Czerwienienie sie skóry podczas stresu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 14:58   #1
fiona84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6

Czerwienienie sie skóry podczas stresu!


Witam,
mam wielki problem który nie daje mi życ
Podczas stresu lub jakichkolwiek emocji pojawiaja mi się czerwone plamy na twarzy szyji i dekolcie-nie mam pojęcia jak sobie z tym radzic a bardzo mi to przeszkadza...


Słyszałam cos o jakimś laserze ale nic więcej nie wiem...

Edytowane przez fiona84
Czas edycji: 2008-10-20 o 15:52
fiona84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 11:01   #2
fiona84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Cytat:
Napisane przez fiona84 Pokaż wiadomość
Witam,
mam wielki problem który nie daje mi życ
Podczas stresu lub jakichkolwiek emocji pojawiaja mi się czerwone plamy na twarzy szyji i dekolcie-nie mam pojęcia jak sobie z tym radzic a bardzo mi to przeszkadza...


Słyszałam cos o jakimś laserze ale nic więcej nie wiem...

Naprawde nikt nie wie nic na ten temat?
fiona84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 22:41   #3
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Wklep delikatnie zielony korektor w miejsca które się czerwienią na twarzy. Na tym rozprowadź podkład. Powinno pomóc tzn będzie mniej widoczne.
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 16:30   #4
Ashyhley
Przyczajenie
 
Avatar Ashyhley
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Zastanów się dokładnie co jest przyczyną czerwienia się ??
Bo prawdopodobnie jest to sfera emocjonalna.
Sprawdź w wikipedii hasło: "erytrofobia" i będziesz wiedzieć o co mi chodzi. A jak stwierdzisz, że to erytrofobia to napisz, pomogę ci ją zwalczyc ;P
__________________
Avec toi, j'irai au bout du monde. ;*
Полтавский <- n' est-ce pas ?
Ashyhley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 16:33   #5
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Cytat:
Napisane przez fiona84 Pokaż wiadomość
Słyszałam cos o jakimś laserze ale nic więcej nie wiem...
Laser uzywamy jest do zamykania naczynek

Ashyhley a mzoesz sie podzielic tymi poradami jak zwalczyc?
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 07:56   #6
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Takie napadowe czerwienie się okolic twarzy, szyi i dekoltu, tzw. flushing, to może być wstępna faza trądziku rózowatego. I tutaj bardzo ważny jest dobór odpowiednich, delikatnych kosmetyków, ochrona przed slońcem, wiatrem, odpowiednia dieta. Jednym słowem - profilaktyka. Można zapobiegawczo stosowac środki uszczelniające naczynia (wit. c, rutyna)
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 14:44   #7
zieloneskarpetki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Mam podobny problem, co ty. Lekarka powiedziała tylko, że tak już mam i nic się nie poradzi, ewentualnie leki przeciwhistaminowe mogłyby być potencjalnym rozwiązaniem - u mnie nie zadziałało..
zieloneskarpetki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 01:38   #8
Marszia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

pfe.. nie jesteś sama.. ja mam ten problem przez całe życie. Napewno masz też coś takiego że jak wychodzisz z zimengo pomieszczenia do gorącego, to zaraz pojawia Ci się tzw ''burak" na twarzy.. ? jeśli tak to masz cere naczynkową i musisz używać odpowiednich kosmetyków. Z tego co wiem to jest pełno różnych specyfików, aby zwalczyć ten problem. Ja osobiście jak narazie nic z tym nie robie bo nie mam cierpliwości to tych wszystkich kremów, maści i jakiś innych preparatów, bo jestem osobą niecierpliwą i jakbym miała czekać aż przestane się kiedyś wkoncu rumienic nie potrzebnie, to bym chyba jajko zniosla ;p ale za niedługo wybioram się do dermatologa może on mi przepisze coś dobrego i skutecznego przedewszystkim, bo kupiłam sobie krem na naczynka, ale on gów*o daje z resztą jest tłusty i pryszcze wyskakuja. Także najlepiej idź do dermatologa on Ci powie co masz zrobić i co najlepiej kupić..
Marszia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:43   #9
anulkaa85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 7
GG do anulkaa85
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Mam identyczny problem. Podczas stresu, rozmowy z kims kto mi sie podoba, odpowiedzi ustnej na egzaminie, to jest straszne. Wydaje mi sie, ze moze to byc spowodowane miedzy innymi niska samoocena, ale nie wykluczam tez problemow ze skora. Nie mam pomyslu jak sobie z tym radzic. Moze ktos pomoze...
anulkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:49   #10
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

mnie się robią plamy na dekolcie ale tylko wówczas kiedy się bardzo zdenerwuję, czymś przejmę, albo gdzy prowadzę gorącą ożywioną dyskucję ...

pomocy
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 12:18   #11
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047
tutaj sporo na ten temat
niestety z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że lekarze zazwyczaj lekceważą ten problem
wyleczyć się z tego tak definitywnie się nie da, ale duże korzyści przynosi właściwa pielęgnacja i profilaktyka - ochrona przed słońcem i wiatrem, unikanie podrażniających substancji w kosmetykach [głównie alkoholu, również miodu, silnych kwasaów - AHA] suplementacja witaminą C, K, rutyną, kremy zawierające w/w a także kasztanowiec, pine bark, retinoidy

co do lasera, zdania są podzielone

miłej lektury
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-10-30 o 12:19
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 12:18   #12
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

A myslalam ze jestem sama z tym problemem U mnie podobnie jak sie stresuje to zaraz mam plamy na dekolcie,plecach,ramionac h, szyja i polikach Mnie lekarz powiedzial ze musze miec jakis nerw w mozgu ucisniety i moj system nerwowy tak reaguje na stres Taki nasz urok,chociaz czasami bardzo denerwujacy
__________________


Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 15:40   #13
Megi8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Witam dziewczyny ja rowniez mam problem z naczynkami i do tego z tradzikiem ale nie rozowatym jak pisały przedmówczynie tylko młodzińczym choc mam juz dwadziescia lat. No fakt rumienice bardzo przeszkadzaja i moga doprowadzic do t.rożowatego wiec nie warto tego bakatelizowac zwlaszcza ze to my kobiety jestemy bardziej na to narazone. Wszystkie z dziewczyn napisaly ze nalezy uda sie do dermatologa ale skoro on poleca np. laserowe uszczelnianie naczyn(no i z tego co sie orientuje to chyba trzeba miec juz widoczne i utrwalone naczynka tzw. pajączki) na ktore nie kazdego stac to moze warto sprobowac wybrac sie do jakies kosmetyczki na jakes zabiegi. Przy tym rodzaju cery wazna jest systemtycznosc...a jesli chodzi o preparaty do tej cery to musza byc przeznaczone wlasnie do cery z rozszerzonymi naczynkami no i oprocz tego trzeba sie jeszcze zastanowc czy jest ona dodatkowo tułusta, mieszana bądz sucha...i wtedy wybrac kosmetyki.wazna jest tez profilaktyka czyli unikanie sauny w namiarze, solarium, goracych i pikantnych potraw, papierosow, alkoholu, kosmatykow z zawartoscia alkoholu, cynku, miedzi,siarki...wskazane jest pice naprau z ruty( zawiera rutune), stosowanie kremow uszczelniajcych naczynia (arnika, kasztanoweic, oczar wirgiński, lukrecja,miłorząb japoński,lipa, alantoina(łagodzi)). Zima kremy ochronne półtłuste lub tłuste w zaleznosci od typu cery. No i jedna podstawowa rzecz w przypadku tej cery nalezy zaczac dzialac jak najwczesniej bo duzym sukcesem bedzie juz zapobiegniecie utrwaleniu sie rumienia na stale i złagodzenie pojawiania sie go. A co do tonerów to owszem sprawia ze rumien zniknie ale nie zmniejszaja ich pojawiania sie...
Megi8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 20:23   #14
yaskola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwienienie sie skóry podczas stresu!

Cytat:
Napisane przez Ashyhley Pokaż wiadomość
Zastanów się dokładnie co jest przyczyną czerwienia się ??
Bo prawdopodobnie jest to sfera emocjonalna.
Sprawdź w wikipedii hasło: "erytrofobia" i będziesz wiedzieć o co mi chodzi. A jak stwierdzisz, że to erytrofobia to napisz, pomogę ci ją zwalczyc ;P
A jesli wiem ze problem tkwi w sferze emocjonalnej to jak mozesz mi pomóc?
yaskola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.