Co Ci daje książka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-07, 17:13   #1
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147

Co Ci daje książka?


Czytasz, by być uważaną za inteligentną? Odstresowuje Cię to, a może dodaje nowych wrażeń?
To lek na samotne wieczory czy może oderwanie się?

Jaką rolę pełni książka w Twoim życiu?
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 17:40   #2
izusiaa93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ..
Wiadomości: 965
Dot.: Co Ci daje książka?

Mi książki dały przede wszystkim to, że wzbogaciłam swój zasób słownictwa, nie robię błędów ortograficznych i wszelkiego rodzaju opowiadania i rozprawki w szkole nie są dla mnie problemem
Uwielbiam czytać. Kiedyś marzyłam o tym aby podróżować w czasie - książka jest dla mnie właśnie takim wehikułem, który przenosi mnie w inną rzeczywistość
__________________

izusiaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:32   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Co Ci daje książka?

Ogrom, cały ocean wrażeń.
Czysta przyjemność (no jedni jeżdżą na quadach, inni wspinają się na skałkach a ja czytam).
Odstresowuje.
Rozbudza pragnienia, fantazje, nowe zainteresowania.

i tak dalej
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:39   #4
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Co Ci daje książka?

Ksiazki pozwalaja mi sie oderwac choc na chwile od rzeczywistosci-szarej i burej...do zupelnie innego swiata.Czytajac....zapomi nam na chwile o problemach i wcielam sie w bohaterow...uwielbiam czytac
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 21:02   #5
dzielna84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 74
Dot.: Co Ci daje książka?

dołączam się do wątku
Też uwielbiam czytać, to mój sposób na wyciszenie, na stres, na nudę, na wszystko I bardzo rozwija wyobraźnię, czytając, bardzo wczuwam się w bohaterów danej książki, próbuję "zobaczyć" miejsce gdzie toczy się akcja...no po prostu uwielbiam czytać
__________________
Start: 02.03.2010 => jest 69
Cel nr 1: => 60
Cel nr 2: => 55

Jeszcze trochę pracy...
dzielna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 21:07   #6
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Co Ci daje książka?

dla mnie to przede wszystkim oderwanie od rzeczywistości.
Z nudów nie czytam nigdy, ponieważ za bardzo nie mam czasu się nudzić z racji ciężkawych studiów. Tym bardziej po opasłych tomach biochemii czy genetyki z radością siadam do lektury.
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 21:27   #7
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Co Ci daje książka?

Książki odgrywają ogromną role w moim życiu.
Kiedy je czytam,nie ma mnie na tym świecie,w korku na ulicy,w tłoku.Jestem z bohaterami w ich świecie i przeżywam z nimi ich romanse,smutki,radości.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 10:27   #8
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Co Ci daje książka?

Przenosi w inny świat, pozwala oderwać się od rzeczywistości. Prawie każda przeczytana książka przynosi ze sobą milion przemyśleń, refleksji, tematów do dyskusji na przyszłość. I to chyba najbardziej lubię w czytaniu - książki sprawiają, że zaczynamy myśleć o sprawach, które bez przeczytania tych kilkudziesięciu kartek mogłyby nigdy nie przyjść nam do głowy. Książka to taki przewodnik, towarzysz osobistego, wewnętrznego rozwoju. O
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 13:46   #9
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Co Ci daje książka?

Wstyd przyznać, ale książki poza formą rozrywki nie są dla mnie jakoś ważne Czasem wręcz mnie nudzą. Mam na myśli literaturę obyczajową, itd.
O wiele bardziej wolę książki naukowe- proces myślenia "ścisłego" jest dla mnie bardzo istotny.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 14:04   #10
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Co Ci daje książka?

Dla mnie książki są odprężeniem. Powrotem do świata marzeń i fantazji, gdzie można wszystko. Są też rozrywką. Towarzyszą mi od tak dawna, że stały się moim "drugim domem".
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:14   #11
Little Lady
Raczkowanie
 
Avatar Little Lady
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 372
Dot.: Co Ci daje książka?

Książka jest dla mnie formą rozrywki, zajęciem dla zabicia nudy, że tak się wyrażę nawet ' towarzystwem '. Jak czytam to staram się zrozumieć bohaterów, darzę sympatią lub nie, razem z nimi się cieszę, czasem wzruszają mnie ich losy, przenoszę się w ich świat. Uwielbiam książki i nie wyobrażam sobie bez nich swojego czasu wolnego Jak się nauczyłam czytać, a było to stosunkowo późno, bo w wieku 6 lat, stwierdziłam, że to jest takie niesamowite i tak uważam do tej pory. I zawsze chciałam być pisarką Bo uważam, że książki mają dusze
__________________
" Jako jedyne spośród wszystkich stworzeń na świecie, trolle wierzą, że istoty żywe poruszają się w czasie do tyłu. Jeśli przeszłość jest widoczna, a przyszłość ukryta, tłumaczą, to znaczy, że musimy stać tyłem do przodu. Wszystko co żyje, porusza się tyłem "
T. Pratchett "Kosiarz"
Little Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 19:26   #12
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Co Ci daje książka?

Książki,a raczej ich czytanie to duża część mojego życia. Totalna mega mania na czytanie zaczęła się u mnie,gdy na gwiazdkę parę dobrych lat temu dostałam 2 część przygód Harrego Pottera. Wciągnęło mnie to i niedługo potem stałam się posiadaczką całej serii.
Kocham czytać książki,uwielbiam odpływać przy tym,wnikać w inny świat całym swoim sercem i duszą.. Wybraźnia podsuwa mi ciekawe obrazy,które potem stają się inspiracją nawet w takich prozaicznych rzeczach,jak pisanie wypracowania na języku polskim
Sporo pożyczam od znajomych,wymieniam się także z nimi. Gdy coś mnie zaciekawi w księgarni, chodzę koło tego,aby w końcu pomaszerować dziarsko z uśmiechem do kasy. Lubię zapach nowych książek,szczególnie tych z lekko żółtym papierem. Takie moje małe zboczenie
Znajomi mówią,że mam obsesje na pukncie czytania. Zupełnie niepopularną w moim wieku. Ja robię to co lubię, a że książki kocham to jak najbardziej pozytywna rzecz. Książki dają możliwość odcięcia grubą krechą moich problemów życia codziennego, dają mi niezapomniane wrażenia. Gdyby ktoś mi zabrał moje ukochane serie, nie zawahałabym się przed drastycznymi środkami,by je odzyskać.

Edytowane przez 201607111632
Czas edycji: 2008-12-08 o 19:27
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 19:37   #13
dorotie85
Zadomowienie
 
Avatar dorotie85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 802
Dot.: Co Ci daje książka?

Daje mi bardzo dużo.
Nie wyobrażam sobie mojego życia bez książek. Bez telewizji, bez internetu tak, ale nie bez książek.
Lubię zatopić się w świat sensacji, historii, przygody. Poznać życie bohaterów i pomyśleć "też bym chciała tak żyć", "matko, co ona zrobiła" itp.
Moi znajomi robią wielkie oczy gdy wchodzą do mnie do domu i widzą tyle pozycji. Po 5 minutach są zajęci czytaniem tytułów, a przed wyjściem proszą o polecenie i wypożyczenie im książki, czym bardzo mi schlebiają.
Akurat z ortografią nie miałam nigdy problemów, ale na pewno wzbogaciłam swoje słownictwo.
I jak powiedział kiedyś Umberto Eco "Kto czyta książki, żyje podwójnie".
dorotie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 20:02   #14
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Co Ci daje książka?

Dla mnie nie było książki.
Byli jej bohaterowie.
Inny świat.
Często przygód, wzruszeń, wielkich wartości, które niekoniecznie mają przełożenie na rzeczywistość, nauki, zabawy, rozwijania swoich marzeń, inspiracji, niekończących się opowieści, powracających historii... chyba nie potrafię bardziej dobitnie tego określić...

Książka była przyjacielem podczas choroby, towarzyszem podróży, skarbnicą wiedzy, rozrywką na deszczowe dni, pomysłem w potrzebie, czy skupiskiem wspaniałych postaci, etapem poznawania świata, poszerzania wiedzy, uzupełniania wiadomości wyniesionych z życia...

W młodości często marzenia przeplatały mi się z poznawanymi lekturami.
Pochłaniałam ich gigantyczne wprost ilości...

Istnieją pozycje, do których mam szczególny sentyment i do których wracam z rozrzewnieniem...

Od książek byłam, jestem i będę uzależniona, jakkolwiek czasy by się nie zmieniły.
Po prostu wyniosłam to z dzieciństwa...

Obecnie, czytam takie, które spełniają podobną rolę.
Nie wybieram książek ze względu na ich prestiż, czy modę, lecz te które mnie zainteresują...

Cytat:
Napisane przez dorotie85 Pokaż wiadomość
I jak powiedział kiedyś Umberto Eco "Kto czyta książki, żyje podwójnie".

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2008-12-08 o 20:04
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 20:31   #15
Little Lady
Raczkowanie
 
Avatar Little Lady
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 372
Dot.: Co Ci daje książka?

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Książki,a raczej ich czytanie to duża część mojego życia. Totalna mega mania na czytanie zaczęła się u mnie,gdy na gwiazdkę parę dobrych lat temu dostałam 2 część przygód Harrego Pottera. Wciągnęło mnie to i niedługo potem stałam się posiadaczką całej serii.
Widzę i pozdrawiam ' Edziowe Panny ' oczywiście nie tylko amelsss mnie też zaczęło się od Harrego Pottera kiedy miałam 7 - 8 lat moja pierwsza ' poważniejsza ' książka tzn. pierwsza taka długa. Wtedy zauważyłam co potrafi wyczyniać moja wyobraźnia i na ile wspomagają ją książki
__________________
" Jako jedyne spośród wszystkich stworzeń na świecie, trolle wierzą, że istoty żywe poruszają się w czasie do tyłu. Jeśli przeszłość jest widoczna, a przyszłość ukryta, tłumaczą, to znaczy, że musimy stać tyłem do przodu. Wszystko co żyje, porusza się tyłem "
T. Pratchett "Kosiarz"
Little Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 20:37   #16
meditative92
Zadomowienie
 
Avatar meditative92
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 450
Dot.: Co Ci daje książka?

Książka przenosi mnie w inny świat.
Relaksuje, odstresowuje.
Pobudza wyobraźnię.
Sprawia, że uświadamiam sobie wiele spraw, o których wcześniej nie miałam pojęcia .
__________________
' Jak pozbierać myśli
z tych nieposkładanych ? '

***

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312634 wymianka
meditative92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 20:54   #17
Killkiss
Raczkowanie
 
Avatar Killkiss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: *
Wiadomości: 119
Dot.: Co Ci daje książka?

Czytam bo lubię .
Lubię zupełnie się zatracić w losach bohaterów , przenieść się do ich świata .
Książki często odciągają mnie od szarej rzeczywistości , pozwalają zapomnieć o problemach .
Ogółem kocham czytać , ale tylko gdy robię to z własnej , nieprzymuszonej woli . Na samo słowo "lektura" robi mi się niedobrze .
__________________
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem , niż kochali
kogoś kim nigdy nie będę ! "


Kurt Cobain
Killkiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:42   #18
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: Co Ci daje książka?

przenosi mnie do innego swiata. czytam w lozku i wszystkie mysli sobie ida i mnie uspokaja i pomaga zasnac. wcielam sie w bohaterow tak mocno ze placze i smieje sie razem z nimi. nie ma nic jak ksiazka i dobra muzyka. czasem dla zabicia czasu jak sie jedzie pociagiem.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 09:50   #19
women101
Zadomowienie
 
Avatar women101
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 539
GG do women101
Dot.: Co Ci daje książka?

Książki czytam nie z przymusu a z przyjemności.
Pobudzają wyobrażnie,pozwalają świerzo spojrzeć na nasze życie.
Są również dużym kompendium wiedzy a więc wzbogacają intelektualnie
women101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-13, 20:21   #20
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Co Ci daje książka?

Mam nieco przewrotne pytanie, pozwolę sobie wykorzystać ten wątek.

Czy miałyście czas przerwy od książek, utraty zainteresowania nimi? Jeśli tak - przeszło?

Ja kiedyś czytałam naprawdę DUŻO, książki były moim głównym hobby, jako 12latka połknęłam w bardzo krótkim czasie Trylogię Sienkiewicza, krótko potem - rosyjska literatura, Bułhakow, Czechow etc. na początku gimnazjum, bla bla bla. A teraz? Teraz inaczej, nawet lektury czytam rzadko, doprawdy nie wiem co mi się stało w liceum Od jakiegoś czasu często 'ambitnie' zaczynam jakąś książkę, i nie jestem w stanie jej skończyć. Czuję, że uwsteczniam się literacko.

Co mogę zrobić, żeby było jak dawniej?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 10:47   #21
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: Co Ci daje książka?

to znaczy ze siegasz po zle ksiazki. tez tak mialam ale ostatnio zabieram sie tylko za polecone i sprawdzone tytuly i kazda mnie wciaga tak ze potem nie moge prpzestac. nie potrafie sie zmusic do czegos co mnie nie wciagnie juz po paru stronach.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 22:58   #22
plateau V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Waszarwa / Lost in the Silver Box
Wiadomości: 70
GG do plateau V
Dot.: Co Ci daje książka?

Mi książka pozwala oderwać się, zniknąć, pobudzić wyobraźnię - to beletrystyka. Inne mają wartość edukacyjną. Są też takie psychotroniczne książki (mr Wilsona polecać), które potrafią wywrócić rzeczywistość do góry nogami, zwłaszcza podczas lektury, bo po instalacji mocnej kontrkulturowej treści psyche zaczyna wypierać, co niewygodne.

Ja się zasadniczo świetnie czuję w tekście, tyle, że wolę pisanie. Niestety pióra, by napisać własny utwór literacki, (jeszcze?) nie odnalazłem. Potrafiłbym esej czy inny artykuł...
plateau V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 17:11   #23
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Co Ci daje książka?

Pozwala mi odplynac w inny swiat i dostarcza niesamowitych emocji.

Kiedy czytam, swiat moglby dla mnie nie istniec
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:48   #24
Hajja Hawwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hajja Hawwa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 474
Dot.: Co Ci daje książka?

Książka mnie odstresowuje, wyluzowuje, przy niej odpoczywa, relaksuję się, wzbogaca mnie, zmusza do przemyśleń, uczy wyobraźni, przenosi mnie w inny świat
__________________
"Płoń blisko mnie,
zmysły przypalaj,
poparz mnie sobą,
nasącz lawą żaru
,
przeniknij płomieniem wyzwalającym
energię z rozgrzanego ciała,
przygrzej mocniej jeszcze,
pustkę wypalaj,
wypełniaj wszystko istotą siebie..."
Hajja Hawwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 09:16   #25
Toxic Bastard
Raczkowanie
 
Avatar Toxic Bastard
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 302
Dot.: Co Ci daje książka?

Odpoczywam przy książce. Pozwala mi na zupełne wyłączenie się ze spraw rzeczywistości, jestem tylko ja i fabuła.
Oczywiście też uczy, powiększa zasób słownictwa itd. (jak tam już ktoś na górze pisał )
Po prostu jest lekiem na stres, zmęczenie, znudzenie. Zawsze mam książkę przy sobie
__________________


Może istnieć sto sposobów
komunikowania się we współczesnym świecie,
ale nic nie zastąpi ludzkiego spojrzenia.
D♥A
Toxic Bastard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 10:49   #26
nefretari
Raczkowanie
 
Avatar nefretari
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 369
Dot.: Co Ci daje książka?

uwielbiam czytać, zawsze staram się w ciagu dnia wygospodarować trchę czasu tylko i wyłącznie dla siebie i wtedy siadam w fotelu z ksiażką i ciepłą herbatą
książka jest wiec dla mnie sposobem na relaks i właśnie oderwaniem sie od codzienności.
nefretari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 19:27   #27
Relena
Przyczajenie
 
Avatar Relena
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 2
GG do Relena
Dot.: Co Ci daje książka?

Dla mnie czytanie to zbieranie pewnego rodzaju doświadczeń, kiedy czytam to tak jakbym sama była bohaterką i uczestniczyła w akcji. To coś więcej niż tylko relaks.



Jednak z takich czy innych ludzie czytają coraz mniej.
Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Znajomi mówią,że mam obsesje na pukncie czytania. Zupełnie niepopularną w moim wieku.
__________________
w głowie hiphop, w sercu jazz
bo liczą się tylko teatr i taniec
Relena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 21:37   #28
irracjonalnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 282
Dot.: Co Ci daje książka?

dla mnie książka jest czymś, czego nie można niczym zastąpić. bo możesz obejrzeć film i będzie okej, zajmiesz tym czas. ale czytając zwiększam swój zasób słownictwa, pracuje moja wyobraźnia i mam możliwość oderwać się od rzeczywistości na kilka dobrych godzin. czytam po prostu, ile chcę. nie jestem zmuszona przerwać, a gdy film się kończy, to przecież nie mam nic do gadania poza tym wrażenia, odczucia jakie przy tym towarzyszą... czasem tak bardzo łączymy się z bohaterami książek i czujemy tak jak oni, że są one naprawdę silne niektóre książki mogą nauczać, a my stajemy się przez to bogatsi.
__________________
chętnie zostanę – uśmiechnął się delikatnie. – przynieś kajdany, o pani. jam więźniem twego serca.
irracjonalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:55   #29
agnis2908
Zadomowienie
 
Avatar agnis2908
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 753
GG do agnis2908
Dot.: Co Ci daje książka?

Książka to dla mnie nauczycielka, przyjaciółka i odprężenie. Uwielbiam czytać książki. W każdej znajduję coś dla siebie. Oprócz poszerzania wiedzy- tej życiowej chociażby, zwiększaniu zasobów słownictwa, ćwiczeniu wyobraźni, książka czasami na podstawie ukazanych przeżyć bohaterów "radzi", więc jest mi jak przyjaciółka. No i oczywiście lektura to niesamowity sposób na odprężenie. owszem, więcej wytężenia pracy wymaga niż film, ale jest o niebo bogatsza w swe wartości.



"Książki to są najlepsi w życiu przyjaciele. Nie zdadzą, nie wyśmieją, a nauczą wiele".
__________________





agnis2908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.