Czy dobrze zrobiłam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-04, 09:38   #1
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80

Czy dobrze zrobiłam?


Witam.

Przyjmuje tabletki novynette juz od 2 lat. Niestety, wczoraj dopadła mnie chyba jakaś grypa jelitowa, bo po południu i wieczorem miałam biegunkę i wymiotowałam. O 21 mialam przyjąc pierwszą tabletkę z nowego opakowania (po 7-dniowej przerwie). Tak tez zrobiłam, ale pół godziny potem kolejny raz (trzeci) zwymiotowałam. Tabletka raczej nie miała szans się wchłonąć w tym czasie więc zażyłam dodatkowo jeszcze jedną, z opakowania ,,rezerwowego''. Po przyjęciu dodatkowej tabletki nie było juz ani wymiotów ani biegunki. Dziś mam zamiar przyjąć drugą tabletkę z blistra normalnie, o 21. Czy dobrze zrobiłam i antykoncepcja zostanie zachowana? I czy spokojnie mogę wybrać te wszystkie tabletki do końca? (Bo biorąc pod uwagę tą dodatkową wezmę w sumie 22 tabletki). Czy to coś zmienia?

Dziękuję za odpowiedzi.
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 11:07   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy dobrze zrobiłam?

Cytat:
Napisane przez Edyta1990 Pokaż wiadomość
Witam.

Przyjmuje tabletki novynette juz od 2 lat. Niestety, wczoraj dopadła mnie chyba jakaś grypa jelitowa, bo po południu i wieczorem miałam biegunkę i wymiotowałam. O 21 mialam przyjąc pierwszą tabletkę z nowego opakowania (po 7-dniowej przerwie). Tak tez zrobiłam, ale pół godziny potem kolejny raz (trzeci) zwymiotowałam. Tabletka raczej nie miała szans się wchłonąć w tym czasie więc zażyłam dodatkowo jeszcze jedną, z opakowania ,,rezerwowego''. Po przyjęciu dodatkowej tabletki nie było juz ani wymiotów ani biegunki. Dziś mam zamiar przyjąć drugą tabletkę z blistra normalnie, o 21. Czy dobrze zrobiłam i antykoncepcja zostanie zachowana? I czy spokojnie mogę wybrać te wszystkie tabletki do końca? (Bo biorąc pod uwagę tą dodatkową wezmę w sumie 22 tabletki). Czy to coś zmienia?

Dziękuję za odpowiedzi.
Jak najbardziej antykoncepcja jest zachowana.
Wymiotowałaś bardzo szybko po zażyciu tabletki i na pewno ona się nie wchłonęła - postąpiłaś prawidłowo zażywając w jej zamian inną.
Dziś normalnie bierzesz tabsy o ustalonej przez siebie porze dnia
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 14:22   #3
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Czy dobrze zrobiłam?

Dobrze zrobiłaś i dodam, że jakby takie dolegliwości utrzymywały się dłużej i bałabyś się, że zwymiotujesz tabletkę, to możesz poczekać kilka godzin z jej przyjęciem, aż sytuacja "żołądkowa" się ustabilizuje bo masz 12 godzin marginesu bezpieczeństwa. Sama ostatnio przechodziłam grypę jelitową i wiem, że czasem po prostu tak trzeba, bo inaczej tabletka nie "usiedzi" w układzie pokarmowym za długo
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 14:23   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy dobrze zrobiłam?

postąpiłaś prawidłowo,.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 17:21   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy dobrze zrobiłam?

Wszystko ok
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.