków i starań jest nią obdarowywany.
Niektórzy zadowalają się jej substytutami , inni płacą za jej chociażby namiastkę.
Moim zdaniem bardzo trafnie to określiłaś.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 12:06   #12
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

A ja nie bardzo rozumiem sformułowanie, że miłość to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić

No bo czy chodzi o to, że ktoś nie może sobie pozwolić na miłość bo nie ma czasu, zabiegany jest, karierę robi, całe dni ma zaplanowane na tip-top i każde odchylenie od planu oznacza tragedię?

Czy chodzi o to, że niejednokrotnie miłość wymaga nakładów finansowych (alez to brzmi!) zwłaszcza od mężczyzny (stereotyp) a nie kazdego na to stać?

Czy o to że komuś w życiu tak się ułożyło, że musi prawie całe swoje życie poświęcić czemuś innemu np. opiece nad kims bliskim ciężko chorym?

A może ktoś kto sam jest ciężko chory nie może sobie pozwolić na miłość, bo nie chce drugiego człowieka obarczać swoją chorobą?

Albo czy chodzi o jakichs bogaczy, którzy nie pozwolą sobie na miłość bo będą się bali, że każdy potencjalny partner czyha tylko na ich majątek a nie chcą takich rozczarowań?

Czy autorce wątku chodziło o to, że często mimo usilnych starań nie spotykamy miłości, chociaz jestesmy gotowi na jej przyjecie i chcemy jej?
Czy raczej o takie sytuacje, które opisałam powyżej?
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 12:13   #13
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Cytat:
Napisane przez sexy body Pokaż wiadomość
A ja nie bardzo rozumiem sformułowanie, że miłość to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić

No bo czy chodzi o to, że ktoś nie może sobie pozwolić na miłość bo nie ma czasu, zabiegany jest, karierę robi, całe dni ma zaplanowane na tip-top i każde odchylenie od planu oznacza tragedię?

Czy chodzi o to, że niejednokrotnie miłość wymaga nakładów finansowych (alez to brzmi!) zwłaszcza od mężczyzny (stereotyp) a nie kazdego na to stać?

Czy o to że komuś w życiu tak się ułożyło, że musi prawie całe swoje życie poświęcić czemuś innemu np. opiece nad kims bliskim ciężko chorym?

A może ktoś kto sam jest ciężko chory nie może sobie pozwolić na miłość, bo nie chce drugiego człowieka obarczać swoją chorobą?

Albo czy chodzi o jakichs bogaczy, którzy nie pozwolą sobie na miłość bo będą się bali, że każdy potencjalny partner czyha tylko na ich majątek a nie chcą takich rozczarowań?

Czy autorce wątku chodziło o to, że często mimo usilnych starań nie spotykamy miłości, chociaz jestesmy gotowi na jej przyjecie i chcemy jej?
Czy raczej o takie sytuacje, które opisałam powyżej?
logiczne i słuszne pytania.
bo właściwie to jeżeli komuś zależy na miłości to dlaczego niby nie może sobie na nią pozwolić? a jeżeli mu nie zależy to co za luksus?
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 15:24   #14
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Tak - gro zwiazkow jest nieudanych, istniejacych na zasadzie boje sie samotnosci/przyzwyczailam sie do niego/chce zalozyc rodzine itd. Moze innaczej sformuluje okreslenie: PRAWDZIWA milosc i UDANY zwiazek to luksus na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic.
racja.
bo moje drogie związek ze strachu przed samotnością, z przyzwyczajenia albo w zwiazku z innym interesem to nie miłość.
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 15:41   #15
plina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: El Maresme
Wiadomości: 1 063
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Każdy ma w życiu szanse by kochać i być kochanym nie raz... .
A co się z tym zrobi to już indywidualna sprawa.
plina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 15:52   #16
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Milość jest nie tylko między parą zakochanych. Nie tylko ta ''druga połówka'' może nas kochać.

Miłość rodziców jest bezinteresowna, a więc to nie luksus. (Luksus jedynie w tym sensie, że możemy być dumni i wdzięczni za taką miłość.)
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 16:26   #17
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Wiecie co, jak ktoś sobie nie może pozwolić na miłość to biedny jest!
I tyle w tym temacie.
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 19:43   #18
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;5844264]racja.
bo moje drogie związek ze strachu przed samotnością, z przyzwyczajenia albo w zwiazku z innym interesem to nie miłość.[/quote]

Święte słowa..
I wg mnie "luksus" to złe słowo. Poza tym nie tyle "możemy sobie na nią pozwolić", ale raczej musimy sobie na nią zasłużyć. Bo zakochanie, zauroczenie może trafić zawsze i każdego. Ale miłość to już co innego. Bezinteresowna może być miłość matki do dzieci (chociaż niektórzy też się z tym nie zgodzą..), ale taka partnerska..? Nad uczuciem trzeba pracować - nad sobą, nad wspólnym byciem. To ciężka harówa, ale warto się pomęczyć.. I niesie ze sobą odpowiedzialność za jakość tego, co się zbudowało.

"Miłość to zobowiązanie - wiesza kamień u szyi"
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 22:01   #19
onemi
Rozeznanie
 
Avatar onemi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 723
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

milosc ma wiele twarzy.
W zwiazkach roznie sie dzieje.
Cudownie kiedy sie uklada, kiedy te dwie osoby sie dogaduja, jest miedzy nimi prawdziwe partnerstwo i zrozumienie.
Tagedia jest kiedy zwiazek przeradza sie w horror (sama cos takiego raz przeszlam).
"nie kazdy moze sobie na to pozwolic" - zgodze sie z tego wzgeldu ze osoby slabe psychicznie, ktore znajda sie w tym "zlym" zwiazku moga sobie z tym nie poradzic. Ile razy slyszelismy ze "zlamal/a mu/jej serce i sie zabil/a" albo ze ludzie popadaja w depresje przez problemy sercowe.
Milosc czasem...czesto(!) jest ryzykiem, ktore swiadomie podejmujemy, pytanie tylko czy w razie czego potrafimy poradzic sobie z kleska?
__________________
"Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek"


Od 5.01.2010 :
66,7kg wrrrr 65..64..63..62..61..60..59..58..57.. i -->
onemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 16:59   #20
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Cytat:
Napisane przez onemi Pokaż wiadomość
milosc ma wiele twarzy.
W zwiazkach roznie sie dzieje.
Cudownie kiedy sie uklada, kiedy te dwie osoby sie dogaduja, jest miedzy nimi prawdziwe partnerstwo i zrozumienie.
Tagedia jest kiedy zwiazek przeradza sie w horror (sama cos takiego raz przeszlam).
"nie kazdy moze sobie na to pozwolic" - zgodze sie z tego wzgeldu ze osoby slabe psychicznie, ktore znajda sie w tym "zlym" zwiazku moga sobie z tym nie poradzic. Ile razy slyszelismy ze "zlamal/a mu/jej serce i sie zabil/a" albo ze ludzie popadaja w depresje przez problemy sercowe.
Milosc czasem...czesto(!) jest ryzykiem, ktore swiadomie podejmujemy, pytanie tylko czy w razie czego potrafimy poradzic sobie z kleska?
Hmm.. Wg mnie to nie do końca tak. Co by nie gadać o zakochiwaniu się i miłości, to partnera się wybiera (mało świadomie, ale jednak).. To nie jest tak, że los gra z nami i na kogo wypadnie, na tego bęc - ten będzie miał dobry związek, a ten nie. Związek mamy taki, jaki sobie stworzymy.. Jeśli sami jesteśmy mocno nie poukładani, to nie ma co liczyć, że trafimy na księciunia i nagle wszystko sie ułoży. To właśnie w związkach wychodzą z nas te otłuczenia i zadziory wyniesione z wcześniejszego życia. I praca nad związkiem polega m.in. na pracy nad sobą. Ale trzeba mieć też tę odwagę, aby w razie pomyłki przyznać sie do tego i niczego nie ciągnąć na siłę. A jeśli ktoś tkwi w jakichś patologicznych związkach, to to nie jest miłość..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 17:40   #21
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

ehh,ja tkwie w toksycznym związku i jest to dla mnie straszny cięzar bo nie potrafie uwolnić się od tego człowieka :/mamy wspó;nych znajomych,ale mnie miłośc kojarzy się z cierpieniem,bólem,samymi negatywnymi emocjami :/ a tych pozytywnych jest bardzo mało
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 07:35   #22
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
ehh,ja tkwie w toksycznym związku i jest to dla mnie straszny cięzar bo nie potrafie uwolnić się od tego człowieka :/mamy wspó;nych znajomych,ale mnie miłośc kojarzy się z cierpieniem,bólem,samymi negatywnymi emocjami :/ a tych pozytywnych jest bardzo mało
może czas popracować nad skojarzeniami? moim zdaniem warto - życie ma się tylko jedno.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 17:09   #23
onemi
Rozeznanie
 
Avatar onemi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 723
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Hmm.. Wg mnie to nie do końca tak. Co by nie gadać o zakochiwaniu się i miłości, to partnera się wybiera (mało świadomie, ale jednak).. To nie jest tak, że los gra z nami i na kogo wypadnie, na tego bęc - ten będzie miał dobry związek, a ten nie. Związek mamy taki, jaki sobie stworzymy.. Jeśli sami jesteśmy mocno nie poukładani, to nie ma co liczyć, że trafimy na księciunia i nagle wszystko sie ułoży. To właśnie w związkach wychodzą z nas te otłuczenia i zadziory wyniesione z wcześniejszego życia. I praca nad związkiem polega m.in. na pracy nad sobą. Ale trzeba mieć też tę odwagę, aby w razie pomyłki przyznać sie do tego i niczego nie ciągnąć na siłę. A jeśli ktoś tkwi w jakichś patologicznych związkach, to to nie jest miłość..

taaak, masz racje
__________________
"Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek"


Od 5.01.2010 :
66,7kg wrrrr 65..64..63..62..61..60..59..58..57.. i -->
onemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 13:27   #24
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Miłość to nie luksus - miłość w moim odczuciu to jak wygrana w totka. OK - zgadzam się, ze nad związkiem trzeba pracować. Ale najpierw musi być na ten związek jakaś perspektywa, żeby było nad czym. I właśnie, jak któraś z Was wcześniej napisała, są osoby, które pragną miłości, czekają na nią, a ona nie przychodzi - przez co całe życie patrzą tylko na szczęście innych jak na ten przysłowiowy cukierek za szybką... Mnie też miłość kojarzy się wyłącznie z cierpieniem i z rozczarowaniem. Gdzieś kiedyś przeczytałam taki cytat, mam nadzieję, że go nie przekręcam, że pokochać kogoś to jak dać mu do ręki broń, którą może nas zniszczyć, a jednocześnie bezgranicznie ufać, że tego nie zrobi. Ja nie potrafię w ten sposób ufać. Boję się miłości, bo sprawia, że jestem bezbronna. I w tym sensie nie mogę sobie na nią pozwolić.
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 14:39   #25
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Cytat:
Napisane przez stargazer Pokaż wiadomość
Miłość to nie luksus - miłość w moim odczuciu to jak wygrana w totka. OK - zgadzam się, ze nad związkiem trzeba pracować. Ale najpierw musi być na ten związek jakaś perspektywa, żeby było nad czym. I właśnie, jak któraś z Was wcześniej napisała, są osoby, które pragną miłości, czekają na nią, a ona nie przychodzi - przez co całe życie patrzą tylko na szczęście innych jak na ten przysłowiowy cukierek za szybką...Mnie też miłość kojarzy się wyłącznie z cierpieniem i z rozczarowaniem. Gdzieś kiedyś przeczytałam taki cytat, mam nadzieję, że go nie przekręcam, że pokochać kogoś to jak dać mu do ręki broń, którą może nas zniszczyć, a jednocześnie bezgranicznie ufać, że tego nie zrobi. Ja nie potrafię w ten sposób ufać. Boję się miłości, bo sprawia, że jestem bezbronna. I w tym sensie nie mogę sobie na nią pozwolić.
jeżeli ci z tym źle to chyba warto coś z tym zrobić.
jest mnóstwo ludzi, którzy boją się miłości, bo nie wyobrażają jej sobie w postaci konstruktywnej tylkokojarzy im się z szarpaniną, bólem i cierpieniem. ale to nie znaczy, że tak musi pozostać.
miłość przychodzi do każdego. tylko często ci co się boją są tak zajęci unikaniem cierpienia, że nie zauważają jej po prostu albo patrzą nie w tą stronę. żeby zauważyć miłość trzeba być otwartym m.in. na to cierpienie. jak mówi powiedzenie: wielkie pieniądze i wielka miłość wymagają wielkiego ryzyka.
ps. a ten cytat o broni jest absurdalny moim zdaniem - znów miłość jako walka albo może raczej niewola. i zdecydowanie nie zachęca do ryzykowania.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 17:25   #26
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Czy miłosc to 'luksus' na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic?

Cytat:
Napisane przez stargazer Pokaż wiadomość
Miłość to nie luksus - miłość w moim odczuciu to jak wygrana w totka. OK - zgadzam się, ze nad związkiem trzeba pracować. Ale najpierw musi być na ten związek jakaś perspektywa, żeby było nad czym. I właśnie, jak któraś z Was wcześniej napisała, są osoby, które pragną miłości, czekają na nią, a ona nie przychodzi - przez co całe życie patrzą tylko na szczęście innych jak na ten przysłowiowy cukierek za szybką... Mnie też miłość kojarzy się wyłącznie z cierpieniem i z rozczarowaniem. Gdzieś kiedyś przeczytałam taki cytat, mam nadzieję, że go nie przekręcam, że pokochać kogoś to jak dać mu do ręki broń, którą może nas zniszczyć, a jednocześnie bezgranicznie ufać, że tego nie zrobi. Ja nie potrafię w ten sposób ufać. Boję się miłości, bo sprawia, że jestem bezbronna. I w tym sensie nie mogę sobie na nią pozwolić.
Wg mnie to coś w tym cytacie jest, bo nikt nie może zranić nas tak bardzo, jak osoba, którą kochamy i której ufamy.. Ale raz się żyje i chyba warto zaryzykować.. Nie wyjdzie? Cóż, widać musimy sie jeszcze czegoś nauczyć..
Pozdrawiam
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.