Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jako軼i 篡cia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2009-01-09, 14:09   #1
dagwoj
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 376
Smaczny profil dagwoj
Smaczne przepisy9
Thumbs up mezoterapia ig這wa - po pierwszym zabiegu - walka rozpocz皻a

wczoraj zdecydowa豉m si na zabieg mezoterapii ig這wej, wykonywa豉m go u lekarza dermatologii estetycznej. sam zabieg nie by nieprzyjemny, znieczulona zosta豉m ma軼i emla. po d逝giej rozmowie na temat cellulitu i zabieg闚 - powiedzia豉m TAK, cho zdaj siobie spraw, 瞠 cellulit to nasza druga natura i nie ma mo磧iwo軼i pozby si go na zawsze! pani dr przygotowa豉 mi mieszanke z : l-kanityny, nostrzyka, krzemu i k-brominy (zawieraj帷ej kofeine). samo ostrzykiwanie (robi豉m uda i doln cz耩 pupy ) trwa這 ok 20-30 minut, robi豉 to r璚znie gdyz pistoletem jak si robi jest wiele ubytk闚 materia逝... a na straty nie mo積a sobie pozwoli tego cennego 鈔odka

bol zacz掖 sie po po逝dniu *(zabieg mia豉m ok 11 rano). wieczorem czu豉m si jak po intensywnej je盥zie na nartach, zakwasy masakryczne. pomyslalam sobie wtedy ze nigdy nie zrobie liposukcji.... bo tamto to musi bole....

w ka盥ym razie dzi juz lepiej, siniak闚 nie mam, jedynie lekkie zaczerwienienia gdzieniegdzie po wk逝ciach.

teraz czekam na efekty... podobno ok 2 tygodnie i bedzie pe貫n efekt. wtedy mam zdecydowa czy mnie usatydfakcjonowa zabieg czy nie... i podj望 decyzje o kolejnych. do pani dr mam wr鏂i tylko w przypadku satysfakcji z pierwsego.
po 10 dniach mog i嗆 na masa - i pojde chyba
a po kolejnych 10 dniach - zn闚 na mezo

naleza這by to powtorzyc 3 razy, wiec mysle ze do wiosny sie uporam

podobno mam stracic takze kilka cm w udach, zobaczymy

zabieg kosztowa 200 z.
dagwoj jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-01-10, 11:26   #2
madziamaria
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 321
Dot.: mezoterapia ig這wa - po pierwszym zabiegu - walka rozpocz皻a

Cytat:
Napisane przez dagwoj Poka wiadomo嗆
wczoraj zdecydowa豉m si na zabieg mezoterapii ig這wej, wykonywa豉m go u lekarza dermatologii estetycznej. sam zabieg nie by nieprzyjemny, znieczulona zosta豉m ma軼i emla. po d逝giej rozmowie na temat cellulitu i zabieg闚 - powiedzia豉m TAK, cho zdaj siobie spraw, 瞠 cellulit to nasza druga natura i nie ma mo磧iwo軼i pozby si go na zawsze! pani dr przygotowa豉 mi mieszanke z : l-kanityny, nostrzyka, krzemu i k-brominy (zawieraj帷ej kofeine). samo ostrzykiwanie (robi豉m uda i doln cz耩 pupy ) trwa這 ok 20-30 minut, robi豉 to r璚znie gdyz pistoletem jak si robi jest wiele ubytk闚 materia逝... a na straty nie mo積a sobie pozwoli tego cennego 鈔odka

bol zacz掖 sie po po逝dniu *(zabieg mia豉m ok 11 rano). wieczorem czu豉m si jak po intensywnej je盥zie na nartach, zakwasy masakryczne. pomyslalam sobie wtedy ze nigdy nie zrobie liposukcji.... bo tamto to musi bole....

w ka盥ym razie dzi juz lepiej, siniak闚 nie mam, jedynie lekkie zaczerwienienia gdzieniegdzie po wk逝ciach.

teraz czekam na efekty... podobno ok 2 tygodnie i bedzie pe貫n efekt. wtedy mam zdecydowa czy mnie usatydfakcjonowa zabieg czy nie... i podj望 decyzje o kolejnych. do pani dr mam wr鏂i tylko w przypadku satysfakcji z pierwsego.
po 10 dniach mog i嗆 na masa - i pojde chyba
a po kolejnych 10 dniach - zn闚 na mezo

naleza這by to powtorzyc 3 razy, wiec mysle ze do wiosny sie uporam

podobno mam stracic takze kilka cm w udach, zobaczymy

zabieg kosztowa 200 z.

strasznie jestem ciekawa czy efekt rzeczywi軼ie b璠zie. napisz koniecznie
madziamaria jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-01-10, 13:33   #3
dagwoj
Zadomowienie

Smaczny profil dagwoj
Smaczne przepisy9

Dzie drugi po zabiegu - wczoraj - by這 znacznie lepiej, pojawi造 si nieliczne strupki mikroskopijne i zaczerwienienia w okolicach wk逝. B鏊 niewielki przy dotykaniu.

dzie trzeci po zabiegu - dzi - jest ok, nic nie boli, sk鏎a sta豉 si bardziej napi皻a i g瘰tsza... jakbym mia豉 zn闚 18 lat hihihi, poza tym pojawi造 si gdzieniegdzie siniaczki mini... znios i to, je郵i efekt mnie zadowoli... na razie cellulitu nie widze bo albo go nie ma albo zas豉niaj go te siniaki i pozosta這軼i mini-opuchlizn w miejscach uk逝cia. w sumie wieczorem po zabiegu wygl康a豉m jakby zaatakowa這 mnie stado komar闚...
Stary 2009-01-12, 11:23   #4
dagwoj
Zadomowienie

Smaczny profil dagwoj
Smaczne przepisy9

5 dziuen po zabiegu - mikrosiniaki ust瘼uj, powoli robi si zielonkawe wi璚 lada moment znikn.... sk鏎a - marzenie! jedrna, g豉dka, g瘰ta... cellulit zmniejszy si znacznie (u mnie niestety widoczny by go造m okiem zw豉szcza z ty逝 na udach - tak se postanowi tam si zagnie寮zi) - teraz widz go tylko jak mocno scisn sk鏎e. Czekam na dalszy efekt.
Stary 2009-01-12, 15:25   #5
wsiowy_gupek
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 10 956
GG do wsiowy_gupek

Hmm ja niebardzo orientuje si w tych sprawach, ale czy dzieki tej mezoterapii mozna pozby si nie tylko cellulitu ale i rozst瘼闚?
I czy jeden zabieg w przypadku niewielkiego cellulitu wystarczy豚y? Pytam bo skoro si temu podda豉 to pewnie jeste bvardzo zorientowana w tym temacie

A i czy ta cena 200 z za jeden zabieg to s same uda czy te pupa?

Zapuszczam:
w這sy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robi - robi tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest co co lubie,
tych co pracuj i si ucz nie rozumiem!

Edytowane przez wsiowy_gupek
Czas edycji: 2009-01-12 o 15:27
wsiowy_gupek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-01-13, 09:39   #6
dagwoj
Zadomowienie

Smaczny profil dagwoj
Smaczne przepisy9

Cytat:
Napisane przez wsiowy_gupek Poka wiadomo嗆
Hmm ja niebardzo orientuje si w tych sprawach, ale czy dzieki tej mezoterapii mozna pozby si nie tylko cellulitu ale i rozst瘼闚?
I czy jeden zabieg w przypadku niewielkiego cellulitu wystarczy豚y? Pytam bo skoro si temu podda豉 to pewnie jeste bvardzo zorientowana w tym temacie

A i czy ta cena 200 z za jeden zabieg to s same uda czy te pupa?
niby mo積a, rozst瘼闚 nie posiadam wi璚 nie b璠 mog豉 Ci powiedzie czy aby na pewno dzia豉, poczytaj sobie tu: http://www.pielegnacjaurody.pl/kosme..._iglowa,1.html

200 z kosztuje u mnie w mie軼ie jeden zabieg, ja ostrzykiwa豉m uda ty i doln cz窷 pupy - nie mo積a robic jednocze郾ie np. pupy, ud i brzucha bo zbyt du瞠 st篹enie 鈔odka jest niezdrowe dla naszego organizmu, a ilo嗆 preparatu (odpowiednia) roz這穎na na wiele wiele miejsc nie da skutku... wi璚 si陰 rzeczy za jednym razem mo瞠sz zrobi jaki jeden obszar... ostrzykuje pani dr w odst瘼ach ok 1-2 cm wi璚 na tyle ile starczy mieszanki

Edytowane przez dagwoj
Czas edycji: 2009-01-13 o 09:43
Stary 2009-01-13, 13:17   #7
wsiowy_gupek
Zakorzenienie

GG do wsiowy_gupek

A w jakim mie軼ie mieszkasz je瞠li mo積a zapyta

Zapuszczam:
w這sy, paznokcie i biust.

Stary 2009-01-13, 14:36   #8
dagwoj
Zadomowienie

Smaczny profil dagwoj
Smaczne przepisy9

napisa豉m na priwa, ale mezo jest w podobnych cenach wszedzie - tak mysle

Edytowane przez dagwoj
Czas edycji: 2009-01-13 o 14:40
Stary 2009-02-04, 18:00   #9
wsiowy_gupek
Zakorzenienie

GG do wsiowy_gupek

Up

Zapuszczam:
w這sy, paznokcie i biust.

Stary 2009-02-09, 21:41   #10
rzezuszka
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3

Czy kto mo瞠 wie jak si profesjonalnie nazywa urz康zenie do mezoterapii ig這wej? wielkie dzi瘯i za odp
rzezuszka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-04, 20:47   #11
kryniaola
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 43

witam serdecznie, jesli kogos interesuje jeszcze ten temat to odpowiem ze urzadzenie do mezo ig這wej nazywa sie zwyczajnie pistolet i niestety moze naraze sie pani doktor kt鏎a robi豉 ci to ostrzykiwanie ale niestety to wykonanie mezo pistoletem jest o wiele skuteczniejsze niz zwyk豉 ig陰 tzn. przy nim nie marnuje sie zadna kropla koktailu, ale ze kosztuje on ok. 9 tys to lepiej op豉ca sie jej pracowac sama ig陰 kt鏎a kosztuje pare groszy.Sama wykonuje mezo ig這w i tez niestety nie zakupi豉m pistoletu tylko radz sobie strzykawk, ale nie widze powodu 瞠by klientkom wmawia, 瞠 przez pistolet sie wi璚ej materia逝 zu篡wa bo po co by je produkowali i za tak cene jak by takie z貫 by造. pozdrawiam i 篡cze udanych zabieg闚
kryniaola jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-04, 22:24   #12
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kryniaola Poka wiadomo嗆
witam serdecznie, jesli kogos interesuje jeszcze ten temat to odpowiem ze urzadzenie do mezo ig這wej nazywa sie zwyczajnie pistolet i niestety moze naraze sie pani doktor kt鏎a robi豉 ci to ostrzykiwanie ale niestety to wykonanie mezo pistoletem jest o wiele skuteczniejsze niz zwyk豉 ig陰 tzn. przy nim nie marnuje sie zadna kropla koktailu, ale ze kosztuje on ok. 9 tys to lepiej op豉ca sie jej pracowac sama ig陰 kt鏎a kosztuje pare groszy.Sama wykonuje mezo ig這w i tez niestety nie zakupi豉m pistoletu tylko radz sobie strzykawk, ale nie widze powodu 瞠by klientkom wmawia, 瞠 przez pistolet sie wi璚ej materia逝 zu篡wa bo po co by je produkowali i za tak cene jak by takie z貫 by造. pozdrawiam i 篡cze udanych zabieg闚
ups
a ja w豉snie robi帷 mezoterapie g這wy i twarzy us造sza豉m wiadomo嗆 od Pani doktor 瞠 woli jednak ig陰 a nie pistoletem , a mo瞠 to kwestia 鈍iadomego wyboru i wprawy? Mo瞠 kto kto dobrze operuje ig陰 nie potrzebuje pistoletu i zu篡cie materia逝 jest takie samo? Ciekawa sprawa
Stary 2009-05-05, 18:34   #13
kryniaola
Raczkowanie

oczywiscie 瞠 tak!! dlatego ja te robie strzykawk bo poprzez zakup pistoletu musia豉bym podnies cen zabiegu a nie ma takiej potrzeby, po prostu pistolet bardzo u豉twia prace bo precyzyjnie wstrzykuje preparat na odpowiednia g喚bokosc i przy wi瘯szych obszarach jes szybciej, ale na przyk豉d okolice oczu trzeba juz wykona manualnie. Chodzi mi tylko o to 瞠 nie potrzebnie wmawia klientce 瞠 nie uzywa pistoletu bo marnuje przez to ampu趾
Stary 2009-05-07, 17:37   #14
Liberi
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2

dagwoj, jak si miewa Tw鎩 cellulit dzisiaj? Czy kontynuowa豉 zabiegi?
Liberi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-08, 22:33   #15
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kryniaola Poka wiadomo嗆
oczywiscie 瞠 tak!! dlatego ja te robie strzykawk bo poprzez zakup pistoletu musia豉bym podnies cen zabiegu a nie ma takiej potrzeby, po prostu pistolet bardzo u豉twia prace bo precyzyjnie wstrzykuje preparat na odpowiednia g喚bokosc i przy wi瘯szych obszarach jes szybciej, ale na przyk豉d okolice oczu trzeba juz wykona manualnie. Chodzi mi tylko o to 瞠 nie potrzebnie wmawia klientce 瞠 nie uzywa pistoletu bo marnuje przez to ampu趾
teraz zrozumia豉m
Stary 2009-05-13, 18:34   #16
lolili
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 74

i jak dalej efekty?? jestem bardzo ciekawa bo sama zastanawiam sie nad mezoterapia iglowa... czekam na odpowiedz
lolili jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-19, 13:03   #17
Paola28
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 627
Wpisy w blogu: 1

Pierwsze efekty to od篡wienie, napi璚ie, ujedrnienie sk鏎y. A wi璚 wszytsko to, co sprawia, 瞠 kibieta wygl康a bardziej promiennie, a drobne zmarszczki si sp造caj. Bardziej spektakularne rezultaty przychodz po pewnym czasie. By osi庵n帷 naprawd dobre rezultaty zabiegi mezoterapii trzeba jednak powt鏎zy Zabieg wskazany jest wi璚 wtedy, kiedy zale篡 nam na poprawieniu wygl康u sk鏎y, zwalczeniu cellulitu oraz w terapii wypadania w這s闚. Warto zaznaczy, 瞠 plusem mezoterapii jest to, 瞠 stymuluje ona naturalne w豉軼iwo軼i regeneracyjne sk鏎y
Stary 2009-05-31, 09:28   #18
Delissa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 41

Witam, szykuj si na pocz徠ku czerwca na mezoterapi ig這w twarzy. Jednak zacz窸y dr璚zy mnie ostatnio dwa pytania. Kosmetyczka powiedzia豉, 瞠 ze wzgl璠u na stan mojej sk鏎y proponuje aby zabieg powt鏎zy za p馧 roku. Mam do niej zaufanie, wiem doskonale jakie cuda potrafi robi z twarz-ale co Wy o tym s康zicie?
W tych dniach, przysz這 mi jeszcze jedno pytanie do g這wy; kiedy u tej kosmetyczki zainwestowa豉m dosy grube pieni康ze w seri zabieg闚 kwasami, mikrodermabrazj, peeling kawitacyjny z ultrad德i瘯ami.
Czy nie lepiej zamiast mezoterapii wybra np seri zabieg闚 mikrodermabrazji?
Dodam, 瞠 g堯wnie zale篡 mi na sp造ceniu-przez jeszcze zaledwie najbli窺zych kilka lat-niezbyt g喚bokich bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek dooko豉 oczu, ujednoliceniu sk鏎y twarzy, oczyszczeniu-cho zaczynam ju od 1-2 lat dostrzega ju pewne objawy grawitacyjne-z t j璠rno軼i ju nie tak.
Stary 2009-06-01, 15:30   #19
Paola28
Rozeznanie

Odno郾ie pierwszego pytania: jeden zabieg mezoterapii nie wystarczy by osi庵n帷 zadowalaj帷y efekt. W zasadzie w pocz徠kowej fazie terapii trwaj帷ej zwykle 2 miesi帷e zaleca si wykonanie kilku serii zabiegu w dwutygodniowych odst瘼ach. Potem dla podtrzymania rezultat闚 przez okres od 3 do 6 miesi璚y wystarczy zrobi jeden zabieg na miesi帷.

Je瞠li chodzi o drugie pytanie. Mikrtodermabrazja od篡wia sk鏎, jednak mezoterapia jest zabiegiem bezpieczniejszym na lato. Dlaczego? Bo mikrodermabrazja rto w zasadzie peeling - g喚boko z逝szcza nask鏎ek. w efekcie sk鏎a staje si bardziej podatna na czynniki zewn皻rzne, takie jak promieniowanie s這neczne czy wiatr - je瞠li nie chcesz ryzykowac pos這nacznych przebarwie, mokrodermabrazj od逝 na jesie
Stary 2009-06-01, 20:04   #20
borowikszatan
Przyczajenie

Witam.
Jestem po pierwszym zabigu mezoterapii ig這wej. Usuwam rozst瘼y z piersi. Jak narazie nie widze zmian ale przede mna jeszcze 5 zabieg闚. Doktor robi to bez pistoletu, uczucie by這 dziwne, troszke bola這 ale by這 zno郾ie.
Cena jednego zabiegu 100 z.
borowikszatan jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-06-01, 21:14   #21
Delissa
Raczkowanie

Hmm...-nie rozumiem tych cen. Moja nazywa si "mezoterapia ig這wa Medex 2M". Koszt jednego zabiegu to 550 z. Wiem-od wielu os鏏- 瞠 to jest jedna z najni窺zych cen tego typu mezoterapii w Polsce.
Stary 2009-06-02, 11:40   #22
kryniaola
Raczkowanie

u mnie za twarz i szyj 250 z.,ale wydaje mi sie ze cena 100 z. to troch za ma這 jak na ten rodzaj zabiegu- sama ma嗆 emla zeby znieczulic to schodzi z p馧 tubki(a wiadomo nie nalezy do najta雟zych) a gdzie koszt preparatu i zysk???dziwne nie spotka豉m si jeszcze z tak cen. a mozesz napisac jaki koktail masz wstrzykiwany??
Stary 2009-06-02, 15:37   #23
Paola28
Rozeznanie

w豉sciwie ci篹ko jest m闚i op cenie zabiegu- ta ustalania jest przez lekarza i zalezy przede wszytsmi od rodzaju zu篡tych ampu貫k oraz u篡tych 鈔odk闚 (preparat闚 wchodz帷ych w sk豉d koktajlu). Program jest wi璚 indywidualnie dobierany do potrzeb pacjenta Jednak taki standard cenowy, to jak ju zosta這 napisane oko這 250 z za zabieg. Przy wykupywaniu serii zabieg闚 zwykle przyznawana jest kilkunasto procentowa zni磬a
Stary 2009-06-02, 20:24   #24
borowikszatan
Przyczajenie

nie wydaje mi sie ze znowu taki tani skoro za niewielka ilosc rozstep闚 trzeba zaplacic 600zl ale...czego sie nie robi dla urody dok豉dnie to nie pamietam co on mi tam wstrzykuje ale jest to chyba na liter "S", po nastepnym zabiegu Wam napisz. A za znieczulenie nie p豉c bo nie znieczulam
Stary 2009-06-08, 20:29   #25
borowikszatan
Przyczajenie

a wi璚 jestem po drugim zabiegu. Nazwa leku to STRECHCARE...
Stary 2009-06-14, 12:50   #26
Delissa
Raczkowanie

Id jutro na mezoterapi ig這w twarzy. Od rana m璚zy mnie pewne pytanie-mo瞠 kt鏎a z Was b璠zie zna豉 odpowied.
Kilka tygodni temu, pyta豉m si pani, kt鏎a b璠zie to wykonywa豉, ile zabieg闚 przewiduje dla mnie. Stwierdzi豉, 瞠 ze wzgl璠u na bardzo dobry stan mojej sk鏎y, wystarczy wykona jeden zabieg i powt鏎zy go po kilku miesi帷ach. Gdy zapisywa豉m si na zabieg zaznaczy豉m, 瞠 wielokrotnie spotka豉m si z opiniami, 瞠 potrzeba jest zastosowa seri zabieg闚 w odst瘼ach 2 tyg. Pani ponownie stwierdzi豉 to co wcze郾iej. Mojej sk鏎ze wystarczy na razie jeden zabieg kt鏎y powinnam powt鏎zy po kilku miesi帷ach.
Nie mam najmniejszego powodu by jej nie ufa-znam j, te prywatnie a chodz do jej gabinetu i korzystam z jej us逝g od 20 lat. Wol si jednak upewni, 瞠by nie przeznaczy 550 na co co nie da efektu-bo na seri zabieg闚 nie pozwol teraz moje finanse.
Stary 2009-06-15, 21:37   #27
kryniaola
Raczkowanie

sadz ze masz po 40 skoro od 20 lat chodzisz do kosmetyczki,wiec sk鏎a potrzebuje wi璚ej niz jeden zabieg,mezo mozna stosowac juz od 25 roku zycia tylko odpowiednie ampu趾i, i faktycznie raz na jaki czas bo sk鏎a jest jeszcze w dobrej kondycji,ale gdy mamy do czynienia ze sk鏎 dojrza陰 moim zdaniem jeden zabieg niewiele da,troch na pewno ale na kr鏒ki czas
Stary 2009-06-15, 22:08   #28
Delissa
Raczkowanie

Sorry Kryniaola, mam troch przed 40. Po prostu bardzo wcze郾ie zacz窸am chodzi do kosmetyczki.
Stary 2009-06-16, 13:24   #29
mezoterapia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

mieskzam w portugalii , tu mezoterapia jest bardzo popularna ale kosztuje od 30-50 euro za zabieg, nie rozumiem czemu u nas w Polsce jest to takie drogie.... raczej nie chundie sie w kilogramach ale objetosciowo, moja kolezanka zrobila 3 zabiegi schudla tylko kilogram ale w talii 5cm..na udach po 3cm.. troche boli fakt i tu nikt raczej nie znieczula i zakwasy sa..ale efekty rowniez Polecam zabieg !!!! ale wspolczuje poslkich cen..
mezoterapia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-06-16, 15:24   #30
Paola28
Rozeznanie

Prawda jest taka, 瞠 jeden zabieg niew徠pliwie wp造nie pozytywnie na Twoj sk鏎 (wstrzykiwane koktajle dzia豉j regeneruj帷o i od篡wczo), jednak na osza豉miaj帷e i d逝gotrwa貫 efekty nie ma co liczy. Je瞠li zdecydowa豉 si na mezoterapi, to my郵, 瞠 warto podda si nieco wi瘯szej ilo軼i zabieg闚.

Nowe w徠ki na forum Medycyna estetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a