Optymistka? Realistka? Pesymistka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-13, 20:52   #1
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Question

Optymistka? Realistka? Pesymistka?


No właśnie.

Kim jesteś, a kim najlepiej byłoby być?
Komu w życiu łatwiej, a komu trudniej?



Jakie są wady i zalety bycia:
- optymistą
- realistą
- pesymistą


Zapraszam do dyskusji
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:07   #2
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Jestem realistką i uważam, że to dobrze. ani się za bardzo nie ekscytuje, ani nie zamartwiam- taki złoty środek.
bycie pesymistką też nie musi być złe- człowiek się nigdy nie rozczaruje
chociaż to podobno optymiści żyją najdłużej...
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:10   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Freso, znów dobry wątek dajesz

Ja jestem wszystkim po trochu.

Realistką - patrzę trzeźwo na świat w wielu sprawach, co automatycznie łączy się z pesymizmem - nie da się dzisiaj być realistką - optymistką.

Ale - w trudnych chwilach staram się nie załamywać, tylko znajduję jasne strony sytuacji bądź jasne strony przyszłości.

Łatwiej jest optymistom - na co dzień. Aczkolwiek potem często są rozczarowani, co jest stresem Natomiast pesymiści, z góry nastawieni ostrożnie, sceptycznie do sprawy - mają łatwiej jeszcze bardziej, bo zawsze może ich spotkać rozczarowanie pozytywne
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:14   #4
88migotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 65
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

jak ktoś mi mówi, że jestem pesymistką to z uśmiechcem odpowiadam, że jestem realistką a tak poważnie to chyba wszystko po trochu
88migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:14   #5
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Jestem realistką i uważam, że tak jest najlepiej.
Oczywiście najmilej chyba żyje się optymistą, ale wszystko do czasu...Do momentu gdy się nie rozczarują
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:16   #6
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Ja chyba jestem optymistką z delikatną nutką realizmu. Pesymistką natomiast wcale!
Nawet jak mam cięzkie chwile to jestem przekonana, że problemy sa chwilowe, że uda mi się je zaraz rozwiązać i że generalnie jestem stworzona do szczęścia. I myślę, że to właśnie takim optymistom jak ja żyje się najłatwiej. Czasem widzę, jak znajome które mają w życiu naprawdę wiele, widzą życie w czarnych barwach i troszkę mi ich szkoda, bo mimo milionów powodów do szczęscia i wiary w siebie wybierają jedną lub dwie negatywne przesłanki i na nich skupiają swoją uwagę.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:25   #7
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Szajajabo, moje wątki do Twoich się nawet nie umywają, ale cieszę się, że temat Ci się spodobał



A odnośnie tematu.
Myślę, że jestem realistką, ale się wyłamię od wypowiedzi poprzedniczek i powiem, że to chyba niezbyt dobrze.

Dobrze dla mnie, bo bycie realistą to twarde stąpanie na ziemi bez bujania w obłokach i spoglądanie na świat trzeźwo, a nie przez różowe okulary,ale... to chyba jednak w jakimś stopniu uprzykrza życie.
No , czasami człowiek chciałby gdzieś zobaczyć światełko w tunelu, dostrzec nutkę optymizmu, gdy byłaby taka potrzeba, a tu cały czas rozsądek dochodzi do głosu i to już nie jest tak dobrze.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-13, 21:30   #8
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Ja to byłam każdym typem.Aktualnie jestem realistką.
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:31   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Freso - niespecjalnie przypominam sobie wątki zakładane przeze mnie, które jakoś faktycznie by mnie zachwycały Natomiast Twoje niejednokrotnie zwracają moja uwagę Ale dość tego Wersalu

Bycie realistką chyba automatycznie łączy się z odrobiną pesymizmu i optymizmu? Bo realistka zawsze może powiedzieć: "a nie mówiłam?" - i tym może sie pocieszyć
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:36   #10
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

awaria komputera i stracilam wszystko z dysku wiec mam totalna deppresje ( teraz po naprawie dziwnie dziala


a ze dzis 13 i pitek dowiedzilam sie po tym wszystkim
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:38   #11
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;7876486]Freso - niespecjalnie przypominam sobie wątki zakładane przeze mnie, które jakoś faktycznie by mnie zachwycały Natomiast Twoje niejednokrotnie zwracają moja uwagę Ale dość tego Wersalu [/quote]
Ale wiesz, doszłam do wniosku, że czasami dorobina cukru -zasłużona- nam nie zaszkodzi


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;7876486]
Bycie realistką chyba automatycznie łączy się z odrobiną pesymizmu i optymizmu? Bo realistka zawsze może powiedzieć: "a nie mówiłam?" - i tym może sie pocieszyć [/quote]
Właśnie tego nie jestem pewna i stąd między innymi ten wątek, może rozwieją się moje wątpliwości.




Teoretycznie można by powiedzieć o realiście, że to pesymista myślący optymistycznie lub na odwrót, że to optymista myślący pesymistycznie, tylko czy tak się da?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-13, 21:39   #12
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No właśnie.

Kim jesteś, a kim najlepiej byłoby być?
Komu w życiu łatwiej, a komu trudniej?



Jakie są wady i zalety bycia:
- optymistą
- realistą
- pesymistą


Zapraszam do dyskusji
Dobry temat. Jestem pesymistką, heh pracuje nad tym.
Najtrudniej byłoby mi być optymistką. W życiu łatwiej chyba jednak REALISTĄ - bo przecież wiedzą i czego mogą oczekiwać od danej sytuacji, jak mają się zachować i trzeźwym okiem patrzą na to, a nie z podejściem "eee zaraz mi nic nie wyjdzie" albo "oo będzie cudnie". Zawsze warto gdzieś być pośrodku .Trzeba wiedzieć kiedy trzeźwo ocenić sytuację.
Chciałabym być realistką - z takim stoickim spokojem w sobie , gdy spotka mnie coś smutnego w życiu to nie załamywać się i iść dalej, no i w drugą stronę - gdy spotka mnie coś dobrego to nie cieszyć się jak głupia do sera - bo fortuna raz daje a raz odbiera .
Wady optymisty to idealizowanie wszystkiego... znam takich optymistów. A zaletą jest czasem lepsze patrzenie na to, co nas spotka i może mniej stresu w życiu .. tego nie wiem.
Realista to wiadomo jak dla mnie to same plusy. Pesymizm natomiast sprowadza wszystko do najgorszego podejścia i nie wiem czy właściwie ma jakieś zalety.
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:51   #13
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
awaria komputera i stracilam wszystko z dysku wiec mam totalna deppresje ( teraz po naprawie dziwnie dziala


a ze dzis 13 i pitek dowiedzilam sie po tym wszystkim

sorki ztym postem nie wiem w jaki sposob ale wpisalm sie nie w ten watek co nie chcialam

wybaczcie
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:04   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Realistka podchodzi twardo do życia, patrzy mu w gębę. Nie rozczaruje się życiem zbytnio, bo wie, jakie ma plusy i minusy, ocenia na trzeźwo. To jest dobre,m to jest gut.

Pesymista - ma gwarantowane wrzody żołądka, nerwicę i inne takie przyjemności Zbyt się martwi codziennością - głupota.

Optymista - nieco dziecinne podejście do wszystkiego. Zła passa? E tam, jakoś to będzie. |Ale to "jakoś" nie musi oznaczać, że będzie dobrze. Optymista nie przygotuje się do przeciwności losu. Często dopada go rozczarowanie tym, co nadchodzi, bo przecież miało być tak pięknie.

Ergo: realista ma dobrze
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:15   #15
independent99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 367
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Hmmm... chyba można mnie zaliczyć do realistów
Czasem jednak zbyt wszystko idealizuje, innym razem zamartwiam się, że coś może mi się nie udać. Więc w sumie myślę, że jest też coś we mnie zarówno z optymistki, realistki i pesymistki
No i wg mnie najlepszą 'postawą' jest realizm, trzeźwe patrzenie na świat... Zawsze, w każdej sprawie, trzeba przeanalizować wszystkie 'za' i 'przeciw', a nie liczyć na szczęście, bądź nie zaczynać nawet czegoś z obawą, że się nie uda...
independent99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:15   #16
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Szajajabo
Z tego, co napisałaś jasno wynika, że byciu pesymistą dziękujemy



Natomiast nie jestem jeszcze przekonana, że lepiej ma realista a nie optymista.

Czy realiście też czasami te wrzody żołądka nie grożą? analizowanie, kalkulowanie, wyciąganie wniosków, nawet gdy robi się to na chłodno nie da się całkowicie odciąć od emocji.

Czy nie lepiej przestawić się na stuprocentowy optymizm? w końcu święte słowa: "jakoś to będzie", a że nie zawsze będzie dobrze, to jeszcze nie koniec świata, bo jak kolejny raz się noga powinie, to przecież... jakoś to będzie





○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Zaczyna mi się podobać ten temat , można dyskutować i dyskutować
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:19   #17
marta0055
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 524
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Na zewnątrz dla innych optymistką, wewnatrz, przez wszystki rozczarowania pesymistka. Wygodniej jest byc pesymistka, bo wtedy nic juz nie moze Cie rozczarowac... nic tak bardzo juz nie boli.
marta0055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:23   #18
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Szajajabo
Z tego, co napisałaś jasno wynika, że byciu pesymistą dziękujemy



Natomiast nie jestem jeszcze przekonana, że lepiej ma realista a nie optymista.

Czy realiście też czasami te wrzody żołądka nie grożą? analizowanie, kalkulowanie, wyciąganie wniosków, nawet gdy robi się to na chłodno nie da się całkowicie odciąć od emocji.

Czy nie lepiej przestawić się na stuprocentowy optymizm? w końcu święte słowa: "jakoś to będzie", a że nie zawsze będzie dobrze, to jeszcze nie koniec świata, bo jak kolejny raz się noga powinie, to przecież... jakoś to będzie





○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Zaczyna mi się podobać ten temat , można dyskutować i dyskutować
Kochaaaana, ale taki optymista też jest wrzodami zagrożony Przecież jak nastawi się na dobre zakończenie sprawy, na coś przyjemnego, a tu pupa - wychodzi coś odwrotnego - to jest przykrość, smutek, żal.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:23   #19
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Pesymistka, realistka... z wiekiem przybywa mi jednak optymizmu. Potrafię przewidzieć wszelkie najczarniejsze scenariusze, ale zawsze mam nadzieję, że będzie ten najbardziej korzystny.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-13, 22:30   #20
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;7877212]Kochaaaana, ale taki optymista też jest wrzodami zagrożony Przecież jak nastawi się na dobre zakończenie sprawy, na coś przyjemnego, a tu pupa - wychodzi coś odwrotnego - to jest przykrość, smutek, żal.[/quote]
A czy to nie jest czasami optymista ze skłonnościami do bycia realistą?

Im więcej rozmawiamy tym więcej mam wątpliwości .
Wcześniej myślałam, że można posiadać w 100% którąś z tych cech, a teraz dochodzę do wniosku, że chyba jednak nie można i każdy z nas jest mieszanką realisty z optymistą bądź pesymistą.



Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Pesymistka, realistka... z wiekiem przybywa mi jednak optymizmu.
Też bym tak chciała, bo u mnie na odwrót, z wiekiem coraz bardziej brnę w realizm, kiedyś miałam w sobie większe pokłady optymizmu.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:35   #21
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Realistka z małym skrzywieniem w stronę optymistki
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:36   #22
sykutka
Raczkowanie
 
Avatar sykutka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: 大阪市
Wiadomości: 466
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Jestem optymistką. Ma to swoje wady, ponieważ ciężej jest mi przyjąć nawet drobne niepowodzenie; wiadomo - jako optymistka zawsze nastawiam się pozytywnie i liczę na jak najlepszy rezultat. A jak to w życiu bywa, nie zawsze się wszystko udaje, no i wtedy można się poważnie rozczarować...
Zaletą jest to, że optymizm wyrobił we mnie pewną wrażliwość - na wszystko i wszystkich No i nie martwię się na zapas.

Z kolei pesymizm to wg mnie bardzo zła cecha i nieraz miałam się okazję przekonać, jak uciążliwe może być obcowanie z takimi osobnikami. Niestety przez to właśnie rozpadła się moja największa przyjaźń: dogadanie się wiecznej optymistki z wieczną pesymistką stało się po pewnym czasie wręcz niemożliwe.
Miałam za złe mojej przyjaciółce, że przez jej ciągłe "nie uda się", "głupia jesteś? przecież to niemożliwe", "nie ma szans" itp. blokuje mnie, podcina mi skrzydła, uniemożliwia rozwój i po prostu w jakiś sposób ogranicza moją swobodę.


Realista ? Hmm..
Niby to dobre, ale zauważyłam, że realiści niechętnie okazują uczucia ,mają skłonność do bycia kompletnie niewrażliwymi i zasadniczymi ludźmi. Bywają również bardzo surowi i wymagający. Bo przecież wg ich "ideologii" nic samo nie przyjdzie, nie ma co liczyć na łut szczęścia czy też cud - po prostu nic nie dzieje się przypadkiem. Rozmawiając z realistą odnoszę wrażenie, że rozmawiam z jakąś urzędniczką.
To tylko taka moja subiektywna opinia.

Podsumowując: nie ma ideałów i chyba najlepiej być każdym po trochu, zależnie od sytuacji
sykutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:38   #23
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Cytat:
Napisane przez sykutka Pokaż wiadomość
Realista ? Hmm..
Niby to dobre, ale zauważyłam, że realiści niechętnie okazują uczucia ,mają skłonność do bycia kompletnie niewrażliwymi i zasadniczymi ludźmi. Bywają również bardzo surowi i wymagający. Bo przecież wg ich "ideologii" nic samo nie przyjdzie, nie ma co liczyć na łut szczęścia czy też cud - po prostu nic nie dzieje się przypadkiem. Rozmawiając z realistą odnoszę wrażenie, że rozmawiam z jakąś urzędniczką.
Łał, ale opis, jestem pod wrażeniem.
Jeżeli o mnie chodzi to pasuje niemal (niemal, bo wrażliwa na przykład jestem ) jak ulał
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:42   #24
variable.brunette
Rozeznanie
 
Avatar variable.brunette
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 700
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Zdecydowanie jestem realistką, zawsze na chłodno analizuję zyski i straty, jakie może mi przynieść dana sytuacja. Myślę, że realiści najlepiej potrafią radzić sobie z przeciwnościami, ponieważ trzeźwo podchodzą do sprawy i najczęściej mają plan działania. Optymista często nie przywiązuje wagi do błahostek kierując się domeną 'Jakoś to będzie', która nie zawsze ma rację bytu. Pesymista to już totalna masakra - bezsenność, nerwica i inne przypadłości gotowe;p

Moim zdaniem jednak warto mieć w sobie nutkę optymizmu, gdyż bardzo często nasza postawa ma wpływ na to, czy coś nam się uda, czy nie. Przypominam sobie stwierdzenie, że przy nowotworach najważniejsze jest nastawienie. Wierząc w to, że się uda rzeczywiście są na to większe szanse.
__________________



'Pamięć to coś naprawdę dziwnego. Szufladki ma wypchane
kompletnie nieprzydatnymi, bezsensownymi rzeczami. A człowiek
zapomina jedną po drugiej te ważne, naprawdę potrzebne.
'


'Po zmierzchu' Haruki Murakami


variable.brunette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:49   #25
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Ja o sobie zawsze mówię, że jestem optymistką, chociaż obserwując mnie na co dzień można by bylo chyba coś zupełnie innego stwierdzić np. takie drobiazgi jak egzaminy - zawsze panikuję, nawet jeśli nie mam powodu, bo wychodzę z założenia, że lepiej jest się miło rozczarować. Ale wydaje mi się że optymizm to nie patrzenie na świat przez rózowe okulary w każdej sytuacji, ale jakieś wewnętrzne przekonanie, że w końcu będzie lepiej... że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji i że to czlowiek jest panem własnego losu. Nie mogę znieść ciągłego narzekania, sama czasem mam gorszy dzien i wkurza mnie wszystko wokół ale to nie to samo co ciągłe "a bo pogoda nie taka, nic mi nie wychodzi, wszystko jest bez sensu..." To tak w skrócie sprawa wymaga głębszego przemyślenia
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:55   #26
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Re: Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Jestem realistka, z sklonnoscia do optymizmu.
__________________

Tell from my attitiude that I'm most definitely

Nakarm zwierzeta w schroniskach ZA DARMO
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 23:46   #27
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Re: Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Ja podobnie jak przedmowczyni, jestem polaczeniem realistki z optymistka. I tak mi dobrze
Ciezko chyba jednoznacznie okreslic komu w zyciu jest latwiej. Przynajmniej nie takim jednym slowem
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 00:09   #28
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Re: Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Jestem zmienna
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 09:25   #29
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Re: Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

jestem zdecydowanie optymistką ,ale z realistki też mam trochę (całe szczęście )
za pesymistami nie przepadam ,nie lubię ich słuchać
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 09:29   #30
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Re: Dot.: Optymistka? Realistka? Pesymistka?

Ja jestem realistką, jednak czasami zdarza mi się myśleć bardzo optymistycznie, po czym się zawodzę i rozczarowanie jest większe...
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.