Nienawidzę swoich teściów:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 00:04   #1
Moniczka2412
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka2412
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: nie powiem
Wiadomości: 48

Nienawidzę swoich teściów:(


Witam Drogie Wizażystki Otóż mój problem polega na tym, iż nienawidzę swoich teściów a najbardziej Teścia. Jest to osoba, która uważa, że pozjadała wszystkie rozumy nie da sobie nic przetłumaczyć, wszystko wie najlepiej, uwielbia się chwalić, lubi składać obietnice bez pokrycia, jest wredny i o byle co się czepia- jednym słowem cięęęęęęęężki charakter. Oboje z teściową mieszkają na stałe za granicą już 15 lat wiec czegoś tam się w życiu dorobili, do Polski przyjeżdżają tylko na święta no i oprócz tego codziennie dzwonią, bo mają tu 3 synów( córkę zabrali na szczęscie do siebie). ale jak już przyjadą to wierzcie mi dają człowiekowi popalić za wszystkie czasy Nie mam z teściem dobrych relacji, bo jak można mieć jeśli sie jest na każdym kroku krytykowaną za byle co? Może podam jeden przykład: Pojechaliśmy do teściów, mój mąz tam pracował jego siostra chodzi tam do szkoły a ja zostawałam sama w domu no i wiadomo sprzątanie, gotowanie itd. I chodzi o te sprzątanie własnie wkurzało mnie strasznie to, że starałam sie jakos ogarnąc w tej chacie i nie zostało to docenione mało tego jak przychodzili to po dwóch godzinach można było dalej sprzatac( mojemu tesciowi sie nawet nie chciało talerza na którym jadł wyniesc do kuchni, czekał na słuzaca) dodam, ze ich córka wogóle nie pomaga w domu legat jakich mało. Wkurzyło mnie to i widac mojego meza tez bo zwrócił a raczej opier........lił swoja siostre ze nic nie robi na to mój tesciu z morda ze przeciez jestem cały dzien w domu wiec moge sprzatac i jak on siedział sam z dziecmi to zawsze obiady gotował i takie tam Tylko,że jak nie ma żadnego obowiązku chodzic za nim jego zona i córka i robić za słuzaca. Ogólnie nie ciekawie z nimi mam
__________________
Kochasz Go, prawda?-zapytała Dusza. I to za mocno- odparło Serce.
Moniczka2412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 00:44   #2
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez Moniczka2412 Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażystki Otóż mój problem polega na tym, iż nienawidzę swoich teściów a najbardziej Teścia. Jest to osoba, która uważa, że pozjadała wszystkie rozumy nie da sobie nic przetłumaczyć, wszystko wie najlepiej, uwielbia się chwalić, lubi składać obietnice bez pokrycia, jest wredny i o byle co się czepia- jednym słowem cięęęęęęęężki charakter. Oboje z teściową mieszkają na stałe za granicą już 15 lat wiec czegoś tam się w życiu dorobili, do Polski przyjeżdżają tylko na święta no i oprócz tego codziennie dzwonią, bo mają tu 3 synów( córkę zabrali na szczęscie do siebie). ale jak już przyjadą to wierzcie mi dają człowiekowi popalić za wszystkie czasy Nie mam z teściem dobrych relacji, bo jak można mieć jeśli sie jest na każdym kroku krytykowaną za byle co? Może podam jeden przykład: Pojechaliśmy do teściów, mój mąz tam pracował jego siostra chodzi tam do szkoły a ja zostawałam sama w domu no i wiadomo sprzątanie, gotowanie itd. I chodzi o te sprzątanie własnie wkurzało mnie strasznie to, że starałam sie jakos ogarnąc w tej chacie i nie zostało to docenione mało tego jak przychodzili to po dwóch godzinach można było dalej sprzatac( mojemu tesciowi sie nawet nie chciało talerza na którym jadł wyniesc do kuchni, czekał na słuzaca) dodam, ze ich córka wogóle nie pomaga w domu legat jakich mało. Wkurzyło mnie to i widac mojego meza tez bo zwrócił a raczej opier........lił swoja siostre ze nic nie robi na to mój tesciu z morda ze przeciez jestem cały dzien w domu wiec moge sprzatac i jak on siedział sam z dziecmi to zawsze obiady gotował i takie tam Tylko,że jak nie ma żadnego obowiązku chodzic za nim jego zona i córka i robić za słuzaca. Ogólnie nie ciekawie z nimi mam
pojechaliscie do rodzicow tz rozumiem na dluzej skoro on pracowal? Wiec mysle ,ze jednak jakis obowiazek mialas albo sie dorzucic albo pomoc w gospodarstwie?
Tesc zyje tak jak chce, Tobie nic do tego, zwlaszcza ,ze zyja osobno za granica.
Co Ciebie obchodzi jak wychowuja corke? To jest ich sprawa?

W ogole odnosze wrazenie,ze nienawidzisz swojeich tesciow bez powodow bo tego ktore podalas sa dla mnie smieszne

A Twoj Tz tez fajny jest, mysli ,ze moze przyjechac do domu rodzicow i opieprzac siostre?Niech sam po sobie sprzata jak jes w gosciach a nie oczekuje zeby siostra mu usulgiwala.

najlepiej jest po jechac do kogos w gosci i oceniac jak zyja.

Nie mieszkasz z nimi, wiec czemu az tak ich nienawidzisz?

Edytowane przez roxyroxy
Czas edycji: 2011-02-05 o 00:57
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 01:22   #3
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Powinnaś sie cieszyć że nie widujesz się z nimi zbyt czesto i nie zatruwają ci życia dzień w dzień. Raz na jakiś czas, w Święta ich przeżyjesz. Wiedz że inni maja dużo gorzej.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 04:37   #4
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
pojechaliscie do rodzicow tz rozumiem na dluzej skoro on pracowal? Wiec mysle ,ze jednak jakis obowiazek mialas albo sie dorzucic albo pomoc w gospodarstwie?
Tesc zyje tak jak chce, Tobie nic do tego, zwlaszcza ,ze zyja osobno za granica.
Co Ciebie obchodzi jak wychowuja corke? To jest ich sprawa?

W ogole odnosze wrazenie,ze nienawidzisz swojeich tesciow bez powodow bo tego ktore podalas sa dla mnie smieszne

A Twoj Tz tez fajny jest, mysli ,ze moze przyjechac do domu rodzicow i opieprzac siostre?Niech sam po sobie sprzata jak jes w gosciach a nie oczekuje zeby siostra mu usulgiwala.

najlepiej jest po jechac do kogos w gosci i oceniac jak zyja.

Nie mieszkasz z nimi, wiec czemu az tak ich nienawidzisz?
No sorry ale chyba brat może ochrzanić siostrę, nie? Nie jest to obca osoba, do której trzeba grzecznie i ostrożnie jak do mimozy tylko rodzina, z rodziną chyba można pozwolić sobie na szczerość.
Nie chciał żeby mu usługiwała tylko żeby ruszyła tyłek i cokolwiek zrobiła.

Poza tym, laska siedziała w domu i sprzątała. Ok, nie ma nic innego do roboty to jest pożyteczna dla innych. Ale to nie znaczy, że można robić burdel bo ona i tak posprząta!





Ogólnie zgadzam się, że mogłaś trafić gorzej i powinnaś się cieszyć, że masz ich tak daleko.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 06:29   #5
telenowela
Raczkowanie
 
Avatar telenowela
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 67
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
No sorry ale chyba brat może ochrzanić siostrę, nie? Nie jest to obca osoba, do której trzeba grzecznie i ostrożnie jak do mimozy tylko rodzina, z rodziną chyba można pozwolić sobie na szczerość.
Nie chciał żeby mu usługiwała tylko żeby ruszyła tyłek i cokolwiek zrobiła.

Poza tym, laska siedziała w domu i sprzątała. Ok, nie ma nic innego do roboty to jest pożyteczna dla innych. Ale to nie znaczy, że można robić burdel bo ona i tak posprząta!





Ogólnie zgadzam się, że mogłaś trafić gorzej i powinnaś się cieszyć, że masz ich tak daleko.
Dokładnie!
To już wina nie wychowania człowieka zawczasu. Ja nie wiem, ale mnie by było głupio obcą osobę wykorzystywać. Posprząta, ugotuje ok, ale nie żeby usługiwać! Pan i władca narodów myśli, że jak on zapiernicza w pracy to w domu należy mu się usługiwanie, to dość pospolite! Nie wytrzymałabym tak długo, poczekałabym aż się we mnie nazbiera i potem wygarnęłabym wszystko w twarz tak aby mnie na długo zapamiętali, a potem wróciłabym do kraju z czystym sumieniem. Dasz sobie ludziom na głowę wejść to potem Cię zgnębią.
do autorki: Nie martw się, siostra Tżta sobie później palcem do dupy nie trafi skoro rodzice bronią ją przed jakąkolwiek pracą..
__________________
"Pewnym swojej wiedzy jest się tylko wtedy, gdy się wie mało, razem z wiedzą rosną wątpliwości." Goethe

Edytowane przez telenowela
Czas edycji: 2011-02-05 o 06:30
telenowela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 08:11   #6
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

W gości jedziesz zeby im w domu sprzatac i gotować?
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 08:33   #7
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
W gości jedziesz zeby im w domu sprzatac i gotować?
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 09:37   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Bez przesady z tymi goścmi, przeciez to bliska rodzina i pewnie byli tam dłużej niż 2 dni skoro mąz tam pracował.
Zamieszkaliście u nich i trzeba respektowac ich zasady ,nawet jeśli sa głupie.

Jadąc do moich rodziców także sprząam i gotuje a mój mąż np. wynosi śmieci.A rodzice są w pełni siły.

Z jednej strony odległośc to dobra spraa bo nie wpadają na kawe codziennie ale z drugiej strony jeśli sie jedzie gdzieś daleko to mało kto jedzie na 1 dzień ,raczej zostaje sie dłużej i wtedy faktycznie mozna się mocno zmęczyc psychicznie

A co na to twój mąż ?
mozna ograniczyć kontakty ,zagryżc zęby i jakos przetrwac odwiedziny a na zaczepki nie ragowac lub wręcz przeciwnie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-02-05 o 09:38
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 10:32   #9
Moniczka2412
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka2412
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: nie powiem
Wiadomości: 48
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
pojechaliscie do rodzicow tz rozumiem na dluzej skoro on pracowal? Wiec mysle ,ze jednak jakis obowiazek mialas albo sie dorzucic albo pomoc w gospodarstwie?
Tesc zyje tak jak chce, Tobie nic do tego, zwlaszcza ,ze zyja osobno za granica.
Co Ciebie obchodzi jak wychowuja corke? To jest ich sprawa?

W ogole odnosze wrazenie,ze nienawidzisz swojeich tesciow bez powodow bo tego ktore podalas sa dla mnie smieszne

A Twoj Tz tez fajny jest, mysli ,ze moze przyjechac do domu rodzicow i opieprzac siostre?Niech sam po sobie sprzata jak jes w gosciach a nie oczekuje zeby siostra mu usulgiwala.

najlepiej jest po jechac do kogos w gosci i oceniac jak zyja.

Nie mieszkasz z nimi, wiec czemu az tak ich nienawidzisz?
Wiesz mi powodów jest znacznie więcej, ale nie będe wnikała jakie. Ja z natury jestem osobą spokojna i mało konfliktowa nie nienawidze kogos bo takie mam widzimisię , lecz osoba musi mi naprawde zalezc za skóre a mój tesc zalazł mi i to nie raz Po mężu sprzatam ja natomiast jego siostrze korona z głowy by nie spadła gdyby posprzatała po tesciach. Po drugie ja nie pojechałam tam jako ich służąca przynieś wynieś pozamiataj a po trzecie dokładalismy sie do jedzenia itd. to nie jest tak że siedzielismy tam na krzywy ryj tyle w tym temacie

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Bez przesady z tymi goścmi, przeciez to bliska rodzina i pewnie byli tam dłużej niż 2 dni skoro mąz tam pracował.
Zamieszkaliście u nich i trzeba respektowac ich zasady ,nawet jeśli sa głupie.

Jadąc do moich rodziców także sprząam i gotuje a mój mąż np. wynosi śmieci.A rodzice są w pełni siły.

Z jednej strony odległośc to dobra spraa bo nie wpadają na kawe codziennie ale z drugiej strony jeśli sie jedzie gdzieś daleko to mało kto jedzie na 1 dzień ,raczej zostaje sie dłużej i wtedy faktycznie mozna się mocno zmęczyc psychicznie

A co na to twój mąż ?
mozna ograniczyć kontakty ,zagryżc zęby i jakos przetrwac odwiedziny a na zaczepki nie ragowac lub wręcz przeciwnie .
Mój mąż wie jacy oni są zna ich bardzo dobrze nie raz stawał w mojej obronie jak teść się mnie czepiał o byle co On chciałby mną rządzić i uczyć to żle robisz tamto żle robisz, ale tego ,że jego córka jest totalnym legatem, bałaganiara i nie potrafi nic zrobić w domu to tego oczywiscie nie widzi.
__________________
Kochasz Go, prawda?-zapytała Dusza. I to za mocno- odparło Serce.
Moniczka2412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 10:50   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez Moniczka2412 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------



Mój mąż wie jacy oni są zna ich bardzo dobrze nie raz stawał w mojej obronie jak teść się mnie czepiał o byle co On chciałby mną rządzić i uczyć to żle robisz tamto żle robisz, ale tego ,że jego córka jest totalnym legatem, bałaganiara i nie potrafi nic zrobić w domu to tego oczywiscie nie widzi.
No i co ty z tym mozesz robić ? nic, oprocz ograniczenia kontaktów i tyle.
szkoda nerwów.

co oznacza slowo legat ? bo nijak mi pasuje do okreslania leniwej corki tescia.
Bardziej mi pasuje slowo Leser.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-02-05 o 10:52
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 10:59   #11
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez Moniczka2412 Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażystki Otóż mój problem polega na tym, iż nienawidzę swoich teściów a najbardziej Teścia. Jest to osoba, która uważa, że pozjadała wszystkie rozumy nie da sobie nic przetłumaczyć, wszystko wie najlepiej, uwielbia się chwalić, lubi składać obietnice bez pokrycia, jest wredny i o byle co się czepia- jednym słowem cięęęęęęęężki charakter. Oboje z teściową mieszkają na stałe za granicą już 15 lat wiec czegoś tam się w życiu dorobili, do Polski przyjeżdżają tylko na święta no i oprócz tego codziennie dzwonią, bo mają tu 3 synów( córkę zabrali na szczęscie do siebie). ale jak już przyjadą to wierzcie mi dają człowiekowi popalić za wszystkie czasy Nie mam z teściem dobrych relacji, bo jak można mieć jeśli sie jest na każdym kroku krytykowaną za byle co? Może podam jeden przykład: Pojechaliśmy do teściów, mój mąz tam pracował jego siostra chodzi tam do szkoły a ja zostawałam sama w domu no i wiadomo sprzątanie, gotowanie itd. I chodzi o te sprzątanie własnie wkurzało mnie strasznie to, że starałam sie jakos ogarnąc w tej chacie i nie zostało to docenione mało tego jak przychodzili to po dwóch godzinach można było dalej sprzatac( mojemu tesciowi sie nawet nie chciało talerza na którym jadł wyniesc do kuchni, czekał na słuzaca) dodam, ze ich córka wogóle nie pomaga w domu legat jakich mało. Wkurzyło mnie to i widac mojego meza tez bo zwrócił a raczej opier........lił swoja siostre ze nic nie robi na to mój tesciu z morda ze przeciez jestem cały dzien w domu wiec moge sprzatac i jak on siedział sam z dziecmi to zawsze obiady gotował i takie tam Tylko,że jak nie ma żadnego obowiązku chodzic za nim jego zona i córka i robić za słuzaca. Ogólnie nie ciekawie z nimi mam
A ja sądzę, że przesadzasz i to zdecydowanie.

Na stałe mieszkają za granicą, jak rozumiem wy już w kraju? Czy jeszcze tam? Zresztą nieważne.

To jak oni sobie wychowują córkę i co ona robi to jest ich sprawa. Nie wasz interes.

Oni dali wam dach nad głową i robotę. Chyba więc logiczne, że Ty sprzątasz, gotujesz i zmywasz, nie sądzisz?

Bo Ty oczekiwałaś, że docenią, podziękują, a jak tylko wrócą do domu to będą pomagac bo ile Ty masz wszystko robic. Moja droga, podziękowac to wy powinniście za pracę i dach nad głową. Za sprzątanie żadne pokłony Ci się nie należą, wręcz skoro tam mieszkaliście i nie miałaś nic do roboty to był to twój obowiązek.

Co zrobic? Skoro Cię irytują ograniczyc z nimi kontakty, a na swoje zachowanie spojrzec bardziej obiektywnie.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
W gości jedziesz zeby im w domu sprzatac i gotować?

Żarty sobie robisz?

W gości to ja jadę na kawę popołudniu. Bo jak jadę na dłużej chociażby do rodziny to głupio by mi było siedziec i pachniec... Nawet jak spędzam u kogoś ty.lko 2-3 dni.

Oni natomiast tam pojechali DO PRACY, dostali dach nad głową u rodziców i co? Wszyscy do pracy, jej mąż do pracy a ona leży i pachnie? Czy może jeszcze kaskę jej mieli zostawic co by się nie nudziła?
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 11:05   #12
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Też mi się zdaje, że dziewczyna przesadza. W gości to na kilka godzin na kawę, ale gdy jest się dłuższy czas, to należy po prostu włączyć się w życie rodziny, także sprzątanie. Tu za to przebija wyjątkowa niechęć do szwagierki, niechęć do teściów (ok, nie musi lubić, ale też nie ma tu jakiś powodów, aby to była aż nienawiść).
I rada: jak tak cię to złości i frustruje, to przestań tam w ogóle jeździć.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:10   #13
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
AŻarty sobie robisz?

W gości to ja jadę na kawę popołudniu. Bo jak jadę na dłużej chociażby do rodziny to głupio by mi było siedziec i pachniec... Nawet jak spędzam u kogoś ty.lko 2-3 dni.

Oni natomiast tam pojechali DO PRACY, dostali dach nad głową u rodziców i co? Wszyscy do pracy, jej mąż do pracy a ona leży i pachnie? Czy może jeszcze kaskę jej mieli zostawic co by się nie nudziła?
Nie robie zartów. Nie kaze tez swoim gosciom sprzatac i gotowac dla mnie i mojej rodziny i sama tego nie robie jak do kogos jadę. W zyciu bym nie pozwoliła, zeby ktos z rodziny u mnie sprzątał czy nam usługiwał.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:15   #14
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Ale on tam mieszkają dłuższy czas, jeśli wiąże się to z pracą męża, więc nie są tylko jak goście.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:17   #15
Nyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nyaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 3 071
GG do Nyaa
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Ja również uważam, że troszkę przesadza. No chyba, że są jeszcze jakieś inne przyczyny, o których tutaj nam nie napisała.
Teściowie mają swoje przyzwyczajenia i wypracowany przez lata system prowadzenia domu itd. I ty musisz się z tym pogodzić, bo niczego nie zmienisz.
Nie dziwię się, że to cię wkurza. Wiadomo - nawet właśni rodzice czasami doprowadzają do obłędu, a co dopiero teściowie
__________________
07.04.2013 Nikoś

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87j44jq9d7lsxv.png
Nyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:19   #16
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Ale on tam mieszkają dłuższy czas, jeśli wiąże się to z pracą męża, więc nie są tylko jak goście.
No dobrze, jesli mieszkają dłuzej, to znaczy ze ma tam za zadanie słuzyc pozostałym domownikom? Bo ja tak widzę opis tego, co ona robi.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:23   #17
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Ten opis jest pisany przez skrajną, przesadzoną niechęć do rodziny męża- to raz.
Dwa- od kiedy mieszkanie u kogoś dłuższy czas i zrobienie DLA RODZINY obiadu jest od razu służeniem???
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:36   #18
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

przesadzasz i to ostro.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:40   #19
Moniczka2412
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka2412
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: nie powiem
Wiadomości: 48
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Kobietki nie tylko ja mam takie zdanie o swoich tesciach, ale żona brata mojego męża również. Też miała tą przyjemność z nimi siedzieć i nie wspomina tego najlepiej mało tego była taka sytuacja , że nazwała ich niechlujami , bo tym ludziom nawet po śniadaniu sie nie chce sprzatnac jak ona po nich wchodziła do kuchni to lewą reka sie przezegnała bo syf na maksa to samo w łazience. Ja nie mówię ze mam lezec i pachniec ale przykro mi było , że sprzatałam starałam sie jak mogłam a i tak miałam obrobiona dupe i zawsze było cos nie tak
__________________
Kochasz Go, prawda?-zapytała Dusza. I to za mocno- odparło Serce.
Moniczka2412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 11:42   #20
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Ten opis jest pisany przez skrajną, przesadzoną niechęć do rodziny męża- to raz.
Dwa- od kiedy mieszkanie u kogoś dłuższy czas i zrobienie DLA RODZINY obiadu jest od razu służeniem???
Sprzata po wszystkich i gotuje dla wszystkich. I nie podoba jej sie to. Wcale sie nie dziwie. Słuząca tez kosztuje
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:44   #21
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
No dobrze, jesli mieszkają dłuzej, to znaczy ze ma tam za zadanie słuzyc pozostałym domownikom? Bo ja tak widzę opis tego, co ona robi.

ONI TAM MIESZKAJĄ. Nie są goścmi a domownikami. WSZYSCY poza NIĄ wychodzą rano do pracy.

Za to, że nie muszą nic tam wynajmowac i tracic kasy, co lepsze mąż ma pracę (po znajomości przypuszczam) chyba logiczne, że ona sprząta i gotuje. Jakby wynajmowali mieszkanie robiłaby dokładnie to samo tylko pieniędzy by mieli mniej..

Zresztą, jadę do rodziny na drugi koniec Polski na kilka dni. Ostatnio z Tż byliśmy na 1,5 tygodnia bo to piękne okolice nad jeziorami. Może Cię to zdziwi, ale gotowaliśmy sobie sami, za własne kupione jedzonko, zmywaliśmy po sobie, a Cioci kupiliśmy bardzo dobry koniak za ok 100zł, bo nie chciała byśmy jej tyle zostawili (za zużytą wodę i prąd i gaz). Dla mnie to kwestia kultury, jak widac niektórym jej brak.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:44   #22
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

To niech tam nie jeździ, niech leży w domu i pachnie, nienawidząc teściów.
Gdy zaczynałam czytać jej post, myślałam,że znajdę powody do RZECZYWISTEJ nienawiści, a nie takie *******ety. Poza tym, panna ma buzię, niech powie, że nie będzie tego robiła i tyle.
Wiesz, co byłoby powodem, aby napisać: nienawidzę teściów??? Gdyby oni mieszkali razem, we wszystko się wtrącali , wyraźnie chcieli rozbić to małżeństwo. A tak, panna uprzedzona i wiele mi .... nienawidzę.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:44   #23
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

To, co mi się nasunęło po przeczytaniu:

- teść wychowuje córkę, wam nic do tego. Brat mógłby jakoś zainterweniować, ale wrzeszczenie na siostrę nie jest najlepszą metodą wychowawczą -mógłby z nią porozmawiać, albo z ojcem i wyjaśnić mu jakie popełnia błędy wychowawcze Poza tym relacje brat-siostra polegają raczej na ścieraniu się niż na podporządkowaniu

- jesteś gościem -nikt Ci chyba nie kazał sprzątać? (czy jednak kazał?) Bo jeśli zrobiłaś to z własnej woli ("bo nie masz co robić", "bo to w końcu rodzina", "bo nie lubisz żyć w bałaganie") to zrobiłaś to jako ochotnik, nadprogramowo -nie oczekuj pochwał i podziękowań -ominął by Cię teraz żal ;] Pewnie, że miło jest być uznanym, zauważonym -ale nie ma co się wściekać, że ktoś tego nie widzi.

- pamiętaj, że nie jesteś u siebie. To nie Twój dom, nie Twoje królestwo. Jeśli oni lubią mieć bałagan, nie sprzątają po sobie to ich prawo. Osobiście bardzo nie lubię gdy goście próbują wprowadzać swoje zwyczaje -i sama też będąc gościem próbuję się dopasować.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:46   #24
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

A skoro tak się źle z teściami dogadujecie to nie jeździjcie tam do pracy, kontakt ograniczony do minimum (co z teściami za granicą nie jest trudne) i problem z głowy.

Chyba, że oczekiwałaś, że Ci tutaj będziemy współczuły jak to Cię nie wyzyskiwali.

To, że syfiarze i że jeszcze krytykowali: przegięcie. To, że Ty oczekiwałaś, że wręcz podziękują i docenią jak to ty z łaski swojej im sprzątasz i gotujesz: przegięcie. Jesteście kwita.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:51   #25
Moniczka2412
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka2412
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: nie powiem
Wiadomości: 48
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Sorry ale ja też nie mam żadnego obowiązku sprzątac czyjes brudy po mnie nikt nie musi sprzątać a od tego mają tez córeczkę, która jak tylko przyjdzie ze szkoły to pierwsze co komputer i ciezko ja jest odgonic. W niedziele któras miała pozmywac naczynia po obiedzie tesciowa sie połozyła bo sie żle czuła tamta oczywiscie nie pozmywała mówiąc ze mamusia za nia to zrobi. Kolejna akcja Święta Tesciowa przyjechała z cięzkim przeziebieniem ledwo stała na nogach, a tu na swieta trzeba posprzatac myślicie ze kochana córeczka kiwnęła palcem? Nie dla niej był wazniejszy komputer Jej sie w takich sytuacjach nie zwraca wogóle uwagi, ale tylko tesc wyczai moment ze ja np. czegos nie zrobie afera jest na maksa to mnie najbardziej wkurza mnie traktuja centralnie jak słuzaca natomiast córeczka która ma juz 15 lat nic nie musi robic
__________________
Kochasz Go, prawda?-zapytała Dusza. I to za mocno- odparło Serce.
Moniczka2412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:56   #26
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
ONI TAM MIESZKAJĄ. Nie są goścmi a domownikami. WSZYSCY poza NIĄ wychodzą rano do pracy.

Za to, że nie muszą nic tam wynajmowac i tracic kasy, co lepsze mąż ma pracę (po znajomości przypuszczam) chyba logiczne, że ona sprząta i gotuje. Jakby wynajmowali mieszkanie robiłaby dokładnie to samo tylko pieniędzy by mieli mniej..

Zresztą, jadę do rodziny na drugi koniec Polski na kilka dni. Ostatnio z Tż byliśmy na 1,5 tygodnia bo to piękne okolice nad jeziorami. Może Cię to zdziwi, ale gotowaliśmy sobie sami, za własne kupione jedzonko, zmywaliśmy po sobie, a Cioci kupiliśmy bardzo dobry koniak za ok 100zł, bo nie chciała byśmy jej tyle zostawili (za zużytą wodę i prąd i gaz). Dla mnie to kwestia kultury, jak widac niektórym jej brak.
Co innego sprzatac po sobie, a co innego po wszytskich, bo im sie nie chce. Po cioci nie sprzatałas? No to gdzie ta twoja kultura?
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:59   #27
Moniczka2412
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka2412
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: nie powiem
Wiadomości: 48
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

A i tak dla ścisłosci jak tam jezdzimy to nie siedzimy za darmo dokładamy sie do wszystkiego. tu w tym wszystkim nie chodzi tylko o te pieprzone sprzatanie sęk w tym, że czasami odnoszę wrazenie ze tesc tylko czeka na moment az gdzies popełnie bład, żeby móc aferę wytworzyć poprostu czasami z małej rzeczy robi nie wiadomo co
__________________
Kochasz Go, prawda?-zapytała Dusza. I to za mocno- odparło Serce.
Moniczka2412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:00   #28
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
No i co ty z tym mozesz robić ? nic, oprocz ograniczenia kontaktów i tyle.
szkoda nerwów.

co oznacza slowo legat ? bo nijak mi pasuje do okreslania leniwej corki tescia.
Bardziej mi pasuje slowo Leser.
Ograniczenie kontaktów powinno pomóc.

Jak to co, legat papieski - już dziewczyna ma zajęcie i nie musi tyrać w domu.

Cytat:
Napisane przez Moniczka2412 Pokaż wiadomość
Kobietki nie tylko ja mam takie zdanie o swoich tesciach, ale żona brata mojego męża również. Też miała tą przyjemność z nimi siedzieć i nie wspomina tego najlepiej mało tego była taka sytuacja , że nazwała ich niechlujami , bo tym ludziom nawet po śniadaniu sie nie chce sprzatnac jak ona po nich wchodziła do kuchni to lewą reka sie przezegnała bo syf na maksa to samo w łazience. Ja nie mówię ze mam lezec i pachniec ale przykro mi było , że sprzatałam starałam sie jak mogłam a i tak miałam obrobiona dupe i zawsze było cos nie tak
Szkoda, że nie przeżegnała się prawą nogą...

Syfią w swojej chatce a nie u Was, ktoś chyba ma problemy z odczytaniem map terytorialnych
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:02   #29
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Cytat:
Napisane przez Moniczka2412 Pokaż wiadomość
Sorry ale ja też nie mam żadnego obowiązku sprzątac czyjes brudy po mnie nikt nie musi sprzątać a od tego mają tez córeczkę, która jak tylko przyjdzie ze szkoły to pierwsze co komputer i ciezko ja jest odgonic. W niedziele któras miała pozmywac naczynia po obiedzie tesciowa sie połozyła bo sie żle czuła tamta oczywiscie nie pozmywała mówiąc ze mamusia za nia to zrobi. Kolejna akcja Święta Tesciowa przyjechała z cięzkim przeziebieniem ledwo stała na nogach, a tu na swieta trzeba posprzatac myślicie ze kochana córeczka kiwnęła palcem? Nie dla niej był wazniejszy komputer Jej sie w takich sytuacjach nie zwraca wogóle uwagi, ale tylko tesc wyczai moment ze ja np. czegos nie zrobie afera jest na maksa to mnie najbardziej wkurza mnie traktuja centralnie jak słuzaca natomiast córeczka która ma juz 15 lat nic nie musi robic
Zacznę od tego, że oni nie mieli obowiązku was przyjąc pod swój dach. Równie dobrze mogliście sobie coś wynając i marnowac kasę. A Ty wielkie halo robisz z tego, że sprzątałaś i gotowałaś. No powinni Ci za to pokłony normalnie bic... Bo to, że mężowi pracę załatwili, to, że was pod dach wzięli co byście na wynajem nie tracili to nic, bzdeta. Liczy się to, że Ty musiałaś sprzątac i gotowac

Co do córki jak już było napisane: TO ICH SPRAWA JAK JA WYCHOWUJĄ NIE WASZA. Ok może Ci się to nie podobac, ale prawa do wtrącania się nie masz ani Ty ani Twój mąż. Więc się od niej odczep.

Nie podoba Ci się; NIE JEŹDZIJCIE TAM. PROSTE.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Co innego sprzatac po sobie, a co innego po wszytskich, bo im sie nie chce. Po cioci nie sprzatałas? No to gdzie ta twoja kultura?

Jak jedliśmy razem obiad, albo coś było do mycia i byliśmy w domu to sprzątałam. W sobotę też pomagałam przy sprzątaniu i odkurzaniu. Dla mnie to było logiczne skoro u kogoś mieszkam przez jakiś czas
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:05   #30
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Nienawidzę swoich teściów:(

Autorko wątku, ja się wcale nie dziwię temu co czujesz .
Masz prawo mieć takie a nie inne odczucia, bo nikt nie lubi być traktowany z góry.

Niektóre forumowiczki napisały, ze Twoim świętym obowiązkiem był/jest sprzatanie w domu, gdy inni byli w pracy.
Pewnie , ze tak, ale trudno żebyś robiła to 12/14 godzin na dobę, bo tego najwyraźniej oczekiwał/oczekuje od Ciebie Twój teść.
Czy za pracę służącej zapłacił Ci?

Najłatwiej gburom zauważyć błędy / często wyimaginowane/ u innych, ale na swoim "podwórku" już nie.

Ja też nie cierpię takich ludzi.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.