Nie moge znaleźć pracy :( pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 13:53   #1
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56

Nie moge znaleźć pracy :( pomocy


Dziewczyny pomóżcie
pod koniec października zrezygnowałam ze studiów nie byly one dla mnie satysfakcjonujące, nie byl to mój wymarzony kierunek. Postanowiłam ze zrezygnuje z tego kierunku i pojde w tym roku do pracy by zarobic na wymarzone studia: kosmetologia (kierunek platny niestety na prywatnej uczelni). Byłam raczej pozytywnie nastawiona bo stwierdziłam ze w Krakowie prace znajde bez problemu. Niestety myliłam sie do dzis nie mam pracy. Złozyłam juz całą mase cv zarówno osobiscie jak i przez internet. Składam do sklepow odzieżowych, kosmetycznych, w marketach itd. bylo tego naprawde mnustwo. Niestety nikt nawet nie oddzwania. Cos jest ze mną nie tak? wyaje mi sie, że cv jest w porządku, nie mam żadnego doswiadczenia jednak wysyłam tylko tam gdzie nie jest ono wymagane. W tamtym tygodniu złożyłam cv do KFC jednak nawet z tamtąd nie oddzwaniają. Moim najwiekszym problemem jest to ze jestem strasznie nie smiała i mało pewna siebie. Marzy mi sie praca z kosmetykami bo wydaje mi sie ze na tym znam sie najlepiej ale jak przekonac do siebie pracodawcow. Dziewczyny prosze was o rade, może macie jakis pomysł gdzie jeszcze moge złozyc aplikacje bo mi juz sie pomysły wyczerpały. jestem załamana bo jak tak dłuzej bedzie to moge zapomniec o studiach czego bym nie wytrzymała
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 14:09   #2
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

Zapraszam do wątku "bezrobotni łączmy się", jest tam sporo osób i jeszcze więcej przydatnych rad jak szukać pracy, jak napisać dobre CV itp. Uzbrój się w cierpliwość, niestety może to troche potrwać zanim ktokolwiek oddzwoni, przeglądaj codziennie oferty pracyw Twoim regionie (strony internetowe, prasa), oprócz tego powiedz znajomym, ze jakby coś wiedzieli to niech dadzą Ci znać. Powodzenia.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 07:46   #3
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

Cytat:
Napisane przez jill1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
pod koniec października zrezygnowałam ze studiów nie byly one dla mnie satysfakcjonujące, nie byl to mój wymarzony kierunek. Postanowiłam ze zrezygnuje z tego kierunku i pojde w tym roku do pracy by zarobic na wymarzone studia: kosmetologia (kierunek platny niestety na prywatnej uczelni). Byłam raczej pozytywnie nastawiona bo stwierdziłam ze w Krakowie prace znajde bez problemu. Niestety myliłam sie do dzis nie mam pracy. Złozyłam juz całą mase cv zarówno osobiscie jak i przez internet. Składam do sklepow odzieżowych, kosmetycznych, w marketach itd. bylo tego naprawde mnustwo. Niestety nikt nawet nie oddzwania. Cos jest ze mną nie tak? wyaje mi sie, że cv jest w porządku, nie mam żadnego doswiadczenia jednak wysyłam tylko tam gdzie nie jest ono wymagane. W tamtym tygodniu złożyłam cv do KFC jednak nawet z tamtąd nie oddzwaniają. Moim najwiekszym problemem jest to ze jestem strasznie nie smiała i mało pewna siebie. Marzy mi sie praca z kosmetykami bo wydaje mi sie ze na tym znam sie najlepiej ale jak przekonac do siebie pracodawcow. Dziewczyny prosze was o rade, może macie jakis pomysł gdzie jeszcze moge złozyc aplikacje bo mi juz sie pomysły wyczerpały. jestem załamana bo jak tak dłuzej bedzie to moge zapomniec o studiach czego bym nie wytrzymała
-wysyłac nawet tam gdzie chcą z doświadczeniem
-skoro lubisz kosmetyki-może sprzedaż bezpośrednia?nabierzesz doświadczenia, dorobisz, nauczysz sie sporo o kosmetykach
-przede wszystkim ćwiczyc pewność siebie
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:55   #4
TrueFace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

przede wszystkim uważaj na błędy ortograficzne, które popełniasz.
po drugie żeby się wyróżnić twoje CV nie może być tylko " w porządku" ale musi przez te kilka sekund, podczas których pracodawca rzuca okiem ,zainteresować go na tyle, by czytał dalej. Musi ono być ciekawe graficznie. zajrzyj sobie na wzory listów pisanych przez profesjonalne firmy.
Po 3 nie można się załamywać. Wiem, że u rekruterów nie zawsze względy merytoryczne się liczą. To, czy otworzą dany plik CV, zależy od tego, czy dany kandydat ma np ciekawe imię lub nazwisko. Zatem, czasem nie masz na to wpływu, czy Twoje CV jest w ogóle czytane
TrueFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 08:50   #5
malicious_shg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 11
GG do malicious_shg
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

A ja jestem w identycznej sytuacji jak Ty
Zrezygnowałam ze studiów i pracy szukam, szukam, szukam... i szukam. W samym styczniu wysłałam 80 CV na każdego rodzaju pracę- od pokojówki w Hiltonie, przez pomoc kuchenną i sprzedawce w sklepie. Ale niestety a) nie mam doświadczenia, b) oddałam legitymacje i nie mam statusu studenta, c) nie jestem niepełnosprawna. A to są główne wymogi w 75% ogłoszeń.
Też jestem nieśmiała, ale już nauczyłam się, że warto się przełamywać bo bez tego ani rusz
malicious_shg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 12:40   #6
Knoppersik
Raczkowanie
 
Avatar Knoppersik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

wysyłaj CV, nawet tam gdzie oczekują doświadczenia. wydaje mi się, że powinnaś się też zastanowić nad rozwinięciem swoich kwalifikacji, np. jakieś szkolenie, kursy, doszkolić język, zrobić prawko ale jak przebrnąć przez rozmowę kwalifikacyjną, żeby Cie przyjeli, tego nie wiem, bo byłam chyba na 10 i zawsze przyjmowali kogos innego
Knoppersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 17:42   #7
nadia_
Raczkowanie
 
Avatar nadia_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 87
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

Czasami ilość CV nie świadczy o nakładzie pracy włożonym w zdobycie pracy. Szukałam ostatnio pracownika do restauracji - dostałam 50 CV, ale tylko 3 nadawały się do rozpatrzenia - sprawdź swoje zainteresowania, powinny być zgodne z charakterem stanowiska, na które aplikujesz - nie wymyślone, ale po prostu celne 3 wystarczą, sprawdź zdjęcie w CV, czy patrząc na twarz osoby aplikującej widzisz ją na wybranym stanowisku - jeśli chcesz pracować jako sekretarka musisz mieć związane włosy, wyglądać elegancko, ładnie się uśmiechać, praca w barze - gładkie tło, włosy zaczesne do tyłu, delikatny uśmiech, prosty, jednokolorowy strój. Odważyłabym się zrobić sobie zdjęcie z choclą lub innym rekwizytem - call center ze słuchawką. Dalej jeśli masz nawet skromne doświadczenie opisz dokładnie, co w danym miejscu robiłaś, choćby w kole zainteresowań i zrób to tak, żeby pasowało do danego stanowiska. Zanieś CV osobiście, ale nie zawracaj nikomu głowy. Wszystko musi być tak jakbyś idealnie pasowała do tego miejsca od zawsze i w dodatku na dane stanowisko. W miejscu, gdzie potrzebny jest nowy pracownik, jego przyszłe zadania są rozdzielone pomiędzy innych pracowników i nikt nie ma czasu zajmować się poszukiwaniem pracowników - idealnie pasujące CV, idealna rozmowa kwalifikacyjna i jesteś przyjęta, nie utrurdniaj kontaktów ze sobą przez wymyślanie obszernych listów motywacyjnych itp. Aha i jeszcze mail - np. justyna.kowalska@cos.tam nic, co brzmi nieprofesjonalnie, a w mailu sympatyczna informacja, a nie "W nawiązaniu do państwa ogłoszenia przesyłam...", ktoś kto przerzuca dziennie 50 takich CV naprawdę nie zwraca na coś takiego uwagi.. Może masz jakieś pytania? Pomogę
nadia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 17:53   #8
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

Cytat:
Napisane przez nadia_ Pokaż wiadomość
a w mailu sympatyczna informacja, a nie "W nawiązaniu do państwa ogłoszenia przesyłam...", ktoś kto przerzuca dziennie 50 takich CV naprawdę nie zwraca na coś takiego uwagi.. Może masz jakieś pytania? Pomogę
Odniosę się do Twojej wypowiedzi, co Twoim zdaniem jest symaptyczną informacją skoro odpowiada się właśnie na dane ogłoszenie?
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 18:14   #9
inz87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 59
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

malicious_shg spróbuj nie rozsyłać CV-ek tylko zanoś je bezpośrednio do firm, ale nie do pracowników, bo nikt nie lubi konkurencji, tylko proś o rozmowę z kierownikiem. Szukam też w ogłoszeniach na gumtree albo jobrapido. CV łatwo wyrzucić do kosza, a człowieka za drzwi trochę trudniej. Powodzenia!
inz87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 18:36   #10
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

jill1 nie zaśmiecajmy forum tysiącem identycznych wątków: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post24829911

Zapraszam. Znajdziesz tam mnóstwo rad i osób w podobnej sytuacji.
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 18:44   #11
nadia_
Raczkowanie
 
Avatar nadia_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 87
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

Hej, Misia - w zależności od charakteru stanowiska, na które aplikuje kandydat powinno się dostosować treść informacji w mail'u - np. jeżeli odpowiadasz na ogłoszenie firmy zajmującej się finansami, dwa zdania prezentujące Twoją osobę w treści mail'a powinny mieć charakter formalny i wręcz szablonowy, ale jeżeli ubiegasz się o pracę w restauracji, w którym pracownik będzie obsługiwał klientów lepiej napisać - "Cześć, tu Ania..a w tym miejscu odnieść się do idei restauracji i udowodnić dlaczego będziesz tam idealnie pasować", bo tam nie dostaniesz biurka i trzeba będzie spędzać z Tobą kilka godzin dziennie w ciągłej interakcji, będziesz musiała się wykazać inwencją i kreatywnością i szybko reagować na ciągłe sytuacje kryzysowe - a nieszablonowe CV bardziej pasuje do tego miejsca.
nadia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 04:19   #12
Juss
Raczkowanie
 
Avatar Juss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 184
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

jeśli masz ubogie CV może warto napisać też list w którym postarasz się przekonać pracodawcę, żeby cię przyjął? Poza tym piszesz, że czekasz tydzień na odpowiedź z KFC i się już załamujesz, że nic z tego - przecież tydzień to wcale nie tak dużo czasu! Musisz być cierpliwa, do mnie nieraz dzwonili po miesiącu lub później a chodziło o głupie praktyki!
Juss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 06:34   #13
telenowela
Raczkowanie
 
Avatar telenowela
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 67
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

kurczę, jaka ta kosmetologia stała się popularna!
Za niedługo będzie więcej dr kosmetologów niż (potrzebnych) lekarzy wszystkich do kupy wziętych
__________________
"Pewnym swojej wiedzy jest się tylko wtedy, gdy się wie mało, razem z wiedzą rosną wątpliwości." Goethe
telenowela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:39   #14
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

Dokładnie mam ten sam problem co Ty! I również chce iśc na kosmetologie
Nie mam doświadczenia, wysłałam już nie wiem ile CV i nadal nic. Postanowiłam pojśc na staż. Myślę że szybko można znaleźc (nie wiem czemu wczesniej o tym nie pomyslalam) a zawsze to jakaś kasa
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 21:40   #15
elinka1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Nie moge znaleźć pracy :( pomocy

Cytat:
Napisane przez jill1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
pod koniec października zrezygnowałam ze studiów nie byly one dla mnie satysfakcjonujące, nie byl to mój wymarzony kierunek. Postanowiłam ze zrezygnuje z tego kierunku i pojde w tym roku do pracy by zarobic na wymarzone studia: kosmetologia (kierunek platny niestety na prywatnej uczelni). Byłam raczej pozytywnie nastawiona bo stwierdziłam ze w Krakowie prace znajde bez problemu. Niestety myliłam sie do dzis nie mam pracy. Złozyłam juz całą mase cv zarówno osobiscie jak i przez internet. Składam do sklepow odzieżowych, kosmetycznych, w marketach itd. bylo tego naprawde mnustwo. Niestety nikt nawet nie oddzwania. Cos jest ze mną nie tak? wyaje mi sie, że cv jest w porządku, nie mam żadnego doswiadczenia jednak wysyłam tylko tam gdzie nie jest ono wymagane. W tamtym tygodniu złożyłam cv do KFC jednak nawet z tamtąd nie oddzwaniają. Moim najwiekszym problemem jest to ze jestem strasznie nie smiała i mało pewna siebie. Marzy mi sie praca z kosmetykami bo wydaje mi sie ze na tym znam sie najlepiej ale jak przekonac do siebie pracodawcow. Dziewczyny prosze was o rade, może macie jakis pomysł gdzie jeszcze moge złozyc aplikacje bo mi juz sie pomysły wyczerpały. jestem załamana bo jak tak dłuzej bedzie to moge zapomniec o studiach czego bym nie wytrzymała
jeśli interesuje Cie praca w domu jako pracownik e-mail napisz warto spróbować też długo szukałam pracy teraz zarabiam 600 zł miesięcznie ale pracuję 2 godz dziennie czekolajda@interia.pl
elinka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.