Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-10, 00:28   #1
patzuz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5

Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy


Witam!
Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, więc założyłam nowy wątek. Jeżeli naśmieciłam, przepraszam i proszę o przesunięcie w odpowiednie miejsce.

A teraz do rzeczy. Mój pracodawca wymaga statusu osoby uczącej się. Niestety zawaliłam tegoroczną sesję(studia dzienne) i status ten straciłam (na marginesie również ubezpieczenie zdrowotne). W październiku na studia wrócę, jednak do tego czasu potrzebuję jakiegoś rozwiązania aby nie wylecieć z pracy. Znalazłam szkołę policealną Cosinus.
I tu pojawia się pytanie: czy ktoś z Was wie, na jakiej zasadzie odbywają się w Cosinusie skreślenia z listy słuchaczy? Automatycznie, po przekroczeniu 50% nieobecności, czy dopiero z końcem semestru (jak na studiach dziennych)?
Chciałabym zachować status osoby uczącej się do końca września najchętniej nie pokazując się na zajęciach, ale jeżeli z tego powodu mam być skreślona z listy w połowie semestru, wolę utrzymać chociażby minimalną wymaganą frekwencję.

I drugi pytanie: Szkoła jest ponoć całkowicie bezpłatna, nawet w przypadku rezygnacji nie ponosi się kosztów z tego tytułu. Jak jest w przypadku skreślenia z listy słuchaczy? Czy w razie ewentualnego skreślenia mogę zostać obciążona jakimiś kosztami?

Niestety nie znalazłam na stronie szkoły żadnego regulaminu, więc zwracam się z tym do Was.
patzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:31   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

a czy na studiach dziennych nie mozesz wziac urlopu dziekanskiego? nie mozesz miec warunkow z tych przedmiotow?
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:35   #3
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

W Cosinusie jest tak, że dopóki się sama nie wypiszesz, to będziesz na liście ;]
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 10:09   #4
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

skreślona jesteś dopiero na końcu semestru, tj. w tym przypadku zapewne jakoś w czerwcu. niestety przez wakacje raczej nie ma szans na posiadanie jakiegokolwiek statusu osoby uczącej się. co do Cosinusa radzę Ci się pospieszyć, bo zapisy są max do połowy marca, a musisz jeszcze załatwić zaświadczenie od lekarza itp.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 10:48   #5
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
W Cosinusie jest tak, że dopóki się sama nie wypiszesz, to będziesz na liście ;]
nieprawda, w końcu skreślają, ja się zapisałam po studiach, bo był mi potrzebny papier, nie byłam ani razu na żadnych zajeciach i w końcu mnie skreślili, ale nie zapłaciłam za to ani grosza.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:27   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
ja się zapisałam po studiach, bo był mi potrzebny papier, nie byłam ani razu na żadnych zajeciach i w końcu mnie skreślili, ale nie zapłaciłam za to ani grosza.
swoją drogą, pewnie mają często z czyś takim do czynienia, nie reagują na to że ludzie z nich korzystają tylko dla papierka?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 19:55   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

moze dostaja jakas kase za liczbe osob zapisanych
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 20:26   #8
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 94
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
swoją drogą, pewnie mają często z czyś takim do czynienia, nie reagują na to że ludzie z nich korzystają tylko dla papierka?
myślę, że oni maja tego świadomość, tylko tak nasuwa mi się pytanie - co mogą zrobić w takiej sytuacji - nikogo na siłę nie zatrzymają :S a jak narzucą opłaty nikt do nich nie przyjdzie...
malamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 07:41   #9
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
moze dostaja jakas kase za liczbe osob zapisanych
Dostają dotację za każdego zapisanego ucznia. Wiem, bo pracowałam w takiej szkole ;].
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 21:38   #10
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Dostają dotację za każdego zapisanego ucznia. Wiem, bo pracowałam w takiej szkole ;].
no tak i właśnie dlatego szkoła jest darmowa, bo inaczej skąd by miała kasę by normalnie funkcjonować jak od słuchaczy nie ściąga
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 08:32   #11
LalkaNatalka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 70
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Podobno żeby skreślili cię z listy słuchaczy w Cosinusie, trzeba przedstawić akt zgonu
LalkaNatalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 12:06   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez LalkaNatalka2 Pokaż wiadomość
Podobno żeby skreślili cię z listy słuchaczy w Cosinusie, trzeba przedstawić akt zgonu

mam przyjść i powiedzieć że umarłam?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 20:24   #13
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość

mam przyjść i powiedzieć że umarłam?
hehehe moze kiedys tak bylo - teraz wylarujesz po semestrze jesli :
1. nie masz frekwencji,
2. nie zaliczyles zajec
3. oblales egz

nie ma zmiluj, moze to i lepiej
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 09:49   #14
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Ja właśnie chodzę do Cosinusa głównie dla legitymacji, bo w mojej pracy też wymagają statusu ucznia i jestem na zajęcia raz na 2 tyg Chociaż zawsze dowiaduje się czegoś życiowego, bo jestem na administracji. Jeśli nie ma Cię na zajęciach więcej niż 51% to zostajesz skreślona.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 20:28   #15
superstarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Ja właśnie chodzę do Cosinusa głównie dla legitymacji, bo w mojej pracy też wymagają statusu ucznia i jestem na zajęcia raz na 2 tyg Chociaż zawsze dowiaduje się czegoś życiowego, bo jestem na administracji. Jeśli nie ma Cię na zajęciach więcej niż 51% to zostajesz skreślona.
oczywiście, ze tak - możliwym jest osiągniecie 51% frekwencji, nawet bez specjalnego napocenia sie nad tym - może sie to zmieni, ale póki co tak jest we wszystkich policealnych wiec cóż poradzić
superstarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 09:22   #16
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez superstarr Pokaż wiadomość
oczywiście, ze tak - możliwym jest osiągniecie 51% frekwencji, nawet bez specjalnego napocenia sie nad tym - może sie to zmieni, ale póki co tak jest we wszystkich policealnych wiec cóż poradzić
Dokładnie - nie trzeba też być na każdych zajęciach do końca. Nauczyciele idą na rękę. U mnie na liście jest 45 osób, a widziałam może 20, z czego regularnie przychodzi około 15.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:25   #17
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Dokładnie - nie trzeba też być na każdych zajęciach do końca. Nauczyciele idą na rękę. U mnie na liście jest 45 osób, a widziałam może 20, z czego regularnie przychodzi około 15.
ale to chyba na 1 semestrze, bo wtedy najwięcej osób się wykrusza, a te co przejdą już na 2 sem to raczej zostają.
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:32   #18
superstarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez my dee Pokaż wiadomość
ale to chyba na 1 semestrze, bo wtedy najwięcej osób się wykrusza, a te co przejdą już na 2 sem to raczej zostają.
jasne, że tak - zostają Ci, którym zależy, a nie przyszli tylko po legitkę. Najwytrwalsi dochodzą do końca
superstarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 07:45   #19
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Ja też zapisywałam się do Cosinusa, i byłam tylko na 1 zajęciach. Po jakimś czasie sama się wypisałam i nie było z tym najmniejszych problemów. Podejrzewam, że jeśli bym tego nie zrobiła, to po prostu skreślają tych ludzi, którzy nie chodzą dopiero w czerwcu, przy jakiejś tam radzie klasyfikacyjnej. Tak przynajmniej jest w żaku, i podejrzewam, że w większości policealnych.

Co do dotacji to zgadza się, tego typu szkoły dostają pieniądze za każdą zapisaną osobę, więc jest im potem zupełnie obojętne, czy ktoś chodzi na zajęcia czy nie, oni kasę i tak dostali za niego kasę.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 10:54   #20
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Ja też zapisywałam się do Cosinusa, i byłam tylko na 1 zajęciach. Po jakimś czasie sama się wypisałam i nie było z tym najmniejszych problemów. Podejrzewam, że jeśli bym tego nie zrobiła, to po prostu skreślają tych ludzi, którzy nie chodzą dopiero w czerwcu, przy jakiejś tam radzie klasyfikacyjnej. Tak przynajmniej jest w żaku, i podejrzewam, że w większości policealnych.

Co do dotacji to zgadza się, tego typu szkoły dostają pieniądze za każdą zapisaną osobę, więc jest im potem zupełnie obojętne, czy ktoś chodzi na zajęcia czy nie, oni kasę i tak dostali za niego kasę.
a wiesz jak to jest z legitymacją? nie bylam na ani jednych zajeciach, ale legitke odebralam. tylko nistety ukradli mi wszystko i teraz sie zastanawiam, czy jak pojde tam po duplikat to mi wyrobia nową? czy powiedzą, ze mam spadac bo nie chodze? formalnie pewnie do konca czerwca będę na ich liście.
I prosze niech nikt nie pisze, ze tak nie mozna, ze oszukuje zdobywaja legitke, a nie uczac sie- moja sprawa, formalnie jeszcze jestem w tej szkole.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 13:31   #21
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Nie wiem jak to jest z legitymacją, bo mi nawet jej nie wyrabiali. Odebrałam swoje dokumenty stamtąd po 3 miesiącach od rozpoczęcia, i nie odbierałam ani nie wyrabiałam wcześniej żadnej legitymacji, więc zwyczajnie oddali mi moje wszystkie zdjęcia.
Myślę, że powinni Ci wyrobić legitymację, raczej nie mają możliwości tak z doskoku sprawdzić wszystkie listy obecności, czy ty akurat chodzisz czy nie. Chyba, że już Cię wykreślili, nie wiem właśnie jak oni to robią, ale mnie nie wykreslili po 3 miesiącach i musiałam się sama wypisywać, więc myślę że skreślają ludzi dopiero w czerwcu.
Zresztą możesz też przedstawić jakieś zdrowotne 'powody' twojej nieobecności... ;-) Po prostu pójdź tam i zapytaj, jak to jest.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:31   #22
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Odświeżam wątek!

nie ukrywam, ze chcę się zapisać tylko dla legitymacji. Jak to jest? Są jakieś listy obecności? Nie mam zamiaru tam uczęszczać. Chcę tylko mieć status ucznia Czy skreślą mnie już semestrze zimowym, czy dopiero w letnim?
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 20:58   #23
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

niewiem czy dasz rade sie jeszcze zapisac na ten semestr bo juz 4listopada a zajecia zaczely sie we wrzesniu, jesli jednak ci sie uda to z listy sluchaczy skresla cie po radzie klasyfikacyjnej, ktora jest po egzaminach w kazdym semestrze, czyli jakos pod koniec lutego

tak czy siak legitymacja jest podbijana na caly rok szkolny a nie na pojedynczy semestr jak te studenckie, czyli od wrzesnia 2012 do 2013 w przypadku cosinusa


niemniej polecam chodzic na zajecia, ja ze swojego kierunku jestem zadowolona, jest fajnie i ludzie tez sa w porzadku
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 21:40   #24
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez MaLibu 2o Pokaż wiadomość
niewiem czy dasz rade sie jeszcze zapisac na ten semestr bo juz 4listopada a zajecia zaczely sie we wrzesniu, jesli jednak ci sie uda to z listy sluchaczy skresla cie po radzie klasyfikacyjnej, ktora jest po egzaminach w kazdym semestrze, czyli jakos pod koniec lutego

tak czy siak legitymacja jest podbijana na caly rok szkolny a nie na pojedynczy semestr jak te studenckie, czyli od wrzesnia 2012 do 2013 w przypadku cosinusa


niemniej polecam chodzic na zajecia, ja ze swojego kierunku jestem zadowolona, jest fajnie i ludzie tez sa w porzadku

dzięki za odzew!
nie chodzi o to, ze myślę źle o cosinusie, wręcz przeciwnie
chodzi mi o to, ze zaczynam podyplomówkę (a tam jestem słuchaczem, a nie studentem ), więc nie mam żadnych zniżek
poza tym chcę szukać pracy w dużym mieści, i może będę tam musiał dojeżdzać i na normalnym bilecie straciłabym ogromną ilość pieniędzy- a z legitymacją o wiele taniej

napisałam dzisiaj maila do sekretariatu- zobaczymy jak będzie
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:10   #25
_madlen
Raczkowanie
 
Avatar _madlen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 118
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Ja też jestem słuchaczem i byłam tylko po odbiór legitymacji. Skreślili mnie dopiero po zakończeniu semestru, dostałam informację listownie, ale uwaga! Przy zapisywaniu się do szkoły na semestr zimowy dostałam formularz "a w razie, gdyby się Pani nie udało (ha, ha, ha...), rezerwuje Pani sobie miejsce na semestr jesienny..." - wypełniłam i wraz z listem, że zostałam skreślona, dostałam list, że zostałam przyjęta. Paranoja
Cosinus jest całkowicie bezpłatny, legitymacje wyrabiają i podbijają od ręki, Panie bardzo sympatyczne, nie narzekałam na nic.

edit: a co do zapisów - można cały czas, sami mówią, że wystarczy 51% obecności, żeby móc zaliczyć semestr, więc można spokojnie z opóźnieniem iść, tym bardziej że zajęcia są co dwa tygodnie... dużo nie straciłaś, spokojnie dasz radę załatwić sprawę.
__________________

Amelia - 9.07.2012


Mój blog: fitness, zdrowe odżywianie, powrót do formy -
Piękna po porodzie

Edytowane przez _madlen
Czas edycji: 2012-11-04 o 22:11
_madlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 08:58   #26
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez _madlen Pokaż wiadomość
Ja też jestem słuchaczem i byłam tylko po odbiór legitymacji. Skreślili mnie dopiero po zakończeniu semestru, dostałam informację listownie, ale uwaga! Przy zapisywaniu się do szkoły na semestr zimowy dostałam formularz "a w razie, gdyby się Pani nie udało (ha, ha, ha...), rezerwuje Pani sobie miejsce na semestr jesienny..." - wypełniłam i wraz z listem, że zostałam skreślona, dostałam list, że zostałam przyjęta. Paranoja
Cosinus jest całkowicie bezpłatny, legitymacje wyrabiają i podbijają od ręki, Panie bardzo sympatyczne, nie narzekałam na nic.

edit: a co do zapisów - można cały czas, sami mówią, że wystarczy 51% obecności, żeby móc zaliczyć semestr, więc można spokojnie z opóźnieniem iść, tym bardziej że zajęcia są co dwa tygodnie... dużo nie straciłaś, spokojnie dasz radę załatwić sprawę.
dzięki za info! uczęszczać tam nie zamierzam, ale ma nadzieję załatwić sobie legitymację
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:22   #27
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez _madlen Pokaż wiadomość
Ja też jestem słuchaczem i byłam tylko po odbiór legitymacji. Skreślili mnie dopiero po zakończeniu semestru, dostałam informację listownie, ale uwaga! Przy zapisywaniu się do szkoły na semestr zimowy dostałam formularz "a w razie, gdyby się Pani nie udało (ha, ha, ha...), rezerwuje Pani sobie miejsce na semestr jesienny..." - wypełniłam i wraz z listem, że zostałam skreślona, dostałam list, że zostałam przyjęta. Paranoja
Cosinus jest całkowicie bezpłatny, legitymacje wyrabiają i podbijają od ręki, Panie bardzo sympatyczne, nie narzekałam na nic.

edit: a co do zapisów - można cały czas, sami mówią, że wystarczy 51% obecności, żeby móc zaliczyć semestr, więc można spokojnie z opóźnieniem iść, tym bardziej że zajęcia są co dwa tygodnie... dużo nie straciłaś, spokojnie dasz radę załatwić sprawę.
niewiem może to zależy od szkoły (a może teraz juz po prostu sa bardziejwyczuleni na takie sytuacje, moze maja czestsze kontrole, niewiem), u mnie nie mają takiego zwyczaju, niechodzisz to cie wywalaja i nie ma ze boli
zreszta przydazylo mi sie nawet tak ze wyrzucili mnie mimo frekwencji i zdanych egzaminow, co oczywiscie było pomyłka z ich strony ale jakos nikt za mna nie plakal i nie chodzil zebym sie zapisala na kolejny kierunek
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:07   #28
_madlen
Raczkowanie
 
Avatar _madlen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 118
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Być może to zależy od miejsca. Za Wrocław jednak ręczę: drugi semestr już tam "chodzę" i problemów nie ma
__________________

Amelia - 9.07.2012


Mój blog: fitness, zdrowe odżywianie, powrót do formy -
Piękna po porodzie
_madlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 10:42   #29
Ines92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

hej,
a jesli trwa postepowanie o skresenie mnie z listy słuchaczy za nieobecnosci, to jest mozliwosc ze jednak mnie nie skresla, tzn, czy moge napisac jakies podanie albo cos?
z gory dzieki za odpowiedz.
Ines92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:29   #30
aanniittaa
Raczkowanie
 
Avatar aanniittaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Arrow Dot.: Cosinus, skreślenie z listy słuchaczy

Cytat:
Napisane przez Ines92 Pokaż wiadomość
hej,
a jesli trwa postepowanie o skresenie mnie z listy słuchaczy za nieobecnosci, to jest mozliwosc ze jednak mnie nie skresla, tzn, czy moge napisac jakies podanie albo cos?
z gory dzieki za odpowiedz.
mozesz napisac na podstawie przykładowego podania, ktore daje szkoła albo dyrektorka i przeniosą Cie na powtarzanie semestru na przykłąd z powodów zdrowotnych,a legitka Ci sie przedłuży. włąśnie też coś takiego kombinuje. mam czas do konca zajęc, a pracodawca wymaga ode mnie statusu studenta (ch*jowa polska i samowolka pracodawców) i boje sie, ze mnie wykresla zanim oddam podanie moge oddac dopiero za tydzien, bo w ten weekend jest święto) i jakis czas z tego mi wypadnie.

Jak z tym jest? Muszą poinformować listem albo chociaz emailem o wykreśleniu, nie?
aanniittaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-25 14:51:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.