G³owa, g³owa moja g³owa-ból - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-04-11, 19:21   #1
martusiakw
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 510

G³owa, g³owa moja g³owa-ból


Hej dziewczyny ja jako m³oda dziewczyna nie powinnam chyba mieæ czêste bóle g³owy co? Jak Wy macie? Czy zdarza Wam siê mieæ ostre bóle g³owy przed miesi±czk±? Robi³y¶cie jakie¶ badania jak tak to jakie? Ja dosta³am na morfologiê i OB, skierowanie do neurologa i muszê zarejestrowaæ siê do okulisty. Hm ...bóle zazwyczaj s± z przodu ;/ Zaznaczê, i¿ jestem nisko-ci¶nieniowiec.

Edytowane przez martusiakw
Czas edycji: 2011-04-11 o 19:27
martusiakw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 19:27   #2
ewcia 87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 178
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

mój t¿ ma takie silne bóle czasem, ¿e nie jest w stanie nic zrobiæ, wymiotuje i leki nie pomagaj±. te¿ robi³ badania i po prostu wysz³o, ¿e ma migrenê tylko.a ma 25 lat. ale warto zrobiæ badania ¿eby mieæ pewno¶æ, ¿e wszystko ok i to migrena jest.
ewcia 87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 19:38   #3
skunny
Raczkowanie
 
Avatar skunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomo¶ci: 167
GG do skunny
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Ja równie¿ mia³am bóle, ale stwierdzono ¿e to migrena albo na tle nerwowym . Leki równie¿ mi nie pomaga³y. Skierowano mnie na tydzieñ do szpitala, a tam ró¿nego rodzaju badania.... tomografia, punkcja itp. . Warto porobiæ sobie badania dla ¶wiêtego spokoju, bo nigdy nic nie wiadomo. No i ja te¿ jestem niskoci¶nieniowcem, przez bóle te¿ mog± siê nasilaæ...
skunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 19:45   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 34 839
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Mia³am ostre bóle g³owy podczas miesi±czki ,odstawi³am pigu³ki i ból przeszed³ ,obecnie nie biore pigu³ek ale g³owa mnie boli ,wystarcza ³ykn±c Etopiryne i przechodzi .

Co do migreny to bywa trudna do zdiagnozowania i nietypowa,a u kobiet czesto wystepuje w czasie okresu.
__________________
Mleko migda³owe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 20:00   #5
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 312
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Istniej± 3 G£ÓWNE typy bolow glowy : 80% to miesniopochodne bole glowy, kilkanascie % to migreny, kilka % to tzw klasterowe bole glowy.
Miesniopochodne bole glowy spowodowane sa zbyt duzym napieciem miesni odpowiedzialnych posrednio i bezposrednio za doplyw krwi do glowy, a takze rozwijajacych punkty spustowe (nerwowo aktywne nagromadzenia tkanki nerwowej i miesniowej), ktorych promieniowanie idzie do glowy. te miesnie to m.in. czworoboczny grzbietu, mostkowo-obojczykowo-sutkowe, piersiowe wiêksze, podpotyliczne, prostowniki szyi. Taki bol charakteryzuje sie wystepowaniem podczs emocjonalnego stresu, symetria wystepowania, lokalizacja na calej glowie, czesto uczuciem "zaciskajacej sie obreczy" wokol glowy.
Migreny to bole glowy o nieznanym pochodzeniu, istnieje kilka teorii na temat ich pochodzenia, zadna w peni nie sprawdzona. charakteryzuja sie wystepowaniem "aury" kilka dni przed bolem (mroczki przed oczami, zaburzenia widzenia, nadwrazliwosc na swiatlo i dzwiek)., oraz wystêpowaniez "za " okiem - jakby w glebi czaszki, uczuciem wypychania galki ocznej na zew. najczesciej jednostronne. najlepszym sposobem ich wyciszenia jest odpoczecie, polozenia sie w lozku w ciemnym, wyciszonym pomieszczeniu - przez nadwrazliwosc na swiatlo i dzwiek.
klasterowe sa rzadkie, czesciej u mezczyzn, nagle silne bole glowy, chory jest poddenerwowany, boli cala jedna polowa twarzy i glowa, w przeciwienstwie do migreny, chory aby usmierzyc bol chodzi, mota sie i to mu pomaga.

terapia - w miesniopochodnych bolach glowy - fizjoterapeuta popracuje nad usunieciem punktow spustowych i rozluznieniem miesni. Migrena - neurolog dobierze leki. Klastery - nie ma dobrej terapii;(
mikolajkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 20:29   #6
0nasty0
Wtajemniczenie
 
Avatar 0nasty0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wlkp. / NL
Wiadomo¶ci: 2 075
GG do 0nasty0
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Ja mam migrenê od 13 roku ¿ycia. Muszê codziennie braæ dora¼nie 3 tabletki zapisane przez neurolga. Na ból mam zapisane tabletki w cenie 70z³ za dwie sztuki..
Ból mam przez dwa tygodnie, tydzieñ przerwy i dalej ból..
Neurolog Ci pomo¿e.
__________________
Szczê¶liwa od 05.08.2007


lexie
Generalnie termin wzrokowiec tyczy siê tego, ¿e dana osoba siê naj³atwiej uczy,
zapamiêtuje materia³ wizualny, a nie tego, ¿e musi siê patrzeæ na go³e panie.
0nasty0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 20:33   #7
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 23 947
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez ewcia 87 Poka¿ wiadomo¶æ
mój t¿ ma takie silne bóle czasem, ¿e nie jest w stanie nic zrobiæ, wymiotuje i leki nie pomagaj±.
Mam tak samo.
invisible_01 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 21:11   #8
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 440
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez ewcia 87 Poka¿ wiadomo¶æ
mój t¿ ma takie silne bóle czasem, ¿e nie jest w stanie nic zrobiæ, wymiotuje
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam tak samo.
Ja niestety te¿ ¯a³uje, ¿e jeszcze nie wybra³am siê do lekarza, teraz nie bardzo mam czas i warunki na wizyty u ró¿nych lekarzach, niestety.
echme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 06:35   #9
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej mi³o¶ci
Wiadomo¶ci: 3 291
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez martusiakw Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny ja jako m³oda dziewczyna nie powinnam chyba mieæ czêste bóle g³owy co? Jak Wy macie? Czy zdarza Wam siê mieæ ostre bóle g³owy przed miesi±czk±? Robi³y¶cie jakie¶ badania jak tak to jakie? Ja dosta³am na morfologiê i OB, skierowanie do neurologa i muszê zarejestrowaæ siê do okulisty. Hm ...bóle zazwyczaj s± z przodu ;/ Zaznaczê, i¿ jestem nisko-ci¶nieniowiec.
to migrena - i ja to mam kiedy jestem przemêczona albo zdenerwowana. zanim siê zaczn± mam mroczki przed oczami i to ostatni moment na wziêcie tabletki, potem nic nie dzia³a. rzygam, nie mogê patrzeæ na ¶wiat³o. masakra

nie jedz sera ¿ó³tego - on jest jednym z czynników który moze siê do migreny przeczyniaæ
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 06:58   #10
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 1 538
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Przechodzi³am przez to. Ostre bóle g³owy parê dni przed miesi±czk±, do tego wymioty i efekty wzrokowe (plamki, ¶wiat³a). Posz³am do neurologa i powiedzia³ tylko, ¿e to migrena, da³ leki (które nie dzia³a³y) i wzi±³ pieni±dze... ¯adnych badañ poza tym na odruchy z m³oteczkiem Dlatego poszukaj dobrego lekarza, to podstawa. W kalendarzu zaznaczaj dni kiedy boli Ciê g³owa i jak mocno, do tego zaznaczaj pocz±tek i koniec okresu- lekarzowi mo¿e to u³atwiæ pracê.
Ja zaczê³am braæ tabletki antykoncepcyjne i przesz³o- jestem pó³ roku po odstawieniu i dalej jest ok. Mo¿liwe, ¿e to zwyk³a zbie¿no¶æ czasu.
__________________
W³osomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: ¿eby ukochany móg³ wej¶æ po nich na 3 piêtro



Fakty nie przestaj± istnieæ z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 07:24   #11
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez martusiakw Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny ja jako m³oda dziewczyna nie powinnam chyba mieæ czêste bóle g³owy co? Jak Wy macie? Czy zdarza Wam siê mieæ ostre bóle g³owy przed miesi±czk±? Robi³y¶cie jakie¶ badania jak tak to jakie? Ja dosta³am na morfologiê i OB, skierowanie do neurologa i muszê zarejestrowaæ siê do okulisty. Hm ...bóle zazwyczaj s± z przodu ;/ Zaznaczê, i¿ jestem nisko-ci¶nieniowiec.
Ja mam ostre bóle przed okresem. Praktycznie w 95% dotychczas migrena siê pojawi³a. Mia³am TK g³owy, które nie wykaza³o ¿adnych zmian. Równie¿ jestem niskoci¶nieniowcem. Mo¿e to mo¿na jako¶ powi±zaæ ze sob±? Zawsze mam przy sobie tabletki na ból g³owy. Zdarza siê, ¿e migrena wystêpuje tu¿ przed snem i po za¿yciu tablet po prostu ja przesypiam. Najgorzej, gdy "trafi" mnie w dnieñ.

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ston3d Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zaczê³am braæ tabletki antykoncepcyjne i przesz³o- jestem pó³ roku po odstawieniu i dalej jest ok. Mo¿liwe, ¿e to zwyk³a zbie¿no¶æ czasu.
U mnie niestety tabletki, a potem plastry, wywo³a³y te bóle... Wcze¶niej nie mia³am takich jazd. Potwierdzi³ to neurolog i gin, co siê raczej nie zdarza.
limonka1983 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 08:38   #12
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 2 984
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Ja tez mam czêste bóle g³owy.
Przypuszczam, ¿e to przez to, ¿e wzrok mi sie psuje od komputera i musze zmieniæ okulary...
Po za tym zawsze od kilku lat przed miesi±czk± mam silne bóle g³owy, których nie eliminuj± ¿adne tabletki. Po zazyciu czego¶ na ból ten jedynie ³agodnieje. To mi siê zaczyna tak trzy dni przed okresem i konæzy w pierwszy dzien.
__________________


„Najpierw s± kobiety, potem d³ugo, d³ugo nic. A nastêpnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 13:40   #13
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 5 749
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Ja miewam bóle g³owy i my¶lê, ¿e s± czê¶ciej ni¿ powinny byæ Ale zwyk³e tabletki ¶wietnie sobie z nimi radz± Mam 23 lata. Raczej s± to bóle z przemêczenia lub id±ce od krêgos³upa...szczególnie, ¿e nie prowadzê zbyt zdrowego trybu ¿ycia - za ma³o ruchu.
Nie wiedzia³am, ¿e w czasie miesi±czki wystêpuj± takie bóle? A przed te¿? Ja w tym tygodniu (przed okresem) mia³am 2 razy takie bóle g³owy, po prostu siê z nimi obudzi³am, a za pierwszym razem mia³am wrêcz md³o¶ci

EDIT: A ju¿ doczyta³am, ¿e przed te¿ boli xD
__________________


Edytowane przez bura kocurka
Czas edycji: 2011-04-12 o 13:42
bura kocurka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 16:05   #14
Gosicaa
Raczkowanie
 
Avatar Gosicaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpacie :)
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

a mo¿e to zatoki? chyba , ze tylko przed okresem
__________________


Nie mów mi jak mam ¿yæ bo nie bêdziesz za mnie umieraæ.

Gosicaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 17:10   #15
caroline2324
Zakorzenienie
 
Avatar caroline2324
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wroc³aw:)
Wiadomo¶ci: 4 215
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Mam takie bóle nie tylko przed miesi±czk±. Ale podczas miesi±czki w³a¶nie - przybieraj± najwiêksz± si³ê.. Moja g³owa boli mnie praktycznie codziennie i nie jest to ból taki o sobie, tylko taki jak opisuj± dziewczyny - nie da siê wytrzymaæ, wymiotujê, jest mi s³abo, nie mogê siê na niczym skupiæ. Pomagaj± mi tylko bardzo silne leki przeciwbólowe. By³am u kilku lekarzy, w³a¶nie szukam przyczyny, ale co¶ mi siê wydaje, ¿e to takie szukanie na si³ê i bezskuteczne.
A szkoda ¿o³±dka na tak silne leki. Ostatnio moja p. neurolog przepisa³a mi takie tabletki, które biorê codziennie rano, wp³ywaj± m.in na lepsze my¶lenie, szybsz± naukê itd.
Muszê przyznaæ, ¿e ju¿ prawie tydzieñ nie bola³a mnie g³owa, ale nie chcê zapeszaæ.
__________________

Nigdy nie by³e¶ i nigdy nie bêdziesz czê¶ci± mojego ¶wiata...
... jeste¶ jego ca³o¶ci±.



Edytowane przez caroline2324
Czas edycji: 2011-04-12 o 17:11
caroline2324 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 17:49   #16
martusiakw
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 510
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Hm... kiedy mam ból g³owy to nie wymiotuje, czasami mam mroczki albo dra¿ni mnie w³a¶nie ¶wiat³o;/ pójdê do lekarza zobaczê co mi powie. Ale nikt nie pisa³ o okulisty dlaczego tam te¿ mam skierowanie? Aaa jaki¶ czas temu by³am u lekarza, bo musia³am wyrobiæ sobie ksi±¿eczkê sanepid-owsk±, no i tam musia³ mnie obejrzeæ lekarz, który przy badaniu wzorku, wiecie spójrz góra, dó³, w bok i powiedzia³ jedno zdanie oczopl±s hm i tyle hehe. To by³o tak na szybkiego i nie zapyta³am go, szkoda.

Edytowane przez martusiakw
Czas edycji: 2011-04-13 o 06:37
martusiakw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 20:50   #17
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 5 749
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez martusiakw Poka¿ wiadomo¶æ
Hm... kiedy mam ból g³owy to nie wymiotuje, czasami mam mroczki albo dra¿ni mnie w³a¶nie ¶wiat³o;/ pójdê do lekarza zobaczê co mi powie. Ale nikt nie pisa³ o okulisty dlaczego tam te¿ mam skierowanie? Aaa jaki¶ czas temu by³am u lekarza, bo musia³am wyrobiæ sobie ksi±¿eczkê sanepid-owsk±, no i tam musia³ mnie obejrzeæ lekarz, który przy badaniu wzorku, wiecie spójrz góra, dó³, w bok i powiedzia³ jedno zdanie oczopl±s hm i tyle hehe. To by³o tak na szybkiego i nie zpayta³am go, szkoda.
No jak to dlaczego do okulisty masz skierowanie? Bo od wady wzroku czêsto bierze siê ból g³owy Jak niedowidzisz, to siê wysilasz - boli Ciê g³owa. Jak masz za mocne szk³a...widzisz zbyt wyra¼nie i tym bardziej boli Ciê g³owa...zasadniczo nawet jak masz zmêczone oczy to Ciê mo¿e boleæ. No a je¶li wed³ug tamtego lekarza masz oczopl±s, to lepiej to sprawdziæ, bo mo¿e to przyczyna
__________________

bura kocurka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-13, 13:22   #18
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 1 842
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez 0nasty0 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam migrenê od 13 roku ¿ycia. Muszê codziennie braæ dora¼nie 3 tabletki zapisane przez neurolga. Na ból mam zapisane tabletki w cenie 70z³ za dwie sztuki..
Ból mam przez dwa tygodnie, tydzieñ przerwy i dalej ból..
Neurolog Ci pomo¿e.
piszesz o jednych tabletkach czy dwóch rodzajach?
co to za lek za 70 z³? mo¿e spróbuj relpax? jako jedyny dora¼nie pomaga mojej mamie, no i jest trochê tañszy, mo¿na go kupiæ ju¿ za 37 z³ (za 2)
__________________
Ogrody opu¶ci³y swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-13, 13:53   #19
elinee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Mi na migreny pomaga jedynie ibuprofen. mam migreny od 7 roku zycia. By³am u lekarzy ale przepisywali leki przeciwpadaczkowe z miliardem skutków ubocznych.
elinee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 15:03   #20
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez elinee Poka¿ wiadomo¶æ
Mi na migreny pomaga jedynie ibuprofen. mam migreny od 7 roku zycia. By³am u lekarzy ale przepisywali leki przeciwpadaczkowe z miliardem skutków ubocznych.
Ja biorê Ibuprom Max. Jeszcze 3 lata temu wystarczy³o, ¿e siê przespa³am (w momencie, gdy mam migrenê, odczuwam nieziemskie zmêczenie. Niezale¿nie, czy jestem wyspana, czy nie). Teraz ju¿ jadê na tabletkach. Oczywi¶cie, ból szybciej mija, gdy mam mo¿liwo¶æ siê zdrzemn±æ. Trochê bojê siê, ¿e nasilenie bólu postêpuje. Co bêdzie, gdy Ibuprom przestanie pomagaæ? Neurolog nie widzi w mojej g³owie niczego niepokoj±cego.
limonka1983 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-13, 15:13   #21
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 41 748
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Poka¿ wiadomo¶æ
Co bêdzie, gdy Ibuprom przestanie pomagaæ? Neurolog nie widzi w mojej g³owie niczego niepokoj±cego.
Ja mam migrenê z przed³u¿on± aur±...ibuprofen biorê jak cukierki - nie pomaga. Od jaki¶ dwóch lat jadê na pyralginie w zastrzykach, ketonalu i jego pochodnych. No i na imigranie.

Dzisiaj zacznê terapiê divascanem, podobno dzia³a cuda, kuracja 6-8 tygodni i spokój z napadami na d³u¿szy czas - zobaczymy.
__________________
"Widzia³e¶ tê dziewczynê? Ma nogi za milion z³otych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-13, 16:20   #22
martusiakw
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 510
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Hm.... nigdy nie mia³am problemów ze wzrokiem, ale zobaczymy hehe
martusiakw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-13, 19:09   #23
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomo¶ci: 16 938
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

A ja mam bole glowy zazwyczaj w 4 dniu okresu. Jak bole miesiaczkowe ustepuja to glowa zaczyna . Ale na bol glowy najlepsza jest aspiryna. Nic innego nie pomoze tak szybko jak rozpuszczalna
KarolinaK jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-14, 12:10   #24
kenio26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: :)
Wiadomo¶ci: 892
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Ja biorê Cinie 50 2 tabletki kosztuj± oko³o 30 z³,a 6 tabletek 50 z³.Pomagaj± bardzo,jednak od razu padam,bo dzia³aj± na sen.
__________________
Jestem kobiet±,a w nicku nie jest podany mój wiek()

Odwyk kosmetyczny od jutra
kenio26 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-14, 12:16   #25
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 41 748
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez duza_mi Poka¿ wiadomo¶æ
70 z³ to rzeczywi¶cie sporo...
imigran tak kosztuje, nawet 8 dych za 2 tabletki. GlaxoSmithkline to droga firma niestety...
__________________
"Widzia³e¶ tê dziewczynê? Ma nogi za milion z³otych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-15, 15:15   #26
elinee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja biorê Ibuprom Max. Jeszcze 3 lata temu wystarczy³o, ¿e siê przespa³am (w momencie, gdy mam migrenê, odczuwam nieziemskie zmêczenie. Niezale¿nie, czy jestem wyspana, czy nie). Teraz ju¿ jadê na tabletkach. Oczywi¶cie, ból szybciej mija, gdy mam mo¿liwo¶æ siê zdrzemn±æ. Trochê bojê siê, ¿e nasilenie bólu postêpuje. Co bêdzie, gdy Ibuprom przestanie pomagaæ? Neurolog nie widzi w mojej g³owie niczego niepokoj±cego.
No mi sen te¿ pomaga, ale zauwa¿y³am, ¿e migrena ³apie mnie czesto jak mam du¿o stresu i jestem nie wyspana. Ile najd³u¿ej potrafi³a was trzymaæ migrena?
elinee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-20, 13:14   #27
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 118
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

A ja Ci powiem - przyzwyczaj siê... mam to samo plus takie zawroty g³owy, ¿e chodzê po ¶cianach. Zaczê³o siê 2 miesi±ce temu. Le¿a³am w szpitalu na neurologii kilka dni, w badaniach nic nie wysz³o...zaliczy³am kilku specjalistów... i jestem zdrowa. Bóle g³owy mog± mieæ tak wiele bzdurnych przyczyn nie do wykrycia, ¿e nie pozostaje czêsto nic prócz przyzwyczajenia i niezawodnego IBUPROFENU
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015



Lianca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-20, 13:54   #28
patussia
Raczkowanie
 
Avatar patussia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez Lianca Poka¿ wiadomo¶æ
A ja Ci powiem - przyzwyczaj siê... mam to samo plus takie zawroty g³owy, ¿e chodzê po ¶cianach. Zaczê³o siê 2 miesi±ce temu. Le¿a³am w szpitalu na neurologii kilka dni, w badaniach nic nie wysz³o...zaliczy³am kilku specjalistów... i jestem zdrowa. Bóle g³owy mog± mieæ tak wiele bzdurnych przyczyn nie do wykrycia, ¿e nie pozostaje czêsto nic prócz przyzwyczajenia i niezawodnego IBUPROFENU
Ja tak samo... 4 lata siê mêczê! Ostatnio duzo ¶pie.. po 11-12h i nie moge sie wyspac... caly dzien bym spa³a. A mierzylam sobie wlasnie cisnienie 97/45. Nie za niskie ? ?
__________________
"Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym jak widzi Ciê mê¿czyzna."
-'Dlaczego mê¿czy¼ni kochaj± zo³zy'


http://suwaczki.slub-wesele.pl/201205192337.html
patussia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-20, 14:00   #29
aga512152
Rozeznanie
 
Avatar aga512152
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zdolny ¦l±sk!
Wiadomo¶ci: 693
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Ja te¿ mam masakryczne bóle g³owy tomograf, badania g³owy, wyniki, ci¶nienie setki badañ i co siê okaza³o, ¿e to MIGRENY!! Czasami jak mnie g³owa boli to l±dujê na pogotowiu bo nic nie jest w stanie mi pomóc tylko silne zastrzyki przeciwbólowe. Ale pewna m±dra Pani doktor kaza³a mi obserwowaæ co takiego mo¿e mieæ wp³yw na moje migreny. I faktyczni pomog³o zauwa¿y³am, ¿e np ostre zapachy perfum czy za du¿o s³odyczy przyczynia siê do tego... Czasem te¿ pogoda swoje robi
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba!
aga512152 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-20, 22:38   #30
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: G³owa, g³owa moja g³owa-ból

Cytat:
Napisane przez elinee Poka¿ wiadomo¶æ
Ile najd³u¿ej potrafi³a was trzymaæ migrena?
Zanim zaczê³am braæ leki na ból, migrena trwa³a, dopóki nie po³o¿y³am siê spaæ. 2 - 3 godziny snu, czasem mniej, i budzi³am siê jak nowo narodzona. Teraz ju¿ nie jest tak piêknie i siêgam po Ibuprom. Którego¶ razu próbowa³am obyæ siê bez leków, robi³am ok³ady, raz ciep³e, raz zimne (s³ysza³am, ¿e niektórym pomagaj± ciep³e, wiêc próbowa³am) i... ty³ek. Wymêczy³am siê tak ca³y dzieñ bez najmniejszego zmniejszenia bólu i wziê³am 2 tabletki. Wolê nie wiedzieæ, ile by ten koszmar trwa³, je¶li nie wziê³abym tablet.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2011-04-20 o 22:43
limonka1983 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.