Akumulatorki i ładowarka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-13, 14:40   #1
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Question

Akumulatorki i ładowarka


Dziewczyny jakich akumulatorków uzywacie do swoich aparatów?
Ja mam mały problem. Rok temu kupiłam komplet akumulatorków GP 2500mAh w zestawie z ładowarką. Naładowałam je zgodnie z instrukcją, wsadziłam do aparatu zrobiłam góra 10 zdjęc i akumulatorki padły. Z druga parą było tak samo. Oczywiscie naładowałam je ponownie i to samo Myślałam, że moze są za słabe wiec kupiłam Sony 2750mAh. Naładowałam je i na pierwszej parze zrobiłam ok 300 zdjęc, wiec ok. Akumulatorki się rozładowały. Wkładam druga pare, którą ładowałam razem z tamtymi i... klops. Zrobiłam może 7 fotek i padły. Nie wiem czy to wina aparatu czy akumulatorków. Mam aparat Samsung DigiMax A6
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 20:45   #2
*Gin'n'Tonic*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Gin'n'Tonic*
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 866
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

ja tez mam samsunga i mam to samo ;/
*Gin'n'Tonic* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 20:54   #3
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

moim zdaniem problem może tkwić w ładowarce
jakiej firmy jest ładowarka?
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 22:03   #4
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Ładowarka jest GP.
Została kupiona razen z pierwszymi akumulatorkami
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 21:43   #5
moniafedorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 30
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Witajcie ! długo i dużo czytałam o ładowarkach i akumulatorkach. Wybrałam zestaw bc 700 akumulatorki sanyo eneloop- rewelka. Na allegro w zestawie ładowarka i 4 akumulatorki 129zł.
moniafedorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 21:53   #6
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Cytat:
Napisane przez moniafedorek Pokaż wiadomość
Witajcie ! długo i dużo czytałam o ładowarkach i akumulatorkach. Wybrałam zestaw bc 700 akumulatorki sanyo eneloop- rewelka. Na allegro w zestawie ładowarka i 4 akumulatorki 129zł.
Monia mysle, ze 700mAh to bedzie mało. jak Mi na 2750mAh siada szybko aparat ;/
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 09:01   #7
moniafedorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 30
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

http://www.allegro.pl/item306919411_...oop_aa_4x.html
moniafedorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 11:46   #8
lonirex
Raczkowanie
 
Avatar lonirex
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 75
Akumulatorki i ładowarki

Hej, kupiłam sobie ostatnio Canona A550 i teraz chciałam do niego dokupić akcesoria. I o ile z kartą pamięci i pokrowcem nie miałam żadnych problemów, to dosyć długo zastanawiałam się jakie wybrać akumulatorki - w sklepie jest dosyć duży wybór, zarówno akumulatorów jak i ładowarek do nich - najbardziej optymalne cenowo wydają się GP battery - ale nie jestem pewna jaki typ wybrać. Co oznaczają te oznaczenia na nich - 2500, 2700 itp, i czy opłaca się kupować ładowarkę która ma krótszy czas ładowania? Bo nie jestem do końca pewna czy będzie mi potrzebna taka "szybka" ładowarek, a nie chciałabym przepłacić macie może jakieś związane z tym doświadczenia?
lonirex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 16:46   #9
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Akumulatorki i ładowarki

te cyferki - 2500, 2700, 3800 itp oznaczają po prostu że im większe te numerki tym większą "pojemność" (czas dostarczania prądu) mają Twoje baterie, czyli będą działały dłużej np 2700 będą działać dłużej niż 2500. Z drugiej strony, im większa pojemność tym dłużej ładują się takie baterie, jednak jest to różnica kilku-kilkudziesięciu minut, czyli niewiele. Baterie GP są popularne i raczej na nie nie narzekam.
Jeśli chodzi o czas ładowania, jeśli Ci nie zależy na czasie możesz kupić np taką 24h lub 12h, aczkolwiek uważam że lepiej dopłacić kilkadziesiąt złotych i kupić taką co ładuje w ciągu 6h. natomiast jeśli chodzi o ładowarki które ładują w ciągu około jednej godziny, to raczej nie polecam, wydaje mi się że taka ładowarka może źle służyć bateriom.
I pamiętaj że przy wyborze ładowarki trzeba zobaczyć jaki ma "limit" w sensie jeśli jest napisane że można ładować baterie o pojemności max 2500mAh, to nie można wkładać do takiej ładowarki baterii 3800mAh. A każda ładowarka ma jakieś ograniczenia. Najlepiej kupować zestawy.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 12:59   #10
lonirex
Raczkowanie
 
Avatar lonirex
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 75
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Dzięki wielkie za radę, w końcu zdecydowałam się na GP 2700 (2x2 baterie) z ładowarką gdzie czas jest 6h - rzeczywiście dużo nie trzeba było dopłacać, a na jakichś wyjazdach może się przydać... Na razie tydzień na jednym zestawie działam (co prawda nie nonstop) i nie zapowiada się żeby miały się za szybko rozładować zadowolona jestem
lonirex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 08:59   #11
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Witajcie, może i mnie poratujecie

Kupiłam niedawno ładowarkę TF-101B, w zestawie były dwa akumulatorki, 2800 mAh, wiec stawiam na to, że są dopasowane do ładowarki
Na instrukcji obsługi jest napisane że układy ładujące o międzynarodowym standardzie zapewniają wydajność ładowania lepszą nawet o 30%. Duza moc przy niskim wzroście temperatury... bla bla bla
Teraz przchodzę do konkretów.
Wczoraj padły te akumulatorki - włożyłam ok godziny 13.00 - i od tego czasu swiecą się czerwone diody. Temperatura ładowarki wzrosła już wczoraj wieczorem, ale bałam się że jesli wyciagnę akumulatorki to nie naładują sie jak trzeba i będzie problem, bo to ich pierwsze ładowanie.
Czy to normalne? Miałam w domu wcześniej inne ładowarki, które z podobnymi samymi akumulatorkami radziły sobie w 4 godziny..
Nie wiem co robić? Wyciągnąć je? Boje sie że temperatura jeszcze bardziej wzrośnie - z drugiej strony boje sie że jesli dobrze ich nie naładuje pierwszym razem, to później będa trzymać krócej.
Zastanawiałam sie, moze ktoraś z was ma taką ładowarkę, lub przynajmniej orientuje się o co może chodzić.
Dodam, że jest tu jeszcze napisane "Ładowanie sygnalizowane diodą LED" - czyli jesli przestanie ładować to zgaśnie? Bo spotkalam sie z przypadkami, że diody świciły nawet jak nie było akumulatorków w ładowarce - wystarczyło ją podłączyc "pustą" do prądu.
Bardzo proszę o pomoc


w zalączniku - tak wygląda ładowarka w opakowaniu, przepraszam za wymiary, nie znalazłam wiekszego zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image_func.php.jpg (9,0 KB, 7 załadowań)
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-01, 09:40   #12
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakich akumulatorków uzywacie do swoich aparatów?
Ja mam mały problem. Rok temu kupiłam komplet akumulatorków GP 2500mAh w zestawie z ładowarką. Naładowałam je zgodnie z instrukcją, wsadziłam do aparatu zrobiłam góra 10 zdjęc i akumulatorki padły. Z druga parą było tak samo. Oczywiscie naładowałam je ponownie i to samo Myślałam, że moze są za słabe wiec kupiłam Sony 2750mAh. Naładowałam je i na pierwszej parze zrobiłam ok 300 zdjęc, wiec ok. Akumulatorki się rozładowały. Wkładam druga pare, którą ładowałam razem z tamtymi i... klops. Zrobiłam może 7 fotek i padły. Nie wiem czy to wina aparatu czy akumulatorków. Mam aparat Samsung DigiMax A6
Wada akumulatorów lub ładowarki albo jednego i drugiego na raz. Może też coś być nie tak z aparatem.

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Mam takową jest uniwersalna ładuje praktycznie wszystkie typy akumulatorów.
Zdecydowanie polecam!!!

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=78...tm_content=788
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 13:25   #13
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Czy ktoś z Was posiada taką ładowarkę jak na zdjęciu?
Ma ładować koło 3h, podejrzanie mało mi się to wydaje, ale ładowarka kosztuje 100zł, nie wiem czy w tym wypadku cena świadczy o jakości?

Dotychczas miałam ładowarkę dołączoną do zakupionego aparatu. Firma Jabao Niby ma diody, ale nigdy jeszcze nie zgasły, a próbowałam ładować naprawdę długo. O akumulatorkach dołączonych do niej nie wspomnę, po jakichś 3 minutach były rozładowane Kupiam więc akumulatorki z Pentagramu, aktualnie są całkiem kaput, jakieś 5 zdjęć i koniec. Pewnie przez nieprawidłowe ładowanie, ale bądź człowieku mądry, skoro nie wiadomo ile tą ładowarką ładować...

Emir1994 - Może jeszcze tutaj zajrzysz - jak długo ładuje ta ładowarka i jakiej pojemności akumulatorki?
__________________


etorebkowy kod się zmył

Edytowane przez gaga87
Czas edycji: 2010-03-30 o 13:28
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 05:24   #14
surykata
Zadomowienie
 
Avatar surykata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 589
GG do surykata
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

mam pytanko, kupilam wczoraj cyfrowke i do niej 2 nowe akumulatorki gp, a potrzebne sa 4, 2 kupilam rok temu do starej cyfrowki, czy moge uzywac stare razem z nowymi? czy dokupic jeszcze te 2 nowe?
surykata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 16:43   #15
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Cytat:
akumulatorki sanyo eneloop- rewelka.
Podpisuję się pod tym wszystkim, czym mam
Najlepsze akumulatorki, jakie są na rynku- w mojej opinii.
Odnosnie ladowarki, to nie pamietam nazwy.
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 20:56   #16
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

a czy sanyo eneloop - to kazdy model? czy jakiś konkretny tylko polecacie?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 11:25   #17
lula_by
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Akumulatorki i ładowarka

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
a czy sanyo eneloop - to kazdy model? czy jakiś konkretny tylko polecacie?
ja mam eneloopy 1900 i mają się dobrze tylko polecam przyzwoitą ładowarkę procesorową np. TechnoLine BC-700, zwykłą prostą ładowarką można zaszkodzić akumulatorkom
__________________
lula_by jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.