Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do kosmetyczki

Notka

Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-08-21, 11:43   #1
Caori
Przyczajenie

depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

czy któraś z pań wie cos więcej na temat "cukrowania"?W kilku gazetach znalazłam listę składników potrzebnych do zrobienia pasty cukrowej ale za każdym razem wychodzi mi coś innego.W żadnej z tych gazet nie wspomniano w jakich proporcjach należy je ze sobą połączyć tak by powstała masa nadająca sie do depilacji a nie skorupa przypominająca zastygła żywicę.Nie wiem równiez jak nalezy ją podgrzewac bo niektórzy twierdza że trzeba zagotowac składniki, a niektórzy że podgrzać do temp.ciała.Z góry dziekuje za poradę!
Caori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 14:45   #2
lejka
Zakorzenienie

Re: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

Ooo, to to można robić w domu, samemu? Nie wiedziałam, myślałam, że tylko w gabinecie...
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 17:11   #3
alinab
Zadomowienie

też jestem ciekawa jak to się dokładnie robi ...
alinab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 18:10   #4
Caori
Przyczajenie

Wiem tylko że potrzebny jest 1) cukier karmelizowany,kilka kropli soku z cytryny i oliwy z oliwek lub 2)cukier,sok z wyciśniętych cytryn i odrobina wody.W pierwszym przypadku pisze że należy podgrzewać i mieszać te składniki aż do uzyskania miękkiej masy z której po przestudzeniu formuje się kule,którą można przesuwać po owłosionej części ciała.W 2 przypadku składniki doprowadza się do wrzenia w aluminiowym garnku,a potem gotuje na małym ogniu,by uzyskać efektkarmelizacji.Gdy ta masa przestygnie mokrą reką bierze siękawałek i wyrabia jak ciasto,następnie rozprowadza się na owłosionej skórze rękami dociskając mase kciukiem do skóry i zastygły zrywamy energicznym ruchem .Na tym niestety moja wiedza się kończy a efektów nie ma, bo nie znam proporcji skłaników i nic mi z tego nie wychodzi.Jeżeli ktoś próbował zrobić tę "słodką"depilacje w domu to bardzo prosze o opinie.
alinab napisał(a):
> też jestem ciekawa jak to się dokładnie robi ...
Caori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 19:18   #5
Gonia1
Zakorzenienie

Ja na jednym z kobiecych forów natknęłam się na taki oto przepis (nie wiem czy dotyczy on tego o co pytasz, ale nie zaszkodzi spróbować Potrzeba do tego 1/3 torebki cukru, sok z 2 cytryn; wlać sok do cukru by był dobrze zwilżony (nie za dużo, NIE DODAWAĆ WODY,gotować w rondelku na małym ogniu do zbrązowienia; zostawić do przestygnięcia, dodać łyżeczkę gliceryny ( z apteki). I należy to stosować tak jak wosk. Sama jeszcze tego nie próbowałam, ale mam zamiar. Pozdrawiam!!!
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 19:23   #6
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20

ja chyba na razie nei będę ryzykować, będę konserwatywna i zostane przy wosku w plastrach ale jak coś będziecie robić to zdajcie tutaj relacje

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 11:41   #7
AniazZielonego
Raczkowanie

PRZEPIS - depilacja cukrowa

Dziewczyny, podaję przepis z forum GW, zamieszczony przez Magdę:
" mozna sobie zrobic samemu w domu b. tanim kosztem
szkl cukru, 1/4 szkl. miodu, sok z pol cytryny- zagotowac mieszajac na malym
ogniu, masa powinna miec lejaca sie konsystencje, schlodzic, nast. nakladac jak cieply wosk na skore, uwazac aby masa nie byla za goraca , dalej - jak przy depilacji woskiem".

Napisała mi w mailu, że można zastosować zwykłe paski bawełniane, np. z prześcieradła, nadkładać cienką warstwę, na to ten pasek, i zrywać jak wosk. Spróbuję dziś na nogach, zdam Wam relację jak poszło! Jeśli to wypali, będzie super - 200 zł za depilację nóg tą metodą to zdzierstwo!!
AniazZielonego jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 12:38   #8
katrina
Rozeznanie

GG do katrina
Re: PRZEPIS - depilacja cukrowa

a nie zna ktoś przepisu na taką "prawdziwą" pastę cukrową do depilacji, tzn. tą, którą stosuje się bez pasków?
katrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 13:16   #9
AniazZielonego
Raczkowanie

Nie wiedziałam nawet, że jest taka możliwość! Ale wtedy depilacja jest chyba bardziej " powierzchowna", tzn. włoski usuwane są bez cebulek, prawda?

Anka
Stary 2004-04-16, 14:39   #10
Gonia1
Zakorzenienie

Tak tak!!Napisz o efektach a także o tym, czy trudno było tą masę przygotować.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 21:41   #11
Trishy
Raczkowanie

wszystko juz jasne!

Nooooooo to teraz wiadomo dlaczego cukeir wszyscy wykupuja i dlatego ma podrozec hihihihihi
Trishy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 22:58   #12
katrina
Rozeznanie

GG do katrina

skąd, ze cebulkami! boli jak diabli, ale w życiu nie miałam takich gładkich pach. ZERO włosów, "kropek" (jestem ciemną szatynką) i podrażnień (po wosku zawsze mam podrażenia, niezależnie od miejsca depilacji), chociaż w czasie samego zabiegu z paru miejsc leciała mi krew. tyle że impreza jest droga, no i boli potwornie - wosk to przy tym pikuś w sumie nie wiem dlaczego jest aż taka różnica.
katrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-17, 07:26   #13
AniazZielonego
Raczkowanie

DEPILACJA CUKROWA: ZROBIŁAM - DZIAŁA!!!

Dziewczyny, zdaję relację, wczoraj zrobiłam sobie SAMODZIELNIE depilację tą metodą: jestem BARDZO zadowolona, wczoraj przygotowałam tą pastę wg przepisu
Magdy, odczekałam TROCHĘ, aż lekko przestygnie, ale nie będzie chłodna, tylko
letnia! Nakładałam ją, gdy miała konsystencję miodu, była
lejąca i ciepła! Nie można czekać za długo, bo po wystygnięciu już nic z tego, ale można ją z powrotem podgrzać. Trzeba
jednak uważać, żeby się nie poparzyć!!! No i nakładałam cienką warstwę, jak
przy wosku, na małej powierzchni. Zrywałam.... paskami z bawełny ( w tym celu
użyłam nowej ścierki kuchennej, pocięłam ją sobie na takie kawałki, żebym mogła
spokojnie chwycić pasek i zerwać. Ta metoda jest po prostu boska!!! Boli DUŻO
mniej, niż przy wosku, zaczerwienienia znikają szybciej, nie ma podrażnień, i nie ma żadnych czerwonych kropek jak po depilatorze czy wosku.
Zrobiłam sobie nogi i - UWAGA! bikini ( i tu nic nie bolało, efekt jest
super). Wydaje mi się, że dobry efekt można osiągnąć stosując metodę " małych
kroków", tzn. depilujemy kawałek po kawałku, nie duże powierzchnie! Koszt: pewnie ze 2 zł (tak, tak - DWA ZŁOTE): pół cytryny to parę groszy, szklanka cukru pewnie z 50 gr, kupiłam słoiczek najtańszego miodu sztucznego za 2 zł, nadaje się (zużyłam 1/5). Dziewczyny gorąco polecam, metoda prawie za darmo, ja nie wiem, dlaczego w salonach biorą 200 zł za nogi - pewnie za nowość.
Stary 2004-04-17, 08:43   #14
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20
Re: DEPILACJA CUKROWA: ZROBIŁAM - DZIAŁA!!!

kurcze, teraz to sie naprawde napaliłam na tą metodę tyle znając mnie, pewnie zapasukdze cały pokój :P

arte infantil

R jak Remont
Stary 2004-04-17, 09:08   #15
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20

czyli który dokładnie przepis wykorzystałaś, bo tutaj różne się przewijały?

arte infantil

R jak Remont
Stary 2004-04-17, 09:13   #16
superka
Rozeznanie

Dwa pytanka:
- Zrywałaś zgodnie z kierunkiem porostu włosów (jak przy cukrze), czy w przeciwnym kierunku (jak przy wosku)?
- Czy na pewno z cebulkami wyrwałaś (brak tych kropek mnie ciut niepokoi)?

superka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-17, 10:05   #17
AniazZielonego
Raczkowanie

Re: DEPILACJA CUKROWA: ZROBIŁAM - PRZEPIS

szkl cukru, 1/4 szkl. miodu, sok z pol cytryny- zagotowac mieszajac na malym
ogniu, masa powinna miec lejaca sie konsystencje, schlodzic, nast. nakladac jak cieply wosk na skore, uwazac aby masa nie byla za goraca , dalej - jak przy depilacji woskiem.
Stary 2004-04-17, 10:07   #18
AniazZielonego
Raczkowanie

Witam!
Zrywałam tak jak wosk, czyli od dołu do góry, oczywiście razem z cebulkami, efekt jest dokładnie jak przy wosku, ale naprawdę mniej boli, i zaczerwienienia znikają dużo szybciej. Po wosku czy depilatorze moje nogi wyglądały jako " posiekane", a po cukrze są zaczerwienione, ale nie podrażnione!
Stary 2004-04-17, 14:51   #19
arielka
Raczkowanie

Anju - a powiedz mi jeszcze czy w tej masie cały cukier Ci się rozpuścił? Ya już kiedyś próbowałam zrobić taką masę, ale za każdym razem jest ona tylko prawie gładka z nierozpuszczonymi kryształkami cukru Może powinnam dużej to gotować albo wsypać cukier puder zamiast zwykłego?
Stary 2004-04-18, 08:15   #20
fk4i4
Raczkowanie

Re: a jak przygotować skórę?

wymoczyć, ogrzać wyszorować? a było coć o tym, żeby zrywać z włosem
Cała sie napaliłam, no bo wiosna...

A po jakim czasie włosy zaczynają odrastać?

dzięki fk
fk4i4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 07:10   #21
AniazZielonego
Raczkowanie

Re: a jak przygotować skórę?

Witam, cały cukier mi się rozpuścił, użyłam zwykłego. Powinnaś osiągnąć typowo miodową konsystencję, lejącą, trzeba ZAGOTOWAĆ składniki!!! Jak zaczną " bulgotać" wyłączam gaz.
Co do przygotowania: myślę, że dobrze wziąć prysznic i wyszorować ciało gąbką, po czym dobrze osuszyć, i tyle. Ta metoda ma cudowną zaletę: pozostałości po prostu się spłukuje wodą w kąpieli, można normalnie się wyszorować np. żelem pod prysznic, bo nic nie piecze! A wosk wymaga zmycia oliwką, no i bardzo podrażnia.
Stary 2004-04-19, 10:24   #22
fk4i4
Raczkowanie

próbowałam

No niestety efekty nie byyły takk oszałamiające(buuuuu),tyl ko część włosów się wyrywała, i do tego tylko część z nich z cebulkami, a bolało wystarczająco.
Czy mogło to wynikac z tego,że włoski, były dość długie, albo z tego,że bardzo juz długo noi albo gole, albo używam kromów? bo jesli tak to chętnie jeszcze kilka razy spróbuję,
do Anj'i czekałaś, ąż wosk na nodze całkiem wystygnie i "stwardnieje"?

fk
fk4i4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 11:18   #23
AniazZielonego
Raczkowanie

Re: próbowałam

Ja też będę musiała troszkę poprawić nogi, nie mam wprawy - do tej pory je goliłam, albo depilowałam u kosmetyczki. Kiedyś próbowałam wosku w plastrach na zimno, ale to była kompletna porażka, włoski się w ogóle nie wyrywały. A tu jest bardzo dobrze, a już rewelacyjnie wyszło bikini (szybciutko, sprawnie, bez bólu i super dokładnie) z tym, że jak tylko nałożę CIEŃKĄ warstwę tej pasty (taką płynną, przezroczystą, ciepłą), nakładam pasek bawełny, przyklepuję solidnie i od razu zrywam od dołu. Nie można czekać, aż wystygnie na nodze. Powodzenia!
Stary 2004-04-19, 11:18   #24
AniazZielonego
Raczkowanie

Ja też będę musiała troszkę poprawić nogi, nie mam wprawy - do tej pory je goliłam, albo depilowałam u kosmetyczki. Kiedyś próbowałam wosku w plastrach na zimno, ale to była kompletna porażka, włoski się w ogóle nie wyrywały. A tu jest bardzo dobrze, a już rewelacyjnie wyszło bikini (szybciutko, sprawnie, bez bólu i super dokładnie) z tym, że jak tylko nałożę CIEŃKĄ warstwę tej pasty (taką płynną, przezroczystą, ciepłą), nakładam pasek bawełny, przyklepuję solidnie i od razu zrywam od dołu. Nie można czekać, aż wystygnie na nodze. Powodzenia!
Stary 2004-04-19, 12:05   #25
Nutka
Nutka nie gryzie!

hmm. a nie masz wybroczyn??masz cudowne ciało! Ja jak sama depiluje woskiem zawsze mam siniaczki i wybroczyny...chyba robie coś nie tak..ale z tym cukrem też poprubuję i napiszę co i ja!!
dziewczyny wy też opisujcie wrażenia i doświadczenia

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _

WYSZUKIWARKA nie gryzie

mikroREKLAMA
Moje gotowanie
Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Ta reklama pokazywana jest pod 4 172 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Nutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 12:32   #26
j.u.s.t.y.s.k.a.
Przyczajenie

Kochane ja też chcę !!! Ale odpowiedzcie mi na moje pytania bo ja nie goliłam nóg woskiem jeszcze nigdy tylko maszynką. Te paski bawełniane kładziemy na te cudowna papkę ? na całej długości papki ? ile tą papkę trzymamy na nogach , napiszcie mi dokładnie, proszę
j.u.s.t.y.s.k.a. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 15:13   #27
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20

Właśnie zrobiłam sobie depilacje cukrem oto spostrzeżenia:
-na początek zrobiłam mniejszą porcję - łyżka miodu i cztery łyżki cukru, do tego troche soku z cytryny
-szybko można zmyć resztki
-przed depilacją zrobiłam peeling
-zaczerwienienia są naprawde mniejsze

Miałam tylko problem z konsystencją, tzn. zbyt szybko mi twardnieje, chyba trzeba trzymać garnuszek w wodzie z gorącą wodą, żeby miało leistą konsystencję.
Pozdrawiam

arte infantil

R jak Remont
Stary 2004-04-24, 15:18   #28
agu.s
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2

Ania a bikini też próbowalaś?
Stary 2004-04-24, 15:27   #29
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20

nie próbowałam, robiłam tylną część ud, tam włosy są długie, ale słabsze, ja na bikini niestety musiałabym zapuścić

arte infantil

R jak Remont
Stary 2004-04-25, 12:42   #30
Agusiaczek
Raczkowanie

Kurcze,czy naprawde nikt nie wie w jakich ilosciach mają być te składniki do zrobienia "kuli depilującej"??Bardzo mnie to zaciekawiło,musze spróbować!!!POZDRAWIAM
Agusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pytania do kosmetyczki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości