Problem z kolanami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-07, 15:47   #1
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142

Problem z kolanami


Witam,
chciałam się poradzić w kwestii problemów z koanami. Uwielbiam jeździć na nartach, ale niestety dla moich stawów to zbyt duże obciążenie...Orientujecie się może, czy jest jakiś sposób, by po jeździe nie bolały? Próbowałam opasek, ale się zsuwały i zwijały więc odpada...
Pomocy
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 15:00   #2
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Problem z kolanami

Ehh przyłączam się do pytania... Ze trzy lata temu chodziłam na step i skończyło się tym, że na drugie piętro windą wjeżdżałam, bo schody to było za dużo dla moich kolan. Wyjście: zrezygnowałam ze stepu. Ale potem zrobiłam prawo jazdy i zaczęłam jeździć samochodem - 200 km i kolana bolą. Cóż. Wyjechałam do UK, samochodem nie jeżdżę, bo zbytnio jednak jestem przywiązana do prawej strony drogi. Niemniej zainspirowana maratonem londyńskim zaczynam biegać - i nie chcę przestawać dlatego, że kolana bolą!
Słyszałam, że galaretka (żelatyna) jest dobra - nie zauważyłam zbawiennych skutków . Taka mądrość ludowa?
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:04   #3
joannnaaa
Raczkowanie
 
Avatar joannnaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 188
Dot.: Problem z kolanami

może spróbuj ze stabilizatorem na kolana?
i nie zapominaj o rozgrzewce przed zjazdami i stretching po. Czesto bóle kolan spowodowane sa uszkodzeniami łąkotek jak w moim przypadku
__________________
Misja wiosna-lato:
- mam 61 -> 60 -> 59,5 -> 58 -> 57
- angielski!
- run, run, run


iii kochać cały świaaat


nareszcie jest biżu blog! http://zielonaperla.blogspot.com/
joannnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 17:31   #4
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Problem z kolanami

Ja również zaczęłam mieć poważne problemy z kolanami jeżdżąc na nartach. Dla mnie rozwiązaniem okazała się przesiadka na deskę - już trzy sezony na snowboardzie za mną i mogę z pewnością stwierdzić, że kolana są bardziej oszczędzane. Owszem, jest sporo upadków na kolana, ale jeżdżę tylko i wyłącznie w ochraniaczach, to wystarczy.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 17:33   #5
ewelinca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z kolanami

Problemy z bolem kolan moga miec rozne podloze. Przesiadka na inny sport czy stabilizator to jest krotkotrwale rozwiazanie. Polecam pojsc do lekarza jesli problem sie powtarza.
ewelinca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 15:30   #6
matylda18
Przyczajenie
 
Avatar matylda18
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z kolanami

Zbyt ekstremalny sport potrafi uszkodzić nam stawy - najlepszym przykładem jest mój stryj który jest byłym Gromowcem w wieku 50 lat stał się pół inwalidą ból kolan, kręgosłupa itd.
Na stawy polecam sok pomidorowy przynajmniej 1 szklana dziennie - taka dieta.
__________________
projektowanie stron
matylda18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 11:38   #7
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Problem z kolanami

Oby u was nie skończyło się tak jak u mnie, czyli chondromalacją. Odkąd choruję nie przeciążam kolan i jest dobrze. Jak pracowałam w sklepie i jeździłam na rowerze, bolało do tego stopnia że musiałam zrezygnować z pracy i chodzić na rehabilitację i o ile ona trochę pomogła to dochodziłam do siebie kilka miesięcy. Ze stawami nie ma żartów, lepiej się wystrzegać tego co powoduje ból niż później pakować się w artroskopie itd.
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 20:46   #8
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Problem z kolanami

Cytat:
Napisane przez sunshinee_08 Pokaż wiadomość
Hmm Może sobie nadwyrężyłaś.
Nie wiem czy to było do mnie czy do autorki ale jeśli do mnie, to nadwyrężyłam jak miałam 12 lat i choroba trwa już lat 11...
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 01:07   #9
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Problem z kolanami

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Słyszałam, że galaretka (żelatyna) jest dobra - nie zauważyłam zbawiennych skutków . Taka mądrość ludowa?
http://poradnikjedzenia.blogspot.com...i-golonka.html

---------- Dopisano o 02:07 ---------- Poprzedni post napisano o 01:42 ----------

http://www.helfy.pl/slesaka-tea-wmac...zm-osteoporpza tylko nie wiem czy to bezpieczne i zdrowe
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 15:11   #10
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z kolanami

Słyszałam że glukozamina nie wchłania się z przewodu pokarmowego i dlatego branie tabletek z nią jest mija się z celem, to efekt placebo. Dobrym rozwiązaniem jest unikanie przeciążania kolan, chociaż jazda na nartach nie wydaje się być dla kolan tak obciążająca jak bieganie czy chodzenie po górach. Podczas ćwiczeń czy jakiejkolwiek aktywności sportowej powinno się nosić stabilizatory - oczywiście oprócz pływania . Teoretycznie stabilizator powinien dobrać lekarz, ale znam osoby, które same wybrały sobie takowe i nie narzekają. Moim zdaniem dobry stabilizator to ten, który paskami obejmuje kolanko u góry i na dole, a dodatkowo posiada otwór na rzepkę. Zazwyczaj rozmiar stabilizatorów jest regulowany za pomocą rzepów, ale zawsze kupując trzeba sprawdzić, czy ro rozmiar uniwersalny czy też jest regulowany od-do.
Ponadto ważna jest także rozgrzewka. Zawsze każdy trening należy w ten sposób rozpoczynać, mam na myśli także rekreacyjne jeżdżenie na nartach. A po treningu - obowiązkowo rozciąganie .
Jeśli sytuacja jest taka, że nie da się np. po schodach chodzić albo budzimy się w nocy, bo kolana tak bardzo bolą, to polecam lekarza pierwszego kontaktu i prosić o skierowanie do poradni medycyny sportowej lub rehabilitacyjnej. Ewentualnie trzeba się samemu wybrać prywatnie. Jak tak boli, to same sobie z tym nie poradzimy, bo być może doszło do jakichś poważnych kontuzji lub są to początki zwyrodnienia.
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 22:29   #11
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Problem z kolanami

Sugerowałabym jednak wysiłek fizyczny mniej obciążający, ale regularny.
Na stawy wspomagająco - dobre preparaty to: Flexus, Litozin.
Niegłupim pomysłem jest też stosowanie magnezu w sprayu.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-07, 17:29   #12
Curly
Raczkowanie
 
Avatar Curly
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 413
Dot.: Problem z kolanami

Cześć, pytam w tym wątku, bo nie znalazłam lepszego miejsca.

Od pół roku, boli mnie prawe kolano, spadłam na nie na nartach, ale wtedy ból nie był duży, właśnie od wtedy boli mnie kiedy dłużej siedzę i nagle wstaję, ale to też nie zawsze - co jakiś czas.
Trochę doskwiera podczas ćwiczeń rozciągających np. kiedy schylam się w kierunku niego, oprócz tego kiedy zginam kolano przy głowie słyszę trzeszczenie. Zdarza się też i w innych sytuacjach, BÓL JEST TĘPY.

Jeśli ktoś wie co mi dolega, proszę o radę. Przede wszystkim czy czas iść do lekarza? Zastanawiam się, bo tak bardzo nie przeszkadza mi to w życiu, jednak boję się, że to może się pogarszać i trzeba leczyć.
Myślicie, że może być to zwyrodnienie stawu kolanowego?
Curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 22:30   #13
Curly
Raczkowanie
 
Avatar Curly
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 413
Dot.: Problem z kolanami

Ponawiam. help ;]
Curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 23:19   #14
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Problem z kolanami

Cytat:
Napisane przez Curly Pokaż wiadomość
czy czas iść do lekarza? Zastanawiam się, bo tak bardzo nie przeszkadza mi to w życiu, jednak boję się, że to może się pogarszać i trzeba leczyć.
Myślicie, że może być to zwyrodnienie stawu kolanowego?
Tak, czas iść do lekarza. Pewnie zleci wykonanie RTG. Na ostatnie pytanie może odpowiedzieć tylko lekarz po diagnostyce.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 09:46   #15
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Problem z kolanami

Cytat:
Napisane przez Curly Pokaż wiadomość
Ponawiam. help ;]
Uszkodzenia więzadeł kolana.

Uszkodzenia łąkotek.

Uszkodzenia chrząstki stawowej.

WIZYTA U LEKARZA powinna nastąpić po urazie
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 09:58   #16
Vitium Rehabilitacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Wrocław/Samotwór
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z kolanami

Zawsze po większym urazie warto udać się do lekarza, a w szczególnośc, jeśli ból utrzymuje się jakiś czas lub pojawia w określonych pozycjach czy sytuacjach. Bez diagnostyki trudno określić co jest przyczyną bólu. Mogą to być np. uszkodzone więzadła, czy łąkotka.
Brak odpowiedniego leczenia może spowodować pogłębianie się uszkodzenia, co spowoduje zwiększenie intensywności bólowych, a z czasem może doprowadzić do powarzniejszych schorzeń, takich jak niestabilność, chondromalacja itp.
Polecam udać się do lekarza i ustalić dlaczego ból nie ustępuje i co jest jego przyczyną.
Vitium Rehabilitacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 12:41   #17
musialdo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z kolanami

Kolana to najgorsze stawy. Jak raz coś się z nimi stanie to wtedy będziecie mieć problemy do końca życia. Dlatego jak coś wam się stanie z kolanem to od razu biegnijcie z tym do lekarza, bo z kolanami nie ma żartów.
__________________
zobacz to
musialdo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 07:46   #18
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Problem z kolanami

Cytat:
Napisane przez musialdo Pokaż wiadomość
Kolana to najgorsze stawy. Jak raz coś się z nimi stanie to wtedy będziecie mieć problemy do końca życia. Dlatego jak coś wam się stanie z kolanem to od razu biegnijcie z tym do lekarza, bo z kolanami nie ma żartów.
popieram , mój mąz po uszkodzeniu stawu kolanowego wylądował na stole operacyjnym , a niby tylko był problem z łąkotką
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.