dobry prawnik?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-17, 19:01   #1
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190

dobry prawnik??


Dziewczyny, zna ktoras z was ktoregos z tych prawnikow? mozecie cos na ich temat powiedziec, jak podchodza do swoich klientow no i jak sprawdzaja sie przy zalatwianiu spraw?
1. Przemyslaw Jan Bloch
2. Janusz Szpara

obydwaj przyjmuja w NYC.
Albo znacie jakichs dobrych prawnikow w okolicach CT i NY?

Pozdrawiam
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 08:34   #2
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: dobry prawnik??

Ja znam dobrego prawnika(adwokata) ale w Katowicach, mojego TŻta

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zna ktoras z was ktoregos z tych prawnikow? mozecie cos na ich temat powiedziec, jak podchodza do swoich klientow no i jak sprawdzaja sie przy zalatwianiu spraw?
1. Przemyslaw Jan Bloch
2. Janusz Szpara

obydwaj przyjmuja w NYC.
Albo znacie jakichs dobrych prawnikow w okolicach CT i NY?

Pozdrawiam


---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Chodzi Ci pewnie o adwokata? zorientuj sie w jakich sprawach są najlepsi w karnych...cywilnych...

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zna ktoras z was ktoregos z tych prawnikow? mozecie cos na ich temat powiedziec, jak podchodza do swoich klientow no i jak sprawdzaja sie przy zalatwianiu spraw?
1. Przemyslaw Jan Bloch
2. Janusz Szpara

obydwaj przyjmuja w NYC.
Albo znacie jakichs dobrych prawnikow w okolicach CT i NY?

Pozdrawiam
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:43   #3
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: dobry prawnik??

Cytat:
Napisane przez kavvka Pokaż wiadomość
Ja znam dobrego prawnika(adwokata) ale w Katowicach, mojego TŻta



---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Chodzi Ci pewnie o adwokata? zorientuj sie w jakich sprawach są najlepsi w karnych...cywilnych...
wiesz w katowicach to za przeproszeniem moze byc nawet papiez
tak, adwokat, prawnik, jak zwal tak zwal, byle byl dobry. Pisalam ze interesuje mnie ds. IMIGRACYJNYCH, nie karnych czy cywilnych.
Btw, jakby tak latwo bylo sie zorientowac ktory jest dobry to bym watku nie zakladala
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:54   #4
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: dobry prawnik??

ahh ale niemiła..a chciałam pomóc i wypytać mojego TŻa ...bo ogólnie,adwokaci się znają..i wiadomo który dobry nawet zagranicą...

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
wiesz w katowicach to za przeproszeniem moze byc nawet papiez
tak, adwokat, prawnik, jak zwal tak zwal, byle byl dobry. Pisalam ze interesuje mnie ds. IMIGRACYJNYCH, nie karnych czy cywilnych.
Btw, jakby tak latwo bylo sie zorientowac ktory jest dobry to bym watku nie zakladala


---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

aha i nie "jak zwał tak zwał" bo prawnik to prawnik osoba po studiach prawniczych...i każdy prawnik wtedy może udać sie na daną aplikację..czy notarialną,adwokacką czy radcowską lub pozostać prawnikiem
dlatego zapytałam kogo szukasz adwokata czy prawnika.

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
wiesz w katowicach to za przeproszeniem moze byc nawet papiez
tak, adwokat, prawnik, jak zwal tak zwal, byle byl dobry. Pisalam ze interesuje mnie ds. IMIGRACYJNYCH, nie karnych czy cywilnych.
Btw, jakby tak latwo bylo sie zorientowac ktory jest dobry to bym watku nie zakladala
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 14:33   #5
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: dobry prawnik??

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zna ktoras z was ktoregos z tych prawnikow? mozecie cos na ich temat powiedziec, jak podchodza do swoich klientow no i jak sprawdzaja sie przy zalatwianiu spraw?
1. Przemyslaw Jan Bloch
2. Janusz Szpara

obydwaj przyjmuja w NYC.
Albo znacie jakichs dobrych prawnikow w okolicach CT i NY?

Pozdrawiam

Popytaj sie ludzi na www.usa.info.pl Uwazaj, bo jest duzo oszutow. Czasami okazuje sie, ze niby prawnik okazuje sie, ze zadnym prawnikiem niejest tylko tyle, ze zna sie troche na prawie imigracyjnym. Pamietam,ze Jan Bloch cos mi sie obilo o uszy wlasnie na tym forum. A jak masz konkretna sprawe to zapytaj sie Kariny na tym forum, ktore wczesniej wymienilam. Moze okazac sie,Z e ten prawnik do niczego Ci nawet niebedzi potrzebny a za czym idzie zaoszczedzona kasa.
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 20:36   #6
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: dobry prawnik??

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982 Pokaż wiadomość
Popytaj sie ludzi na www.usa.info.pl Uwazaj, bo jest duzo oszutow. Czasami okazuje sie, ze niby prawnik okazuje sie, ze zadnym prawnikiem niejest tylko tyle, ze zna sie troche na prawie imigracyjnym. Pamietam,ze Jan Bloch cos mi sie obilo o uszy wlasnie na tym forum. A jak masz konkretna sprawe to zapytaj sie Kariny na tym forum, ktore wczesniej wymienilam. Moze okazac sie,Z e ten prawnik do niczego Ci nawet niebedzi potrzebny a za czym idzie zaoszczedzona kasa.
dzieki
wlasnie rozmawialam z Karina, bo ona tez jest prawnikiem, tak wiec naswietlila mi mniej wiecej co i jak

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kavvka Pokaż wiadomość
ahh ale niemiła..a chciałam pomóc i wypytać mojego TŻa ...bo ogólnie,adwokaci się znają..i wiadomo który dobry nawet zagranicą...



---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

aha i nie "jak zwał tak zwał" bo prawnik to prawnik osoba po studiach prawniczych...i każdy prawnik wtedy może udać sie na daną aplikację..czy notarialną,adwokacką czy radcowską lub pozostać prawnikiem
dlatego zapytałam kogo szukasz adwokata czy prawnika.
nie, niemila, tylko pytam sie konkretnie a ty mi ze w katowicach. Ok moze twoj TZ zna jakichs prawnikow tylko tu ich jest na prawde duzo a znalezc dobrego nie jest lada sztuka.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 21:13   #7
emigrantka2009
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 89
Dot.: dobry prawnik??

kavvka napisala:
"ahh ale niemiła."
Dokladnie to samo wrazenie odnioslam.

Edytowane przez emigrantka2009
Czas edycji: 2009-09-18 o 21:16
emigrantka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 22:41   #8
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: dobry prawnik??

Cytat:
Napisane przez emigrantka2009 Pokaż wiadomość
kavvka napisala:
"ahh ale niemiła."
Dokladnie to samo wrazenie odnioslam.
ciebie tez to dotyczy. Mialysmy juz okazje 'pogadac' wiec cos moge na ten temat powiedziec.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 22:48   #9
emigrantka2009
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 89
Dot.: dobry prawnik??

Ale ja potwierdzilam tylko co ona mogla odczuc po przeczytaniu twojej odpowiedzi do niej.
emigrantka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 00:48   #10
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: dobry prawnik??

Cytat:
Napisane przez emigrantka2009 Pokaż wiadomość
Ale ja potwierdzilam tylko co ona mogla odczuc po przeczytaniu twojej odpowiedzi do niej.
ale nikt cie zapewne o to nie prosil. I koniec.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 00:54   #11
emigrantka2009
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 89
Dot.: dobry prawnik??

To jest forum publiczne,wolno mi sie wypowiedziec w kazdym watku,a to czy tobie sie to podoba czy nie to juz inna bajka
emigrantka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 00:56   #12
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: dobry prawnik??

zapomnialam dopisac poprzednio, jak mozesz to nie wysylaj mi co chwile durnych wiad. na PW, bo zglosze to do moda.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 01:07   #13
emigrantka2009
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 89
Dot.: dobry prawnik??

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
zapomnialam dopisac poprzednio, jak mozesz to nie wysylaj mi co chwile durnych wiad. na PW, bo zglosze to do moda.
iiiii vice wersa

Edytowane przez emigrantka2009
Czas edycji: 2009-09-19 o 01:09
emigrantka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 19:06   #14
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 311
Dot.: dobry prawnik??

Spokojnie dziewczyny.
Nie potwierdzajcie stereotypu "wstrętnych bab na forach" ...
__________________
Constanca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 07:00   #15
milena3030
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: dobry prawnik??

Ja polecam dobrego Adwokata Dariusza Staniszewskiego w Warszawy. Bardzo dobry prawnik.
milena3030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 15:40   #16
AlicjaGach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: dobry prawnik??

hej!
odpowiadam troche pozno, ale moze komus to pomoze...
Ja bylam na wizicie u Pana Blocha, nie nawiazalam z nim wspolpracy, gdyz bardzo mi sie nie podobalo podejscie do sprawy klienta, samemu trzeba zalatwiac pewnei dokumenty, gdyz on nie ma ochoty sie tym zajmowac, moim zdaniem jesgo usluga jest zbyt droga to tego co on oferuje. Jego asystent tez nie jest pomocny i nie jest zabardzo mily, a to w koncu ja jestem klientem ;-/
AlicjaGach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-20, 06:58   #17
tungus
Raczkowanie
 
Avatar tungus
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 56
Dot.: dobry prawnik??

Znam też dobrą kancelarię z Warszawy - kancelaria Lexon, do polecenia.
__________________
Kilka lat później...
tungus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-20, 12:02   #18
martynatrzelewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: dobry prawnik??

Cytat:
Napisane przez AlicjaGach Pokaż wiadomość
hej!
odpowiadam troche pozno, ale moze komus to pomoze...
Ja bylam na wizicie u Pana Blocha, nie nawiazalam z nim wspolpracy, gdyz bardzo mi sie nie podobalo podejscie do sprawy klienta, samemu trzeba zalatwiac pewnei dokumenty, gdyz on nie ma ochoty sie tym zajmowac, moim zdaniem jesgo usluga jest zbyt droga to tego co on oferuje. Jego asystent tez nie jest pomocny i nie jest zabardzo mily, a to w koncu ja jestem klientem ;-/
A ja z kolei byłam niedawno na sprawie rozwodowej. Niestety nie należy to do najprzyjemniejszych momentów z mojego życia. Na szczęście wspierał mnie w tym wszystkim mój Adwokat. Wrocław jest akurat takim miastem, że nie ma problemów z wyborem kancelarii, jest ich naprawdę bardzo dużo, a to ze względu na liczbę firm i współczynnika rozwodów na dolnym śląsku, który w porównaniu z innymi miastami jest bardzo wysoki.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-21 o 00:47 Powód: Link.
martynatrzelewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 18:00   #19
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: dobry prawnik??

Cytat:
Napisane przez kavvka Pokaż wiadomość
ahh ale niemiła..a chciałam pomóc i wypytać mojego TŻa ...bo ogólnie,adwokaci się znają..i wiadomo który dobry nawet zagranicą...



---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

aha i nie "jak zwał tak zwał" bo prawnik to prawnik osoba po studiach prawniczych...i każdy prawnik wtedy może udać sie na daną aplikację..czy notarialną,adwokacką czy radcowską lub pozostać prawnikiem
dlatego zapytałam kogo szukasz adwokata czy prawnika.
Akurat tutaj stoję po stronie autorki i te ataki i poprawianie jej są nie na miejscu .. W stanach nie ma czegoś takiego jak aplikacja. Studia trwają 7lat (4 lata undergrad i 3 lata law school) po czym zasiada sie do bar exam po zdaniu którego osoba jest prawnikiem. Prawnik jest tu jednoznaczny z adwokatem bo tutaj prawnicy robią dla klienta wszystko radzą bronią etc. Prawnicy ze stażem startują na pozycje sędziowskie . Notariuszem może być każdy, nawet osoba z okieńka z banku i to nie jest sam w sobie zawod. Mam nadzieje ze naswietlilam ta sprawę.

Niestety nie znam powyższych panów, sama kończę studia prawnicze na FL i będę zasiadać niedługo do egzaminów i mogłabym polecić kogoś, ale z moich rejonów.. Ale mogę podsunąć wskazówki każdemu kto szuka dobrego prawnika: zapostuj swoje pytanie na stronie avvo.com tam adwokaci z twojej okolicy odpowiedzą na pytanie i ta odpowiedz która najbardziej cię zadowala może pomoc w wybraniu adwokata. Czerwone flagi: prawnik praktykujący wszystko: od kryminalnych spraw po rozwodowe bankructwo a na sam koniec imigrację. Tacy prąwnicy przeważnie nie maja pojęcia o Orawie imigracyjnym tylko robią proste sprawy typu sponsorowanie rodzinne. Jeśli strona internetowa jest tylko o imigracji to dobry znak. Także każdy dobry prawnuk imigracyjny należy do AILA: american immigration lawyers association. Oczywiście ze każda sprawę imigracyjna można teoretycznie zrobić sobie samemu i zaoszczędzić pieniądze ale jeśli jest to coś złożonego to warto zatrudnić prawnika i zaoszczędzić sobie kłopotów typu złośliwego urzędnika na interview albo nasza sprawa będzie potem leżeć u kogoś na biurku latami. Nie bój sie zadawać masy pytań na temat tego ile twój prawnik lat praktykuje , ile miał sukcesów ze sprawa,i twojego typu: ty płacisz, ty wymagasz. Jeśli masz watpliwości czy twój prawnik ma aktywna licencje do praktykowania prawa, wejdź na stronę bar association twojego stanu imwpisz jego czy jej imię w wyszukiwarkę i wszystko ci wyskoczy.

I proszę dziewczyny... Nie rozsiewajcie jakiś plotek ze prawnik z Katowic czy jakiegoś Wrocławia pomoże komuś w sprawach imigracyjnych w stanach żeby praktykować prawo w stanach trzeba mieć tutejsza licencje. Studia z polski czy jakaś tam aplikacja nie upoważnienia kogoś do udzielania informacji na temat prawa a,erykanskiego - to jest zabronione. I ostatnia rzecz.. Nie bójcie sie zatrudnić prawnika który nie mówi po polsku. Ważne żeby był dobry, zawsze na spotkanie możecie przyprowadzić tłumacza. Pozdrawiam
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-04, 14:24   #20
Kaska1919
Przyczajenie
 
Avatar Kaska1919
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: dobry prawnik??

A czy z Tarnowa znacie kogoś sprawdzonego? Czy któraś z Was korzystała może z nich xxx?
__________________
Życia dawnego nie ma. Musiało odejść. Rozumiem.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-21 o 14:12 Powód: Link.
Kaska1919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 19:52   #21
intro555
Przyczajenie
 
Avatar intro555
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: dobry prawnik??

Ja właśnie poszukuję kogoś z okolic Jastrzębia Zdroju... Sądzicie, że np. ten adwokat Jastrzębie Zdrój prawo rodzinne xxx byłby wart uwagi?
__________________
Trudno ich nienawidzić. To po prostu skończeni idioci.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-04-10 o 12:10 Powód: link
intro555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 13:33   #22
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: dobry prawnik??

Ostatnio miała rozwód, do tego dochodziła sprawa o alimenty. Długo szukałam w internecie dobrego prawnika, ale w końcu znalazłam i mogę go polecić dalej. A dokładnie to Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyny Brzozowskiej w Opolu.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-04-10 o 12:10 Powód: link
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 20:35   #23
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: dobry prawnik??

Z uwagi na "reklamowy" charakter wątku zamykam
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-04 21:35:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.