Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-18, 15:17   #1
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17

Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???


Powiedzcie w jakich miastach mieszkacie i czym mozecie sie ciekawym pochawlic w waszych miastach Co jest wartego zobaczenia ??? Ja mieszkam w Ostrołęce i podoba mi sie moje miasteczko nie jest ono duze ale bardzo sympatyczne duzo zieleni plynie sobie rzeczka wiec jest gdzie sie poopalac latem ladny duzy deptak gdzie mozna sie spotkac z znajomymi mamy tez kawiarnie gdzie serwuja najlepsze lody na świecie sklepow tez jest dosyc duzo choc generalnie na zakupki jezdze do wawki ZAPRASZAM DO OSTROŁĘKI http://www.wizaz.pl/forum/attachment...d=102169&stc=1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ostroleka1.jpg (22,8 KB, 89 załadowań)
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 15:40   #2
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

ja mieszkam w ciechocinku więc słynne tężnie to główna atrakcjadorzucam jeszcze parę innych fotek (fontanna Jaś i Małgosia, fontanna Grzybek)
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 15:45   #3
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Tarnowskie Góry to bardzo ładne miasto (co często się nie zdarza na Śląsku ). Przede wszystkim mamy Kopalnię Zabytkową i Sztolnie Czarnego Pstrąga. Jest przesympatyczny Rynek a na nim kilka ładnych budynków (i jeden potworek architektoniczny -kto widział ten wie). Polecam nasze tarnogórskie muzeum. Jest jeszcze parę innych zabytków i ciekawych miejsc, ale może lepiej przyjedźcie i sprawdźcie same
Tu jest kilka zdjęć http://www.tg.net.pl/foto/index.htm Moim zdaniem "na żywo" miasto wygląda lepiej
A tu jest strona miasta http://www.tg.net.pl
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 15:46   #4
marta8
Raczkowanie
 
Avatar marta8
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 192
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Bardzo fajne fotosy
Ja mieszkam w Jeleniej Górze. Średniej wielkości miasto, blisko gór, malownicze okolice.
Jest co zwiedzać, ale jeden dzień by Wam w zupełności wystarczył :P
Niestety mam problem z załączeniem fotek. Podaje dwa linki
www.jelenia.pl
www.jelonka.pl
tam znajdziecie pełno zdjęć
Pozdrawiam i zapraszam do Jelonki:P
marta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 17:45   #5
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Smile Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Ja mieszkam w Bartoszycach i bardzo mi się tu podoba staw w kształcie serca otoczony zielenią i ławeczkami Coś pieknego
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 18:54   #6
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

o wątke mi sie podoba - moze sie przyda przy planowaniu wakacji

o Wrocławiu pisać by można dużo, ale po co skoro wszystko warto zobaczyc
począwszy na Ogrodzie Japońskim, przez Zoo, Wieżę Ciśnień, Halę Ludową, Panorame Racławicką i Ostrów a kończąc na Rynku, rzecz jasna przechodząc przez jeszcze parenaście miejsc których nie wymieniłam

Edytowane przez bemolka
Czas edycji: 2005-06-18 o 18:54 Powód: głupie literówki
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:53   #7
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

to ja wątek podciągam...bo szukałam teraz w necie, co ciekawego można zobaczyć w olsztynie, bo chyba mnie tam niebawem ześlą na 2 tygodnie. praktykować trzeba na studiach a jako że ciągle malo informacji, to szukałam tez na wizażu i trafiłam na ten wątek..
więc droga Wizażanko, co ciekawego można zobaczyć w Twoim mieście?

Warszawa:
muzeum powstania warszawskiego
ulica kamienne schodki ( moja ulubiona, więc brak obiektywizmu)
zoo (ale to nie zimą)
kilka przyjemnych pubów i klubów
i oczywiście sztampowo: parki, pomniki, starówkę, pałac kultury..ale czy to naprawde warto?
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 22:08   #8
dusiaczek15
Wtajemniczenie
 
Avatar dusiaczek15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: teresin
Wiadomości: 2 220
GG do dusiaczek15
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

o samym teresinie nie ma za bardzo co opowiadac bo to tylko taka mala miejscowosc gdzies tam.... ....
ale jest Niepokalanow a w nim kosciol.... nie wiem czy dobrze to ujelam.
niepokalanow zalozony jest przez o.Maksymiliana Kolbego... pewnie malo osob o nim slyszalo ale warto wspomniec ze sam Jan Pawel II u nas byl ale to bylo tak dawno temu... jeszcze mnie na swiecie nie bylo...
.... w wakacje duzo chinczykow i japonczykow do nas przyjezdza...
__________________

dusiaczek15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 22:26   #9
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Kraków... oj duzo tego, az mi sie pisac nie chce
wiekszosc polskiej mlodziezy pewno byla na wycieczce szkolnej i jakas mala czesc zobaczyla
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 22:28   #10
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Cytat:
Napisane przez et-ka
to ja wątek podciągam...bo szukałam teraz w necie, co ciekawego można zobaczyć w olsztynie, bo chyba mnie tam niebawem ześlą na 2 tygodnie.
moze magde m. akurat beda krecic (tytul odcinka "odwiedziny w olsztynie"). mozna by wtedy popatrzec na Malaszynskiego
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 22:28   #11
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Smile Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Czestochowa....wiadomo ale to akurat pomine

Goraco zachecam na Jure Krakowsko-Czestochowska,Szlak Orlich Gniazd;jezeli lubicie ruiny zamkow to goraco polecam Olsztyn,Bobolice,Ogrodzie niec-do tego Janow,Zloty Potok-moze akurat nie jest to Czestochowa jako miasto a okolice i miejscowosci oscienne to sa warte wycieczki.

Samo miasto jest bardzo zwykle i....poza Alejami,ktore sa sercem miasta oraz Klasztorem to polecam park pod Jasna Gora-urokliwe miejsce
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 22:29   #12
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Cytat:
Napisane przez lain
Kraków... oj duzo tego
ale może coś takiego, czego nie pokazują na wycieczkach i nie opisują w przewodnikach ?
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 22:42   #13
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Cytat:
Napisane przez et-ka
ale może coś takiego, czego nie pokazują na wycieczkach i nie opisują w przewodnikach ?
haha wlasnie szukalam takich fajnych, klimatycznych miejsc na zdjeciach i co znalazlam - jakze artystyczne zdjecie mojej bylej szkoly. ona w sumie tez jako takim zabytkiem jest - polecam do obejrzenia (to ten wiekszy budynek ktorego tylko dol widac )

a czego nie opisuja w przewodnikach? hm ja nie wiem co tam jest opisywane mojej szkoly pewno nie opisali nie wiem czy knajpki opisuja, a jest wiele godnych polecenia, wszelkie malutki ulice i podworka na Kazimierzu, kopce krakowskie (nie tylko Kosciuszki) z ktorych o zachodzie slonca jest wspanialy widok (a ogladac go mozna lezac na kocyku ), krypty w klasztorze franciszkanow gdzie ciala nie ulegaja rozkladowi (albo nieznacznemu) i mozna zajrzec trupowi w oczy - tylko ze to rzadko otwieraja i wiele innych
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 23:05   #14
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Talking Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Perła Podbeskidzia - Bielsko-Biała Tutaj warto zobaczyć wszystko, a przede wszystkim warto tu ŻYĆ
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg panorama2.jpg (69,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zamek_1.jpg (33,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg laka.jpg (25,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zaby.jpg (26,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blonie.jpg (31,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg diabelek.jpg (25,2 KB, 9 załadowań)
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 23:14   #15
MarcinK
Rozeznanie
 
Avatar MarcinK
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 599
GG do MarcinK
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

o moi kochani watek dla mnie idealny ... robcie zdjecia i opisujcie co u Was w miescie sie znajduje a pewnie kiedys do Waszego miasta przyjade ... moze nawet na rowerze ;P;P;P poszukam moze mam jakies fotki z mojego rodzinnego miasta
MarcinK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 23:23   #16
blue_eyed_kitty
Rozeznanie
 
Avatar blue_eyed_kitty
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 997
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Ach moje miasteczko jest niewielkie i nie ma za bardzo co podziwiac. Jak do mojego brata przyjechal kumpel z Wa-wy to w kwadrans cale Nakło zwiedzili Ale za to mamy pewną sławną osobistość O Rafale Blechaczu słyszał chyba każdy Dopoki o nim sie tak glosno nie zrobilo to polowa Polakow nie wiedziala gdzie Nakło jest
Pozdrowionka!
__________________
Mrrrrrrrrrrrrrrau!

Licencjat zdany

wakacje

Mrrrrrrrrrrrrrrau!
blue_eyed_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 06:52   #17
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Czestochowa....wiadomo ale to akurat pomine

Goraco zachecam na Jure Krakowsko-Czestochowska,Szlak Orlich Gniazd;jezeli lubicie ruiny zamkow to goraco polecam Olsztyn,Bobolice,Ogrodzie niec-do tego Janow,Zloty Potok-moze akurat nie jest to Czestochowa jako miasto a okolice i miejscowosci oscienne to sa warte wycieczki.

Samo miasto jest bardzo zwykle i....poza Alejami,ktore sa sercem miasta oraz Klasztorem to polecam park pod Jasna Gora-urokliwe miejsce
naprawde gorąco polecam te miejsca nie są zbyt daleko odemnie, więc jak co roku jeździmy do Częstochowy, to wszystko pozwiedzane tam mamy
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:34   #18
Olunia90
Zakorzenienie
 
Avatar Olunia90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 448
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Ja mieszkam w Malborku.W moim mieście znajduje sie przepiekny zamek są kawiarenki,restauracje.W czerwcu są dni Malborka a w Lipcu jest ogromna impreza Oblężenie Malborka(na tą impreze zapraszam) przez pierwsze 2 dni zjezdzaja sie rycerze z całego świata i przyjezdzaja ludzie którzy sprzedaja rózne pamiątki.Są koncerty itp.Ostatniego dnia do południa są pokazy walk itp.o północy jest ogromna bitwa pokazana w rewelacyjny sposób w bardzo autentyczny pożniej wszystcy idą w strone rzeki Nogat i jest pokaz fajerwerków.Naprawde fajna impreza.W ciągu roku można zwiedzac zamek(bardzo polecam) ok 19. jest ''swiatło i dzwiek'' jezeli macie dzieci to mzoecie na to isc .Pozatym wokół zamku jest dużo restauracji i barka tam można coś zjeść.Można pójść napić się piwa i posłuchać muzyki(zazwyczaj metal itp-to nie dla mnie ) w osadzie ''Zamczysko''więc ZAPRASZAM DO ŚREDNIOWIECZNEGO MIASTA MALBORK !
Zdjęcia:
1.Wieża Maślankowa.
2.Malbork z lotu ptaka.
3.Kościół przy zamku św.Jana Chrzciciela
4.Zamek od str.Nogatu
5.Zdjęcie robione z mostu drewnianego
6.Tak wygląda zamek teraz czyli zimą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg baszta_maslankowa.jpg (67,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg g7-06.jpg (89,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0343-02-05.jpg (121,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Malbork.jpg (43,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Teutonic%20Knights'%20Castle%20at%20Malbork.jpg (72,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Malbork1.jpg (56,4 KB, 12 załadowań)
Olunia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:50   #19
Crystal
Raczkowanie
 
Avatar Crystal
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 343
GG do Crystal
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Ja mieszkam w Dębieńsku. Jest to średniej wielkości wieś, cała otoczona lasami. Każdy mieszkaniec ma własny dom, nie ma bloków. Każdy ma także pole oraz sad lub ogród. Niedawno było obchodzone 700 lecie Dębieńska. Dębieńsko jest podzielone na dwie wsie: Dębieńsko Stare i Dębieńsko Wielkie,
ja mieszkam w Wielkim. Mamy jeden zabytkowy kościół.
__________________
Wish upon a star
Believe in will
The realm of the king of fantasy
The master of the tale-like lore
The way to kingdom I adore
Where the warrior's heart is pure
Where the stories will come true

Nightwish, "Fantasmic"
Crystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-24, 08:58   #20
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

JA też mieszkam na wsi. TOTALNE ZADUPIE! Nie ma nic ciekawaego. Totalnie nic. Jedyny zabytek to taki pałacyk po hrabiach tam jest teraz LO. Nawet nie ma gdzie rowerem pojechać
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 09:06   #21
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Ja mieszkam w mieście poprzemysłowym, więc za dużo tu do oglądania nie ma no jak ktoś bardzo chce to może zobaczyc ruiny po kopalni, którymi się nikt nie zajmuje (teren wygląda jakby bombę atomową spuszczono ) Mamy kilka fajnych rzeczy typu: kręgielnia, pole golfowe (jedyne w aglomeracji), baseny, bażanciarnię, strzelnicę, parki, boisko do hokeja na trawie Świetne miasto sypialnia, bo blisko do Katowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej i innych miast aglomeracji (oczywiśice jak ma się samochód)
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 10:15   #22
Malutka466
BAN stały
 
Avatar Malutka466
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: KZG
Wiadomości: 4 423
GG do Malutka466
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

A więc, ja mieszkam w Koziegłowach, koło Poznania. W sumie w mojej miejscowości mozecie zwiedzić Oczyszczalnie Ścieków- bardzo pouczająca wycieczka, albo Elektrociepłownie Poznań-Karolin. A z takich ciekawostek to Koziegłowy to największa wieś w Polsce i najprawdopodobniej w Europie, pod względem liczby mieszkańców- na 31.12.2005 mieszka u nas 10 649 mieszkańców. Pytanie gdzie się mieścimy- nie ma to jak bloki na wsi To nie jest typowa wieś, tylko Koziegłowy wyglądaja jak osiedle Poznania, wszyscy myślą, że to nadal Poznań. Nie ma co, jak zwiedzać to tylko do Poznania. Chociaż możemy się pochwalić wspaniałymi lasami Puszczy Zielonki, super na spacer czy przejażdżę rowerową. I oczywiście można się wybrać na pływalnie!!
Malutka466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:02   #23
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Talking Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Cytat:
Napisane przez Olunia90
Ja mieszkam w Malborku.W moim mieście znajduje sie przepiekny zamek są kawiarenki,restauracje.W czerwcu są dni Malborka a w Lipcu jest ogromna impreza Oblężenie Malborka(na tą impreze zapraszam) przez pierwsze 2 dni zjezdzaja sie rycerze z całego świata i przyjezdzaja ludzie którzy sprzedaja rózne pamiątki.Są koncerty itp.Ostatniego dnia do południa są pokazy walk itp.o północy jest ogromna bitwa pokazana w rewelacyjny sposób w bardzo autentyczny pożniej wszystcy idą w strone rzeki Nogat i jest pokaz fajerwerków.Naprawde fajna impreza.W ciągu roku można zwiedzac zamek(bardzo polecam) ok 19. jest ''swiatło i dzwiek'' jezeli macie dzieci to mzoecie na to isc .Pozatym wokół zamku jest dużo restauracji i barka tam można coś zjeść.Można pójść napić się piwa i posłuchać muzyki(zazwyczaj metal itp-to nie dla mnie ) w osadzie ''Zamczysko''więc ZAPRASZAM DO ŚREDNIOWIECZNEGO MIASTA MALBORK !
Zdjęcia:
1.Wieża Maślankowa.
2.Malbork z lotu ptaka.
3.Kościół przy zamku św.Jana Chrzciciela
4.Zamek od str.Nogatu
5.Zdjęcie robione z mostu drewnianego
6.Tak wygląda zamek teraz czyli zimą
Jestem zachwycona Mam nadzieję, że kiedyś zwiedzę Malbork
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:11   #24
Resident
Raczkowanie
 
Avatar Resident
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Ja mieszkam w Trojmiescie, a dokladniej w Gdyni. Mysle, ze kobietom spodoba sie ulica Swietojanska w Gdyni, gdzie jest masa burzujskich sklepow Ponadto jachty Dar Pomorza i Dar Mlodziezy. Oceanarium... chociaz teraz to sie nazywa Akwarium Gdynskie. Zdaje sie, ze rybki ciesza sie popularnoscia wsrod wizazanek. Moza rowniez wejsc na Kamienna Gore, z ktorej mozna podziwiac widok na morze i Gdynie. Dosyc ciekawe sa tez budynki wzdloz ulic 10-go Lutego i Starowiejskiej (najstarsza ulica w Gdyni), ktore swym wygladem nawiazuja do... okretow ("Gdynia miasto z morza") Tak samo zbudowane zostalo CH Batory przy 10-go Lutego - wyglada jak okret.
W Sopocie jest oczywiscie Molo, Monciak (deptak Bohaterow Monte Cassono) i Krzywy Domek (CH o ciekawym projekcie).
W Gdansku oczywiscie Stare Miasto i najpiekniejsza uliczka - sw. Ducha na ktorej mozna w wakacje kupic bizuterie z bursztynu. W sezonie rowniez Jarmark sw. Dominika. Ale to nie to co kiedys. W czasach kiedy nie bylo nic, tam bylo wszystko. Dzisiaj jedynie fajne sa stoiska ze starociami (monety, militaria, wazy, itp.). Oczywiscie godna polecenia jest tez Bazylika Mariacka. Najwiekszy kosciol sredniowieczny w Europie. Polecam wdrapac sie na wieze widokowa i poogladac panorame Gdanska.

Po wiecej informacji zapraszam na portal Trojmiasto.pl
__________________
BWPortal :: Portal finansowy - Konta bankowe, karty kredytowe, pożyczki...
Resident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:59   #25
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Cytat:
Napisane przez Resident
W Gdansku oczywiscie Stare Miasto i najpiekniejsza uliczka - sw. Ducha na ktorej mozna w wakacje kupic bizuterie z bursztynu.
Chyba miałeś na myśli ulicę Mariacką.
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:11   #26
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Zapraszam do Torunia!
Cudne, klimatyczne misto. Mnóstwo zabytkowych kamieniczek, pomnik Kopernika i Fliska wokół którego latem "sikają" żabki. W sezonie lenim cała Starówka tętni życiem 24h na dobę. Wszędzie stoją letnie ogródki z parasolami, gdzie w śrdoku nocy można usiąść i pogadać. W każdym praktycznie pubie można potańczyć a na każdej uliczce jest ich kilka więc w nocy można zaliczyć niezły maraton. Cudne, klimatyczne stare kościoły i wieczorno-nocne podświetlenie miasta dodają mu nieziemskiego uroku. Można wgramolić się na wysoką wieże ratusza i podziwiać panoramę miasta. Mamy też planetarium i kręgielnię z prawdziwego zdarzenia!Fajny bulwar z widokiem na Wisłę i puby-tratwy, gdzie do późnych godzin nocnych podziwając widoki można miło spędzić czas ze znajomymi. Zatrzęsienie sklepików oraz dobrych barów z jedzonkiem uatrakcyjni Ci pobyt. Na dodatek w środku miasta ruiny zamku krzyżackiego - to dopiero klimat!
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:16   #27
Resident
Raczkowanie
 
Avatar Resident
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Tak, masz rację. Chodzilo mi o ul Mariacka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Mariacka_w_Gdańsku
__________________
BWPortal :: Portal finansowy - Konta bankowe, karty kredytowe, pożyczki...
Resident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:17   #28
ViViean
BAN stały
 
Avatar ViViean
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 261
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

ja mieszkam w malutkim miasteczku na południu Polski (woj. małopolskie) które zwie sie Nowy Wiśnicz. Mimo, że takie małe i wielu zabytków nie mamy, to mam do niego ogromny sentyment. W końcu tu mieszkam, tu sie wychowałam, załozyłam rodzinę i z tym miejscem z moim TŻ-em wiążemy swoją przyszłosć

A oto zdjęcia:
1. Panorama
2. Ratusz
3. Kościół - zbudowany w latach 1616-1621 z fundacji Stanisława Lubomirskiego, wojewody krakowaskiego przy współudziale architekta Macieja Trapoli
4. Koryznówka - tam mieści sie muzeum pamiątek po janie Matejce i jego licznych pobytach w tym miejscu
5. Kamień Grzyb
6. Pomnik Jana Matejki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Panorama[1].jpg (24,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ratusz05[1].jpg (23,2 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kosci___[1].jpg (22,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Koryzn_w[1].jpg (32,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kamie__g[1].jpg (12,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pomnik_M[1].jpg (110,9 KB, 1 załadowań)
ViViean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:18   #29
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Cytat:
Napisane przez Aranka
Zapraszam do Torunia!
Torun to sie chyba wszystkim w Polsce kojarzy oprocz Kopernika z o. Dyrektorem
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:30   #30
Pink_Sexy
Raczkowanie
 
Avatar Pink_Sexy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 111
Dot.: Co wartego zobaczenia w waszych miastach :) ???

Witam! Jestem tu nowa.
Możecie mnie poznać patrząc wątek pt. Witam.
Mieszkam w Elblągu ( miałam nie mówić , ale co tam, raz się żyje). Załączam najpiękniejsze fotki mojego miasta. Uważam że jest ładne. Nie chciałabym się za nic w świecie przerowadzić , no chyba że to stolicy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0200.jpg (18,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aleja_lamp.jpg (57,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg galeria_el_2.jpg (49,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg iluminacja_katedry.jpg (45,5 KB, 10 załadowań)
__________________
Lew

23 lipca - 22 sierpnia

Jest odważny, silny, dzielny
I okropnie samodzielny!
Czasem takie ma pomysły,
Że rodzice tracą zmysły!

Dzierżąc berło i koronę,
Lubi słabych brać w obronę
I królewskim obyczajem
Potem im się wielbić daje...
Pink_Sexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.