Alergia - proszę o pomoc w walce z objawami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-28, 10:31   #1
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342

Alergia - proszę o pomoc w walce z objawami


Witam. Pojęcia nie mam czy ktoś zaczynał taki watek ale ja już nie mam siły i potrzebuję ratunku. Otóż od urodzenia jestem alergikiem. Jak byłam małą dziewczynką to ewentualnie dzieci w przedszkolu mogły mi dogryzać ale teraz to juz mam dość. Moja alergia przybrała postać wysypki, uporczywie swędzącej... Co prawda staram się jej nie drapać ale czasami robię to nieświadonie przez sen a rano budzę się z rozdrapanymi krostkami na nogach. I to właśnie o owe nogi chodzi. Upał 30 st. a ja nie mogę założyć ani krótkiej spódnicy ani spodenek bo moje nogi choć zgrabne wyglądają jak po bitwie. Do tego po każdej zordrapanej krostce zostaje blizna, że nie wsponmę o zdzieranie się strupków w wyniku golenia nóg Pomijając to wszystko mam jeszcze problem jak ja to mówię "kurczakową skórka"... Proszę napiszcie coś...
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 08:40   #2
kiotto123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 24
Dot.: Alergia - proszę o pomoc w walce z objawami

A czy Ty jesteś pod opieką jakiegoś specjalisty? Alergologa, dermatologa? To ważne, tym bardziej jeśli masz tak nasilone objawy, o których piszesz. W przypadku alergii ważna jest czasem dieta, czasem po prostu uczulają pyłki, roztocza, sierść zwierząt, można zrobić testy i badania. Na suchą skórę, z objawami alergii też są odpowiednie kremy i maści. Trudno pomóc i doradzić tak przez net. Najlepiej wybierz się do specjalisty.
kiotto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:16   #3
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Alergia - proszę o pomoc w walce z objawami

ja mam to samo - kiedy już nie mogę wytrzymać, sięgam po sterydy ale smaruje się nimi bardzo krótko i nigdy nie stosuje ich na twarzy, do twarzy używam maści Protopic - naprawdę pomaga, u mnie uczulenie znika w kilka dni - poproś swego alergologa, żeby ci ja przepisał. co do blizn - niestety tez je mam, czasami można strupy rozdrapywać nieświadomie (np w czasie snu), w najbliższym czasie chcę kupić jakąś maść rozjaśniającą je.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 21:23   #4
stokrotka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 85
Dot.: Alergia - proszę o pomoc w walce z objawami

Witajcie dziewczyny.
Mam taki sam problem ale swędzenie nasila się po kąpieli czyli po rozgrzaniu skóry. Leczę moje dzieci u alergotoga i kiedyś na jednej z wizyt napomknęłam pani doktor o moim problemie. Wysłuchała mnie i stwierdziła, że najprawdopodobnie mam pokrzywkę tylko jest ich kilka odmian i trzeba zrobić badania żeby wiedzieć jak leczyć. Oczywiście wybrałam się do alergologa dla dorosłych i mówię o co chodzi. Testy wykazały niewielką alergię na roztocza i na karalucha ale pokrzywki pani doktor nawet nie brała pod uwagę. Dała tabletki i kazała się pokazać za 4 m-ce. Tabletki na ...katar sienny! O zgrozo już po tygodniu miałam dość i dopiero pani aptekarka poleciła mi loratatynę. Po kąpieli łyknę jedną i po 15 min przestaję się drapać a bez nich byłoby kiepściutko. Myślę że pójdę jeszcze do innego alergologa i zobaczę co powie.
Pozdrawiam.
stokrotka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.