Skóra wrażliwa - probemy, pielęgnacja, kremy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-26, 08:05   #1
Małpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 37
GG do Małpka

wrażliwa/alergiczna skóra twarzy


Witam
Mam bardzo wrażliwą, alergiczną skórę twarzy. Reaguje ona pieczeniem na każdą zmianę w otoczeniu, co gorsza pojawiają się tez czerwone dość duże krostki. Prócz maści na zmiany miejscowe, którą oczywiście stosuję zgodnie z zaleceniem lekarza, potrzebuję jakiegoś dobrego kremu do całej twarzy, by łagodził i chronił. Stosowałam już mnóstwo różnych od Nivei począwszy a na Dermice skończywszy. Niestety żaden nie był rewelacyjny. Co mogę zrobić? Może ktoś poleci jakiś dobry preparat?? (Kremy po 25 roku życia.) Proszę o pomoc.
Małpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 08:55   #2
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Witaj Magdo
Ostaw koniecznie kremy, których do tej pory używałaś. Wybierz się do apteki i zakup krem do skóry wrażliwej lub nadwrażliwej. W większości są one przeznaczone też dla skóry dzieci więc niezykle delikatne.Polecam kremy firm: Avene (dla skóry nadwrazliwej), La roche poasay, a derma, bioderma,... Wybór jest naprawdę duży.
Do zmywania twarzy używaj wody micelarnej np. H20 Sensibio - doskonale usuwa makijaż i nie podrażnia.
Kremy których używałas do tej pory po prostu komuś podaruj i nie stosuj ich więcej.
Krostki mogą być wynikiem mocnego wysuszenia skóry lub może to byc kolejny etap trądziku różowatego lub zapalenie okołoustne (jeżeli w okolicach ust).
Zobacz czy te kremy Ci pomogą - jeżeli nie to może to być oznaka że jest to już powazniejsze stadium choroby skóry i bedziesz potrzebowała leczenie deratologicznego - i wtedy lekarz zaleci Ci coś odpowiedniego - być może będą to antybiotyki...
Jedak nad zakupem kremów nie zastanawiaj sie poniewaz one mogą Ci jedynie pomóc.
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 09:19   #3
Małpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 37
GG do Małpka
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Dziekuję za radę. Uściślę jeszcze objawy, bo tak źle to jeszcze ze mną nie jest. Dodam, że nigdy nie miałam trądziku, nawet jako nastolatka. Mam skórę niezwykle cienką i płytko unaczynioną. Wokół ust rzeczywiście pojawiają się zaczerwienienia. A wieksze krostki raczej na czole, wyglądają na jakieś zapalenie podskórne. Poza tym na policzkach mam czasem suche placki/ to typowa alergia/. Ogólnie typ oceniam na skórę normalną. Może czasem w kierunku mieszanej, bo policzki suche, a czoło czasem się przetłuszcza, ale nie jest to typowe przetłuszczanie - po prostu świci się jak jest cieplej na dworze. A propos wody do zmywania, czy tez można nabyć ja w aptece?
Małpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 15:39   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

tak - wody do zmywania są w aptekach polecam tez np., avene - tonik do skóry nadwrażliwej i krem
co do trzdiku tzw zap[alenia okołoustnego nie ma on nic wspólnego z trądzikiem młodziecznczym. Jedno nie ma zupełnie nic w spolnego i nie zależy od drugiego
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 16:27   #5
Butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 90
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Witaj Magdo, ja odkryłam krem Inter Fragrances (dzięki Wizażowi) nawilżający na dzień do cery szczególnie wrażliwej skłonnej do podrażnień i zaczerwienień. Jest bezzapachowy i bez sztucznych barwników. Ja również mam wrażliwą i w dodatku naczyńkową skórę. Ten krem jest leciuteńki i powiedziałabym że wręcz apteczny. Świetnie nawilża. Może jednak apteczne kremy (te które wymieniła Sam) będą dla Ciebie lepsze ale informuję Cię że taki kremik jest.
Tu poczytaj sobie więcej o nim:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5754
Pozdrawiam
Magda napisał(a):
> Dziekuję za radę. Uściślę jeszcze objawy, bo tak źle to jeszcze ze mną nie jest. Dodam, że nigdy nie miałam trądziku, nawet jako nastolatka. Mam skórę niezwykle cienką i płytko unaczynioną. Wokół ust rzeczywiście pojawiają się zaczerwienienia. A wieksze krostki raczej na czole, wyglądają na jakieś zapalenie podskórne. Poza tym na policzkach mam czasem suche placki/ to typowa alergia/.
Butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 17:28   #6
Małpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 37
GG do Małpka
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Dzięki za pomysł. Sprawdzę w następnej kolejności.
Jak wam jeszcze coś przyjdzie do głowy to dajcie znać.
Pozdrawiam.
Małpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 17:50   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Ja mialam przez ostatni rok prawie te same problemy , tzn. mialam problem z tymi dziwnymi syfkami i zaczerwieniami po nich. Uzywalam do mycia serii rumiankowej od YR tonik tez i krem tez. Ale ze jest teraz nowa seria w ktorej mi sie zapach nie podoba przezucilam sie na serie rumiankowa KAMILL (to sa inne produkty od kremu do rak, napewno znasz). Kupilam sobie zel do mycia buzki, krem na dzien, na noc uzywam kremu przeciwzmarszczkowego ze sterej serii od YR bo nie zawiera filtrow, ale pisze ze na dzien tez sie nadaje, zroibilam zapas jak dowiedzialam sie ze wycofuja go. Mam tez zel peelingujacy od Vichy, ktora teraz uzywam jak normalny peeling wczesniej raz na dzien - dzieki niemu zaczely te dziwne syfki sie goic a przebarwienia blaknac. Stosowalam na noc pod krem Efaklar K - bardzo tutaj chwalony. Mialam 4 probki (b. wydajne) wlasnie skonczylam i zamierzam kupic cale opakowanie. Efaklar K tez wyregulowal cere i prawie juz nic na czole mi sie nie robi male czerwone punkciki mi pozostaly. Wkolo ust juz dawno sie wygoilo. Po opisanych objawach mysle ze mialysm podobne rzeczy na twarzy tylko ze moja cera nie jest sucha , a mieszana.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-26, 23:04   #8
9b9262ddf54a3af6166091a1299e0a8dc50f8b8a_5f6a82407f5a8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 18
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Witam wszystkie alergiczki, ja również mam bardzo wrażliwą cerę. Jedynym kosmetykiem, na którym się nie zawiodłam, jest jak dotąd mydło do skóry suchej i wrażliwej ( do twarzy i ciała) Iwostin Iwonicz Zdrój. Używając go korzystam ze zwykłej kranówy i efekt jest zawsze tak samo zadowalający. Mieszkam w małym mieście i dostałam je na zamówienie w aptece.
Polecam również:
ciepłe lub letnie ( broń Boże gorące!) kąpiele w naparach z ziół
gąbkę do ciała z Morza Martwego ( wbrew pozorom bardzo delikatna a dokładna)
picie dużej ilości wody źródlanej
Generalnie rozróżniam u siebie dwa stany: gdy jest mi zimno i jestem głodna (trupia bladość, osłabienie) i gdy jestem najedzona i jest mi ciepło ( rumieńce, rumieńce i jeszcze raz rumieńce, czasem plamki). Czy ktoś wie, czy ?to? coś znaczy? Gwoli ścisłości dodam, że to dlatego, że nieustannie balansuję na pograniczu anoreksji. Papa
9b9262ddf54a3af6166091a1299e0a8dc50f8b8a_5f6a82407f5a8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 01:39   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

np. toleriane, avene tolerance extreme, ocerin plus
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 07:39   #10
Małpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 37
GG do Małpka
Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Powiem wam tylko, że wczoraj zmywałam twarz wodą mineralną (taką normalną z butelki), czego nigdy nie robiłam wcześniej i czułam się naprawdę ok. Może rzeczywiście coś zmieniło mi się w wodzie z kranu - nie wiem dodali czegoś - bo wcześniej myłam i nic się nie działo.
Dziś idę do apteki po Avene krem + woda termalna.
A co z kosmetykami kolorowymi? Używacie może antyalergicznych La Roche Possay?
Małpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 16:55   #11
natalii87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wlkp.:D
Wiadomości: 3 869
wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

witam wszystkich!
mam ogromną prosbe. otóż mam bardzo wrażliwą skóre, która niestety nie lubi słonka. chcialbym byc opalona ale to nie jest takie łatwe... o solarce nie moge nawet marzyć.. dlatego proszę was podajcie nazwy jakiś fajnych preparatów które wpłyawaja na skóre tak iż przybiera ona piękny brąowy kolor. np. samoopalacze bądź jeżeli istnieją -tabletki. nie ukrywam że jestem bardziej skłonna do tej drugiej opcji.
z gory dzieki
natalii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-04, 17:18   #12
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

betakaroten wspomaga opalanie, sprawia że opalenizna dłużej się trzyma, jest coś takiego Solar-Vita co oprócz betakarotenu zawiera jeszcze jakieś witaminy. Cena zwykłego betakaroenu to za 100 tabletek-zażywasz raz dziennie-to około 16/17zł, do kupienia oczywiście w aptece. Co do Solar-Vita ceny nie znam ale to z tej samej serii co Skrzypo-Vita która koztuje 17 zł więc cena powinna być podobna
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 17:26   #13
natalii87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wlkp.:D
Wiadomości: 3 869
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

dzieki wielkie. tylko wiesz to wszystko pewnie przy pomocy solarki... a nie ma czegos co pomoże nawet teraz-zimą bez solarki...?
natalii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 18:39   #14
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

Najlepiej na początku zakupić balsamy brązujące,a nie samooplacze. Najlepsze wg Wizażanek to J&J Skin Holiday, Karmel Daxa (niektóre niestety uczulał), Sopot Ziaji (nie wszystkim odpowiada kolor) i ja ze swojej strony jestem wierna Kolastynie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 08:56   #15
natalii87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wlkp.:D
Wiadomości: 3 869
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

wielkie dzięki dziewczyny. ale macie może jeszcze jakieś inne pomysły??????????
natalii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 12:48   #16
chayanne
Raczkowanie
 
Avatar chayanne
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 40
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

Serdecznie polecam nawilżające mleczko samoopalające Yves Rocher. Mleczko to slicznie pachnie..naprawdę dobrze nawilża skórę..ślicznie i równo ją wybarwia a do tego zawiera mnóstwo błyszczacych drobinek. Ładnie ,,schodzi", bez smug.
Używam go jako wzmocnienie działania solarium, tzn. raz w tyg. na 8 minut do solarium (osttnio tuba) a potem co 3 dzień zamiast zwykłego balsamu do ciała właśnie to mleczko 3w1. efekt-nie przesuszona a jednocześnie opalona skóra.
To mleczko jest tak fajne, że smialo mozna uzywac go solo (bez opalania w solarium).
chayanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 13:10   #17
emyot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 16
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

A ja proponuję coś innego, zdrowszego Mianowicie soki marchwiowe. Nie żadne tam Kubusie, Dudusie itp., tylko jakieś jednodniowe (np. Marwitt) albo własnoręcznie zrobione w sokowirówce Codzienne picie takiej samej ilości już po paru dniach nada skórze ciemniejszy kolorek. Z tym że nie będzie to żadna rewolucja Jednak nie można przesadzać, po jakimś miesiacu najlepiej na troszke przerwać picie, a potem znów do tego wrócić
emyot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:19   #18
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

Ja polecam swietny nowy samoopalacz Lacome - wklejam link do stronki


http://www.lancome.co.uk/_en/_gb/cat...ace&vname=name


Jest to najlepszy samoopalacz jaki do tej pory mialam- a wyprobowalam juz wiele bo mam wrazliwa cere Mam jasna cere blondynki ale zawsze lubie byc opalona a poniewaz robie juz od jakiegos czasu odwyk od solarium to i tak nikt nie wierzy ze to nie jest naturalna opalenizna
Nadaje swietny kolorek- naturalny, brazowy,bez zadnych odcieni pomaranczu,no poprostu sliczny, a co najwazniejsze nie uczula i nie zatyka porow,a robilo to wiele innych samoopalaczy nawet aptecznych - vichy ,la roche possay. Naprawde goraco polecam to cudo
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 20:01   #19
natalii87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wlkp.:D
Wiadomości: 3 869
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

kochana kenzo <bez podtekstów>
mam pytanko w jaki sposób używasz ten samoopalacz i ile mniej wiecej kosztuje... i co ważne gdzie mam go szukać w drogeri czy może aptece?
dzieki z góry
natalii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 12:30   #20
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

W jaki sposob?- a wiec normalnie jak kazdy inny- czyli po kapieli i peelingu pryskam na skore i wcieram- po godzinie super efekt murowany Co do dostepnosci tego samoopalacza to tylko w dobrych drogeriach, najlepiej wejdz na stronke i sobie o nim poczytaj - to jest nowosc wiec nie wiem czy jest juz dostepny w pl bo ja go dostalam - mysle ze cena bedzie sie wachac mniej wiecej tak jak innych samoopalaczy Lancome czyli ok. 130-150zl ale jest naprawde wart swojej ceny
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 17:06   #21
natalii87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wlkp.:D
Wiadomości: 3 869
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

hey
czy to rzeczywiście nazywa sie mleczkiem samoopalającym? szukalam w KWC i nie znalazłam ponadto proszę abyś mi powiedziała ile mniej wiecej kosztuje nio i gdzie mogę je dostać?
dzieki
natalii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 13:04   #22
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

Cytat:
Napisane przez chayanne
Serdecznie polecam nawilżające mleczko samoopalające Yves Rocher. Mleczko to slicznie pachnie..naprawdę dobrze nawilża skórę..ślicznie i równo ją wybarwia a do tego zawiera mnóstwo błyszczacych drobinek. Ładnie ,,schodzi", bez smug.
Używam go jako wzmocnienie działania solarium, tzn. raz w tyg. na 8 minut do solarium (osttnio tuba) a potem co 3 dzień zamiast zwykłego balsamu do ciała właśnie to mleczko 3w1. efekt-nie przesuszona a jednocześnie opalona skóra.
To mleczko jest tak fajne, że smialo mozna uzywac go solo (bez opalania w solarium).
chayanne a mozesz napisac gdzie moge kupic to mleczko? Jak ono wyglada?
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 16:22   #23
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

Cytat:
Napisane przez nnia***
chayanne a mozesz napisac gdzie moge kupic to mleczko? Jak ono wyglada?
Nie jestem chayanne,ale odpowiem,bo odpowiedź jest prosta-kosmetyki YR można kupić w sklepach YR. Tu jest lista sklepów: http://www.yves-rocher.com.pl/index.php?sk=1 Tu jest link do kosmetyków słonecznych http://www.yves-rocher.com.pl/index.php?k=66
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 20:23   #24
chayanne
Raczkowanie
 
Avatar chayanne
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 40
Dot.: wrażliwa skóra prosi o opalenizne--możliwe?? pomocy!!

Cytat:
Napisane przez nnia***
chayanne a mozesz napisac gdzie moge kupic to mleczko? Jak ono wyglada?
nnia***.. mleczko kupiłam w sklepie Yves-Rocher. Dokładna nazwa to:
BRONZE NATURE
3 en 1 EFFETS LUMIERE (SAMOOPALAJĄCE MLECZKO ROZŚWIETLAJĄCE DO TWARZY I CIAŁA 3 W 1) / butelka 150 ml / cena ok. 50zł (kupiłam w promocji za pół ceny).

Pozdrawiam
chayanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 10:35   #25
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Cera wrażliwa, wypryski-pomóżcie

Witam! Dziewczyny, pomóżcie, bo mi ręce opadają. Kiedyś myślałam, że mam cerę mieszaną, potem, że suchą, teraz to ja już nie wiem. Po umyciu bywała ściągnięta, dopiero nie czuję sciągania odkąd zaczęłam używać kosmetyków dla suchej cery (mleczko z Garniera, żel-krem Nivea Visage i krem Hydrain2). Na początku było lepiej, zmniejszyło się łuszczenie cery, które czasami bywało straszne bo łuszczyla mi sie skóra na całej twarzy! Niestety od niedawna obserwuję znowu atak różnych wykwitów na całej buzi (w sczególności na policzkach, które zawsze były raczej przesuszone i trochę na czole. Moja cera jest bardzo nierówna, wypryski sa różne, od takich normalnych pryszczykow do jakis suchawych małych placków włącznie. Juz sama nie wiem jak tę cerę pięlęgnowac, czy znów ją troszkę przesuszać, czy natłuszczać żeby nie nasilić łuszczenia. Do pełnego opisu podam jeszcze, że używam maseczki dla cery odwodnionej z Sorayi, czasem peelingu... Pomóżcie!!!
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 11:01   #26
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Cera wrażliwa, wypryski-pomóżcie

Witam na naszym forum

Ja też ostatnio mam przeboje z cerą ze względu na zmianę wody /przeprowadziłam się/. Też potrafi się bardzo przesuszac a jednocześnie następuje wysyp 'niespodzianek'.
Nie przesuszaj całej twarzy, bo może byc jeszcze gorzej. Na pojawiające się niedoskonałości nakładaj punktowo odpowiedni preparat, ja pozostawiam na dłużej maseczkę Avon Minerały Morza Martwego /jest bardzo skuteczna, aż się zdziwiłam, tylko sprawdź najpierw w jednym miescu, czy Cie nie uczula i nie podraznia/.
Możliwe, że nie służy Ci krem /pamiętam jak jedna z Wizażanek skarżyła się, że po Hydrain 2 bardzo ją wysypało/, na przesuszone placki i wymęczoną cerę pomaga Physiogel http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4148 /37 zł za 75 ml/ jest wydajny i bardzo delikatny, zaleczył mi takie wysuszone miejsca na policzkach.
Odstaw na razie peeling, zwłaszcza, jesli jest mechaniczny, polecam delikatne peelingi enzymatyczne i to też nie za czesto, póki nie doprowadzisz buzi do porządku.
Takie gwałtowne zmiany stanu cery moga być też spowodowane hormonami.
Ostatnio staje się entuzjastką witamin, więc polecam jakiś zbilansowany suplement, wodę mineralną i jesli cera dalej będzie sie tak przesuszać, to warto sięgnąć po kapsułki z olejem z wiesiołka przyjmowane doustnie /bo sa tez takie do smarowania twarzy/.
A jak cera reaguje na mleczko do oczyszczania? Może niedostatecznie zmywa ono makijaż?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 11:27   #27
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Cera wrażliwa, wypryski-pomóżcie

mleczko - myślę że zmywa dobrze, tak samo żel-krem z Nivei, zawsze potem przemywam twarz tonikiem różanym z Garniera i wacik jest czysty.... Czy w ogóle wypryski mogą się pojawiać na suchej skórze??
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 11:44   #28
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Cera wrażliwa, wypryski-pomóżcie

Cytat:
Napisane przez baybe3
mleczko - myślę że zmywa dobrze, tak samo żel-krem z Nivei, zawsze potem przemywam twarz tonikiem różanym z Garniera i wacik jest czysty.... Czy w ogóle wypryski mogą się pojawiać na suchej skórze??
A ten kosmetyk z Nivea to zmywacz do twarzy, czy krem? Możesz mi go opisać, a najlepiej wkleić link z KWC?

Tak, na suchej cerze tez pojawiają się wypryski, tak jak mówiłam, to kwestia hormonów, nieodpowiedniej pielęgnacji /np. kremu z zapychaczami/, etc.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 12:03   #29
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Cera wrażliwa, wypryski-pomóżcie

Dzięki za szybka odpowiedź. Zek z Nivea: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3203

Miło mi sie go stosuje - myje nim twarz kiedy nie mam makijazu, do demakijażu używam mleczka z Garniera, które jednak zawsze zmywam też wodą.

Tych kosmetyków używam od niedawna (2 tygodnie). Wcześniej stosowałam raczej serie do cer mieszanych, wypryskitez sie pojawiały, gładziutkiej cery nie miałam dawno...polepszyła się właśnie kiedy przerzuciłam sie na kosmetyki delikatniejsze..no ale jak widać nie na długo. Może rzeczywiście coś z hormonami..chociaż pigułek antykoncepcyjnych nie biorę.

A może winne sa kosmetyki kolorowe? Używam podkładu z Avonu: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8452 pudru sypkiego i w trakcie dnia pudru w kamieniu z Rimmela Stay Matte. Przyznam, że podkład na pewno musze zmienić bo ten ma za słabe właściwości kryjące co przy mojej nierównej cerze nie wygląda za dobrze. Przymierzam sie do chwalonego na KWC Erisa City Matt. Aha..oczywiście po kilku godzinach cera moja sie błyszczy najbardziej w strefie T, przypudrowanie czasem sprawia że koszmarnie uwydatniaja sie suche placki...buuuu. Tak więc szukam kompleksowej pomocy - pielęgnacja + makijaz. Pozdrawiam serdecznie
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:11   #30
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dobry krem do cery mieszanej i wrażliwej

czesc wszystkim już od dłuższego czasu poszukuje kremu do mojej mieszanej, wrażliwej cery z małymi problemami naczynkowymi. ostatnio stosowałam ziaje biała herbata i nawet byłam zadowolona ale ostatnio mnie zawodzi czy znacie jakies dobre kremy do takiego typu cery? dodam jeszcze ze moja skóra nie toleruje wielu kosmetyków i dostaje wysypek. nie poszukuje tez kremu matującego tylko lekkiego kremiku do cery mieszanej który mógłby też łagodzić podrażnienia i nie powodował powstawania zaskórników (bo dostaje je głównie od kremów) bardzo prosze o pomoc
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.