siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-26, 22:40   #1
malutka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 169

siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik


Witam, czy któraś z was też zaczyna mieć wyrzuty sumienia dlatego że większość czasu "siedzi"?
u mnie właśnie takowe się pojawiły, dlatego gdy tylko mogę chętnie biorę się za jakiś ruch. o ile oczywiście mi się chce, bo z tym też różnie bywa. Właśnie pogoda nie sprzyja, znalazłam fajne filmiki na youtube z ćwiczeniami typu aerobik, belly dance.. np.
http://www.youtube.com/watch?v=qsWK5WA8of0
http://www.youtube.com/watch?v=QIkjXTLKFv0

właśnie przerobiłam rundkę i czuję się super, tyle że dopiero zaczynam i boję sie że po jakimś czasie przejdzie mi zapał ;D
Macie jakiś sposób żeby tak się szybko nie stało? Wagę mam idealną, więc zdjęcia itd mnie nie robią, w treningu szukam relaksu, lepszego samopoczucia i ogólnie dobrze to wpływa na myślenie...
Może to potwierdzić któraś z was regularnie ćwiczących, jak było przed i po w tych kwestiach? co wam dają ćwiczenia? ile czasu dziennie/tygodniowo/miesięcznie na nie poświęcacie?
i wogóle czy tego typu ruch jak na filmikach jest wskazany dla osób mających skoliozę tak jak ja? czy lepiej jakieś specjalistyczne ćwiczenia? Przyznam że dostałam kiedyś ulotke z ćw od lekarza, jednak niezbyt mi one podchodziły, po 2 tygodniach odechciało mi się je wykonywać a te taneczne są ciekawsze o wiele. Pozdrawiam
malutka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 09:21   #2
terefere_aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 9
Dot.: siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik

Również mam siedzącą pracę i w tym przypadku tak naprawdę każde ćwiczenia są dobre choćby właśnie dlatego, że poprawiają nasze samopoczucie. Kwestia chęć zależy tylko od naszej motywacji i silnej woli. Czas, który powinniśmy poświęcić na takie ćwiczenia to ok. 15 - 30 min dziennie. Po dłuższym czasie powinno nam już to wejść w nawyk i samoistnie zaczniemy ćwiczyć. Życzę powodzenia.
__________________
pozycjonowanie stron internetowych w Krakowie chemia profesjonalna dla firm i domu.lutownice kiedy potrzebujesz potrenowac kwiaciarnia kraków kiedy potrzebny bukiet
terefere_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 18:42   #3
splenders
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik

też siedze w pracy żeby się poruszac zaczełam chodzić na taniec , np salsa można wspaniale sie wypocić i przy okazji co nieco nauczyć sie pięknie ruszać, potem było mi malo i zaczełam areobik , obecnie siłownia , bieganie )) wpadłam jak śliwka w kompot tak jak kolezanka napisała , wejdzie to w nawyk 3 razy w tyg po ok 40 min i bedzie dobrze .dobór ćwiczeń ...każdy lubi co innego i moze wazne by Ci to sprawiało przyjemność
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić ))
splenders jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 22:57   #4
malutka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 169
Dot.: siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik

szkoda że jestem z małej miejscowości ale słsyzalam że są jakieś zajecia z aerobiku więc chętnie się wybiorę. w grupie to też inaczej, zawsze jakaś motywacja
malutka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 20:21   #5
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik

Oj ja przy siedzącej pracy to mam silną potrzebę rozruszania się po Nawet nie z wyrzutów sumienia ale z chęci rozruszania i pobudzenia trochę i jakoś tak motywacja sama sie pojawia
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:38   #6
Anetka08
Przyczajenie
 
Avatar Anetka08
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 17
Dot.: siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik

Jeśli ćwiczenia poprawiają Ci samopoczucie to wystarczy że znajdziesz tylko regularną porę :P
Ja również zakochałam się w aerobiku, ale ja ćwiczyłam tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=piF4eS0MZ4s

Polecam, dla początkujących może bardziej, bo ćwiczenia są krótkie - 15 minut. Za to po każdych miałam zakwasy Chciałam połączyć właśnie te ćwiczenia z innymi.
Może ktoś jeszcze mógłby coś polecić?
__________________
Anetka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 19:12   #7
Ameba50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 18
Dot.: siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik

Też siedzę w pracy najważniejsze to znaleźć rodzaj aktywności, ktory naprawdę sprawia Ci przyjemność i nie musisz się do niego zmuszasz. fajnie też jak możesz z kimś te ćwiczenia wykonywać, bo wtedy jest raźniej no i wzajemnie się dopingujecie

A w pracy polecam kilka razy zrobić 5 przysiadów, czy skłonów od razu lepiej
Ameba50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 07:13   #8
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik

Przy pracy siedzącej codzienne ćwiczenia to podstawa nie umiem już bez nich funkcjonować. Dodatkowo w ciepłe dni odstawiam samochód i jeżdżę rowerem do pracy
__________________
<ciach_reklama>
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 07:27   #9
Gaudencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 100
Dot.: siedząca praca, ćwiczenia w domu, fitness aerobik

Ja mam blisko więc codzienny spacerek w dwie strony , około 10 min. Raz lub dwa razy w tygodniu sobie biegam i codziennie kilka razy spaceruję z psem.
Gaudencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 08:27:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.