Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe wyliczanki

Notka

Wizażowe wyliczanki Wizażowe wyliczanki, to miejsce gdzie porozmawiasz o pogodzie, jedzeniu, twoim samopoczuciu lub o tym co ostatnio dostałaś od swojego ukochanego.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-12, 17:54   #1
Jackie Nice
Raczkowanie
 
Avatar Jackie Nice
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Talking

Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(


Mam straszny problem, nie wazne o ktorej sie położe czy o 22 czy o 4 nad ranem nastepnego dnia wstaję dopiero po południu, bardzo rzadko udaje mi się wstac przed 12 ( co z tym fantem zrobić??? Jakie metody zeby wstać zastosować? (kiedys nawet trzmałam kubek zimnej wody przy lózku ktora sie oblewałam jak dzwonił budzik, mialam wtedy 12 lat z przyczyn praktycznych i malej skutecznosci dałam sobie spokój)
Jackie Nice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:09   #2
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

klasc sie o 20
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:24   #3
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

mam to samo... i kładzenie się o 20 nic nie da!
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:32   #4
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

po prostu sobie śpij ile potrzebujesz;D
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:34   #5
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Sypiaj w regularnych godzinach, kładź sie spac zawsze o tej samej porze i o rozsądnej godzinie.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:45   #6
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez Jackie Nice Pokaż wiadomość
Jakie metody zeby wstać zastosować?
Nastawić budzik i postawić go w drugim końcu pokoju. Prędzej czy później będziesz musiała wstać i go wyłączyć.
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:47   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Kłaść się i wstawać o stałych porach, na początku się trzeba zmusić do wstawania ale potem organizm się przyzwyczaja. (tak jak się mógł przyzwyczaić do wstawania po 12stej).

Jak nie pomoże - iść do lekarza, może to jakaś choroba, anemia, brak witamin, cokolwiek.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 18:48   #8
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

haha smieszno straszny problem

ja tez straszny spoch jestem! dzisiaj tez musialam z budzikiem wstac o 12.2o normalnie do babci na obiadek bym nie zdazyla bez budzika lol

Wiesz jakie ja mam patenty?

Np ustawiam budzik w komorce i komorke klade daleko na segmencie na najwyzszej polce, tak, ze rano musze brac krzeslo i niezle sie 1gimnastykowac, zeby cholere zgasic wiec gimnastyka w jednym!
Ogolnie to zawsze dziala, no prawie zawsze!

Lubie tez sobie myslec rano,ze zrobie sobie pyszna kawe i mniam sniadanko i mowie ci, ze to tez moze dac motywacje to get up!

No i tyle chyba..

A slyszeliscie, ze w Japonii (tam to zawsze takie wynalazki sa!) sprzedaja latajace budziki? dzwoni, a ty biegasz i lapiesz

powodzonka
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:50   #9
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

łooo, przydałby mi się taki
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:50   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Na początek przestawić godziny snu. Kłaść się wcześniej, na rano nastawiać budzik.
Jak to nie pomoże to iść do lekarza.

Taka senność nie jest normalna, zwykle stoją za nią anemia, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, mononukleoza... i inne choroby.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:52   #11
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

ja miałam robione badania i nic mi nie jest... kiedy muszę wstać do szkoły to jest ok, gorzej w soboty... ale i tak ostatnio wstaję o 10, a wstawałam o 11
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 18:53   #12
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Latajace budziki widzialam na All i zastanawiam sie po co komus coś takiego-teraz juz wiem

http://www.allegro.pl/search.php?sg=...C4%85cy+Budzik
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2009-07-12 o 19:21 Powód: lit.
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 19:16   #13
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

"Latający" budzik:
http://www.2future.pl/Produkt/101/la...FUyF3godrCkvJw

Dziadostwo, nieprawdaż? I cena z kosmosu...
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 19:25   #14
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Latajace budziki widzialam na All i zastanawiam sie po co komus coś takiego-teraz juz wiem

http://www.allegro.pl/search.php?sg=...C4%85cy+Budzik
sa tez jezdzace i takie ktorymi rzuca sie o sciane, lub uklada puzzle zeby przestaly dzwonic

ja tez tak mam ale tylko na wakacjach i wlasnie w soboty, ale to pewnie przyzwyczajenie, trzeba przywyczaic sie do innych godzin spanie i bedzie ok
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 19:49   #15
Jackie Nice
Raczkowanie
 
Avatar Jackie Nice
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez Jioanna Pokaż wiadomość
Nastawić budzik i postawić go w drugim końcu pokoju. Prędzej czy później będziesz musiała wstać i go wyłączyć.

niesamowite jest to ze ja wstaje, przechodze caly pokoj (czasmi ustawiam sobie jeszcze krzesło czy costam na srodku z nadzieja ze sie o nie przewroce czy cos i sie obudze) wylączam budzik, chowam go pod poduszke i.... spie dalej nastepnych kilka godzin, po przebudzeniu nic nie pamietam. dzisiaj np wstalam o 15.30

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Na początek przestawić godziny snu. Kłaść się wcześniej, na rano nastawiać budzik.
Jak to nie pomoże to iść do lekarza.

Taka senność nie jest normalna, zwykle stoją za nią anemia, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, mononukleoza... i inne choroby.
Jakie badania musze sobie zrobic zeby to stwierdzic. Wiem ze to dziwne ale nie myslałam nigdy ze to choroba :/
Jackie Nice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:17   #16
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Zrob sobie na poczatek morfologie i okresl poziom glukozy we krwi.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:23   #17
Lin
Przyczajenie
 
Avatar Lin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Mam ten sam problem . Tylko , że u mnie to jest tak , że kładę się około 1-2 w nocy spać a wstaję o 12 ;D.
I chciałam się " przestawić " ( chodzi mi o to , że chciałabym chodzić spać o np. 23 i wstać o 7.30 ) . Szkoda dnia mi marnować .
Doszłam do wniosku , że muszę kilka razy wstać o siódmej to o 23 paadnę ;P.
Ale problemem jest to , że NIE MOGĘ wstać . Rano jestem tak nieprzytomna , że nawet nie słyszę budzika w telefonie , który leży koło poduszki ;/ . !
Wyjście znalazłam :P. Poprosiłam siostrę , aby jakoś rano mnie obudziła ;D.
Przyszła , ściągnęła mi kołdrę , włączyła radio . Wzięła telefon i powiedziała , że napiszę jakiegoś głupiego sms`a do kogoś z moich znajomych ;P. ( nasze złośliwości ).

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

http://www.toys4boys.pl/Latajacy-budzik-item238.html )
__________________
Paullie.
Lin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:28   #18
alessandrija
Przyczajenie
 
Avatar alessandrija
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

witajcie - muszę przyznać , że ze mną przez okres wakacyjny dzieje się podobnie. niezależnie od tego czy kładę się spać o 20 czy 2, wstanę nie wcześniej niż przed 12, a jeśli chodzi o wyniki badań krwi - to mam bardzo w porządku. nie wiem od czego to zależy, próbowałam już sztuczek z budzikiem ale zazwyczaj go wyłączam i kładę się 'jeszcze na chwilkę' i budzę się cztery godziny później. nie dość, że szkoda dnia na spanie to jeszcze boli mnie głowa i jestem cały dzień rozmemłana.

będę śledzić wątek , może ktoś wpadnie na jakiś genialny plan na wcześniejsze wstawanie !
alessandrija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:43   #19
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez Jioanna Pokaż wiadomość
Nastawić budzik i postawić go w drugim końcu pokoju. Prędzej czy później będziesz musiała wstać i go wyłączyć.

Oj niestety to nic nie daje, ja tak robie codziennie, nastawiam budzik zwykly i ten w komorce, np. na 8 i jestem w stanie je przestawiac co pol godziny az do 13. To ze musze przejsc caly pokoj zeby je wylaczyc nic nie zmienia, bo tak strasznie pragne snu, ze klade sie dalej


Ten watek jest dla mnie nieco pocieszajacy, bo juz myslalam ze tylko ja tak mam :O Inni nie potrafia tego zrozumiec, albo nie wierza po prostu ze zdarza mi sie wstac o g. 16! (ostatnio 2 razy)


A 11-12 to dla mnie swit i bardzo jestem siebie dumna jak wstane o takiej porze.


U mnie to jest tak, ze mieszkam w akademiku wiec juz mama mnie nie budzi jak za dawnych czasow - gdyby nie ona, nie chodzilabym do szkoly bo nigdy w zyciu nie wstalabym o 6 a zajec na uczelni mam dosyc malo (akademia muzyczna wiec mamy duzo wolnego czasu po to by cwiczyc na instrumencie a innych zajec niekoniecznie) takze zazwyczaj zaczynam kolo 11, ale dla mnie i tak ta 11 to tak pozna godzina, ze na wloski ktory mialam o tej porze chodzilam raz na miesiac - po prostu nie bylam w stanie obudzic sie wczesniej Na zajecia o 13.45 (pierwsze w danym dniu) tez zdarzalo mi sie zaspac. A wiecie jaka bylam wsciekla na siebie, jakie to cholerne uczucie ze opuszczasz polowe zajec bo nie umiesz wstac rano jak normalny czlowiek?


Ach, ostatnio to mialam caly taki maraton, ze koledzy podejrzewali ze moze nie zyje Tzn. zasnelam w dzien ok. 16 i spalam do 24 po czym przebudzilam sie na pol godziny, poszlam spac z powrotem i obudzilam sie ok. 15 nastepnego dnia. Huh.


I faktycznie chodze spac pozno wiec niby logiczne ze tak dlugo spie, ale przeciez ludzie sypiaja po 7-8 h i im to wystarcza, a ja nawet jak sie poloze o 2-3 to do 12-13 mam co najmniej 10 godzin snu. Ale probowalam klasc sie o normalnej porze, i po pierwsze nie moglam zasnac (to jeszcze w miare logiczne - nie jestem 'nastawiona' na sen o 24) a jak juz zasnelam to wcale nie wstawalam wczesniej. A najlepsze, ze bardzo czesto 3-4 godziny po wstaniu jestem juz strasznie spiaca


A krew badalam, nie z tego wzgledu wprawdzie ale tego ze mam wiecznie lodowate rece i nogi, i nic mi nie wyszlo.
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 20:56   #20
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

u mnie sprawę rozwiązała praca na 7:30 chodzę spać o 2 wstaje o 6 i po kłopocie
teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:45   #21
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
u mnie sprawę rozwiązała praca na 7:30 chodzę spać o 2 wstaje o 6 i po kłopocie
4 h snu?!
Na bank usnęłabym na stojąco w trakcie dnia
Ja to ok. 11/12 h potrzebuję, żeby się porządnie wyspać
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:55   #22
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez Paramore Pokaż wiadomość
4 h snu?!
Na bank usnęłabym na stojąco w trakcie dnia
Ja to ok. 11/12 h potrzebuję, żeby się porządnie wyspać
siedzę nad tym komputerkiem i prawie zasypiam spoko
teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:07   #23
aluzja
Rozeznanie
 
Avatar aluzja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 965
GG do aluzja
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
u mnie sprawę rozwiązała praca na 7:30 chodzę spać o 2 wstaje o 6 i po kłopocie
Otóż to! Grunt to dobra motywacja U mnie też często bywa tak, że potrafię spać do przysłowiowego "popołudnia" ale gdy idę na uczelnię, do pracy, mam jakiś pilny wyjazd lub coś ważnego do załatwienia potrafię czuwać w nocy żeby nie zaspać Przyczyną mojego długiego snu może być to, że jestem nocnym markiem ale jak tu też piszecie anemia, z którą usilnie walczę dobre 3 lata i nadal nie umiem znaleźć przyczyny Pierwsze słyszę że choroby - jak anemia, cukrzyca, niedoczynność, itp. mogą być przyczyną długiego snu. Czy to rzeczywiście ma aż tak minusowe skutki? Podzielcie się proszę więcej na ten temat...
__________________
e-mail: jg89@o2.pl

Lonely ATGCATG would like to pair up with congenial TACGTAC.
aluzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:15   #24
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

no to mnie pociesza ten wątek bo do 16 jeszcze nie zdarzylo mi sie spac
a zeby wstac nastawic budzik i polozyc go gdzies dalej, tak zeby wlasnie trzeba bylo do niego specjalnie wstawać.
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:17   #25
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez Jioanna Pokaż wiadomość
Nastawić budzik i postawić go w drugim końcu pokoju. Prędzej czy później będziesz musiała wstać i go wyłączyć.
toż to istne katusze


Jackie Nice: jeśli masz takie problemy ze wstawaniem już od dzieciństwa, to chyb anie jest to żadna choroba. Może tak po prostu masz i tyle. Możesz się tylko zmobilizować do wczesnego wstawania i zaraz po przebudzeniu, zająć się czymś, by nie chodzić zaspana cały dzień
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:37   #26
DAVIDKA
Raczkowanie
 
Avatar DAVIDKA
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Paryz
Wiadomości: 439
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Eh , nie moge tego czytac , sama jestem nocnym markiem , klade sie po grubo po polnocy a wstaje o 6 30 ,mam najlepszy patent na wczesne wstawanie ;2,5 letni synek
__________________
Zycie jest wyzwaniem , podejmij je
DAVIDKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 23:03   #27
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Spróbujcie preparatu "Novita", coś jak Plussz. Mi bardzo pomogło. Dobry skład i wiele pozytywnych opinii. W Rossmanie sa chyba jeszcze promocje 2 opakowania za 9zł

Zawiera:
Aminokwasy
Magnez
Witaminy
L-karnitynę
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 23:47   #28
Jackie Nice
Raczkowanie
 
Avatar Jackie Nice
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez magd00sinek Pokaż wiadomość
Oj niestety to nic nie daje, ja tak robie codziennie, nastawiam budzik zwykly i ten w komorce, np. na 8 i jestem w stanie je przestawiac co pol godziny az do 13. To ze musze przejsc caly pokoj zeby je wylaczyc nic nie zmienia, bo tak strasznie pragne snu, ze klade sie dalej


Ten watek jest dla mnie nieco pocieszajacy, bo juz myslalam ze tylko ja tak mam :O Inni nie potrafia tego zrozumiec, albo nie wierza po prostu ze zdarza mi sie wstac o g. 16! (ostatnio 2 razy)


A 11-12 to dla mnie swit i bardzo jestem siebie dumna jak wstane o takiej porze.


U mnie to jest tak, ze mieszkam w akademiku wiec juz mama mnie nie budzi jak za dawnych czasow - gdyby nie ona, nie chodzilabym do szkoly bo nigdy w zyciu nie wstalabym o 6 a zajec na uczelni mam dosyc malo (akademia muzyczna wiec mamy duzo wolnego czasu po to by cwiczyc na instrumencie a innych zajec niekoniecznie) takze zazwyczaj zaczynam kolo 11, ale dla mnie i tak ta 11 to tak pozna godzina, ze na wloski ktory mialam o tej porze chodzilam raz na miesiac - po prostu nie bylam w stanie obudzic sie wczesniej Na zajecia o 13.45 (pierwsze w danym dniu) tez zdarzalo mi sie zaspac. A wiecie jaka bylam wsciekla na siebie, jakie to cholerne uczucie ze opuszczasz polowe zajec bo nie umiesz wstac rano jak normalny czlowiek?


Ach, ostatnio to mialam caly taki maraton, ze koledzy podejrzewali ze moze nie zyje Tzn. zasnelam w dzien ok. 16 i spalam do 24 po czym przebudzilam sie na pol godziny, poszlam spac z powrotem i obudzilam sie ok. 15 nastepnego dnia. Huh.


I faktycznie chodze spac pozno wiec niby logiczne ze tak dlugo spie, ale przeciez ludzie sypiaja po 7-8 h i im to wystarcza, a ja nawet jak sie poloze o 2-3 to do 12-13 mam co najmniej 10 godzin snu. Ale probowalam klasc sie o normalnej porze, i po pierwsze nie moglam zasnac (to jeszcze w miare logiczne - nie jestem 'nastawiona' na sen o 24) a jak juz zasnelam to wcale nie wstawalam wczesniej. A najlepsze, ze bardzo czesto 3-4 godziny po wstaniu jestem juz strasznie spiaca


A krew badalam, nie z tego wzgledu wprawdzie ale tego ze mam wiecznie lodowate rece i nogi, i nic mi nie wyszlo.

I tego sie obawiałam ja tez studiuje, przez 2 lata miałam blisko na uczelnie i rzadko zajecia... skutkowało to tym ze prawie w ogole na nie nie chodzilam albo byłam wiecznie spozniona tak samo jak ty nawet na godz 17 (serio! :/ ) bo "zaspałam" ;( doprowadzało mnie to do szału i łez!

wiec w czasie sesji dla bezpieczenstwa przeprowadziłam się do przyjaciela, 25min autobusem na uczelnie, dzieki temu sytuacja sie polepszyła tak wiec od pazdziernika się do niego wprowadzam

ale ogolnie nie życzę nikomu mnie budzić - moja rodzinka dała sobie spokoj bo potrafie byc bardzo nieprzyjemna nad ranem a po przebudzeniu jakies 5godz pozniej nic nie pamietam.
Najlepiej tez nie dzwonic i nie umawiac sie ze mna przed 15 bo kiedys kolezanka czekała na mnie 3 godz w deszczu a tel jej sie rozładował i bardzo jej zalezało na tym spotkaniu, problem polegal na tym ze zadzwoniła o 8 i chciała spotkac sie o 12. Na wszystko sie zgodziłam zeby tylko dała mi dalej spac, potem oczywiscie zasnełam i nic nie pamietałam, pokłóciłysmy się


Tez mam lodowate rece i nogi czyli widze podobienstwa, ŚPIOCHY CHARAKTERYZUJECI SIE JESZCZE CZYMS CIEKAWYM??? MOZE TO JAKAS NIEZNANA DOTAD CHOROBA???
Jackie Nice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 23:57   #29
Justyśkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 98
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Jesteś typewm "sowy", tak jak ja. Wszystko w porządku. Najlepiej będzie, jeśli uda Ci się dostosować tryb dnia do swojej naturalnej biologicznie aktywności. Jeśli studiujesz możesz, w miarę możliwości,"przenosić się" na późniejsze grupy i spędzać na uczelni czas popołudniami i wieczorami Nie powinno być problemu z zamianą, bo większość osób woli być na porannych grupach. W pracy także możesz chodzić na wieczorne lub nawet nocne zmiany (w dodatku nocki są lepiej płatne).
Tutaj artykuł do poczytania na ten temat, czyli o chronotypach: http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/a...iedy_sowa.html

Edit: Właśnie doczytałam, że studiujesz i masz mało zajęć, więc chyba najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie dodatkowych popołudniowych zajęć, takich na konkretną godzinę, np. kurs tańca lub jakaś praca na 1/4 etatu, albo... drugi mało czasochłonnych kierunek.

Edytowane przez Justyśkaa
Czas edycji: 2009-07-13 o 00:07
Justyśkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 00:00   #30
Jackie Nice
Raczkowanie
 
Avatar Jackie Nice
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Ratunku! NIE MOGĘ WSTAĆ!!! :(

Cytat:
Napisane przez aluzja Pokaż wiadomość
Otóż to! Grunt to dobra motywacja U mnie też często bywa tak, że potrafię spać do przysłowiowego "popołudnia" ale gdy idę na uczelnię, do pracy, mam jakiś pilny wyjazd lub coś ważnego do załatwienia potrafię czuwać w nocy żeby nie zaspać Przyczyną mojego długiego snu może być to, że jestem nocnym markiem ale jak tu też piszecie anemia, z którą usilnie walczę dobre 3 lata i nadal nie umiem znaleźć przyczyny Pierwsze słyszę że choroby - jak anemia, cukrzyca, niedoczynność, itp. mogą być przyczyną długiego snu. Czy to rzeczywiście ma aż tak minusowe skutki? Podzielcie się proszę więcej na ten temat...

Jak musiałam przez poł roku do Poznania jezdzic co miesiac i miałam pociąg o 7:28 to całą noc nie spałam żeby przypadkiem się nie spóźnić
Najgorzej z tym wstawaniem oczywiście mam w zimie, studiuje 2 kierunki i 1 zaocznie w Warszawie, jak sie budziałam w piatek o 14 to juz było za pozno zeby dojechac tam na 17 bo potrzeba 3 godz zeby sie tam dostac, a przeciez jeszcze na busa trzeba było sie załapac i w Wawie autobusem na uczelnie dojechac.... Wiec planowałam z samego rana juz wyjade, a rano... RAZ udało mi się wstac tak zeby zdazyc tam na 8.
Nie wiem jak to się dzieje ale nie panuję nad sobą zaraz po przebudzeniu.

Chcę powiedzieć jeszcze tylko JEDNĄ RZECZ CIEKAWĄ MAM TAK PIĘKNE SNY, tak kolorowe, pełne zapachów i smaków, potrafię śnić świadomie, wracać do przerwanego snu jeśli ktoś mnie nagle wybudzi. SNY TO MOJE DRUGIE ŻYCIE
Jackie Nice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe wyliczanki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.