śluz płodny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 14:14   #1
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104

śluz płodny


Dziewczyny mam pytanie w 7 dc miałam owulacje - potwierdzoną monitoringiem cyklu. w 11 dc miałam już śluz niepłodny. dzisiaj jest 19 dc a ja od wczoraj mam znowu mam śluz płodny możecie mi powiedzieć co jest grane? cykle mam 24-25 dniowe
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 16:43   #2
iryda
Raczkowanie
 
Avatar iryda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
GG do iryda
Dot.: śluz płodny

a co to za monitoring cyklu?
iryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 18:07   #3
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: śluz płodny

monitoring przez usg bo innej metody nie znam
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 07:42   #4
makunia3
Raczkowanie
 
Avatar makunia3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 112
Dot.: śluz płodny

Przepraszam, że się przyłączę. Otóż, mam cykle 30-dniowe, owulacja (kłujący ból jajnika) jest w 14-15 dniu, od 12 dc zaczyna mi się śluz płodny i zanika ok. 17 dc. Czy to prawidłowo? Jakoś nie potrafię znaleźć takiej informacji w necie... I czy duphaston może mieć jakiś wpływ na śluz?
__________________
SZCZĘŚLIWA ŻONA
W trakcie starań...
makunia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 08:22   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: śluz płodny

Cytat:
Napisane przez pajka26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie w 7 dc miałam owulacje - potwierdzoną monitoringiem cyklu. w 11 dc miałam już śluz niepłodny. dzisiaj jest 19 dc a ja od wczoraj mam znowu mam śluz płodny możecie mi powiedzieć co jest grane? cykle mam 24-25 dniowe
Niestety nasze ciała nie działają jak zegarki. Ja mam 28 dniowe cykle, w tym miesiącu miałam śluz płodny dwa razy, raz w dniu 14tym, a raz w 27mym.

Zdarza się. Żeby mieć pewność co jest grane, trzeba by zrobić kolejne USG, inaczej można tylko gdybać.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez makunia3 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się przyłączę. Otóż, mam cykle 30-dniowe, owulacja (kłujący ból jajnika) jest w 14-15 dniu, od 12 dc zaczyna mi się śluz płodny i zanika ok. 17 dc. Czy to prawidłowo? Jakoś nie potrafię znaleźć takiej informacji w necie... I czy duphaston może mieć jakiś wpływ na śluz?
Nie ma reguł, więc nie znajdziesz dokładnych informacji, nawet w necie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 12:46   #6
makunia3
Raczkowanie
 
Avatar makunia3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 112
Dot.: śluz płodny

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Nie ma reguł, więc nie znajdziesz dokładnych informacji, nawet w necie.
Chodziło mi o jakąś średnią, tak jak w przypadku cyklu (podaje się przecież, że cykl powinien trwać od 28 do 30 dni). Staram się zajść w ciążę i dlatego pytam. I jeszcze jedno: czy olej z wiesiołka rzeczywiście może wpłynąć na poprawę jakości śluzu, czy tylko na ilość?
__________________
SZCZĘŚLIWA ŻONA
W trakcie starań...
makunia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 18:23   #7
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: śluz płodny

kropla75 - ja miałam robiony monitoring w 6 dc i mialam pecherzyk 17 mm a w 13 juz go nie bylo i mialam owulke i dni plodne wiec nie mam co przypuszczac ze owulka byla pozniej bo dwóch owulek w cyklu jeszcze nie zanotowano

makunia3 - cykle prawidłowe mowią, że trwają od 24 dni do 28 dni z wahaniami + - z dni. Cykle powyżej 30 dni oznaczają niezgodności, ale jeżeli kobieta ma cykle pow. 30 ni i ma owulke i hormony w normie to nic złego. Z duphastonem trzeba bardzo ostrożnie, żeby nie przyjmować go przed woulką bo wtedy ją blokuje i nici ze starać o dzidzie, Ja go brałam i niezbyt mile go wspominat wole luteine. Poza tym po duphastonie strasznie wydłuzały mi sie cykle 33 dniowy to byl najkrotrzy a przy lutce mam 24. Olej z wiesiołka wpływa na śluz ale po miesiącu ego stosowania ja skapitulowałam bo bardzo żle się po nim czułam.
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 15:10   #8
ingrid_b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ze wschodu
Wiadomości: 31
Dot.: śluz płodny

Hej koleżanki-wizażanki Bardzo proszę o pomoc, bo po prostu mój organizm chyba powariował, a macica zapomniała o swojej roli!
Mianowicie. Mam 12 dzień cyklu i....w dalszym ciągu wszystkie cechy śluzu niepłodnego. No...Może jest nieco bardziej wodnisty niż dwa,trzy dni temu. Ale jest łudząco podobny do tego, który mam przed miesiączką. I teraz nie wiem, czy jestem w ciąży(czy to jest śluz wskazujący na ciąże, ale nawet jeśli, to po pierwsze jest go za mało i nie jest taki wybitnie biały, poza tym jedyne współżycie z którego mogłoby coś wyniknąć byłoby 8 dni temu, więc chyba jest to niemożliwe abym miała już jakieś objawy ciąży. Stosunek był w 5 dc). Z tego co się obserwowałam to 6 dni przed owulacją miałam już śluz płodny. Na monitoringu, miałam że 9 dni cyklu pęchęrzyki robią się aktywne. Cykle mam 30 dniowe-zawsze(oprócz jednego, cztery cykle temu 26 dniowy). Czy może jest to cykl bezowulacyjny? Czy jestem może jakąś zagadką fizjologiczną? Proszę o odpowiedzi!
ingrid_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.