Pasta cukrowa - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-08-21, 11:43   #1
Caori
Przyczajenie

depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

czy któraś z pań wie cos więcej na temat "cukrowania"?W kilku gazetach znalazłam listę składników potrzebnych do zrobienia pasty cukrowej ale za każdym razem wychodzi mi coś innego.W żadnej z tych gazet nie wspomniano w jakich proporcjach należy je ze sobą połączyć tak by powstała masa nadająca sie do depilacji a nie skorupa przypominająca zastygła żywicę.Nie wiem równiez jak nalezy ją podgrzewac bo niektórzy twierdza że trzeba zagotowac składniki, a niektórzy że podgrzać do temp.ciała.Z góry dziekuje za poradę!
Caori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 14:45   #2
lejka
Zakorzenienie

Re: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

Ooo, to to można robić w domu, samemu? Nie wiedziałam, myślałam, że tylko w gabinecie...
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 17:11   #3
alinab
Zadomowienie

też jestem ciekawa jak to się dokładnie robi ...
alinab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 18:10   #4
Caori
Przyczajenie

Wiem tylko że potrzebny jest 1) cukier karmelizowany,kilka kropli soku z cytryny i oliwy z oliwek lub 2)cukier,sok z wyciśniętych cytryn i odrobina wody.W pierwszym przypadku pisze że należy podgrzewać i mieszać te składniki aż do uzyskania miękkiej masy z której po przestudzeniu formuje się kule,którą można przesuwać po owłosionej części ciała.W 2 przypadku składniki doprowadza się do wrzenia w aluminiowym garnku,a potem gotuje na małym ogniu,by uzyskać efektkarmelizacji.Gdy ta masa przestygnie mokrą reką bierze siękawałek i wyrabia jak ciasto,następnie rozprowadza się na owłosionej skórze rękami dociskając mase kciukiem do skóry i zastygły zrywamy energicznym ruchem .Na tym niestety moja wiedza się kończy a efektów nie ma, bo nie znam proporcji skłaników i nic mi z tego nie wychodzi.Jeżeli ktoś próbował zrobić tę "słodką"depilacje w domu to bardzo prosze o opinie.
alinab napisał(a):
> też jestem ciekawa jak to się dokładnie robi ...
Caori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 19:18   #5
Gonia1
Zakorzenienie

Ja na jednym z kobiecych forów natknęłam się na taki oto przepis (nie wiem czy dotyczy on tego o co pytasz, ale nie zaszkodzi spróbować Potrzeba do tego 1/3 torebki cukru, sok z 2 cytryn; wlać sok do cukru by był dobrze zwilżony (nie za dużo, NIE DODAWAĆ WODY,gotować w rondelku na małym ogniu do zbrązowienia; zostawić do przestygnięcia, dodać łyżeczkę gliceryny ( z apteki). I należy to stosować tak jak wosk. Sama jeszcze tego nie próbowałam, ale mam zamiar. Pozdrawiam!!!
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 19:23   #6
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20

ja chyba na razie nei będę ryzykować, będę konserwatywna i zostane przy wosku w plastrach ale jak coś będziecie robić to zdajcie tutaj relacje

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 11:41   #7