MATURA - jak się uczyłyście?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-14, 10:16   #1
aisha18
Raczkowanie
 
Avatar aisha18
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gdzieś w Wielkopolsce:)
Wiadomości: 45
GG do aisha18

MATURA - jak się uczyłyście??


Witam Szanowne Wizażanki
Za rok pisze mature. Jestem juz pewna, ze chce pisac polski podst, ang i gegre rozsz. O polski sie nie martwie, bo zawsze lubilam ten przedmiot, tylko troche sie opuscilam w lekturach, ale da sie to nadrobic natomiast gegra i ang... czuje ze bedzie ciezko. latwo ucze sie slowek ang ale i rownie szybko ich zapominam. nie umiem jakos tak zebrac sie zeby podzielic material z gegry i ang na mniejsze czesci i powoli to ogarniac, bo nie wiem za oc mam wziac sie najpierw. z gegry nigdy nie uczylam sie systematycznie, dlatego chcialabym juz od teraz zaczac sie uczyc.
Moglby ktos poradzic mi, co mam w kolejnosci zrobic, zeby nie zabrnac w jakichs szczegolach i nie zniechecic sie do tego wszystkiego?
Pozdrawiam
aisha18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:29   #2
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Polski (pisałam rozszerzony)- dwa dni przed maturą przeczytałam książkę ze strzeszczeniami lektur oraz przypomniałam sobie środki stylistyczne. Podczas LO przeczytałam może 3-4 lektury, a na maturze i tak nie było nic z lektur

Język obcy-niemiecki (podstawa)- zaczęłam się go uczyć dopiero w LO- uczyłam się sama w domu, pozatym w 3 klasie chodziłam na kurs przygotowujący do matury- opłaciło się- 96%
Przede wszystkim listy, listy, listy- uczyć się zwrotów, pisać samemu, mieścić się w limicie słów.
Na poziomie podst. nie patrzą tak bardzo na gramatykę-ważne, żeby treść była zrozumiała i żeby zawrzeć to, co ma być.

Geografii nie zdawałam
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:46   #3
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

na polskim podstawowym jest wymagana znajomosc lektur, co innego na rozszerzeniu.
z angla nie robilam nic.. a gegry nie zdawalam..
ale polecam kupic vademecum i czyatc je wielokrotnie i robic zadania. pojsc na kurs.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:50   #4
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Zgadzam się- na podstawowym polskim bez znajomości lektur będzie ciężko (dlatego zdecydowałam się na rozszerzenie- o wiele łatwiejsze)
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:52   #5
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

z polskiego powtórzyłam masę lektur (podstawowy) a Lalki niee,a historii-ooo to była nauka !! całe dnie i noce czytałam, robiłam notatki i wgl,a niemiecki-nawet nie zajrzałam cieszę się ze jest już PO
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:56   #6
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Z polskiego czytalam sobie lektury, ale tylkos treszczenia, zeby sobie przyspomniec co w danej ksiazce bylo

Angielski uczylam sie podstawowych slowek, do tego czasy i pisalam sobie przykladowe listy, krotkie teksty tak, zeby niektore zwroty weszly w nawyk

Geografia hmm z niej mialam obszerne notatki w zeszycie. Nie uczylam sie jednak tego na pamiec tylko czytalam po kilka razy..

A mozna wiedziec do jakiej szkoly chodzisz w Osw?
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:00   #7
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
Zgadzam się- na podstawowym polskim bez znajomości lektur będzie ciężko (dlatego zdecydowałam się na rozszerzenie- o wiele łatwiejsze)
ja akurat przeczytalam wszystkie lektury, ale tez mi sie wydaje, ze roz jest latwiejszy.. no i wiecej punktow w rekrutacji
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 11:30   #8
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Jak się uczę?
Zaczynam już teraz-w wakacje.
Codziennie kilka tematów z historii i wosu.
Angielski i polski to moje koniki,więc specjalnie uczyć się nie muszę.

Praca,praca i jeszcze raz praca.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:35   #9
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Z geografii czytałam vademecum- zdawałam rozszerzenie i nie uczyłam się wszystkiego na blachę, bo i tak wiele pytań było "na myślenie".

Co do polskiego to zdawałam rozszerzenie, a że byłam w klasie humanistycznej, to nie przygotowywałam się jakoś specjalnie.

Z angielskiego nigdy nie miałam problemów, uczyłam się go więcej niż pół życia, wiec powtórzyłam tylko zwroty
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 12:14   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Zdawałam geografię - uczyłam się mniej więcej od listopada, chodziłam na fakultety w szkole i uczyłam się sama w domu. Lepiej jednak zacząć wcześniej albo podzielić materiał tak, żeby zdążyć, bo ja dwa dni przed maturą douczałam się na szybko geografii gospodarczej
Nie trzeba się wiele uczyć na pamięć, ważniejsze jest nauczenie się różnych procesów, później wszystko się ze sobą łączy a to wiele ułatwia.

Angielski - ćwiczyć omawianie "materiałów stymulujących", mówić, pisać teksty, warto powtarzać gramatykę i uczyć się wyrażać myśli w prosty sposób, żeby nawet temat o którym mało wiemy - móc opisać bez "specjalistycznego" słownictwa Czytać dużo tekstów, wtedy wyłapuje się z nich słówka, poznaje się różne tematy. Bo szczerze mówiąc nie wiem co by było, gdybym na mojej maturze dostała temat o ONZ

Jeśli nie umiesz sama tego ogarnąć, możesz zapisać się na jakiś kurs, na którym Cię "poprowadzą za rękę". Oczywiście będziesz musiała włożyć w to własną pracę w domu, ale będziesz miała pomoc i ukierunkowanie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 13:48   #11
Hot Lady
Zakorzenienie
 
Avatar Hot Lady
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wyspa snów
Wiadomości: 6 674
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

jakie wy wszystkie systematyczne byłyście, aż się wierzyć nie che

ja się nie uczyłam, zdawałam polski , angielski, historię - wszystko rozszerzone poszło znakomicie, a ustną z polskiego robiłam dzień przed egzaminem i zdałam na 100 % bo trzeba mieć coś w sobie heh
no ale wy się uczcie pilnie, ja jestem już po roku studiów, szybko minęło..
__________________
Zaczaruj mnie na życie całe,
Bo tylko z Tobą zostać chcę,
Zawsze dobrze to wiedziałem,
Że jest na świecie taki ktoś,
Kto będzie DUSZĄ, SERCEM, CIAŁEM
Chciał podzielić ze mną los
Hot Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 14:23   #12
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

zdawalam wszystko rozsz ... z polskiego i wosu ograniczylam sie do przeczytania swoich zeszytow i jakis vademecum na 2 dni przed matura, wiec specjalnie sie nie wysililam ale zdalam i to calkiem dobrze natomiast z angielskiego od zawsze chodzilam na korki prywatnie i przed matura przerabialam z nauczcielka rozne scenki, pisalam rozprawki, opowiadania itp itd
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:40   #13
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Ja zdawałam rozszerzony wos i polski i uczyłam się tylko z wosu...niestety nie miałam żadnych pytań z tego co przerobiłam chociaż zabrałam się do tego późno, bo 2 tyg. przed maturą. no i z angielskiego uczyłam się na ustną, bo noga była ze mnie straszna. Wbrew pozorom matura poszła mi super
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:48   #14
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Poco już rok przet maturą się stresować? Ja na polski tylko i wyłącznie lektury bo reszte mi po co? z WOSu to tradycyjnie trzeba wiedzieć sporo bo bez tego ani rusz, a z niemieckiego nie uczyłam się nic bo albo się język zna albo nie. tyle.

3 klasa to były jedne wielkie wakacje. Nic się nie uczyłam. Poza tym po co się stresować i uczyć jak i tak mają w d**ie co tam napiszesz jak oni chcą żebyś napisała to co jest w kluczu?

Dla mnie to jest paranoja a nie matura.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 16:25   #15
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

podstawowy polski: po prostu przeczytałam wszystkie lektury w ciągu 3 lat, chodizłam na lekcje
rozszerzony angielski: przejrzałam zwroty do wypracowań
rozszerzony wos: miesiąc przed maturą vademecum z Operonu
rozszerzona historia: od listopada w weekendy, po studniówce w weekendy i w tygodniu kilka godzin

a teraz żałuję, że na historię i wos poświęciłam tyle czasu, mam wrażenie, że bez nauki napisałabym tak samo.
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 16:40   #16
cytrynowa88
Zadomowienie
 
Avatar cytrynowa88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 529
Send a message via Skype™ to cytrynowa88
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

O widze ze kolezanka z okolicy i zdawac chce to samo co ja zdawalam

Wiec tak:
polski - czytalam streszczenia na miesiac przed matura
angielski - raczej na biezaca, przed matura sie nie uczylam, bo czego mozna sie nauczyc w pare dni z jezyka , uczylam sie pare lat
gegra tez rozszerzona - no wiec dwa tygodnie przed zaczelam rozwiazywac testy, mialam dwuletnia przerwe z gegra z racji tego ze w technikum gegra byla tylko dwa lata no i tak kilka dni przed przeczytalam dwa podreczniki

Wszytsko zdalam i to nawet niezle
__________________
nie musisz być perfekcyjny na starcie, ale musisz wystartować,
by perfekcję osiągnąć kiedykolwiek

cytrynowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 16:53   #17
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

moim zdaniem podstawa to jakieś vademecum i testy, testy, TESTY!

moja nauka: angielski - zero. Tyle, ze zdawałam podstawe, rozszerzenie chyba jednak wymaga troche wiecej nauki.
polski - przeczytałam streszczenia 2 dni przed. Oczywiscie wiekszosc lektur przeczytałam wczesniej
geografia - nie zdawałam.

generalnie do matury nie ma co się przeuczać, sama zdawałam biologie, uczyłam się i praktycznie nic mi sie nie przydało. Nowa matura jest na myślenie, umiejętność rozwiązywania testów, a jedynie w bardzo małym stopniu na wiedze
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 17:03   #18
aisha18
Raczkowanie
 
Avatar aisha18
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gdzieś w Wielkopolsce:)
Wiadomości: 45
GG do aisha18
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Cytat:
Napisane przez IR1988 Pokaż wiadomość

A mozna wiedziec do jakiej szkoly chodzisz w Osw?
do III LO;p

Hmmm, to widze, ze chyba nie mam co za wczesnie panikowac;p
tylko ze jakos za bardzo nie czuje sie z angola, zastanawiam sie, czy czasem nie zdawac niemca ale mam jeszcze troche czasu do namyslu
Zobaczymy, jak to wszystko bedzie. nigdy nie uczylam sie zbyt systematycznie gegry, a teraz zaluje bo mialabym o polowe mniej pracy przed matura;d
ZObaczymy jak bedzie

Pozdrawiam;**
aisha18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 17:34   #19
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

Cytat:
Napisane przez aisha18 Pokaż wiadomość
do III LO;p

Hmmm, to widze, ze chyba nie mam co za wczesnie panikowac;p
tylko ze jakos za bardzo nie czuje sie z angola, zastanawiam sie, czy czasem nie zdawac niemca ale mam jeszcze troche czasu do namyslu
Zobaczymy, jak to wszystko bedzie. nigdy nie uczylam sie zbyt systematycznie gegry, a teraz zaluje bo mialabym o polowe mniej pracy przed matura;d
ZObaczymy jak bedzie

Pozdrawiam;**
Wg mnie to na maturze podstawowej z gegry duzo pytan bylo na myslenie tak wiesz na "chlopski rozum" a nie jakies wykute regułki
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 17:40   #20
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: MATURA - jak się uczyłyście??

W ogole sie nie uczylam.

Jedynie z matmy, bylam w humanistycznej klasie, kiedy pod koniec 2, lub na poczatku 3 klasy zamarzylo mi sie kontynuowac edukacje na Politechnice . Z matmy chodzilam na jakis kursy przygotowawcze. I tyle. Czasem jakies zadania robilam. I zawsze na kazdej matmie bylam przy tablicy jako maturzystka (bylo nas 4, wiec na zmiane).

Z polskiego, hm, jakos nie lublilam czytac lektur, duzo czytalam, ale nie tego, co powinnam , opracowan tym bardziej bym nie przeczytala. Matura ustna w ogole sie nie martwilam, gdyz pisanie wypracowan zawsze dobrze mi szlo. Uczyc do matury ustnej zaczelam sie o 6 rano, a o 10 juz odpowiadalam (z tym, ze sama sobie prace pisalam, wiec wiedzialam, co mam mowic).

Z angielskiego, jakos zawsze dawalam sobie dobrze rade. Stwierdzilam, ze nie mam co sie uczyc, bo matura z tego przedmiotu i tak jest prosta.

Bylam pierwszym rocznikiem, ktory zdawal tzw "nowa mature". Zdalam bez problemow. Calkiem niezle z polskiego i ang. Troche gorzej z matmy (anie bynajmnij nie na styk!). Na Politechnike sie dostalam i do tej pory tu studiuje.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.