Historia lubi sie powtarzac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 12:21   #1
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790

Historia lubi sie powtarzac?


W grudniu zeszlego roku rozstalam sie z moim bylym. Jedna z przyczyn byto to, ze nie mial dla mnie czasu. Mieszkalismy razem, na poczatku bylo dobrze az ktoregos razu mocno sie poklocilismy. Ex wyprowadzil sie do drugiego pokoju, nie odzywalismy sie do siebie, w zlosci stwierdzilismy, ze powinnismy sie rozstac. Nie mielismy telewizora, ex mial laptopa, to byla nasza rozrywka na deszczowe wieczory. Kiedy ex zamieszkal w drugim pokoju nie mialam sie do kogo odezwac i nie mialam sie czym zajac wiec kupilam sobie wlasnego laptopa. Po kilku dniach pogodzilismy sie ale powstal nowy problem. Wczesniej spedzalismy czas razem, ogladalismy filmy na laptopie itp. natomiast po pogodzeniu sie ex poczul "swobode". Ogladal filmy sam bo stwierdzil, ze ja mam swojego wiec mam zajecie. Nie pomagaly prosby, zaczelo sie przesiadywanie na n-k, innych portalach albo ogladanie filmow do drugiej w nocy, pozniej doszly gry. Ja nie potrafilam sobie z tym poradzic, chcialam zebysmy czas spedzali razem, zebysmy gdzies wyszli, porozmawiali. Zwracal na mnie uwage tylko gdy chodzilo o sex, ale z czasem nawet na sex nie mial czasu bo wazniejszy byl laptop, kochalismy sie raz w tygodniu a czasem jeszcze rzadziej. W koncu nie wytrzymalam i powiedzialam, ze odchodze. Wtedy zaczal sie placz a nawet szantaze. Powiedzial, ze z tym skonczy od zaraz, ale ja odeszlam bo juz nic do niego nie czulam, byl dla mnie obcy.
Teraz od osmiu miesiecy jestem w nowym zwiazku, bylo raz lepiej a raz gorzej ale od ponad miesiaca bylo wprost idealnie. Zaczelismy szukac mieszkania, zeby juz nie uzerac sie ze wspollokatorami. Moj TZ wie dlaczego rozpadl sie moj wczesniejszy zwiazek i juz na poczatku mu powiedzialam, ze drugi raz tego bledu nie popelnie. Ja mialam laptopa a on nie. Kazdy korzystal tyle ile potrzebowal, nie klocilismy sie nigdy o to. Jeden laptop nam wystarczal. W koncu pewnego dnia TZ zaczal wspominac o drugim laptopie, ze zamowil by sobie internet bezprzewodowy bo laptopa daja gratis. Powiedzialam, ze sie nie zgadzam bo moj laptop jest dobry a ze korzystamy tylko z internetu to jest wystarczajacy. TZ odpuscil.
Kilka dni temu przyszla poczta do TZta, zawolal mnie do pokoju i pokazal swoja umowe, zamowil przez internet laptopa z internetem bezprzewodowym. Zdenerwowalam sie. Powiedzialam, ze zna moje zdanie na ten temat i albo ma to zwrocic albo odchodze bo nie bede po raz kolejny przezywac tego samego. On stwierdzil ze w takim razie moge odejsc bo on chcial zeby ten laptop byl dla nas i chcial mi zrobic niespodzianke (oczywiscie takie usprawiedliwienie sobie wymyslil) a ja sie czepiam niepotrzebnie. Chcialam odejsc, zaczol mnie pozniej prosic zebym zostala, ze to nie powod do rozstania. Mialam nadzieje, ze sie wycofa z tego bo mial na to kilka dni. Po kilku dniach przyszedl laptop i moja nadzieja zgasla.
Znow ten sam obraz, on siedzi przy swoim laptopie a ja przy swoim, tylko ze ja z nudow bo chetnie bym z TZtem wyszla gdziekolwiek, ale on sie nie ruszy bo jest zajety.

Czy historia naprawde lubi sie powtarzac czy przesadzam? Nie wiem czy odejsc, czy znowu stracic kilka miesiecy na tkwienie w zwiazku, ktory sie rozpadnie? Bo co to za zwiazek, kiedy dwoje ludzi nie ma dla siebie czasu z powodu... laptopa?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:36   #2
mclena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 128
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

może to tylko zbieg okoliczności. faceci lubia mieć cos swojego. Czasem komputer jest też forma ucieczki od normalnego świata, wydaje mi sie, że powinnas go trochę też zrozumiec. Mieszkacie razem. Daj mu trochę miejsca na indywidualną rozrywkę, przeciez nie musi sie zajmowac cały czas Tobą. Może ustalcie sobie jakieś zazady w stylu, że godzina czy dwie jest tylko jego i może z nia zrobić co chce, a Ty znajdź sobie zajęcię, jakiekolwiek. Jakis kompromis musi być, nie możesz liczyc na to, że TŻ będzie cały swój czas poświęcal Tobie. Jeżeli chłopak jest rozsądny to sytuacja się nie powinna powtorzyć, a Ty nie panikuj, tylko daj mu szansę - niech się postara chłopak
__________________


Razem od... 02.02.2009





No i chudniemy 04.09.2010
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68,6 - 67 - 65 - 64 - 63 - 62

Zgubione: 2,9kg.
Zostało: 6,6kg.
mclena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:39   #3
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Tak to może być powód do rozstania. Nie sam laptop może ale ogólnie zła hierarchia, najpierw gry, później Ty(mi się zrymowało), poza tym ogólnie byłoby to całkiem normalne że każdy ma swojego laptopa jak i każdy ma swoje życie, nie powinnaś mu tego zabraniać z powodu że wcześniej miałaś faceta debila. Aczkolwiek jeżeli ten będzie ignorował Twoje prośby, rozmowy, tłumaczenia że wolałabyś spędzić czas trochę inaczej niż przy kompie 12 h na dobę no to ten także będzie debilem. A z debilem nie warto się zadawać. Nie zrywaj od razu, spróbuj najpierw to trochę naprawić, zaproponuj czasem sama jakieś wyjście, parę razy, powiedz mu szczerze o swoich obawach raz jeszcze. Jeżeli tego nie zrozumie to niestety ale tak-historia się powtórzyła.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:44   #4
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Maaaatko! Dziewczyno! Przecież to nie laptop rozwalił ci poprzedni związek tylko facet. On wtedy nie poczuł swobody z nowym laptopem tylko zauważył że lubi i może spędzać czas bez ciebie. To że facet będzie miał własny komputer nie znaczy, że będzie na nim siedział non-stop. Może będzie go częściej potrzebował nie wiem cokolwiek a ty że kupił laptopa to już jest źle.
Porozmawiaj z nim, że boisz się że będzie poświęcał na siedzenie na necie więcej czasu niż tobie. I nie panikuj...
Ma rację, że czepiasz się niepotrzebnie choć nie musiał od razu mówić że możesz odejść. No nic. Pogadajcie.
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:47   #5
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

dla mnie laptop to prywatny przedmiot i nie wyobrażam sobie,żeby mieć z TŻ wspólny.Moim zdaniem trochę przesadzasz.Nie możesz mu zabraniać kupowania czegokolwiek.To,że twój ex nie widział poza laptopem świata,nie oznacza ,że i ten będzie postępował w ten sam sposób.Prawie każdy mój kolega posiada komputer i może góra dwóch przesiaduje przed nim cały dzień olewając swoją dziewczynę.Reszcie ten przyrząd nie przesłania świata.
Panikujesz ,a moim zdaniem nie masz powodów do tego.
__________________

twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:52   #6
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Chryste panie pasterzu Judei....

Żal mi tego Twojego aktualnego (a może i nie) chłopa. Tylko tyle Ci powiem.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 13:01   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
(...)
Czy historia naprawde lubi sie powtarzac czy przesadzam? Nie wiem czy odejsc, czy znowu stracic kilka miesiecy na tkwienie w zwiazku, ktory sie rozpadnie? Bo co to za zwiazek, kiedy dwoje ludzi nie ma dla siebie czasu z powodu... laptopa?
Nie tyle historia się lubi powtarzać, co Ty powielać ciągle te same błędy.

Ledwo w grudniu się z kimś rozstałaś, mamy lipiec, a Ty już planujesz mieszkanie z kolejnym facetem. Kurde, dziewczyno - gdzie Cię tak goni? Naprawdę nie umiesz być 5 minut sama, naprawdę to dobry pomysł, aby właściwie na początku jakiejś wspólnej drogi wskakiwać z facetem do wspólnego mieszkania? Może jednak warto by się lepiej poznać, przeżyć razem nieco więcej, zobaczyć, czy facetowi za miesiąc, dwa nie przejdzie słomiany zapał. Ty w ogóle kochasz tak do końca tych facetów, czy w sumie ten, czy inny - obojętnie, ważne że są spodnie w domu?

Dziewczyny wyżej dobrze piszą: nie przez przedmiot rozpadł się Twój poprzedni związek, ale przez niedojrzałość faceta (zresztą, tym również i Ty nie grzeszysz), przez to, że wolał inne rozrywki, szybko mu się znudził związek. Ale i Ty popełniłaś błędy: może nie dawałaś mu oddechu, wiecznie razem, wszystko razem - nawet porządny, fajny facet by się tym znudził.

Czas mieć dla siebie należy - to oczywista rzecz, ale jakość tego czasu jest ważna. Siedzenie obok siebie i oglądanie razem filmu, czy coś innego - no dobra, to miłe, ale ileż można. Człowiek potrzebuje również czasu tylko dla siebie, a jeśli razem, to robienia innych, ciekawych rzeczy - wyjścia gdzieś, jakiegoś planu.

Wybierasz sobie facetów, których jedynym pomysłem na spędzanie dnia i życia jest komp, czy jak? A sama masz jakiś inny pomysł na spędzanie czasu? Z obecnym facetem wychodzicie gdzieś razem, robicie fajne, ciekawe rzeczy? Jeżeli tak, to czemu miałoby się to zmienić? Jeżeli nie, to po co planujesz z kimś takim mieszkanie?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2010-07-09 o 13:06
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 13:02   #8
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Wspólny laptop z facetem? A w życiu.

Pozwolenie sobie na szantaż, na hasło "albo ja albo laptop"? A w życiu.


Natomiast rodzi się pytanie - czy Twój obecny na prawdę stracił totalnie ochotę na spędzanie czasu z Tobą, czy po prostu wyolbrzymiasz, bo nie umiesz sobie znaleźć czasu wtedy kiedy on ma ochotę posiedzieć np. na allegro w częściach samochodowych...?
Czy to jest tak, że on faktycznie się zatracił w bezsensownym klikaniu po stronkach, czy może Ty po prostu wymagasz uwagi 24/7?

Nie, to nie jest złośliwość z mojej strony, po prostu mnie to zastanawia.

Jeśli faktycznie on olewa Twoje prośby, to powtórzę za Maryanną, "zaproponuj czasem sama jakieś wyjście, parę razy, powiedz mu szczerze o swoich obawach raz jeszcze".

Jeśli zaś po przemyśleniu na spokojnie zauważysz, że wyolbrzymiasz, to może sama spojrzysz na sprawę nieco inaczej...


Ogólnie problem dość poważny, nie daj Panie trafisz na faceta, który będzie miał służbowego lapka i sporo rzeczy będzie musiał robić na nim w domu...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 13:05   #9
kejci100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 100
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Chryste panie pasterzu Judei....

Żal mi tego Twojego aktualnego (a może i nie) chłopa. Tylko tyle Ci powiem.



ja mam z mezem osobnego laptopa i niewyobrazam sobie inaczej.
Kazdy robi na nim co chce , oglada co lubi, czyta co lubi...

a jak twoj TZ bedzie godzinami czytal ksiazki albo zacznie namietnie dniami i nocami SAM ukladac puzle to tez mu zabronisz, bo woli robic to sam?

To jak chce spedzac swoj czas to jego sprawa, chce grac w glupie gry to ma do tego prawo, chce ogladac kretynskie seriale albo programy motoryzacyjne to jego sprawa.

Zwiazek to nie ubezwlasnowolnienie. Ludzie powinni spedzac czas ze soba, bo tego chca ,a nie dlatego ,ze ktos im kaze.

Z drugiej strony jakby moj maz wymagal ode mnie ciaglych rozmow i patrzenia sobie w oczy to bym sie chyba wykonczyla psychicznie.
kejci100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 13:10   #10
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
W grudniu zeszlego roku rozstalam sie z moim bylym. Jedna z przyczyn byto to, ze nie mial dla mnie czasu. Mieszkalismy razem, na poczatku bylo dobrze az ktoregos razu mocno sie poklocilismy. Ex wyprowadzil sie do drugiego pokoju, nie odzywalismy sie do siebie, w zlosci stwierdzilismy, ze powinnismy sie rozstac. Nie mielismy telewizora, ex mial laptopa, to byla nasza rozrywka na deszczowe wieczory. Kiedy ex zamieszkal w drugim pokoju nie mialam sie do kogo odezwac i nie mialam sie czym zajac wiec kupilam sobie wlasnego laptopa. Po kilku dniach pogodzilismy sie ale powstal nowy problem. Wczesniej spedzalismy czas razem, ogladalismy filmy na laptopie itp. natomiast po pogodzeniu sie ex poczul "swobode". Ogladal filmy sam bo stwierdzil, ze ja mam swojego wiec mam zajecie. Nie pomagaly prosby, zaczelo sie przesiadywanie na n-k, innych portalach albo ogladanie filmow do drugiej w nocy, pozniej doszly gry. Ja nie potrafilam sobie z tym poradzic, chcialam zebysmy czas spedzali razem, zebysmy gdzies wyszli, porozmawiali. Zwracal na mnie uwage tylko gdy chodzilo o sex, ale z czasem nawet na sex nie mial czasu bo wazniejszy byl laptop, kochalismy sie raz w tygodniu a czasem jeszcze rzadziej. W koncu nie wytrzymalam i powiedzialam, ze odchodze. Wtedy zaczal sie placz a nawet szantaze. Powiedzial, ze z tym skonczy od zaraz, ale ja odeszlam bo juz nic do niego nie czulam, byl dla mnie obcy.
Teraz od osmiu miesiecy jestem w nowym zwiazku, bylo raz lepiej a raz gorzej ale od ponad miesiaca bylo wprost idealnie. Zaczelismy szukac mieszkania, zeby juz nie uzerac sie ze wspollokatorami. Moj TZ wie dlaczego rozpadl sie moj wczesniejszy zwiazek i juz na poczatku mu powiedzialam, ze drugi raz tego bledu nie popelnie. Ja mialam laptopa a on nie. Kazdy korzystal tyle ile potrzebowal, nie klocilismy sie nigdy o to. Jeden laptop nam wystarczal. W koncu pewnego dnia TZ zaczal wspominac o drugim laptopie, ze zamowil by sobie internet bezprzewodowy bo laptopa daja gratis. Powiedzialam, ze sie nie zgadzam bo moj laptop jest dobry a ze korzystamy tylko z internetu to jest wystarczajacy. TZ odpuscil.
Kilka dni temu przyszla poczta do TZta, zawolal mnie do pokoju i pokazal swoja umowe, zamowil przez internet laptopa z internetem bezprzewodowym. Zdenerwowalam sie. Powiedzialam, ze zna moje zdanie na ten temat i albo ma to zwrocic albo odchodze bo nie bede po raz kolejny przezywac tego samego. On stwierdzil ze w takim razie moge odejsc bo on chcial zeby ten laptop byl dla nas i chcial mi zrobic niespodzianke (oczywiscie takie usprawiedliwienie sobie wymyslil) a ja sie czepiam niepotrzebnie. Chcialam odejsc, zaczol mnie pozniej prosic zebym zostala, ze to nie powod do rozstania. Mialam nadzieje, ze sie wycofa z tego bo mial na to kilka dni. Po kilku dniach przyszedl laptop i moja nadzieja zgasla.
Znow ten sam obraz, on siedzi przy swoim laptopie a ja przy swoim, tylko ze ja z nudow bo chetnie bym z TZtem wyszla gdziekolwiek, ale on sie nie ruszy bo jest zajety.

Czy historia naprawde lubi sie powtarzac czy przesadzam? Nie wiem czy odejsc, czy znowu stracic kilka miesiecy na tkwienie w zwiazku, ktory sie rozpadnie? Bo co to za zwiazek, kiedy dwoje ludzi nie ma dla siebie czasu z powodu... laptopa?
Jawisz mi się jako bluszcz, który nie ma co z sobą zrobić a jedynym człowiekiem z którym masz kontakt to Twój TŻ. "Odczep się" od TŻ i znajdź swoją własną przestrzeń w Waszym związku.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-07-09 o 13:11
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 13:10   #11
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Moj ex mial czas na rozrywki, nie trzymalam go w domu. Chcial, to chodzil do kolegow na piwo. Innych rozrywek nie mial. Albo szedl do kolegow albo siedzial ze mna i to byl jego wybor a pozniej zostalo na tym, ze albo szedl do kolegow na piwo albo siedzial w domu przed laptopem.

Natomiast moj aktualny TZ zamiast zaczac dzien od przytulenia mnie- tak jak zawsze, najpierw wstaje i chwyta za laptopa. Siedzi caly czas z oczami w laptopie i pyta dlaczego do niego nie mowie a gdy zaczynam rozmowe to zamiast oderwac sie na chwile od laptopa, klika sobie na klawiaturze i do mnie mowi. No super rozmowa.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 13:10   #12
Belldandy1
Rozeznanie
 
Avatar Belldandy1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 649
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Powiem Ci jak jest u mnie. Po dwóch latach związku, w tygodniu wieczory spędzamy raczej w domu. I zazwyczaj robimy coś razem, ale jeśli Mój Tż chce bardzo oglądać jakiś film za którym ja nie przepadam to on ogląda a ja siedze obok na komputerze np na forum, na reklamach robimy coś jeść razem, idziemy zapalić i tyle. Film się kończy i wtedy robimy coś razem. I na odwrót, gdy idzie jakiś mój serial a Mój Tż nie chce go oglądać to siada i gra w grę, serial się kończy i robimy coś razem. Nie mieszkamy razem ale ja jak i on lubimy być blisko nawet jeśli robimy różne rzeczy
__________________


Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę... to ja go nie chcę
Belldandy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 13:14   #13
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Moj ex mial czas na rozrywki, nie trzymalam go w domu. Chcial, to chodzil do kolegow na piwo. Innych rozrywek nie mial. Albo szedl do kolegow albo siedzial ze mna i to byl jego wybor a pozniej zostalo na tym, ze albo szedl do kolegow na piwo albo siedzial w domu przed laptopem.

Natomiast moj aktualny TZ zamiast zaczac dzien od przytulenia mnie- tak jak zawsze, najpierw wstaje i chwyta za laptopa. Siedzi caly czas z oczami w laptopie i pyta dlaczego do niego nie mowie a gdy zaczynam rozmowe to zamiast oderwac sie na chwile od laptopa, klika sobie na klawiaturze i do mnie mowi. No super rozmowa.
A dlaczego czekasz tylko na to, żeby Cię przytulił? Dlaczego zagadujesz go jak siedzi z nosem w lapku? Dlaczego nie znajdziesz sobie zajęcia? Dlaczego nie pokażesz mu, że jeśli nie będzie poświęcał Ci czasu, to świetnie sobie poradzisz bez niego? Dlaczego jeśli nie chce pójść do kina, nie pójdziesz sama? Dlaczego nie możesz zostawić go samego w domu i iść na spacer?
To zadziała zdecydowanie szybciej i skuteczniej niż grożenie mu i stawianie ultimatum.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 13:39   #14
Wikttoria
Raczkowanie
 
Avatar Wikttoria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 414
GG do Wikttoria
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Jak przeczytałam Twój post zobaczyłam w wyobraźni dziewczynę z maślanymi oczami, wpatrzona w TZ z transparentem"ZAJMIJ SIE MNA - BEZ CIEBIE NIC NIE ZNACZE" zgadzam się w zupełności z moimi przedmówczyniami
Wikttoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 13:44   #15
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
W grudniu zeszlego roku rozstalam sie z moim bylym. Jedna z przyczyn byto to, ze nie mial dla mnie czasu. Mieszkalismy razem, na poczatku bylo dobrze az ktoregos razu mocno sie poklocilismy. Ex wyprowadzil sie do drugiego pokoju, nie odzywalismy sie do siebie, w zlosci stwierdzilismy, ze powinnismy sie rozstac. Nie mielismy telewizora, ex mial laptopa, to byla nasza rozrywka na deszczowe wieczory. Kiedy ex zamieszkal w drugim pokoju nie mialam sie do kogo odezwac i nie mialam sie czym zajac wiec kupilam sobie wlasnego laptopa. Po kilku dniach pogodzilismy sie ale powstal nowy problem. Wczesniej spedzalismy czas razem, ogladalismy filmy na laptopie itp. natomiast po pogodzeniu sie ex poczul "swobode". Ogladal filmy sam bo stwierdzil, ze ja mam swojego wiec mam zajecie. Nie pomagaly prosby, zaczelo sie przesiadywanie na n-k, innych portalach albo ogladanie filmow do drugiej w nocy, pozniej doszly gry. Ja nie potrafilam sobie z tym poradzic, chcialam zebysmy czas spedzali razem, zebysmy gdzies wyszli, porozmawiali. Zwracal na mnie uwage tylko gdy chodzilo o sex, ale z czasem nawet na sex nie mial czasu bo wazniejszy byl laptop, kochalismy sie raz w tygodniu a czasem jeszcze rzadziej. W koncu nie wytrzymalam i powiedzialam, ze odchodze. Wtedy zaczal sie placz a nawet szantaze. Powiedzial, ze z tym skonczy od zaraz, ale ja odeszlam bo juz nic do niego nie czulam, byl dla mnie obcy.
Teraz od osmiu miesiecy jestem w nowym zwiazku, bylo raz lepiej a raz gorzej ale od ponad miesiaca bylo wprost idealnie. Zaczelismy szukac mieszkania, zeby juz nie uzerac sie ze wspollokatorami. Moj TZ wie dlaczego rozpadl sie moj wczesniejszy zwiazek i juz na poczatku mu powiedzialam, ze drugi raz tego bledu nie popelnie. Ja mialam laptopa a on nie. Kazdy korzystal tyle ile potrzebowal, nie klocilismy sie nigdy o to. Jeden laptop nam wystarczal. W koncu pewnego dnia TZ zaczal wspominac o drugim laptopie, ze zamowil by sobie internet bezprzewodowy bo laptopa daja gratis. Powiedzialam, ze sie nie zgadzam bo moj laptop jest dobry a ze korzystamy tylko z internetu to jest wystarczajacy. TZ odpuscil.
Kilka dni temu przyszla poczta do TZta, zawolal mnie do pokoju i pokazal swoja umowe, zamowil przez internet laptopa z internetem bezprzewodowym. Zdenerwowalam sie. Powiedzialam, ze zna moje zdanie na ten temat i albo ma to zwrocic albo odchodze bo nie bede po raz kolejny przezywac tego samego. On stwierdzil ze w takim razie moge odejsc bo on chcial zeby ten laptop byl dla nas i chcial mi zrobic niespodzianke (oczywiscie takie usprawiedliwienie sobie wymyslil) a ja sie czepiam niepotrzebnie. Chcialam odejsc, zaczol mnie pozniej prosic zebym zostala, ze to nie powod do rozstania. Mialam nadzieje, ze sie wycofa z tego bo mial na to kilka dni. Po kilku dniach przyszedl laptop i moja nadzieja zgasla.
Znow ten sam obraz, on siedzi przy swoim laptopie a ja przy swoim, tylko ze ja z nudow bo chetnie bym z TZtem wyszla gdziekolwiek, ale on sie nie ruszy bo jest zajety.

Czy historia naprawde lubi sie powtarzac czy przesadzam? Nie wiem czy odejsc, czy znowu stracic kilka miesiecy na tkwienie w zwiazku, ktory sie rozpadnie? Bo co to za zwiazek, kiedy dwoje ludzi nie ma dla siebie czasu z powodu... laptopa?
Tak przesadzasz... i to bardzo. TŻ ma rację, to że kupił sobie laptopa, a Ty masz złe doświadczenia to nie jest powód do rozstania. On chce mieć swój prywatny komputer, a nie dzielony z Tobą i uszanuj to. To nie jest twój bliźniak syjamski, możesz wyjść bez niego, a on może mieć chwile dla siebie, nikt Ci się nie każe nudzić, kiedy on jest zajęty. Nie musicie robić wszystkiego razem, nie potrafisz sobie zorganizować wolnego czasu?
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:09   #16
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez Cassi Pokaż wiadomość
Tak przesadzasz... i to bardzo. TŻ ma rację, to że kupił sobie laptopa, a Ty masz złe doświadczenia to nie jest powód do rozstania. On chce mieć swój prywatny komputer, a nie dzielony z Tobą i uszanuj to. To nie jest twój bliźniak syjamski, możesz wyjść bez niego, a on może mieć chwile dla siebie, nikt Ci się nie każe nudzić, kiedy on jest zajęty. Nie musicie robić wszystkiego razem, nie potrafisz sobie zorganizować wolnego czasu?
Moge wyjsc sama i moge sobie znalesc zajecie, co nie zmienia faktu ze odkad TZ dorwal laptopa przypomina sobie o mnie tylko kiedy ma ochote na sex.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:17   #17
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Moge wyjsc sama i moge sobie znalesc zajecie, co nie zmienia faktu ze odkad TZ dorwal laptopa przypomina sobie o mnie tylko kiedy ma ochote na sex.
Skoro możesz, to to zrób.


Jakoś w to Twoje TYLKO ciężko mi uwierzyć...No ale jeśli faktycznie tak jest, to mu o tym powiedz, powiedz jak to wygląda, wylicz mu ile czasu spędzacie razem, kiedy i jak, a ile czasu spędza przed lapkiem. Zrób mu taką małą listę zajęć w ciągu dnia. Może wtedy się ogarnie. Albo Ty zauważysz, że wyolbrzymiasz
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:31   #18
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Moge wyjsc sama i moge sobie znalesc zajecie, co nie zmienia faktu ze odkad TZ dorwal laptopa przypomina sobie o mnie tylko kiedy ma ochote na sex.
Chyba przesadzasz.
Pewnie jeszcze jakiś czas zajmie mu oswojenie się z nowym zakupem, wgranie kilku koniecznych programów, pobranie jakiś bajerów, a potem wszystko wróci do normy.
I w waszym związku, a także w wielu innych nie chodzi o laptopa, bo można mieć w rodzinie jeden, dwa albo nawet osiem, jeśli istnieje taka potrzeba, ale o "własną przestrzeń życiową", jak ktoś słusznie zauważył wcześniej.
Przecież możesz wyciągnąć rękę do tż, zająć się jakiś czas jego nową zabawką, pochwalić, że dokonał dobrego zakupu i żyć dalej. Nie musicie wolnego czasu spędzać tylko i wyłącznie przed komputerem. Istnieje kino, możecie razem wyjść, żeby obejrzeć film, niekoniecznie znów w domu. Możecie pójść na imprezę, kebab, pizze, drinka, do rodziny, znajomych, przyjaciół, pojechać na wycieczkę rowerową, na weekend za miasto, nad wodę czy gdziekolwiek indziej, ale razem. I identycznie - rowery będziecie mieli dwa, ale podróżować możecie we dwoje. Fotele możecie mieć dwa, ale odpoczywać będziecie ze sobą wspólnie. Macie dwa talerze, ale mimo to razem jecie śniadanie.
Ja nie rozumiem czemu fakt, że tż poczuł chęć posiadania swojego własnego laptopa zaburzyła ci wyobrażenie o związku. To, że w poprzednim sprzęt ten przyczynił się do upadku partnerstwa, nie oznacza, że za każdym razem będzie identycznie.
Nie przesadzaj.
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:10   #19
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
W grudniu zeszlego roku rozstalam sie z moim bylym. Jedna z przyczyn byto to, ze nie mial dla mnie czasu. Mieszkalismy razem, na poczatku bylo dobrze az ktoregos razu mocno sie poklocilismy. Ex wyprowadzil sie do drugiego pokoju, nie odzywalismy sie do siebie, w zlosci stwierdzilismy, ze powinnismy sie rozstac. Nie mielismy telewizora, ex mial laptopa, to byla nasza rozrywka na deszczowe wieczory. Kiedy ex zamieszkal w drugim pokoju nie mialam sie do kogo odezwac i nie mialam sie czym zajac wiec kupilam sobie wlasnego laptopa. Po kilku dniach pogodzilismy sie ale powstal nowy problem. Wczesniej spedzalismy czas razem, ogladalismy filmy na laptopie itp. natomiast po pogodzeniu sie ex poczul "swobode". Ogladal filmy sam bo stwierdzil, ze ja mam swojego wiec mam zajecie. Nie pomagaly prosby, zaczelo sie przesiadywanie na n-k, innych portalach albo ogladanie filmow do drugiej w nocy, pozniej doszly gry. Ja nie potrafilam sobie z tym poradzic, chcialam zebysmy czas spedzali razem, zebysmy gdzies wyszli, porozmawiali. Zwracal na mnie uwage tylko gdy chodzilo o sex, ale z czasem nawet na sex nie mial czasu bo wazniejszy byl laptop, kochalismy sie raz w tygodniu a czasem jeszcze rzadziej. W koncu nie wytrzymalam i powiedzialam, ze odchodze. Wtedy zaczal sie placz a nawet szantaze. Powiedzial, ze z tym skonczy od zaraz, ale ja odeszlam bo juz nic do niego nie czulam, byl dla mnie obcy.
Teraz od osmiu miesiecy jestem w nowym zwiazku, bylo raz lepiej a raz gorzej ale od ponad miesiaca bylo wprost idealnie. Zaczelismy szukac mieszkania, zeby juz nie uzerac sie ze wspollokatorami. Moj TZ wie dlaczego rozpadl sie moj wczesniejszy zwiazek i juz na poczatku mu powiedzialam, ze drugi raz tego bledu nie popelnie. Ja mialam laptopa a on nie. Kazdy korzystal tyle ile potrzebowal, nie klocilismy sie nigdy o to. Jeden laptop nam wystarczal. W koncu pewnego dnia TZ zaczal wspominac o drugim laptopie, ze zamowil by sobie internet bezprzewodowy bo laptopa daja gratis. Powiedzialam, ze sie nie zgadzam bo moj laptop jest dobry a ze korzystamy tylko z internetu to jest wystarczajacy. TZ odpuscil.
Kilka dni temu przyszla poczta do TZta, zawolal mnie do pokoju i pokazal swoja umowe, zamowil przez internet laptopa z internetem bezprzewodowym. Zdenerwowalam sie. Powiedzialam, ze zna moje zdanie na ten temat i albo ma to zwrocic albo odchodze bo nie bede po raz kolejny przezywac tego samego. On stwierdzil ze w takim razie moge odejsc bo on chcial zeby ten laptop byl dla nas i chcial mi zrobic niespodzianke (oczywiscie takie usprawiedliwienie sobie wymyslil) a ja sie czepiam niepotrzebnie. Chcialam odejsc, zaczol mnie pozniej prosic zebym zostala, ze to nie powod do rozstania. Mialam nadzieje, ze sie wycofa z tego bo mial na to kilka dni. Po kilku dniach przyszedl laptop i moja nadzieja zgasla.
Znow ten sam obraz, on siedzi przy swoim laptopie a ja przy swoim, tylko ze ja z nudow bo chetnie bym z TZtem wyszla gdziekolwiek, ale on sie nie ruszy bo jest zajety.

Czy historia naprawde lubi sie powtarzac czy przesadzam? Nie wiem czy odejsc, czy znowu stracic kilka miesiecy na tkwienie w zwiazku, ktory sie rozpadnie? Bo co to za zwiazek, kiedy dwoje ludzi nie ma dla siebie czasu z powodu... laptopa?

Tak, z pewnością źródło wszelkiego zła - laptop - rozbije Twój idealny związek Histeryzujesz wg mnie strasznie, ja zdecydowanie wolałabym, żeby TŻ miał swojego lapa a ja swojego, a prawda jest taka, że jak coś się ma spieprzyć to czy jest laptop czy nie, spieprzy się i tak... Ja tu już wiele widziałam na Wizażu, ale zabranianie kupna laptopa jeszcze chyba tutaj nie było

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A dlaczego czekasz tylko na to, żeby Cię przytulił? Dlaczego zagadujesz go jak siedzi z nosem w lapku? Dlaczego nie znajdziesz sobie zajęcia? Dlaczego nie pokażesz mu, że jeśli nie będzie poświęcał Ci czasu, to świetnie sobie poradzisz bez niego? Dlaczego jeśli nie chce pójść do kina, nie pójdziesz sama? Dlaczego nie możesz zostawić go samego w domu i iść na spacer?
To zadziała zdecydowanie szybciej i skuteczniej niż grożenie mu i stawianie ultimatum.
Otóż to
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 16:28   #20
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Mój facet to gracz namiętny i jakoś mi nie przeszkadza, że ma własne hobby. Wówczas ja mam czas na zrobienie czegoś dla siebie, spotkanie ze swoimi znajomymi, zajęcie się swoim akwarium i krewetkami.
Wydaje mi się, że nie masz innego hobby poza chłopakiem i nie umiesz spędzać miło czasu bez niego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:36   #21
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość

Tak, z pewnością źródło wszelkiego zła - laptop - rozbije Twój idealny związek Histeryzujesz wg mnie strasznie, ja zdecydowanie wolałabym, żeby TŻ miał swojego lapa a ja swojego, a prawda jest taka, że jak coś się ma spieprzyć to czy jest laptop czy nie, spieprzy się i tak...
tak więc brak drugiego laptopa nie zagwarantuje dozgonnej miłości
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:43   #22
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Też uważam, że to nie laptopy rozwalają twoje związki tylko Ty sama. Chociaż z drugiej strony poniekąd jestem w stanie cię zrozumieć i trochę nie rozumiem takiego naskoku na autorkę. Przecież to nie chodzi o jednorazowy dzień spędzony przed monitorem, ale o robienie tego nagminnie i samej też by mnie wkurzało, że zamiast pójść raz na tydzień na spacer z ukochanym to on gapi się w monitor. Trzeba umieć rozgraniczyć swój czas.

Tylko teraz trzeba zadać pytanie czy ty faktycznie starasz się odciągnąć go od laptopa?? Proponujesz jakieś wyjścia?? Bo może facet się zwyczajnie nudzi z Tobą i woli poszperać po necie.

Co do jednego laptopa to też nie uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Każdy ma prawo do swojej prywatności.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:46   #23
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Jestes bluszczowata. Popelnilas mnostwo bledow a nie widzisz tego. Winisz laptopy i facetow.
Jak to mozliwe, ze zerwalas z facetem (nie dla innego) w grudniu i znalazlas sobie nowego faceta rowniez w grudniu?
Ja wlasnie siedze przed laptopem w lozku. Slysze komentarze Szaranowicza i Szpakowskiego z drugiego pokoju. To moj TZ gra w Fife na Playstation. Nie widze w tym problemu. Nie bedziemy sie caly dzien trzymac za reke przeciez. Kazdy robi teraz co mu sie zywnie podoba. O 20 wychodzimy razem na probe zespolu kolegow a pozniej wszyscy wrocimy do mieszkania i bedziemy grac w pokera. Jest pora na spedzanie czasu osobno i na spedzanie go razem. Ty takiego rozroznienia nie znasz.

Dla mnie niedopuszczalny byl tekst do obecnego chlopaka w ktorym zabraniasz (no litosci ) mu laptopa. Moze chcial miec cos swojego? Moze potrzebuje go? Ale nie, bo Ty mu nie pozwalasz i szantazujesz ze odejdziesz . Ile Ty masz lat? Jestes dorosla czy masz zwiazek z gatunku "gimnazjum style"?

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2010-07-09 o 16:47
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:55   #24
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez marysienka Pokaż wiadomość
Też uważam, że to nie laptopy rozwalają twoje związki tylko Ty sama. Chociaż z drugiej strony poniekąd jestem w stanie cię zrozumieć i trochę nie rozumiem takiego naskoku na autorkę. Przecież to nie chodzi o jednorazowy dzień spędzony przed monitorem, ale o robienie tego nagminnie i samej też by mnie wkurzało, że zamiast pójść raz na tydzień na spacer z ukochanym to on gapi się w monitor. Trzeba umieć rozgraniczyć swój czas.

Tylko teraz trzeba zadać pytanie czy ty faktycznie starasz się odciągnąć go od laptopa?? Proponujesz jakieś wyjścia?? Bo może facet się zwyczajnie nudzi z Tobą i woli poszperać po necie.

Co do jednego laptopa to też nie uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Każdy ma prawo do swojej prywatności.
Z tego co zrozumiałam, to ten laptop przyszedł ledwo kilka dni temu - nowa "zabawka" więc oczywiste, że jej poświęca trochę czasu - mnie przy kupnie nowego sprzętu też nie ma przez parę dni dla świata, bo muszę sobie wszystko poinstalować i skonfigurować pod siebie Bardziej mi się wydaje, że autorka wątku ma zniekształcony obraz przez poprzedni związek i lekką obsesję na tym punkcie
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:55   #25
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

ja sobie nie wyobrazam zebym razem z TZtem miala jeden komputer. poza tym ,jesli on kupil sobie laptopa za swoje pieniadze, to nie masz prawa mu tego zabraniac.
ale jesli w ogole razem nie spedzacie czasu, tylko jedno przy jednym kompie drugie przy drugim to sie trzeba zastanowic. ja tez czasem siedze przy kompie swoim a TZ przy swoim, czasem dlugie godziny, ale wiele rzeczy tez robimy raze.. trzeba znac umiar.ale tez nie mozesz wymagac od niego, zeby kazda wolna minute poswiecal Tobie, kazdy potrzebuje chwile czasu dla siebie.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 17:48   #26
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Autorko, wiem o co Ci chodzi. Ja mieszkam z TŻem 10mcy i też mieliśmy okres, że on siedział przy swoim, ja przy swoim. Także na to narzekałam...
Wiesz co zaczęłam robić? ... podrywać go ;p zachęcać itd. Zrozumiałam, że lubi siedzieć, więc ok.. to jest mój problem, że nie mam swoich zainteresowań. Stosowałam także taką metodę, że umawiałam się z nim "na randkę" ;] np na 21 [tak, tak- mieszkając ze sobą umawialiśmy się na randki, a raczej ja... bo mój TŻ jest typem cichego domatora]
Każdy lubi mieć coś swojego, mieć czas dla siebie samego. Ja też i on też...
Myślę, że problem tkwi w Tobie, częściowo oczywiście... Zacznij go podrywać, namawiać na coś i co najważniejsze- pamiętać o SOBIE. Masz ochotę wyjść? Wyjdź gdzieś z koleżankami, on chce siedziec-- niech siedzi ;p następnym razem powiedz mu pare dni wcześniej, że "w piątek wychodzimy, o 20" nie musi wiedzieć, gdzie, na co i po co. Zdecyduj TY, postaw sprawę jasno- przedstaw swoje pragnienia. ALE NIE SKREŚLAJ OD RAZU ZWIĄZKU!

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
ja sobie nie wyobrazam zebym razem z TZtem miala jeden komputer. poza tym ,jesli on kupil sobie laptopa za swoje pieniadze, to nie masz prawa mu tego zabraniac.
ale jesli w ogole razem nie spedzacie czasu, tylko jedno przy jednym kompie drugie przy drugim to sie trzeba zastanowic. ja tez czasem siedze przy kompie swoim a TZ przy swoim, czasem dlugie godziny, ale wiele rzeczy tez robimy raze.. trzeba znac umiar.ale tez nie mozesz wymagac od niego, zeby kazda wolna minute poswiecal Tobie, kazdy potrzebuje chwile czasu dla siebie.
dokładnie
ja czasami siedząc obok - piszę do TŻ na gg... ot tak, dla picu... przypominam sobie stare czasy- bo lubię. Czasami lubię z nim pograć albo czasem siedzę razem z nim przy kompie)

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Mój facet to gracz namiętny i jakoś mi nie przeszkadza, że ma własne hobby. Wówczas ja mam czas na zrobienie czegoś dla siebie, spotkanie ze swoimi znajomymi, zajęcie się swoim akwarium i krewetkami.
Wydaje mi się, że nie masz innego hobby poza chłopakiem i nie umiesz spędzać miło czasu bez niego.
także uważam, że jesteś uzależniona od faceta. A nie tak być powinno... bo po paru latach takie kobiety robią się stare, zgredziałe i ich życie nie ma sensu.
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 18:46   #27
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
ja sobie nie wyobrazam zebym razem z TZtem miala jeden komputer. poza tym ,jesli on kupil sobie laptopa za swoje pieniadze, to nie masz prawa mu tego zabraniac.
ale jesli w ogole razem nie spedzacie czasu, tylko jedno przy jednym kompie drugie przy drugim to sie trzeba zastanowic. ja tez czasem siedze przy kompie swoim a TZ przy swoim, czasem dlugie godziny, ale wiele rzeczy tez robimy raze.. trzeba znac umiar.ale tez nie mozesz wymagac od niego, zeby kazda wolna minute poswiecal Tobie, kazdy potrzebuje chwile czasu dla siebie.
Tez sobie nie wyobrażam tego,żebym miała się dzielić komputerem ze swoim TŻ'tem, proponuję wprowadzenie większej swobody w związku, idz na rower-chce z Toba spędzić czas, napewno zostawi komputer i pójdziecie razem, zajmij się sobą, idz na piwo z koleżankami, do kosmetyczki, zobaczysz, że facet się obudzi
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:25   #28
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Autorko a co wy tak z tymi laptopami jakbyscie w zyciu nie widzieli,ja rozumie 20lat temu gdzie to była nowość ale teraz?A moze on nigdy wcześniej nie mial i teraz nie moze sie nacieszyć?
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:32   #29
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Cytat:
Napisane przez lubiecukierki Pokaż wiadomość
Autorko a co wy tak z tymi laptopami jakbyscie w zyciu nie widzieli,ja rozumie 20lat temu gdzie to była nowość ale teraz?A moze on nigdy wcześniej nie mial i teraz nie moze sie nacieszyć?
Ja tak mam za każdym razem jak kupię nowy sprzęt - laptopa ustawiam przez tydzień pod siebie i nie ma mnie dla nikogo, nowy telefon nie odkleja mi się od ręki, jak kupię radio samochodowe to nikt mnie z fury nie wygoni, jak kupię nową przygodówkę, to nie ma mnie dla świata, dopóki nie przejdę to odchodzę od kompa tylko do kibelka i loówki ...i tak dalej

Są fascynaci

A on wcześniej laptopa chyba nie miał, bo gdyby miał to by go przyniósł do ich wspólnego mieszkania...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:21   #30
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Historia lubi sie powtarzac?

Kupil sobie laptopa za swoje, no tak z mojego konta pieniedzy nie zabral ale mielismy isc na swoje mieszkanie i raczej nie pojdziemy bo... laptop. Niestety ale slono za ten abonament bedzie placil.
Po drugie, mieszkmy razem i mamy wspolne plany wiec wydaje mi sie, ze powinien mi wspomniec, ze chce sobie kupic laptopa a nie postawic mnie przed faktem dokonanym.
Zdenerwowal mnie swoim zachowaniem.

I do tego wszystkiego dochodzi olewanie mnie i siedzenie caly czas przy laptopie. A co za tym idzie? Obowiazki domowe spadaja na mnie. Tu nie chodzi o samo to, ze mnie nie przytuli czy cos ale tez o to, ze ja sprzatam i gotuje a pomocy zadnej.
Powiedzialam mu dzisiaj, ze siedzi od rana przy laptopie i ze moglby poswiecic mi troche czasu wychodzac ze mna na zakupy- to juz nawet nie poswiecanie czasu mi tylko zrobienie czegos dla nas obojga. Oczywiscie nie poszedl. Nie wydaje mi sie zebym koniem zaprzegowym byla, zeby sama niesc ze sklepu rzeczy typu olej, ziemniaki i napoje, co lekkie nie jest. No ale jako dobra kobieta pewnie powinnam w takich wypadkach robic trzy rundki do sklepu a TZtowi dac posiedziec przy laptopie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.