CV rozwieźć czy powysyłać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-22, 18:43   #1
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548

CV rozwieźć czy powysyłać


wlasnie skonczylam studia i zaczynam szukac pracy w zawodzie. i mam dylemat. pracy chce szukac nie w swojej miejscowosci, tylko w duzym miescie oddalonym o 60 km ode mne. mam zamiar wyslac dokumenty do kilkunastu-kilkudziesieciu miejsc. najlatwiej byloby wyslac dokumenty poczta. moja mama natomiast twierdzi, ze najlepiej byloby dokumenty dostarczyc osobiscie, ze niby nikt ich tak latwo nie odlozy na bok. dodam, ze nie beda to miejsca z ogloszen, to nie ta branza, tylko po prostu wysylanie w ciemno, anuz bedzie gdzies wolny etat. wiec sie tak zastanawiam co lepiej? moze ktoras z was ma jakies doswiadczenie w tym temacie?
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:30   #2
CAPOMAN
Raczkowanie
 
Avatar CAPOMAN
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z lapka:)
Wiadomości: 216
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Kiedyś preferowało dostarczanie cv osobiście.....teraz żyjemy w takich czasach, że spokojnie możesz wysłać cv pocztą internetową tym bardziej, że jak sama piszesz wysyłasz w ciemno- więc po co tracić czas i pieniądze na dojazdy do danych firm. Chyba, że będziesz miała upatrzoną taką firmę na której ci bardzo zależy, miałaś już jakiś wstępny kontakt chociażby telefoniczny i poproszono cię o dostarczenia cv to wtedy oczywiście ale jak jesteś na etapie chybił -trafił to wysyłaj pocztą.
CAPOMAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 18:55   #3
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

zawsze mozesz strac sie o staz, zazwyczaj jest tak, ze jak sie spiszesz to sa duze szanse na to, ze zostaniesz zatrudniona. w mojej brazny chemicznej tez tak jest, owszem pojawiaja sie ogloszenia w internecie, ale jak sie dowiedzialam ile osob startuje na jedno miejsce (od 44 do 145);p
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 19:03   #4
-=Reyka=-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Wydaje mi się, że nie ma to znaczenia, ja wysyłam (również jestem na etapie poszukiwania pracy). Wprawdzie niektórzy twierdzą że lepiej się pokazać w firmie, ale przecież CV trafia do działu kadr albo sekretariatu zależnie od wilkości firmy, a nie do pzrełożonego z którym będziesz odbywać rozmowę, zauważyłam zresztą, że teraz firmy a stronach internetowych mają secjalne formularze do wypełnienia, więc myślę ze odebranie cv pocztą jest dla nich równeiż wygodniejsze. Na rozmowę chyba warto wziąć kopię dokumentów aplikacyjnych. Powodzenia
-=Reyka=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 11:11   #5
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

duża firma można rozesłac, mała lepiej zawieść osobiście
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 07:58   #6
nadziejka_82
Raczkowanie
 
Avatar nadziejka_82
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 323
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
duża firma można rozesłac, mała lepiej zawieść osobiście

zgadzam sie, a od siebie dodam:

- duza firma, króra posiada www, zakładki z ofertami pracy i wyznaczony adres mailowy - najlepiej wyslac na tenze adres - a dodatkowo:
* wysli jełne dokumenty - cv i list motywacyjny napisany dla tejze firmy
*w tytule wiadomości wpisz numer referencyjny, jeśli jest podany jeśli nie to
wpisz nazwę stanowiska a jeśli firma ma wiele oddziałów to również lokalizację
np. :" LCH/08/08" lub "Laborant Chemiczny - Gdańsk"
* jesli nie ma naboru i wysyłasz inicjatywnie, miło jest tą informację zamieścić w treści maila.

a co ważnne: unikaj : wysyłania wiadomości o tytule "CV" bez zadnej treści maila, bez wyszczegolnionego rodzaju preferowanego stanowiska i bez LM.
odbierajac taka wiadomosc rekruter mysli :|"no tak wyslala CV seryjnie do kazdej firmy w okregu, nawet nie pofatygowala sie o wpisanie czegokolwiek, nei wie nic o firmir aplikacja jest przypadkowa"

dlatego ludzie wysylaja CV w setkach i sie dziwia czemu odpowiedzi malo.

nie ma sensu do duzych firm aplikacji wyslyac tradycyjna poczta, szkoda kasy, a dodatkowo - łatwiej sie operuje dokumentami w formie elektronicznej niz papierowej, latwiej odnalesc w poczcie potzrebne cv, mniejsza szansa ze zginie w gaszczu dokumentow.


- w malej firmie mozesz zaniesc/ wyslac poczta trafycyjna. ale zazwyczaj jest gdzies dostepny tel do sekretariatu firmy i mozna zadzwonić z pytaniem - jaka droge skladania apliakcji preferuja w firmie. zazwyczaj nie ma problemu z uzyskaniem informacji.
nadziejka_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 11:23   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

To zalezy od branzy i firmy. Jedne chca tak, inne inaczej. Nie ma regul.
Rena jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 22:47   #8
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To zalezy od branzy i firmy. Jedne chca tak, inne inaczej. Nie ma regul.
Dokładnie, np. w administracji państwowej rzadko się zdarza, że można wysłać aplikację droga elektroniczną. Zazwyczaj jest podany adres do dostarczenia dokumentów lub przesłania ich pocztą.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 18:39   #9
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

A co robic w przypaku jesli np.w internecie znalazlam fajna oferte pracy i podane sa namiary firmy?
Czy najpierw zadzwonic tam i dowiedziec sie co nieco i dopiero zaniesc CV czy od razu isc do firmy z dokumentami?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 13:04   #10
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

a co napisać w mailu w ktorym dolaczam cv i lm?
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 17:41   #11
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Ja bym w tytule napisala np:Cv i list motywacyjny czy cos takiego... Chyba, ze jest zaznaczone co trzeba napisac w tytule np.nr oferty czy jakis jej symbol albo nazwe stanowiska, o ktore sie ubiegamy
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 10:10   #12
Ania28041987
Raczkowanie
 
Avatar Ania28041987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

hej mam pytanie.czy jesli dostarczam CV osobiscie to czy musi byc dopisek o przetwarzaniu moich danych?w zeszlym roku nie pisalam a odpowiedzi były wiec nie wiem czy teraz nie trzeba bo nikt sie nie odzywa
Ania28041987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:21   #13
Slavenka
Raczkowanie
 
Avatar Slavenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 47
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Ja też jestem na etapie szukania pracy, akurat za 2 miesiące kończy mi się staż i chcę sie już rozeznać w sytuacji na rynku. Ja wysyłam dokumenty aplikacyjne mailem albo listownie.

Przy okazji mam pytanie czy jeśli firma na stronce do ściagnięcia ma kwestionariusz osobowy, to czy lepiej wypełnić go ręcznie czy może na komputerze? Dodam, że dokumenty do firmy będę wysyała pocztą (tak sobie życzą).
__________________
... stop crying now here comes the sun ...

Edytowane przez Slavenka
Czas edycji: 2009-09-13 o 10:22
Slavenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:33   #14
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Cytat:
Napisane przez Ania28041987 Pokaż wiadomość
hej mam pytanie.czy jesli dostarczam CV osobiscie to czy musi byc dopisek o przetwarzaniu moich danych?w zeszlym roku nie pisalam a odpowiedzi były wiec nie wiem czy teraz nie trzeba bo nikt sie nie odzywa
Nie ma reguły czy CV wyślesz czy dostarczysz osobiście, wzmianka o zgodzie na przetwarzanie Twoich danych osobowych musi być zawarta w CV. To jest niezbędny element tego dokumentu.Pamiętam jak kiedyś zanosiłam kilka swoich CV na różne stanowiska do pewnej Instytucji Państwowej i za każdym razem pytali się mnie czy mam taką adnotację, bo inaczej nie będę rozpatrywali mojego zgłoszenia.

Z drugiej strony zależy, gdzie się starasz o pracę skoro w niektórych przypadkach nie wymagali tego od Ciebie....
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:40   #15
Ania28041987
Raczkowanie
 
Avatar Ania28041987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

to nie sa jakies poważne stanowiska...Składam cv do sklepów na stanowisko sprzedwca.Czasem widze ogłoszenie gdzie wyraźnie prosza o tą klauzule...Czy jesli tego nie ma w moim cv to nie oddzwonia?Bo jak daję CV to nikt nic nie mówi że tego tam nie ma...NIe wiem co mam zrobic;( bo juz do kilku miejsc zaniosłam takie cv...zanieść jeszcze raz?
Ania28041987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:47   #16
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Cytat:
Napisane przez Slavenka Pokaż wiadomość
Przy okazji mam pytanie czy jeśli firma na stronce do ściagnięcia ma kwestionariusz osobowy, to czy lepiej wypełnić go ręcznie czy może na komputerze? Dodam, że dokumenty do firmy będę wysyała pocztą (tak sobie życzą).
Pocztą mejlową czy skrzynką?
Jeśli skrzynką kwestionariusz wypełniłabym ręcznie, najlepiej drukowanymi literami.

Na przykład gdy musiałam do CV dodatkowo napisać oświadczenie, że nigdy nie byłam karana za przestępstwa skarbowe popełnione umyślnie, nie toczy się wobec mnie postępowanie karne itp pisałam takie pismo na kompie, ale podpisałam się ręcznie z imienia i nazwiska.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:58   #17
Slavenka
Raczkowanie
 
Avatar Slavenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 47
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Pocztą mejlową czy skrzynką?
Jeśli skrzynką kwestionariusz wypełniłabym ręcznie, najlepiej drukowanymi literami.

Na przykład gdy musiałam do CV dodatkowo napisać oświadczenie, że nigdy nie byłam karana za przestępstwa skarbowe popełnione umyślnie, nie toczy się wobec mnie postępowanie karne itp pisałam takie pismo na kompie, ale podpisałam się ręcznie z imienia i nazwiska.
Wysyłam skrzynką i tez myślę, że lepiej wypełnić ręcznie. Tylko jest jeden minus tam jest bardzo mało miejsca do pisania. Oczywiście nie chce się rozpisywać, ale z drugiej strony nie chcę podawać okrojonych informacji.
__________________
... stop crying now here comes the sun ...
Slavenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 11:08   #18
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Cytat:
Napisane przez Ania28041987 Pokaż wiadomość
to nie sa jakies poważne stanowiska...Składam cv do sklepów na stanowisko sprzedwca.Czasem widze ogłoszenie gdzie wyraźnie prosza o tą klauzule...Czy jesli tego nie ma w moim cv to nie oddzwonia?Bo jak daję CV to nikt nic nie mówi że tego tam nie ma...NIe wiem co mam zrobic;( bo juz do kilku miejsc zaniosłam takie cv...zanieść jeszcze raz?
Jeśli wymagają takiej klauzuli to oczywiste jest aby się znalazła w Twoich dokumentach. Nikt nie ma obowiązku sprawdzania jej przy przyjmowaniu papierów, ale są i tacy, którzy na wstępie zwracają na to uwagę.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Slavenka Pokaż wiadomość
Wysyłam skrzynką i tez myślę, że lepiej wypełnić ręcznie. Tylko jest jeden minus tam jest bardzo mało miejsca do pisania. Oczywiście nie chce się rozpisywać, ale z drugiej strony nie chcę podawać okrojonych informacji.
Wiem o czym piszesz, mnie też to zawsze przerażało, ale zawsze jakoś na ścisk, drobnym (ale wyraźnym) makiem wypełniałam dane pola.

Powodzenia
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:22   #19
Ania28041987
Raczkowanie
 
Avatar Ania28041987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Juz wszystko załatwioneByłam w sklepie do którego złozyłam cv i pani pozwoliła mi to dopisać...Byłam troche zdenerwowana i moje pismo zostawiało wiele do zyczenia ale chyba to nie zrazi pracodawcy ze napisalam odręcznie.No zauwazyłam ze tam nie wszyscy mieli tą klauzule..Oby było dobrzepozdrawiam
Ania28041987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 13:33   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Cytat:
Napisane przez Ania28041987 Pokaż wiadomość
hej mam pytanie.czy jesli dostarczam CV osobiscie to czy musi byc dopisek o przetwarzaniu moich danych?w zeszlym roku nie pisalam a odpowiedzi były wiec nie wiem czy teraz nie trzeba bo nikt sie nie odzywa
Klauzula byc musi. Jesli pomimo braku jej bralas udzial w rekrutacji, to i tak nie Ty masz problem, a oni, bo to oni nie dostali od Ciebie zgody na przetwarzanie i to w ich interesie jest to pilnowac.
Rena jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:56   #21
Ania28041987
Raczkowanie
 
Avatar Ania28041987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

no teraz będę tego pilnowała.
Ania28041987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 16:02   #22
pomocnik12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: CV rozwieźć czy powysyłać

Jeśli nie odpowiadasz na konkretne ogłoszenie o pracę, to lepiej samemu iść do danej firmy i zostawić CV. Najlepiej zapytać czy poszukują pracowników oraz czy możesz zostawić CV. Jeśli uda Ci się porozmawiać z szefem lub osobą odpowiedzialną za rekrutację i zrobisz dobre wrażenie, to masz szansę, że będą Cię pamiętali przy najbliższym poszukiwaniu pracownika.
__________________
Nie wiesz jak napisać CV?
pomocnik12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 13:25   #23
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Jak to jest z tym roznoszeniem CV po sklepach ?

Witajcie,

mam pytanko do osób doświadczonych w szukaniu pracy bądź pracownic sklepów w galeriach handlowych.
Jakiś miesiąc temu roznosiłam cv po sklepach - byłam, aż w 3 centrach handlowych, wchodziłam do wszystkich sklepów gdzie wisiało ogłoszenie na witrynie, że szukają pracownika - w sumie rozniosłam koło 60 - 70 CV.
I cisza, zero odzewu...
Może popełniłam błąd przekazując CV ekspedientce a nie kierowniczce.
W sklepie pracownice mówiły, że na pewno będą się ze mną kontaktowali.
Jestem osobą w pełni dyspozycyjną, mam kilkumiesięczne doświadczenie w sprzedaży, jestem komunikatywna - myślałam, że gdzieś zostanę zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną.
2 lata temu jeszcze jak studiowałam byłam zapraszana na rozmowy i godziny próbne mimo, że nie miałam żadnego doświadczenia w handlu.

Chciałabym jeszcze raz spróbować swoich sił - poroznosić jeszcze raz CV.
Tylko zanim to zrobię chciałabym abyście poradziły mi w jaki dzień się tam najlepiej wybrać ? o jakiej porze najlepiej roznosić cv (bo wtedy byłam między 10 -12 a wiadomo wtedy są pustki w sklepach), komu najlepiej przekazywać je - co wtedy powiedzieć ? czy lepiej takie cv mieć schowane w torebce i wyjąć je dopiero jak zawołają kierowniczkę sklepu ?
Czy dużą uwagę przywiązują do zdjęcia ? Bo wtedy jak roznosiłam miałam trochę ciemną fotkę - teraz na szczęście poprawiłam w cv na ładniejszą.
A i jeszcze jedna rzecz - od razu mam pytać o kierowniczkę ?
Bo jak ostatnio byłam roznosić cv to najczęściej tam gdzie nie było kartki pracownice mnie z miejsca spławiały, że nikogo nie szukają i takie tam...
żebym wysyłała mailowo na ogłoszenie jakie się pojawi w sieci...
A gdzieś na forum czytałam, że trzeba roznosić wszędzie - nawet jak nie ma informacji na witrynie.
Chciałabym się jak najwięcej dowiedzieć w tej kwestii.
Bo szkoda trochę wydać kilkadziesiąt złotych na wydrukowanie CV a potem nawet nie mieć żadnego odzewu.

Wysyłałam cv mailowo - ale tam też brak odzewu, tylko call center mnie zaprasza na wstępne rozmowy.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje w tym temacie

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2014-03-16 o 13:31
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 15:40   #24
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Jak to jest z tym roznoszeniem CV po sklepach ?

Także podbijam wątek, roznosiłam CV w centrach handlowych i cisza .
Dodam, że dawałam je do rąk pracowników...
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 18:40   #25
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Jak to jest z tym roznoszeniem CV po sklepach ?

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
Witajcie,

mam pytanko do osób doświadczonych w szukaniu pracy bądź pracownic sklepów w galeriach handlowych.
Jakiś miesiąc temu roznosiłam cv po sklepach - byłam, aż w 3 centrach handlowych, wchodziłam do wszystkich sklepów gdzie wisiało ogłoszenie na witrynie, że szukają pracownika - w sumie rozniosłam koło 60 - 70 CV.
I cisza, zero odzewu...
Może popełniłam błąd przekazując CV ekspedientce a nie kierowniczce.
W sklepie pracownice mówiły, że na pewno będą się ze mną kontaktowali.
Jestem osobą w pełni dyspozycyjną, mam kilkumiesięczne doświadczenie w sprzedaży, jestem komunikatywna - myślałam, że gdzieś zostanę zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną.
2 lata temu jeszcze jak studiowałam byłam zapraszana na rozmowy i godziny próbne mimo, że nie miałam żadnego doświadczenia w handlu.

Chciałabym jeszcze raz spróbować swoich sił - poroznosić jeszcze raz CV.
Tylko zanim to zrobię chciałabym abyście poradziły mi w jaki dzień się tam najlepiej wybrać ? o jakiej porze najlepiej roznosić cv (bo wtedy byłam między 10 -12 a wiadomo wtedy są pustki w sklepach), komu najlepiej przekazywać je - co wtedy powiedzieć ? czy lepiej takie cv mieć schowane w torebce i wyjąć je dopiero jak zawołają kierowniczkę sklepu ?
Czy dużą uwagę przywiązują do zdjęcia ? Bo wtedy jak roznosiłam miałam trochę ciemną fotkę - teraz na szczęście poprawiłam w cv na ładniejszą.
A i jeszcze jedna rzecz - od razu mam pytać o kierowniczkę ?
Bo jak ostatnio byłam roznosić cv to najczęściej tam gdzie nie było kartki pracownice mnie z miejsca spławiały, że nikogo nie szukają i takie tam...
żebym wysyłała mailowo na ogłoszenie jakie się pojawi w sieci...
A gdzieś na forum czytałam, że trzeba roznosić wszędzie - nawet jak nie ma informacji na witrynie.
Chciałabym się jak najwięcej dowiedzieć w tej kwestii.
Bo szkoda trochę wydać kilkadziesiąt złotych na wydrukowanie CV a potem nawet nie mieć żadnego odzewu.

Wysyłałam cv mailowo - ale tam też brak odzewu, tylko call center mnie zaprasza na wstępne rozmowy.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje w tym temacie
Moja kumpela roznosila tak cv po restauracjach i zdobyla prace jako kelnerka- w sklepach to nie wiem jak to jest ale pewnie podobnie? Z tym, ze jak nikogo nie szukaja to nic nei poradzisz a w pierwszej kolejnosci bierze sie tez osoby z polecenia ,wiec jak ktoras z juz pracujacych dziewczyn ma jakas kolezanke to mala szansa ,zebys dostala tam prace..
Nie prosilabym tez o rozmwoe z kierowniczka- w ogole mala szansa ,ze akurat na jakas trafisz..a jak nei szukaja to nic nei poradzisz-zaczelabym raczej od tych sklepow gdzie wisza ogloszenia
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 18:58   #26
peach87
Raczkowanie
 
Avatar peach87
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 69
Dot.: Jak to jest z tym roznoszeniem CV po sklepach ?

Pracuję w galerii Tak naprawdę ciężko powiedzieć jak to jest, gdyż każdy sklep inaczej prowadzi rekrutacje. W niektórych przeglądają tylko te cv, które ktoś przyniósł osobiście a w innych tylko te nadesłane na email i jest ich zwykle dość sporo.
Odnośnie tego czy lepiej przekazać cv pracownikowi czy kierownikowi: też zależy od konkretnego sklepu. Nie ma reguły. Najlepiej poszukać info na forach.

U mnie w sklepie nie ma znaczenia komu się da cv bo rekrutacji nie przeprowadza nawet kierownik tylko osoba z centrali. Przeglądane są cv zarówno te przyniesione do sklepu jak i te wysłane na meila.

Bardzo rzadko ktoś się u nas zwalnia, dlatego staramy się nie przyjmować cv, gdy nie jest aktualnie szukana osoba do pracy. Mimo to niektórzy się upierają a później przychodzą co pare dni z pytaniem na jakim etapie jest rekrutacja.......jaka rekrutacja
peach87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 19:47   #27
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Jak to jest z tym roznoszeniem CV po sklepach ?

Ja swoje CV przekazałam pracownicy, od razu zaniosła do kierownika. Natomiast było to w okresie, kiedy na witrynie sklepu wisiały ogłoszenia, że poszukują osób do pracy.
Kiedy już tam pracowałam i ktoś przynosił swoje cv to niestety ale zostawał odsyłany z kwitkiem, lub jego cv lądowało w koszu. Kierowniczka twierdziła, ze jeżeli będzie kogoś szukać to wywiesi ogłoszenie, a nie będzie na bieżąco zbierać makulatury. Najczęściej jednak gdy kogoś szukali to pytane były dziewczyny już pracujące, czy mogą kogoś polecić, kto aktualnie szuka pracy.

Co do przekazania CV, raczej nie proś kierownika. Oni naprawdę mają sporo pracy, a pracownik jest upoważniony do odbioru CV i przekazania go kierownikowi. U nas było to jasno powiedziane. Godziny wybieraj ranne i wczesnopołudniowe, później zaczyna się już robić nieco młyn w sieciówkach, szczególnie w dniach okołoweekendowych.
Zdjęcie mimo wszystko jest bardzo ważne na CV, według mnie to taka wizytówka
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 08:06   #28
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Jak to jest z tym roznoszeniem CV po sklepach ?

Dzięki wszystkim za rady
Fajnie, że wypowiedziały się dziewczyny, które pracują już w sklepach.
Spróbuję poroznosić też po restauracjach - może tam będzie większa szansa na znalezienie pracy.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:36   #29
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Jak to jest z tym roznoszeniem CV po sklepach ?

Ja miałam mały epizod w pracy w sklepie na studiach i to, co mogę dodać od siebie - pierwsze wrażanie. To czy powiesz "dziękuję", "proszę" itd, czy będziesz uśmiechnięta, czy jeśli usłyszysz "proszę chwilkę poczekać", to poczekasz czy będziesz niecierpliwie przebierać nogami. U mnie było tak, że jak osoba przynosząca cv się nie spodobała kierowniczce przez te 20 sekund, to jej cv lądowało w koszu. Jak się spodobała to cv szło do teczki, która przeglądało się jeśli była potrzeba zrekrutować nową osobę.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 09:00   #30
lola882
Przyczajenie
 
Avatar lola882
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Narnia
Wiadomości: 22
Dot.: Jak to jest z tym roznoszeniem CV po sklepach ?

Jeśli w sklepie aktualnie nie jest prowadzona rekrutacja to najprawdopodobniej Twoje CV ląduje w koszu. W gastronomii faktycznie lepiej udać się osobiście bo jeśli jedna dziewczyna wypadnie na noc to szuka się zastępstwa, a jak na zastępstwie się sprawdzisz to zostaniesz W galeriach jest inaczej niestety...
lola882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 22:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.