Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-03, 11:07   #1
Clara80
Przyczajenie

Materac do spania-jaki?

Witam Was-mam problem z wyborem materaca do spania i liczę na Waszą pomoc.Nie wiem jaki materac powinnam kupić-czy sprężynowy z lateksem czy sam lateksowy.Dodam,że ja np nie mogę spać na bardzo twardym bo potem nie mogę się podnieść tak mnie boli w krzyżu,a mój narzeczony nie ma z tym problemu, mimo że ma troche krzywy kręgosłup.Jak poszliśmy do sklepu to pan sprzedawca zaproponował nam jeden za 3000zł a drugi za 4000zł (!) cena koszmarnie wysoka i myślę,że jestem w stanie kupić tańszy i równie dobry może w jakimś sklepie internetowym.Napiszcie jakie macie doświadczenia w tego rodzaju zakupach no i gdzie kupowałyście-czy zwykły sklep czy internetowy.
Clara80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:07   #2
Yerenia
Raczkowanie

Dot.: Materac do spania-jaki?

bedziecie na Nim spali razem jak rozumiem? w takim razie nie sprezynowy taki normlany!!! taki sie szybko 'wybije'. Pewnie Twoj narzeczony jest ciezszy niz Ty - zrobi sie wiec wgniecenie w miejscu gdzie bedzie spal, co rowna sie temu, ze Ty bedziesz leciala do srodka. Szybko sie zdeformuje.
Raczej kup taki, gdzie kazda sprezyna jest schowana do osobnej kieszeni (sprezynowo - kieszeniowy) plus lateks - nie zdeformuje sie, jest bardzo wygodny

http://www.materace-meble.pl/index.php/cPath/7_9_45

Pamietaj, ze jesli masz problemy z kregoslupem, to naprwde nie warto az tak oszczedzac moja siostra ma wlasnie chory kregoslup, i odkad kupila dobry mterac (link powyzej) mowi, ze wreszcie nic ja nie boli
pozdrawiam
Yerenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:17   #3
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

Zgadzam sie z Yerenią ,sama kupilam dobry materac i spi sie b. dobrze ,mam dwustrony ,czyli raz na pol orku trzeba go odwracac,nie pamietam modelu ale moze odnajde jakies dane to skrobne,dalam za niego jakies 1300 zl,kupilam na allegro.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:50   #4
Clara80
Przyczajenie

Smile Dot.: Materac do spania-jaki?

Dkładnie tak-będziemy spali razem a mój narzeczony jest cięższy waży powyżej 80kg a ja powyżej 60kg.Yerenia dziękuję za link-napewno go przejże i coś wybiore.Rzuciłam tam okiem i widzę,że ceny nie sa takie kosmiczne jak napisałam we wcześniejszym moim poście-czyli 3000-4000zł.Doskonale sobie zdaje sprawę,że oszczędzać nie powinnam bo materaca nie zmienia sie co roku i jego jakość zależy od naszego porannego samopoczucia więc warto zainwestować.Kupuję go pierwszy raz bo do tej pory spaliśmy na wersalkach,narożniku itp,więc jestem kompletnie zielona co do rodzaju.Ale już mniej więcej mam pojęcie jaki powinien byc i jakiego poiwinnam szukać
Clara80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 19:57   #5
sandrunia88
Raczkowanie

Jedyne materace jakie mi pasuja i kosztuja nieduzo to te z ikei, z tym,ze ja wybieram najtwardzy
Stary 2011-01-11, 17:21   #6
CassSunstar
Przyczajenie

Wybrac dobry materac jest bardzo trudno niestety. Ja mieszkam w Hiszpanii tutaj jest dosc duzy wybor materacy jednak najpopularniejsze sa sprezynowe. Jakies 3 lata temu kupilam lateksowy niestety wynajmowalam mieszkanie w starym domu i wszedl w niego grzyb i trzeba bylo wyrzucic.Przeprowadzilam sie na swoje i kupilam zwykly sprezynowy kosztowal 135 euros po przecenie zobacze jak bedzie sie sprawowal na razie jest Ok. Ciezko jest polecic. U nas w Hiszpanii mamy prawo 15 dni wyprobowac towar jak sie nie podoba mozna oddac. Zobacze jak sie bedzie ten materac sprawowal. Moze kup na probe jak sie nie spodoba oddaj i wez inny.
CassSunstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:01   #7
Maja S
Raczkowanie

Szukam materaca, ale kompletnie nie wiem co mam wybrać... Ja ważę 55 kg, natomiast mój partner dwa razy więcej, czy ta rozbieżność wagowa w ogóle ma znaczenie podczas doboru materaca? Jaki materac polecacie?
Maja S jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:48   #8
Maja S
Raczkowanie

Znalazłam coś takiego: "Zbyt twardy materac nie podpiera punktowo naszego ciała co powoduje, że naczynia krwionośne są uciskane a mięśnie skurczone i napięte. Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem. Gdy śpimy na materacu zbyt miękkim zapadamy się a nasz kręgosłup będzie się wyginał, co z kolei spowoduje bóle pleców i kręgosłupa. Dlatego ważnym jest dobranie materaca o odpowiedniej dla nas sprężystości." źródło: http://sentozdrowie.pl/pl/Jak_kupowac_materace_.html
Ale w takim razie jak dobrać materac, żeby pasował zarówno mi jak i mojemu partnerowi?
Maja S jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:49   #9
Tygrysicaaaaaa
Raczkowanie

Ja 2 lata temu kupiłam materac średnio twardy,sprężynowo-lateksowy.Super wygodnie się na nim śpi.
Tygrysicaaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 23:13   #10
balonia
Przyczajenie

2 lata to juz trochę
materac zachował swój wygląd czy zauważasz jakieć odkształcenia
a pokrowiec juz prałaś?
balonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 07:57   #11
Sumi
Rozeznanie

Ja kupowałam rok temu materac z ikei, jakiś tani model sprężynowy, twardość jest idealna dla mnie i TŻ. Plusem jest to, że w sklepie można je sobie wypróbować (mieliśmy inny kupić, ale ten był wygodniejszy). Na stronie ikei jest też mini poradnik, który Ci podpowiada materac
Stary 2011-09-19, 11:00   #12
balonia
Przyczajenie

a ja powracam do pytania

kto prał pokrowiec i z jakim rezultatem?
Stary 2011-09-19, 11:22   #13
Soso
Zakorzenienie

My jakieś pięć lat temu kupiliśmy materac Estrelli, szczegółów technicznych już nie pamiętam, wiem tylko, że każdą sprężynę ma w osobnej kieszonce (ponoć zapobiega to odkształcaniu się materaca, ale możliwe, że coś pokręciłam), jest dwustronny, a pokrowiec można prać. Zapłaciliśmy za niego ok 2000, plus minus, bo nie pamiętam już dokładnie. Po pięciu latach intensywnego użytkowania mogę go polecić - cały czas zachowuje tę samą twardość, nie odkształcił się mimo różnej wagi Tża i mojej, pokrowiec łatwo się ściąga do prania, a po praniu jest jak nowy
Soso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 10:25   #14
balonia
Przyczajenie

ja sie boję zę po praniu odkształci się pokrowiec i materaca spowrotem nie wcisnę
a to był by dramat
Stary 2011-11-08, 11:01   #15
Soso
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez balonia Pokaż wiadomość
ja sie boję zę po praniu odkształci się pokrowiec i materaca spowrotem nie wcisnę
a to był by dramat
Hmm nie wiem jak w innych materacach, ale w przypadku tego, o którym wspomniałam nie ma takiej możliwości A piorę go parę razy w roku
Stary 2011-12-14, 14:20   #16
Andrew78
Przyczajenie

Polecam materace na małych sprężynach kieszeniowych. Kupiłem tydzień temu materac select multi firmy hilding i jest naprawde bardzo wygodny, a w porównaniu z innymi materacami nie straszy ceną kupiłem go przez internet na mojematerace.pl i moge polecic zarówno ten materac jak i sklep internetowy
Andrew78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:50   #17
Tade
Przyczajenie

Łóżko wodne to fajny pomysł, ale nie każdy jest w stanie na nim wypocząć. W sklepie jak na chwile się położyłem to było ok, ale gdy miałem u znajomych okazje się na nim przespać doszedłem do zgoła innego wniosku... - nie jest to fajny "mebel". Lubie spać na miękkim i osobiście uważam że najlepsze są materace z pianki termoelastycznej. Początkowo twarde lecz z czasem dopasowywują się do ciała i jest bosko. Podejrzewam że taki zaproponował Klarze80 sprzedawca. Jeśli tak to zaufaj mu, ale poszukaj w sklepach internetowych. Ja swój kupiłem 1000zł taniej niż w stacjonarnym sklepie na comfortbe.pl
Tade
Tade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 09:06   #18
Soso
Zakorzenienie

Ohh dajcież już spokój z tą smutną reklamą
Stary 2012-09-05, 09:06   #19
jaqbolowski
Przyczajenie

witam
szukam materaca 160x200 do łóżka z pojemnikiem (podnoszone) dla 2 osób. Cięższa osoba (czyli ja) waży ok 95 kg.
Waham się pomiędzy dwoma:
http://allegro.pl/multipocket-7stref...550228484.html

http://allegro.pl/multipocket-7stref...550228503.html

który byście polecili ?
jaqbolowski jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 17:57   #20
Karolcia_B
Przyczajenie

Złamanie Regulaminu

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2013-02-09 o 07:30 Powód: Złamanie Regulaminu
Karolcia_B jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 11:23   #21
martysia83
Raczkowanie

Hej Według mnie warto zainwestować w droższy materac z tego względu, że jest to wydatek na lata, a przecież spędzamy blisko 1/3 życia w łóżku. Ja u siebie posiadam model z płytą kokosową. Jest stosunkowo twardy, ale jak dla nas wygodny (chociaż to indywidualna sprawa wybór stopnia twardości). Mam go przeszło dwa lata i nie ma żadnych szczególnych oznak użytkowania. Jak by kogoś interesowała opcja to sklep nazywa się MasterKing
Stary 2013-02-25, 17:02   #22
nomissn
Raczkowanie

Najlepiej pochodzić po sklepach i wypróbowywać jak na nim się leży, bardzo przyjemne zajęcie Lepiej nie oszczędzajcie na materacu, szkoda później mieć problemy z kręgosłupem, a wiem coś o tym
Chyba, że ktoś oszczędny to niech zrobi sobie łóżko takie jak wymyśliłam ostatnio w swoim blogu
Stary 2013-02-28, 10:01   #23
zapominajkaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martysia83 Pokaż wiadomość
Hej Ja u siebie posiadam model z płytą kokosową. Jak by kogoś interesowała opcja to sklep nazywa się MasterKing
My też kupiliśmy siostrze do jej nowego mieszkania materac z podobnym wykonaniem kokosowym. Podobno fajna sprawa i na lata. Ja też bym na cuś takiego reflektowała nomissn twoje łóżko rządzi
zapominajkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 14:55   #24
sarajoanna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Clara80 Pokaż wiadomość
Witam Was-mam problem z wyborem materaca do spania i liczę na Waszą pomoc.Nie wiem jaki materac powinnam kupić-czy sprężynowy z lateksem czy sam lateksowy.Dodam,że ja np nie mogę spać na bardzo twardym bo potem nie mogę się podnieść tak mnie boli w krzyżu,a mój narzeczony nie ma z tym problemu, mimo że ma troche krzywy kręgosłup.Jak poszliśmy do sklepu to pan sprzedawca zaproponował nam jeden za 3000zł a drugi za 4000zł (!) cena koszmarnie wysoka i myślę,że jestem w stanie kupić tańszy i równie dobry może w jakimś sklepie internetowym.Napiszcie jakie macie doświadczenia w tego rodzaju zakupach no i gdzie kupowałyście-czy zwykły sklep czy internetowy.
Sprawdź materace firmy Janpol, w cenie ok. 1500zł powinnaś dostać całkiem niezły materac Moi rodzice kupowali tam swoje materace, mój też jest z janpolu. Tylko, że mamy materace bardzo twarde, sprężynowe, z kokosem. Dwustronne, na lato i na zimę. Krzyże bolały mnie przez pierwszy tydzień, bo wcześniej miałam miękki materac, ale teraz jest ok. Tak czy inaczej powinnaś tam znaleźć coś dla siebie
sarajoanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 11:30   #25
qlara
Przyczajenie

Witam,
miałam podobny problem z moim starym materacem - był tak niewygodny i twardy, że gdy rano się budziłam miałam wrażenie że ktoś w nocy pozamieniał mi kości w całym ciele - teraz się z tego śmieję jak sobie przypomnę swoją wykrzywioną minę codziennie rano no ale jeszcze 3 miesiące temu nie było mi do śmiechu, więc rozumiem problem koleżanki która założyła wątek. Przed świętami postanowiłam, że już tak dalej nie dam rady się tak dalej męczyć, ale z drugiej strony nie chciałam wydawać fortuny na materac bo jak wiadomo przed świętami kasa wyjątkowo szybko się rozchodzi i w większej ilości niż zwykle. Zaczęłam szukać czegoś w internecie i znalazłam na tablicy.pl albo innym portalu (już nie pamiętam) całkiem ciekawie się zapowiadający materac no i w promocji i bardzo rozsądnej cenie - ok 750 zł. Zadzwoniłam pod podany numer telefonu dowiedziałam się co nieco o tym materacu i umówiłam w salonie na "sprawdzanie" . "Sprawdzenie" okazało się bardzo udane i zdecydowałem się na kupno - Pan w sklepie opowiedział mi nieco więcej o nim, gdy ja miałam okazję sobie poleżeć. Śpię na nim z mężulkiem 3 miesiące i gdy rano wstaję czuję się o niebo lepiej . Niestety nie pamiętam nazwy firmowej modelu tego materaca ale pamiętam nazwę producenta i salonu - comfortbe. Gdyby ktoś był zainteresowany i chciałby sobie gdzieś go znaleźć to jest to materac kieszeniowy z 7 strefami twardości sprężyn i pianką termoelastyczną
qlara jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości