ci robic ??? niezdane studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-24, 18:23   #1
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150

ci robic ??? niezdane studia


chciałam was drogie forumowiczki prosić o radę bo tak często potraficie doradzić mój problem wydaje się dość banalny ale właśnie to ale...
z własnej głupoty za którą teraz płacę (więc proszę komentarze w stylu trzeba było się uczyć darować sobie bo i tak mi jest ciężko) nie zaliczyłam trzech przedmiotów i tym samym oblałam I rok na pedagogice to jest kierunek który spełnia moje oczekiwania, jednak nie wiem co robić zostać na tej samej uczelni (zaocznie, prywatnie) czy odpuścić sobie naukę na jakiś czas moje koleżanki mówią żebym szła ponownie ale sama nie wiem czy nadaję się na studiowanie , z jednej strony zaczynać wszystko od nowa te same przedmioty , i myl że jest się w tym samym miejscu a życie idzie dalej a z drugiej jak odłożę studia na później może byc trudniej
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 18:27   #2
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Idź drugi raz. Większość ocen wykładowcy i tak ci przepiszą, na uczelni cię za często nie będzie. W miedzy czasie możesz gdzieś dorabiać i uczyć się tych trzech przedmiotów. Za rok na pewno zdasz.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 18:36   #3
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
chciałam was drogie forumowiczki prosić o radę bo tak często potraficie doradzić mój problem wydaje się dość banalny ale właśnie to ale...
z własnej głupoty za którą teraz płacę (więc proszę komentarze w stylu trzeba było się uczyć darować sobie bo i tak mi jest ciężko) nie zaliczyłam trzech przedmiotów i tym samym oblałam I rok na pedagogice to jest kierunek który spełnia moje oczekiwania, jednak nie wiem co robić zostać na tej samej uczelni (zaocznie, prywatnie) czy odpuścić sobie naukę na jakiś czas moje koleżanki mówią żebym szła ponownie ale sama nie wiem czy nadaję się na studiowanie , z jednej strony zaczynać wszystko od nowa te same przedmioty , i myl że jest się w tym samym miejscu a życie idzie dalej a z drugiej jak odłożę studia na później może byc trudniej
Pierwsze co powinnaś zrobić to usiąść i dokładnie przemyśleć, czy te studia są naprawdę dla Ciebie, czy naprawdę tego chcesz i czy to jest coś, co chcesz robić itd. Jeśli odpowiedź będzie 'nie' to poszukaj czegoś innego. Jeśli jesteś pewna, że to był dobry wybór - zastanów się nad przyczynami oblania - czy to za mało nauki, czy to jakieś problemy, czy nie zrozumienie tematu - i wyciągnij z tego wnioski, napraw błędy i wyeliminuj przyczyny niezaliczenia. Jeśli chcesz skończyć studia - to jak najbardziej nie wolno odpuszczać sobie nauki, później będzie Ci ciężko - zawsze znajdzie się coś ważniejszego.
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 18:43   #4
season
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 256
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

idź i próbuj jeszcze raz teraz jesteś bogatsza o doświadczenia i nie popełnisz tych samych błędów
__________________


Raz na jakiś czas, człowiek Cię zaskoczy, i raz na jakiś czas człowiek może nawet zaprzeć Ci dech w piersiach. '


60 - 59- 58 -57-56-55
season jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 18:49   #5
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

aa

Edytowane przez Madelaine87
Czas edycji: 2009-10-15 o 01:00
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 18:55   #6
Lagunaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tam gdzie diabeł mówi dobranoc ];->
Wiadomości: 2 419
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
chciałam was drogie forumowiczki prosić o radę bo tak często potraficie doradzić mój problem wydaje się dość banalny ale właśnie to ale...
z własnej głupoty za którą teraz płacę (więc proszę komentarze w stylu trzeba było się uczyć darować sobie bo i tak mi jest ciężko) nie zaliczyłam trzech przedmiotów i tym samym oblałam I rok na pedagogice to jest kierunek który spełnia moje oczekiwania, jednak nie wiem co robić zostać na tej samej uczelni (zaocznie, prywatnie) czy odpuścić sobie naukę na jakiś czas moje koleżanki mówią żebym szła ponownie ale sama nie wiem czy nadaję się na studiowanie , z jednej strony zaczynać wszystko od nowa te same przedmioty , i myl że jest się w tym samym miejscu a życie idzie dalej a z drugiej jak odłożę studia na później może byc trudniej
Ja bym startowala jeszcze raz Tak jak juz dziewczyny wczesniej pisaly oceny za czesc przedmiotow bedziesz miala przepisane, poza tym mozesz robic tzw awansem przedmioty z drugiego oku wiec nie jest tak zle
__________________
53,5 kg (8.09.10) 51,0 kg(2.11.10)......50,0 kg

..
Podejdź jeśli chcesz,
pokochaj jeśli potrafisz...
Lagunaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 19:03   #7
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

U mnie mnóstwo osób zaczynało 2. raz i skończyli szkołę, na pierwszym roku jest najtrudniej, bo to takie przestawienie po liceum. Często lepiej jest zacząć drugi raz na czysto niż gdy ciągną się za Tobą warunki i zaległości. Studia to nie szkoła średnia i jak to sie mówi: nie wyścig.
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 19:05   #8
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Idź jeszcze raz.

btw. jakie przedmioty oblałaś?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 19:23   #9
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
Pierwsze co powinnaś zrobić to usiąść i dokładnie przemyśleć, czy te studia są naprawdę dla Ciebie, czy naprawdę tego chcesz i czy to jest coś, co chcesz robić itd. Jeśli odpowiedź będzie 'nie' to poszukaj czegoś innego. Jeśli jesteś pewna, że to był dobry wybór - zastanów się nad przyczynami oblania - czy to za mało nauki, czy to jakieś problemy, czy nie zrozumienie tematu - i wyciągnij z tego wnioski, napraw błędy i wyeliminuj przyczyny niezaliczenia. Jeśli chcesz skończyć studia - to jak najbardziej nie wolno odpuszczać sobie nauki, później będzie Ci ciężko - zawsze znajdzie się coś ważniejszego.
Popieram

Zastanów się czy naprawdę chcesz studiować ten kierunek na tej uczelni. Jeżeli tak, to nie załamuj się, tylko zacznij studia jeszcze raz - będziesz bogatsza o nowe doświadczenie i na pewno nie popełnisz już tych błędów, co teraz
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 19:55   #10
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
chciałam was drogie forumowiczki prosić o radę bo tak często potraficie doradzić mój problem wydaje się dość banalny ale właśnie to ale...
z własnej głupoty za którą teraz płacę (więc proszę komentarze w stylu trzeba było się uczyć darować sobie bo i tak mi jest ciężko) nie zaliczyłam trzech przedmiotów i tym samym oblałam I rok na pedagogice to jest kierunek który spełnia moje oczekiwania, jednak nie wiem co robić zostać na tej samej uczelni (zaocznie, prywatnie) czy odpuścić sobie naukę na jakiś czas moje koleżanki mówią żebym szła ponownie ale sama nie wiem czy nadaję się na studiowanie , z jednej strony zaczynać wszystko od nowa te same przedmioty , i myl że jest się w tym samym miejscu a życie idzie dalej a z drugiej jak odłożę studia na później może byc trudniej
Nie bierz tego do siebie, ale tak jak pisały dziewczyny - zastanów się czy pedagogika naprawdę jest dla Ciebie. Bo zwykle nie oblewa się aż trzech egzaminów na swoim wymarzonym i to stosunkowo bardzo łatwym kierunku.

Jeśli jednak uznasz, że pedagogika to jest to - próbuj jeszcze raz. Nawet na dziennych. Znam człowieka, który już 3 raz podchodzi do pierwszego roku na tym samym kierunku. Grunt to determinacja.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 20:09   #11
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez Madelaine87 Pokaż wiadomość
Odnoszę dziwne wrażenie że sama na to zapracowałaś, sama skończyłam pedagogikę, nie byłam super studentką ale dałam radę, miałam mega problemy, ledwo zaliczyłam pierwsze dwa semestry ale stawałam na glowie by zdać ( nie wytrzymalam nerwowo ale to inna bajka ). Dziwi mnie to ze do tego jesteś na prywatnej uczelni nie zdałaś trzech przedmiotów nie chcę cię dobijać tylko dać do zrozumienia że może czas wziąć się w garść?
po pierwsze Autorka na wstępie zaznaczyła, ze 'z własnej głupoty' nie zaliczyła trzech przedmiotów i nie życzy sobie zjadliwych komentarzy, więc nie rozumiem skąd to Twe 'dziwne wrażenie'.

po drugie - a jakby była na państwowej to by Cię już tak nie dziwiło??? ojaaaa odwieczny spór państwowe lepsze od prywatnych ;]

Do Autorki - jeśli czujesz sie na siłach to spróbuj jeszcze raz.. ja bym poszła od razu, bo potem moze byc ci się ciężko 'zebrać w sobie'.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Bo zwykle nie oblewa się aż trzech egzaminów na swoim wymarzonym i to stosunkowo bardzo łatwym kierunku.
no zwykle nie, ale ja znam dużo takich osób, którzy po prostu znaleźli się niespotykanie na takim etapie swojego zycia, ze potrafili olać sobie wszystko, a dopiero po pewnym czasie przyszły myśli: 'o ja.. co zrobiłam'
i wcale nie były to osoby, które pomyliły się z 'powołaniem' na określony kierunek... czasem pracodawca też utrudnia naukę a jak sie studiuje zaocznie to raczej się tez pracuje
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 20:36   #12
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Ja gdybym mogła cofnąć czas lub znalazła się na Twoim miejscu zrobiłabym co innego. Najpierw szukałabym pracy, a potem poszła na studia (choćby zaoczne) związane z wykonywaną pracą. Wtedy były by mniejsze szanse na to, że np. prace bym straciła, a zaczęłabym od zdobywania doświadczenia, którego teraz tak pracodawcy niby wymagają.
Skończyłam studia i właściwie teraz tego żałuję.
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 20:41   #13
karinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 124
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
chciałam was drogie forumowiczki prosić o radę bo tak często potraficie doradzić mój problem wydaje się dość banalny ale właśnie to ale...
z własnej głupoty za którą teraz płacę (więc proszę komentarze w stylu trzeba było się uczyć darować sobie bo i tak mi jest ciężko) nie zaliczyłam trzech przedmiotów i tym samym oblałam I rok na pedagogice to jest kierunek który spełnia moje oczekiwania, jednak nie wiem co robić zostać na tej samej uczelni (zaocznie, prywatnie) czy odpuścić sobie naukę na jakiś czas moje koleżanki mówią żebym szła ponownie ale sama nie wiem czy nadaję się na studiowanie , z jednej strony zaczynać wszystko od nowa te same przedmioty , i myl że jest się w tym samym miejscu a życie idzie dalej a z drugiej jak odłożę studia na później może byc trudniej
Radzę Ci spróbować jeszcze raz Ja sama byłam zmuszona powtarzać rok na moich wymarzonych studiach, było bardzo ciężko gdyż cały czas towarzyszyła mi myśl że nawaliłam, że jestem głupia, że wszyscy znajomi są rok wyżej a ja nieudacznik cofnięty w rozwoju drugi raz na tym samym roku Rodzice też nie ułatwiali sytuacji, ciągle mi to wypominali ("jak my spojrzymy znajomym w oczy"), ale w międzyczasie pracowałam i sama zarobiłam na poprawkę, sama się utrzymywałam więc przynajmniej miałam satysfakcję z własnoręcznie zarobionych pieniędzy Było bardzo ciężko, nieraz musiałam zacisnąć zęby i przełknąć łzy goryczy, ale ponieważ się udało mogę z czystym sumieniem doradzić ci walkę o ukochany kierunek, trzymam za Ciebie mocno kciuki, nie poddawaj się
karinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 21:04   #14
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

u mnie było troszkę osób, które zaczynały I rok drugi a nawet trzeci raz i potem jakoś im szło już
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 21:23   #15
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

aa

Edytowane przez Madelaine87
Czas edycji: 2009-10-15 o 01:00
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 21:50   #16
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

jak odłożysz na później, to już nie wrócisz - pieniądze będą priorytetem i nie będzie czasu ani ochoty na studia

choc ja na twoim miejscu pewnie bym zmienila kierunek, albo zaczel prace.
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 23:26   #17
kassiulka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 118
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Może źle zrozumiałam, ale wydaje mi się, że autorka studiuje dziennie, a po oblaniu tych kilku egzaminów zastanawia się nad podjęciem raz jeszze tego kierunku, ale w trybie studiow niestacjonarnych...

gdybym byłą na Twoim miejscu(autorko watku) to bym sprobowała raz jeszcze - jak sama piszesz jest to TWoj wymarzony kierunek..
U mnie na roku jest kilka osob, które doszły do nas w 3, 4, a nawet 5 semestrze i nikt z tego tragedii nie robił..
kassiulka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 23:27   #18
stysiaczek2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

nie rzucaj, bo później będziesz żałować, że nie masz wyższego wykształcenia i będzie Ci się wydawało, że jesteś nikim... Już nie jeden taki przypadek miałam...
__________________
Marzenia, cele i ich realizacja...

..czasem wydają mi się niemożłiwe...


stysiaczek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 23:48   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Jeśli jesteś pewna, że to jest ten wymarzony kierunek i wiesz jakie błędy popełniłaś ( i że możesz je poprawić), to idź jeszcze raz. Przepiszą Ci pewnie część ocen, będziesz miała łatwiej.
I lepiej wróć od razu, bo jak zrobisz przerwę, to będzie Ci trudniej się znów "wdrożyć". To akurat piszę z doświadczenia, sama przerwałam swój drugi kierunek, teraz wracam i powiem szczerze, że z biegiem czasu coraz trudniej się na to zdecydować. Człowiek myśli że może już "za stary" na powrót na studia, że czas na pracę, że zanim te studia skończy to znajomi już będą dawno poza uczelnią... Że może to głupio będzie wyglądać, że może to tracenie czasu. Miałam wiele wątpliwości ze względu na pracę, po powrocie na ten drugi kierunek nie będę miała na nią czasu, dwa kierunki dzienne - nie ma opcji zaocznej - skutecznie zajmują cały tydzień.

Wracając do Ciebie
Myślałaś o studiach dziennych?
Na takich chyba łatwiej się zmobilizować do bardziej regularnej pracy, zaoczne wymagają więcej samozaparcia i obowiązkowości, samodzielnej pracy a to nie każdemu odpowiada.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 23:56   #20
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

nie ma sie czym przejmowac,wierz mi. na moim kierunku jest cale mnostwo ludzi, ktorzy dostali sie za 2,3,4razem na studia. w grupie mam kolege,ktory repetowal. w zasadzie to wlasnie te osoby mi bardziej imponuja, niz te z pierwszego rzutu,ale ja nie o tym. kazdy stara sie mowiac brzydko pchnac to cale bagno i Ty musisz zrobic to samo
ja natomiast zastanowilabym sie, czy to aby na pewno TO. pamietaj tez,ze mozesz miec problemy ze znalezieniem pracy po tej pedagogice.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 09:36   #21
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez Madelaine87 Pokaż wiadomość
znam system studiowania na uczelniach prywatnych, choc to zalezy od uczelni jednak w 90% przypadków by nie zdać trzeba nie przychodzić. Smutna prawda. Jak chce niech próbuje jeszcze raz ale sama niedawno kończyłam studia i aby uzyskać samo zaliczenie to połowa sukcesu a zresztą, ci co studiowali sami wiedzą. Trzeba zacisnąć zęby i przeć do przodu a nikt za nią nie będzie decydował czy ma dalej studiować czy nie.
Ale tymi opiniami krzywdzisz te pozostałe 10%
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 09:53   #22
drusia
Zakorzenienie
 
Avatar drusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 680
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Jeśli to kierunek, który Ci pasuje to sie nie załamuj, tylko startuj od nowa.
No i obowiązkowo bardziej się staraj z tych przedmiotów, wtedy będzie dobrze
__________________




Nie liczę dni,
Sprawiam, że to dni się liczą...

drusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 10:33   #23
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
Pierwsze co powinnaś zrobić to usiąść i dokładnie przemyśleć, czy te studia są naprawdę dla Ciebie, czy naprawdę tego chcesz i czy to jest coś, co chcesz robić itd. Jeśli odpowiedź będzie 'nie' to poszukaj czegoś innego. Jeśli jesteś pewna, że to był dobry wybór - zastanów się nad przyczynami oblania - czy to za mało nauki, czy to jakieś problemy, czy nie zrozumienie tematu - i wyciągnij z tego wnioski, napraw błędy i wyeliminuj przyczyny niezaliczenia. Jeśli chcesz skończyć studia - to jak najbardziej nie wolno odpuszczać sobie nauki, później będzie Ci ciężko - zawsze znajdzie się coś ważniejszego.
jestem za
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 10:37   #24
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
chciałam was drogie forumowiczki prosić o radę bo tak często potraficie doradzić mój problem wydaje się dość banalny ale właśnie to ale...
z własnej głupoty za którą teraz płacę (więc proszę komentarze w stylu trzeba było się uczyć darować sobie bo i tak mi jest ciężko) nie zaliczyłam trzech przedmiotów i tym samym oblałam I rok na pedagogice to jest kierunek który spełnia moje oczekiwania, jednak nie wiem co robić zostać na tej samej uczelni (zaocznie, prywatnie) czy odpuścić sobie naukę na jakiś czas moje koleżanki mówią żebym szła ponownie ale sama nie wiem czy nadaję się na studiowanie , z jednej strony zaczynać wszystko od nowa te same przedmioty , i myl że jest się w tym samym miejscu a życie idzie dalej a z drugiej jak odłożę studia na później może byc trudniej

Możesz się przenieść na zaoczne. Mam sporo koleżanek na pedagogice - studiują zaocznie. Chwalą sobie i mówią, że jest łatwo zdać wszystko bez problemów. Do tego na pewno Ci większość ocen przepiszą. Będziesz miała czas na naukę tych trzech z którymi rady sobie nie dajesz. Pozdrawiam
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 11:10   #25
stysiaczek2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
nie ma sie czym przejmowac,wierz mi. na moim kierunku jest cale mnostwo ludzi, ktorzy dostali sie za 2,3,4razem na studia. w grupie mam kolege,ktory repetowal. w zasadzie to wlasnie te osoby mi bardziej imponuja, niz te z pierwszego rzutu,ale ja nie o tym. kazdy stara sie mowiac brzydko pchnac to cale bagno i Ty musisz zrobic to samo
ja natomiast zastanowilabym sie, czy to aby na pewno TO. pamietaj tez,ze mozesz miec problemy ze znalezieniem pracy po tej pedagogice.
to zależy jaka to pedagogika. Na wielu uczelniach mozna wybrac specjalizacje jak np doradztwo zawodowe, praca socjalna i inne takie. Nie jest aż tak ciężko ze znalezieniem ... Chociaż w dzisiejszych czasach i tak jest ciężko znaleźć prace związaną z ukończonymi studiami..

aczkolwiek taka rada jak ta co ją pogrubiłam, to żadna rada i wytłumaczenie...
__________________
Marzenia, cele i ich realizacja...

..czasem wydają mi się niemożłiwe...


stysiaczek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 12:03   #26
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez Madelaine87 Pokaż wiadomość
nie miałam zamiaru jej dobijać, napisałam przecież:



znam system studiowania na uczelniach prywatnych, choc to zalezy od uczelni jednak w 90% przypadków by nie zdać trzeba nie przychodzić. Smutna prawda. Jak chce niech próbuje jeszcze raz ale sama niedawno kończyłam studia i aby uzyskać samo zaliczenie to połowa sukcesu a zresztą, ci co studiowali sami wiedzą. Trzeba zacisnąć zęby i przeć do przodu a nikt za nią nie będzie decydował czy ma dalej studiować czy nie.
Prosiłabym bez generalizowania o uczelniach prywatnych, bo to świadczy tylko o jednym. Ja także wiem jak to jest z prywatnymi - tak samo jak z państwowymi, jedne są lepsze i wymagające, a inne nie.

Moim zdaniem, jeśli zdecydujesz się na powtarzanie roku, musisz mieć w sobie determinację, aby się uczyć oraz nie dać się zgnieść krzywdzącym oraz niepochlebnym opiniom i komentarzom. Nie jest to łatwe.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 14:32   #27
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

aa

Edytowane przez Madelaine87
Czas edycji: 2009-10-15 o 01:00
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 15:11   #28
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez Madelaine87 Pokaż wiadomość
przecież napisałam powyżej że 90% uczelni prywatnych ma niski poziom więc logizne że są prywatne uczelnie na bardzo wysokim poziomie jak już cytujecie moje wypowiedzi to proszę o przeczytanie ich wszystkich.

Ja dodam tylko tyle że istnieją warunki, poprawki itd jeśli usunęli kogos z listy to dlatego że nie chciał lub nie wiedział że jest możliwość warunkowego zaliczenia semestru. Uczelnie idą zazwyczaj na rękę, wystarczy napisać podanie i już.
Przeczytałam je do końca, nie chcę wychodzić na czepialską, ale jestem wyczulona na tym punkcie i dane typu 90% mnie śmieszą. Są bezpodstawne, tak samo jak swierdzenie, że żeby zdać potrzeba tylko przychodzić.
Na tym kończę mój OT.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489


Edytowane przez Queen
Czas edycji: 2009-09-25 o 15:21
Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 15:45   #29
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez Queen Pokaż wiadomość
jestem wyczulona na tym punkcie i dane typu 90% mnie śmieszą. Są bezpodstawne, tak samo jak swierdzenie, że żeby zdać potrzeba tylko przychodzić.
Zgadzam sie z Tobątakie opinie są bardzo krzywdzące dla osób które studiują na prywatnych uczelniach i też jestem bardzo wyczulona na tym punkcie...i właśnie z takich opinii rodzi się przekonanie że studenci z prywatnych uczelni są nic nie warci bo dyplom mają za pieniądze...

Ale się zbulwersowałam...

Co do wątku to wydaje mi się ze to jest dobry moment dla autorki zeby sie zastanowc czy to aby napewno dobry kierunek studiów i jesli tak to nie powinnas robic przerwy w studiowaniu tylko od nowa zaczac pierwszy rokJak zrobisz przerwe to trudno Ci bedzie potem wrocic do studiowania...

Pozdrawiam i zycze powodzenia
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 18:33   #30
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: ci robic ??? niezdane studia

Cytat:
Napisane przez stysiaczek2 Pokaż wiadomość
nie rzucaj, bo później będziesz żałować, że nie masz wyższego wykształcenia i będzie Ci się wydawało, że jesteś nikim... Już nie jeden taki przypadek miałam...
Gdyby u Nas były inne perspektywy zatrudnienia to wtedy człowiek po studiach mógłby się czuć kimś, a tak...
Ja studia ukończyłam i czuję się, może nie nic nie warta, ale że mało umiem., więc po co te studia?
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.