Ginekolog. Pierwszy raz! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 13:21   #1
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244

Ginekolog. Pierwszy raz! :)


Hej
przychodzi taki czas,że kobieta musi wybrać się do ginekologa. I teraz jest ten czas dla mnie mam zamiar do takiego lekarza się udać,nie prywatnie lecz na służbę zdrowia. Problemem są moje hormony, chcę by lekarz przepisał mi Diane albo coś,co zmierzy się z moimi szaleńczymi hormonami. Żadne dermatologiczne maści i tabletki mi nie pomogły,więc kuzynka farmaceutka zaproponowała mi bym się wybrała do lekarza. Byłoby to dobre rozwiązanie na cerę i jako antykoncepcja. Nigdy nie chciałam brać tabletek,ale teraz się do nich przekonuję.

Jak taka wizyta wygląda? Przeprowadzi ze mną wywiad,gdy mu powiem,że chcę na trądzik tabletki? zbada mnie? Jeśli już tam będę,to powinnam zrobić jakieś badania? piersi żeby mi zbadał?

Jako,że nie mam pojęcia o tym,proszę Was o rady na pewno wiecie więcej niż ja.

Dziękuję
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:31   #2
krevvetka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 535
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Mnie do mojej pierwszej wizyty "zmusiły" poniekąd talbetki anty.
Byłam strasznie niepewna i troche przerażona.
Na pierwszej wizycie przeprowadził ze mną tylko jedynie wywiad i obyło się bez badania.
krevvetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:33   #3
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

na poczatku lekarz przeprowadzi z Toba mały wywiad, potem kaze Ci sie rozebrac i przejsc na fotel w niekorych gabinetach sa takie spodniczki papierowe jednorazowe by z golym tylkiem nie paroadowac. zbada Cie, moze zrobic usg, zbada piersi, i przepisze lek. nic strasznego. samo badanie nie boli ale moze byc troszke nieprzyjemne ale da sie przezyc bo to naprawde nic strasznego.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:34   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

jezeli chcesz, żeby przepisał ci tabletki to na pewno będzie badanie + zleci ci badanie krwi i moczu i dopiero po tym powinien ci wypisać tabletki.

na ginekologii jest taaaaaaaki wątek o pierwszej wizycie u ginekologa, poczytaj sobie
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:37   #5
Wikttoria
Raczkowanie
 
Avatar Wikttoria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 414
GG do Wikttoria
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Ja poszłam pierwszy dość późno więc strasznie się bałam. Jeżeli juz rozpoczełaś współżycie powinno byc ci lepiej. na początku lekarz spyta sie o termin ostatniej miesiączki i kiedy miałas pierwszą. najczęściej pyta o choroby w rodzinie, a potem badanie. Mnie nic a nic nie boli ale nie mogę powiedzieć, aby było przyjemne Jak chcesz brać tabletki to powinien robic testy ale z doświadczenia wiem że przepisuja je "na czuja" i karzą przyjśc jak będziesz się żle czuła (co jest moim zdaniem starszne, wiec domagaj się badania)Będzie dobrze
Wikttoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:40   #6
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Jest caly obszerny wątek na forum ginekologicznym, odsyłam tam


jak już pójdziesz do ginekologa to co szkodzi Ci się położyć na fotelu żeby zbadał Cię i sprawidził czy wszystko ok?
zreszta w tym przypadku możliwe że będzie badał czy nie masz nic z jajnikami, czyli usg dopochwowe (w Twoim przypadku- czyli trądzik i zła gospodarka hormonalna)
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:40   #7
Amathea
Raczkowanie
 
Avatar Amathea
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 165
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Hmm, skoro masz problem z hormonami i cerą, to może lepszy byłby endokrynolog i dermatolog? A tabletki anty to już osobna sprawa, i z tym rzecz jasna do ginekologa...
Sama mam za sobą dłuuuugą drogę w walce z trądzikiem - zakończoną pełnym sukcesem , i raczej nie wyobrażam sobie, żeby podejmować jakiekolwiek leczenie tej nieprzyjemnej przypadłości - z Diane czy nie, bez konsultacji z dermatologiem. No chyba, że już się konsultowałaś, ale z posta wynika, że nie.

edit:
Przepraszam, teraz dopiero doczytałam o "dermatologicznych maściach i tabletkach", nie wiem jak mogłam to pominąć. :<
Jeśli chodzi o ginekologa, to dobrze pójść do kogoś poleconego, o ile masz taką możliwość.

Edytowane przez Amathea
Czas edycji: 2010-08-30 o 13:42
Amathea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 13:56   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Jak Cię to mniej krępuje idź do kobiety, załóż spódnicę żeby nie musieć paradować z gołą pupą po gabinecie (czasem są jednorazowe "spódniczki", ale nie zawsze) i nie stresuj się, bo zdecydowanie lęk ma wielkie oczy w tym wypadku. Poszukaj najlepiej jakiejś sprawdzonej osoby, popytaj koleżanki, siostrę, poszukaj na forum itd.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 17:30   #9
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90095
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 20:05   #10
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

ja nie bylam pierwszy raz u gina po tabsy. u kazdego wizyta przebiega inaczej. jak chcialam tabsy , nfz - badanie na fotelu i wytlumaczenie jak mam brac tabsy (to raczej nie podchodzi pod wywiad) - zadnych badan usg i krwi itp
nie bylo szlafroczka czy czegos co okrywa tylek bo krzeselko bylo tuz obok fotela

a tak ogolnie to usg nie mialam w ogole. chyba ze na cos sie skarzylam, mialam spirale(przymusowe badanie kontrolne) albo cos doktor wyczula.
badanie piersi pierwszy raz w zyciu w tym roku (mam 22, a u gin I raz bylam jako 14)

zalezy od lekarza. jeden moze ci powiedziec ze nie potrzebne sa badania a inny zleci komplet.co lekarz to inna historia


powiedz lekarzowi czego oczekujesz i poczekaj na jego krok. ja chcialam najtansze tabsy to dostalam diane.

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-08-30 o 20:06
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 20:10   #11
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Wałkowane tysiące razy...
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 08:27   #12
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Czytałam tamten wątek,ale nie znalazłam tego co chciałam bo chcę tabsy na trądzik,ale jak widać wszystko zależy od lekarza trochę się boję,a chyba bardziej wstydzę! będzie dobrze.
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:12   #13
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Cytat:
Napisane przez mijjenka Pokaż wiadomość
Czytałam tamten wątek,ale nie znalazłam tego co chciałam bo chcę tabsy na trądzik,ale jak widać wszystko zależy od lekarza trochę się boję,a chyba bardziej wstydzę! będzie dobrze.
Skąd wiesz że za Twoje kłopoty z cerą odpowiadają hormony? Robiłaś badania hormonów? Równie dobrze przyczyną mogą być np bakterie, a wtedy hormony nie pomogą...
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:22   #14
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Skąd wiesz że za Twoje kłopoty z cerą odpowiadają hormony? Robiłaś badania hormonów? Równie dobrze przyczyną mogą być np bakterie, a wtedy hormony nie pomogą...

nie wiem ale też nie wykluczam. muszę próbować,a nie męczyć się z trądzikiem do końca życia. dermatolog nie pomógł, poza tym to są tabletki anty więc takowe się przydają,bo chciałam je zacząć stosować,ale czytając skutki uboczne bałam się,ale teraz się przekonuję do nich.


i mam pytanie:
przed wizytą u ginekologa powstrzymać się od seksu na jakiś czas? czy nie trzeba? co z płynami do higieny intymnej ? i co z okresem? no wyszło mi więcej pytań
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:29   #15
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Cytat:
Napisane przez mijjenka Pokaż wiadomość
nie wiem ale też nie wykluczam. muszę próbować,a nie męczyć się z trądzikiem do końca życia. dermatolog nie pomógł, poza tym to są tabletki anty więc takowe się przydają,bo chciałam je zacząć stosować,ale czytając skutki uboczne bałam się,ale teraz się przekonuję do nich.

A Izotek? Zrób koniecznie badania hormonów przed anty, żeby mieć pewność że przyczyną Twojego trądziku są zab. hormonalne.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:04   #16
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
A Izotek? Zrób koniecznie badania hormonów przed anty, żeby mieć pewność że przyczyną Twojego trądziku są zab. hormonalne.

Nie brałam,miałam maść Isotrexin czy coś takiego. Poza tym drogi ten Izotek...
Teraz czytam różne opinie na temat Diane,że czuję się bezradna.
Jak to w ogole działa? Kiedy zaczyna się brać te tabletki? Jak to jest z tą przerwą?
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:47   #17
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Ginekolog. Pierwszy raz! :)

Parę lat temu brałam tabletki Diane35 jak to pani ginekolog stwierdziła: na uregulowanie hormonów. Niestety nie zleciła mi wtedy żadnego badania na poziom hormonów. Tabletki te brałam przez pół roku. Pierwszą tabletkę bierze się w pierwszy dzień krwawienia menstruacyjnego. Po wybraniu wszystkich jest przerwa w czasie której pojawia się krwawienie i zaczyna się nową serię. Szczerze mówiąc nie zauważyłam widocznych korzyści brania tych tabletek bo nie wiem czy hormony zostały uregulowane z tego powodu że nie wiem jaki był ich stan przed braniem tabletek. Myślałam po prostu, że lekarka wie co robi, a ona przepisała mi je tak jak dziewczyny wcześniej pisały "na czuja". Uważam, że nie jest to dobre. Po tych tabletkach cera rzeczywiście jest ładna, z tym że ja je brałam kiedy już nie miałam problemów z trądzikiem. Nie trądzik nimi mi leczono tylko ogólnie hormony. Trochę też przytyłam po nich, w czasie ich brania zaokrągliłam się.

Jeśli chodzi o wizytę u ginekologa to nie jest straszna. Na pierwszej wizycie zapyta Ciebie lekarz o to czy już współżyjesz, w jakim wieku miałaś pierwszą miesiączkę w życiu, kiedy miałaś ostatnią miesiączkę, jak długie masz cykle. I pewnie przejdzie do badania, które nie jest przyjemne ale nie boli. Ja dopiero za trzecim razem trafiłam na ginekologa, któremu ufam i jest to mężczyzna. Wcześniej byłam u dwóch kobiet i niestety zawiodłam się. Szukałam takiego gabinetu w którym lekarz będzie sam wykonywał badanie usg (zwykłe usg i dopochwowe) bo bez sensu wydaje mi się leczyć się u jednego ginekologa a chodzić na usg do innego bo tamten nie wykonuje tego badania. Nie wiem jaka jest opinia innych dziewczyn, ale panowie ginekologowie zazwyczaj są zabawni i rozładowują taką wizytę uśmiechem i żartami, które nie są chamskie. Aha i dodam, że do ginekologa trzeba iść najpóźniej dwa, trzy dni przed miesiączką lub najwcześniej dwa trzy dni po miesiączce.
__________________


Edytowane przez sashka8
Czas edycji: 2010-08-31 o 10:54
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.