Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana do鈍iadcze, porady

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2009-08-02, 16:49   #1
sylwiaxyz
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 22
Unhappy Br您owe plamy na ciele. POMOCY!

Witam! Mam problem na moim ciele pojawi造 si jaki czas temu br您owe plamy kt鏎ych wci捫 przybywa. Plamy mam na ca貫j szyji. Ko這 uszu, pod brod. Na r瘯ach, ramionach, dekoldzie, plecach. Ma貫 plamki zaczynaj te pojawia si na twarzy. Za陰czam dwa zdj璚ia. Co to mo瞠 by, bo wygl康a strasznie... Jestem za豉mana. Jutro id do lekarza, a tu chc tylko si zorientowa na co by przygotowana. Co to mo瞠 by. Bardzo dziekuj za wszystkie odpowiedzi. Mam nadziej, 瞠 kto mi pomo瞠.
Dodam jeszcze, 瞠 mam 19 lat. Nie za篡wam tabletek antykoncepcyjnych. Jedyny lek jaki przyjmuje to lek wziewny na astme seretide dysk 250. Na s這鎍u nie sp璠zam za wiele czasu.

http://img37.imageshack.us/i/zdjcie0670.jpg/
http://img213.imageshack.us/i/zdjcie0663.jpg /
sylwiaxyz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-08-02, 17:33   #2
sukienkanastudniowke
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2
Dot.: Br您owe plamy na ciele. POMOCY!

Hej
Czasem takie plamy wychodz je郵i dzieje si co z貫go z w徠rob... a co do tego Twojego leku,to w dzia豉niach niepo膨danych jest,ze jeden ze skladnikow "...propionian flutikazonu: moze powodowac sk鏎ne reakcje nadwra磧iwo軼i". Po wizycie u lekarza napisz koniecznie co stwierdzil
poozdrawiam i zycze "odplamienia"
sukienkanastudniowke jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-08-03, 08:31   #3
Danuta Nowicka
dr n. med.

Wiadomo軼i: 270

Wygl康a to na odczyn toksyczny spowodowany lekiem i byc mo瞠 ekspozycj na s這鎍e. Powinna pani otrzyma leczenie przeciwalergiczne. Z regu造 takie zmiany bardzo szybko si wycofuj. 砰cz zdrowia.
Stary 2009-08-03, 11:16   #4
sylwiaxyz
Przyczajenie

Niestety lekarz ma urlop ca造 tydzie... A do innego nie chc i嗆, wi璚 tydzie musz si jeszcze pom璚zy, ale jak tylko si dowiem co to jest to na pewno dam zna
Stary 2009-08-05, 15:33   #5
sylwiaxyz
Przyczajenie

Ja mam jeszcze pytanie co do tych plam. Ot騜 kilka dni temu posmarow豉m si samoopalaczem (pierwszy raz w 篡ciu) poniewa stwierdzi豉m, 瞠 skoro te plamy mog by od s這鎍a to b璠zie bezpieczniej u篡 samoopalacza (wcze郾iej wyczyta豉m w internecie, 瞠 taki spos鏏 opalania si nie jest szkodliwy). Z solarium nie korzystam i nigdy nie korzysta豉m. Wi璚 wysmarowa豉m si tym samoopalaczem i by這 wszystko ok te plamy z pocz徠ku pociemnia造 bardziej. A dzisiaj patrze a te plamy zrobi造 si zupe軟ie bia貫. Wie kto mo瞠 co to jest?
Stary 2010-04-26, 22:21   #6
gossip_girl
Przyczajenie

Mam dok豉dnie to samo!

Planuj i嗆 do dermatologa, ale narazie nie mam takiej mo磧iwo軼i.

U mnie nie jest to a tak rozprzestrzenione, ale plamy s prawie na ca貫j szyi, w okolicach pach, pod biustem i na plecach.Kiedy by造 mniejsze.Z czasem bledn, lub ca趾iem znikaj na jaki czas.

Zauwa篡豉m te, 瞠 pod wp造wem s這鎍a bledn, ale p騧niej pojawiaj si znowu.Czy uda這 Ci si co z tym zrobi?Dermatolog pom鏬?

Licz na szybk odpowied.
gossip_girl jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-06-07, 23:21   #7
ashin
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

Hej! Ja tez mam podobny problem. Moje br您owe plamy na razie s na szyi, czasem sw璠z i pod wp造wem s這鎍a ciemniej. Przeczyta豉m, 瞠 mo瞠 to by 逝pie pstry, jak r闚nie objawy nowotworowe. Do lekarza si zg這sz ale na razie prosz was o rade i pomoc. Dzi瘯i

Edytowane przez ashin
Czas edycji: 2010-06-07 o 23:22
ashin jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-07-21, 20:35   #8
Czarnaroe
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 527

Ja mam podobne plamki, ale bardzo ma貫, moja mama za to ma ich mnustwo na dekoldzie i brzuchu. Po tych plamach wyst徙i豉 u mnie pokrzywka idiopatyczna i alergie, wierze 瞠 to przez nie i zamiast chodzi do alergologa, p鎩de do dermatologa, co si dzieje w moim organizmie, wo豉m o pomoc, a lekarze m闚i "wszystko w porz康ku" i przepisuj leki....
Plamy wychodz mi co jaki czas, smaruje je ma軼i cynkow, jest bardzo tania od 2 z do 5z. czasami mog plamy pierw zrobi si bia貫 ale z czasem przybior normalnego koloru, opali豉m si na s這鎍u i w og鏊e ich nie wida
Piszcie o tych plamach jak ju co b璠ziecie wiedzie
Hiszpa雟ki
poziom A1-A2-B1-B2-C1-C2
Czarnaroe jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-06-11, 11:51   #9
PaulinkaKozbial96
Przyczajenie

Hej. Mam 15 lat i r闚nie mam te plamy jeszcze do nie dawna mialam je tylko na szyi ale nic sobie z tego nie robilam myslalam ze znikn lecz po czasie zacze造 wyskakiwa na ramionach na piersiach a brzuchu i wczoraj zauwa篡豉m na plecach gdzieniegdzie s takie ma貫 a hdzoeniegdzie du瞠 bardzo chce si tego pozby poniewa jestem bardzo m這d osob nie wiem co mam z tym za bardzo robi ;( boje si ze to jaka choroba ze cos sie moze stac . Czy moze kto z was wie od czego takich plam sie dostaje ??
Bardzo prosze o pilna odpowied ...
PaulinkaKozbial96 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-07-06, 21:07   #10
holmes607
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

Witam serdecznie-okazuje sie 瞠 mam ten sam problem..
Postanowi貫m napisa mimo 瞠 temat ma juz 陰dnych pare lat z pytaniem do was czy co w tej sprawie juz wiadomo-co to jest,z jakich przyczyn sie pojawia i jak to zwalcza?
Mam nadzieje 瞠 si kto konkretny odezwie i czego sie dowiem przed wizyt u lekarza...
Pozdrawiam
holmes607 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-07-08, 19:54   #11
holmes607
Przyczajenie

Wiecie ju co w ko鎍u na ten temat?
Stary 2011-07-11, 09:58   #12
Czarnaroe
Rozeznanie

Ja wiem co nieco
Mia豉m plamy - u篡wa豉m MA汎 CYNKOW - po tygodniu znikn窸y, potem szybko wr鏂i造, powtarza豉m z 3 razy i ju od roku nie mam
Drugi spos鏏 (mojej mamy) NIZORAL - umy w這sy i piank w miejsce gdzie s plamy, odczeka do 3-5min i zmy. Powtarza przy ka盥ym myciu g這wy.
Dodam 瞠 ma嗆 cynkowa z 5z max a Nizoral 30-50z je郵i si nie myl ;P
Powodzenia
Hiszpa雟ki
poziom A1-A2-B1-B2-C1-C2
Stary 2011-07-12, 23:40   #13
gossip_girl
Przyczajenie

Ja r闚nie wiem co nieco.

By豉m z tym u dermatologa w ko鎍u- wed逝g niego jest to jaki grzybek sk鏎ny, kt鏎y pojawia si z jaki tam przyczyn(jakich dok豉dnie, to nie wiem, co tam z bakteriami na sk鏎ze, itd.). Dosta豉m szampon do kupienia i ma嗆, do smarowania.O ile tego pierwszego nie stosowa豉m, to drugie kupi豉m od razu, i po 2-3 smarowaniach plamy znik造 CAΘOWICIE. By豉m w si鏚mym niebie ale potem pojawi造 si znowu...wi璚 posmarowa豉m-znikn窸y, po jakim czasie-pojawi造 si znowu.I tak w k馧ko.O ile wcze郾iej nie mia豉m, teraz mam je na ca造ch plecach.I znowu czeka mnie smarowanie.

O tym Nizoralu te mi dermatolog wspomina- musz spr鏏owa.Tak samo z ma軼i cynkow.

A co do kremu-nazywa si HASCOFUNGIN i jest do kupienia w aptece bez recepty, za kilkana軼ie z這tych.Pomaga-jak dla mnie dora幡ie.

Jak kto wie jak sobie poradzi z tym uporczywym problemem-niech pisze.

Pozdro
gossip_girl jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-07-20, 05:09   #14
holmes607
Przyczajenie

Dzieki za zainteresowanie dziewczyny i powodzenia 篡cz-ja narazie mam na szyi tylko z jednej strony Bogu dzieki.Lecz mimo wszystko ciesze sie 瞠 s na to sposoby przez was ju praktykowane kt鏎e pozwalaj na zlikwidowanie tego.
Pozdrawiam
Stary 2011-08-06, 07:33   #15
ale_ksa_ndra
Przyczajenie

Witam te plamy to "grzybek plamisty"! jak go za豉piesz to b璠zie ci篹ko go zwalczy, m鎩 facet go ma ju od paru lat, nie ma leku na to, raz si pojawia potem znika i tak w k馧ko, g堯wna przyczyna to kurz i pot! tak dermatolog powiedzia i tak widocznie jest bo gdy znika na jaki czas to za miesi帷 ju jest! ma軼i takie jak Cynkowa czy Tormentiol tylko 豉godz te zmiany ale do ko鎍a nie lecz.! M鎩 d逝go bra Heviran pomog這 na kr鏒ko i zn闚 sie pojawi造. Antybiotyk te nie zdzia豉 cud闚! to nie jest zara幢iwe i na dzieci nie przechodzi bo mamy c鏎k, kt鏎a ma 6lat i nie ma 瘸dnych zmian sk鏎nych tak jak i ja. Powodzenia ! jak znajdziecie jaki nowszy spos鏏 na te plamy to dajcie zna!
ale_ksa_ndra jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-08-15, 09:13   #16
Czarnaroe
Rozeznanie

Ciekawe, ja po ma軼i cynkowej ju ponad p馧tora roku nie mam
Hiszpa雟ki
poziom A1-A2-B1-B2-C1-C2
Stary 2011-08-22, 01:33   #17
holmes607
Przyczajenie

Hej
Musze wam powiedzie 瞠 ju bogu dzi瘯i jako uda這 mi sie te plamki na szyi zlikwidowa za pomoc pewnej ma軼i-nie pamietam nazwy w tym momencie ale mo瞠 jutro wpadne i wam napisze...
Mam nadzieje ze nie bedzie tak jak w przypadku paru osob z tego portalu ze plamy wroca
Pozdrawiam
Stary 2011-10-16, 10:26   #18
x22x
Przyczajenie

Witaj Chcia豉bym Ciebie poprosi o nazwej tej ma軼i co pomog豉 Tobie zwalczy ten przykry problem. Z niecierpliwo軼i oczekuj na odpowied. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez holmes607 Poka wiadomo嗆
Hej
Musze wam powiedzie 瞠 ju bogu dzi瘯i jako uda這 mi sie te plamki na szyi zlikwidowa za pomoc pewnej ma軼i-nie pamietam nazwy w tym momencie ale mo瞠 jutro wpadne i wam napisze...
Mam nadzieje ze nie bedzie tak jak w przypadku paru osob z tego portalu ze plamy wroca
Pozdrawiam
Witaj Chcia豉bym Ciebie poprosi o nazwej tej ma軼i co pomog豉 Tobie zwalczy ten przykry problem. Z niecierpliwo軼i oczekuj na odpowied. Pozdrawiam.
x22x jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-04-17, 18:56   #19
oluska114
Przyczajenie

dok豉dnie panie mam 15 lat niedawno wyskoczy造 mi plamki br您owe na szyi i dekolcie smaruje ma軼i triderm ( lekarz przepisa ) mia豉m ju je kiedy ale nie wiem od czego one wyskakuj ?? pomocy!!
oluska114 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-05-24, 10:28   #20
emilia0
Przyczajenie

Witajcie,
r闚nie posiadam br您owe plamy na ciele. Mam na szyi, brzuchu a na plecach bardzo du瞠 plamy. Jest to tzw. ΣPIE PSTRY, kt鏎y znika i si pojawia i tak w k馧ko. Mam go ju od 3 lat i nie mog si go pozby. U篡wam ma軼i takich jak: Hascofungin i Mycosolon oraz trzeba my te plamki szamponem przeciw逝pie穎wym, niestety plamki ponownie u mnie si pojawiaj. Jeszcze nie stosowa豉m Nizoral-u, te o nim s造sza豉m, lecz musz wypr鏏owa.
Pozdrawiam i 篡cz powodzenia w wyp璠zeniu tego 逝pie簑 pstrego Mam nadzieje, 瞠 r闚nie u mnie zniknie i si ju nie pojawi, bo naprawd jest to bardzo m璚z帷e.
emilia0 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-05-26, 00:41   #21
sylwiaxyz
Przyczajenie

Witam wszystkich! Tak to 逝pie pstry! Ja u篡wa豉m ma軼i MICETAL i pomog豉! Pozdrawiam
Stary 2012-07-02, 17:58   #22
cysio
Przyczajenie

Witam wszystkich, 3 lata temu mia貫m taki sam problem jak wy wszyscy. R闚nie szuka貫m rozwi您ania w internecie na forach, gdy wszelkie ma軼i przypisywane mi przez dermatologa dzia豉造 kr鏒kotrwale a problem powraca! No i znalaz貫m, spr鏏owa貫m i dzia豉 - do dzi (3 lata) plamy nie wr鏂i造 .

Spos鏏 jest banalnie prosty i z tego co czytam cz窷 z was go stosuje, ot騜:

przez oko這 tydzie codziennie wieczorem bra貫m prysznic myj帷 w這sy head and shoulders-em (to 瘸dna reklama, mo瞠 by nizoral) i potem la貫m szampon na r璚e i naciera貫m nim ca貫 cia這 - nie tylko tam gdzie plamki. I sta貫m taki w pianie przez oko這 5-7 minut, potem sie sp逝kiwa貫m.

Po ok 2 dniach plamki poja郾ia造 a potem znikn窸y ca趾iem ale uwaga nie wolno przesta jak znikn bo one s "zakorzenione" g喚biej i dlatego wracaj!!! "Pieni貫m si" jeszcze par dni mimo 瞠 po plamach nie by這 郵adu. Potem kupi貫m w aptece ma嗆 (nie szampon) Nizoral i smarowa貫m si nim jeszcze pare dni tam gdzie mia貫m plamki.

Min窸o 3 lata i na szcz窷cie plamki nie powr鏂i造 a najlepsze jest to 瞠 od lat biega貫m po dermatologach a oni m闚ili: "no tak, tego sie nie da wyleczy, plamki powracaj" i przypisywali mi wci捫 nowe recepty.
Pozdrawiam i przypominam, trzeba sie zmobilizowa i przez tydzie szampon, tydzie ma嗆 瞠by nie wr鏂i造 jak u mnie
cysio jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-06, 19:06   #23
morning_coffee
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3

mam pytanie a propos kremu Micetal - faktycznie jest skuteczny? Komu jeszcze pom鏬?
morning_coffee jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Dermatologia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a