Jakie macie zdanie na ten temat ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-02, 14:21   #1
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452

Jakie macie zdanie na ten temat ?


Co o tym myślicie ?
Czy naprawdę tak dzieje się w rzeczywistości jak na tym obrazku ?

http://demotywatory.pl/325393/1-listopada


Byłyście świadkami podobnych scen ?
Bo ja niestety tak
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:25   #2
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez simsa22 Pokaż wiadomość
Co o tym myślicie ?
Czy naprawdę tak dzieje się w rzeczywistości jak na tym obrazku ?

http://demotywatory.pl/325393/1-listopada


Byłyście świadkami podobnych scen ?
Bo ja niestety tak
dokładnie tak jest
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:30   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Już w ogóle pomijając fakt że katolicy zapomnieli że to drugi listopada jest dniem ważniejszym dla zmarłych
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:37   #4
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Niestety tak właśnie jest, ale dotyczy to także i Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy...

Wszechobecna komercjalizacja, wszystko na pokaz przed resztą rodziny i obcymi ludźmi, wyścig o to kto więcej wyda na przyozdobienie grobu, rodziny spotykające się na grobach (nierzadko tylko te kilka razy do roku) skupione na obgadywaniu nieobecnej części rodziny, lans ubraniowo-dodatkowy niczym na pokazie mody i ludzie gubią gdzieś po drodze prawdziwy sens takich świąt. Co najgorsze przeszkadzają w ciszy i skupieniu tym, którzy po to właśnie przyszli, bo ciężko się skupić nad czyimś grobem jak naokoło wszyscy gadają, plotkują, śmieją się, biegają drące się dzieci itd.
Przykre jest to, że często te groby przystrojone "na bogato" wyglądają tak tylko ten jeden raz do roku bo tak wypada i bo reszta rodziny by nam dupę obrobiła a cały rok nikt nawet jednego małego znicza nie zapali...

Byłam zniesmaczona, że oprócz stoisk ze specjalnymi pierwszolistopadowymi cukierkami (nie wiem czy wszędzie w Polsce to tradycja ale ja pamiętam je od dziecka) pojawiają się przy cmentarzach na 1 listopada kramy odpustowe z zabawkami i balonikami, całe zaplecze gastronomiczne z kiełbasami, zapiekankami, widziałam nawet przyczepkę z kebabem. I tak na grób bliskiej osoby przychodzi wystrojona rodzinka w ciuchach z ledwo oderwanymi matkami, z dziećmi wyposażonymi w (dopiero co zakupione przed bramą) nowe odpustowe zabawki i żrącymi garściami cukierki czy watę cukrową, starszymi członkami rodziny wpieprzającymi tuż nad grobem kebeba czy kruszących zapiekanką...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:42   #5
wredniareczka02
Raczkowanie
 
Avatar wredniareczka02
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 175
GG do wredniareczka02
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Nie byłam na cmentarzu, na szczęście nie mam tam nikogo, ale rodzice byli. I jakież było moje zdziwienie, jak wrócili, mama wyciąga z torebki paczuszkę cukierków. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim, rodzice również, od zawsze jeździli tam n cmentarz, a cukierki widzieli pierwszy raz przed cmentarzem .
__________________
Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna
wredniareczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:43   #6
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Wiem ,że trudno w to uwierzyć ale widziałam znajomą ubraną w czerwony płaszcz stojącą przy grobie którego wystrój był.... a jakże czerwony

Czyli bukiety i wieniec z czerwonych kwiatów , do tego WSZYSTKIE znicze również czerwone
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:45   #7
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

To jest norma. Mało tego, to święto to wybieg mody. Każdy chwali się dobytkiem na zime Dobrze, że byłam chora
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 14:46   #8
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

No daleko szukać wczoraj od mamy usłyszałam, że na groby do najbliższej rodziny, trzeba iść z rana bo co później ludzie będą znicze na pusty grób zanosić, zapytałam ją czy na grób zanosi stroiki i znicze dla ludzi to mnie zbyła tradycją.

Edytowane przez 13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Czas edycji: 2011-11-02 o 15:03
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:54   #9
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
To jest norma. Mało tego, to święto to wybieg mody. Każdy chwali się dobytkiem na zime Dobrze, że byłam chora
O to to! Wczoraj (przynajmniej w Małopolsce) była piękna, słoneczna pogoda i naprawdę ciepło-mimo to widziałam mnóstwo ludzi odpicowanych w stricte zimowe płaszcze, buty, wyowijanych w zimowe zestawy rękawicowo-szalikowe i z zimowymi nakryciami głowy.
A co-wszak tradycją jest wylansować nowe zimowe odzienie już we Wszystkich Świętych
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:59   #10
3be020e1638e56070af0544f5de5b7e1ebae7a0d_66453eabeaad3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;3028026 1]No daleko szukać wczoraj od mamy usłyszałam, że na groby do najbliższej rodziny, trzeba iść z rana bo co później ludzie będą znicze na pusty grób chodzić, zapytałam ją czy na grób zanosi stroiki i znicze dla ludzi to mnie zbyła tradycją.[/QUOTE]
przyznam sie szczerze, ze przeczytalam twoj post 5 razy i wciaz nie rozumiem
3be020e1638e56070af0544f5de5b7e1ebae7a0d_66453eabeaad3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:05   #11
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Co najgorsze, od jakiegoś czasu zauważyłam, że przy cmentarzach sprzedaje się obważanki, ciasteczka, zabawki dla dzieci - istny odpust. Ja rozumiem, że to jest dzień, gdzie dużo czasu spędza się w podróży, ludzie mogą być głodni, zmęczeni, ale nie róbmy z 1. listopada odpustu!
Druga rzecz, która mnie też bardzo denerwuje - rewia mody na cmentarzach. Dla wielu osób to święto to doskonała okazja do odpicowania się w najnowsze kożuszki, jesionki, płaszcze, futra i kozaczki i paradowania przed dalszą rodziną, którą spotykamy przy tym samym grobie, lub przed obcymi, jacy to my modni nie jesteśmy. Smutne.
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 15:05   #12
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

[1=3be020e1638e56070af0544 f5de5b7e1ebae7a0d_66453ea beaad3;30280534]przyznam sie szczerze, ze przeczytalam twoj post 5 razy i wciaz nie rozumiem[/QUOTE]

Na szybko pisałam , zrobiłam tam błąd który juz poprawiłam. Sens w tym, że mama najchętniej leciała by o 7 rano na cmentarz ażeby wystroić pomniki zanim inni przyjdą, żeby widzieli jakie to piękne stroiki kupiła.

Edytowane przez 13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Czas edycji: 2011-11-02 o 15:09
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:07   #13
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Co najgorsze, od jakiegoś czasu zauważyłam, że przy cmentarzach sprzedaje się obważanki, ciasteczka, zabawki dla dzieci - istny odpust. Ja rozumiem, że to jest dzień, gdzie dużo czasu spędza się w podróży, ludzie mogą być głodni, zmęczeni, ale nie róbmy z 1. listopada odpustu!
Druga rzecz, która mnie też bardzo denerwuje - rewia mody na cmentarzach. Dla wielu osób to święto to doskonała okazja do odpicowania się w najnowsze kożuszki, jesionki, płaszcze, futra i kozaczki i paradowania przed dalszą rodziną, którą spotykamy przy tym samym grobie, lub przed obcymi, jacy to my modni nie jesteśmy. Smutne.

Oj nie róbmy, ale obważanki, które przywiozła mama były bardzo dobre
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:09   #14
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez simsa22 Pokaż wiadomość
Co o tym myślicie ?
Czy naprawdę tak dzieje się w rzeczywistości jak na tym obrazku ?

http://demotywatory.pl/325393/1-listopada


Byłyście świadkami podobnych scen ?
Bo ja niestety tak
byłam świadkiem nawet wczoraj.. moja babcia z dziadkiem tak zawsze kierują każdego jak ma ustawic znicze

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Co najgorsze, od jakiegoś czasu zauważyłam, że przy cmentarzach sprzedaje się obważanki, ciasteczka, zabawki dla dzieci - istny odpust. Ja rozumiem, że to jest dzień, gdzie dużo czasu spędza się w podróży, ludzie mogą być głodni, zmęczeni, ale nie róbmy z 1. listopada odpustu!
Druga rzecz, która mnie też bardzo denerwuje - rewia mody na cmentarzach. Dla wielu osób to święto to doskonała okazja do odpicowania się w najnowsze kożuszki, jesionki, płaszcze, futra i kozaczki i paradowania przed dalszą rodziną, którą spotykamy przy tym samym grobie, lub przed obcymi, jacy to my modni nie jesteśmy. Smutne.
wczoraj to taką rewię mody obserwowałam że szok... chyba jakaś wyprzedaż szali była bo połowa bab miała te same szale
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:10   #15
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

To, w co się ktoś na cmentarz ubiera, jakoś mnie nie obchodzi zbytnio - odkąd pamiętam, jeszcze jako dziecko, 1 listopad był dniem pokazywania nowych kreacji, fryzur itp,, a panowie z kolei chwalili się kuzynom i sąsiadom nowymi autkami na cmentarnym parkingu.

Ale wczoraj zauważyłam nowy trend - przychodzenie na cmentarz z psami. Ofkors, jakaś modna niewielka rasa typu York dostojnie paraduje na ramieniu jakiejś wystylizowanej laluni, coś ala Paris Hilton. Podczas krótkiego pobytu na cmentarzu zauważyłam kilka podobnych scen.

I juz pominę milczeniem handel pod cmentarnym murem, te obwarzanki i inne cuda. Właściwie brakuje tylko budki z piwem, kebabem, ławeczek z parasolami, coby zjeść i wypić spokojnie i impreza pełną gębą.

Nie, nie jestem "moherem". Przychodzę na cmentarz wspomnieć moich dziadków, nie są to łatwe dla mnie chwile. Wracają wspomnienia, często bolesne, to dla mnie chwila do zastanowienia się nad życiem. Tylko jak tu się kuźwa zastanawiać nad życiem, wyciszyć się, jak obok ciągle dzwonią komórki ( wczoraj slyszałam już jakąś kolędową nutkę, autentycznie), ktoś kopci papierosy przy grobie ( ja tez palę, ale nie w takich miejscach ), a między grobami biega dzieciarnia z tymi nieszczęsnymi, świeżo zakupionymi pod cmentarzem wiązkami obwarzanków...
__________________
Aniołek[*]28.11.2015

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2011-11-02 o 15:11 Powód: literówka
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:21   #16
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
To, w co się ktoś na cmentarz ubiera, jakoś mnie nie obchodzi zbytnio - odkąd pamiętam, jeszcze jako dziecko, 1 listopad był dniem pokazywania nowych kreacji, fryzur itp,, a panowie z kolei chwalili się kuzynom i sąsiadom nowymi autkami na cmentarnym parkingu.

Ale wczoraj zauważyłam nowy trend - przychodzenie na cmentarz z psami. Ofkors, jakaś modna niewielka rasa typu York dostojnie paraduje na ramieniu jakiejś wystylizowanej laluni, coś ala Paris Hilton. Podczas krótkiego pobytu na cmentarzu zauważyłam kilka podobnych scen.

I juz pominę milczeniem handel pod cmentarnym murem, te obwarzanki i inne cuda. Właściwie brakuje tylko budki z piwem, kebabem, ławeczek z parasolami, coby zjeść i wypić spokojnie i impreza pełną gębą.

Nie, nie jestem "moherem". Przychodzę na cmentarz wspomnieć moich dziadków, nie są to łatwe dla mnie chwile. Wracają wspomnienia, często bolesne, to dla mnie chwila do zastanowienia się nad życiem. Tylko jak tu się kuźwa zastanawiać nad życiem, wyciszyć się, jak obok ciągle dzwonią komórki ( wczoraj slyszałam już jakąś kolędową nutkę, autentycznie), ktoś kopci papierosy przy grobie ( ja tez palę, ale nie w takich miejscach ), a między grobami biega dzieciarnia z tymi nieszczęsnymi, świeżo zakupionymi pod cmentarzem wiązkami obwarzanków...
O, Ostrowiec wita Ostrowiec.
Na cmentarzu nie byłam, ale na forum naszym miastowym czytałam właśnie to samo o pieskach... Nie rozumiem, po co ludzie przychodzą na cmentarz z psem, niepojęte to dla mnie... Czytałam też o rewii futer, pomimo 15 stopni, i tak krótkich spódniczkach, że przy schylaniu widać było paniom pupę. Ludzie chyba nie rozumieją po co jest święto, a już na pewno nie po to, by chwalić się pieskiem w typie rasy...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:27   #17
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
O, Ostrowiec wita Ostrowiec.
Na cmentarzu nie byłam, ale na forum naszym miastowym czytałam właśnie to samo o pieskach... Nie rozumiem, po co ludzie przychodzą na cmentarz z psem, niepojęte to dla mnie... Czytałam też o rewii futer, pomimo 15 stopni, i tak krótkich spódniczkach, że przy schylaniu widać było paniom pupę. Ludzie chyba nie rozumieją po co jest święto, a już na pewno nie po to, by chwalić się pieskiem w typie rasy...
O, to widzę, że temat piesków przykuł nie tylko moją uwagę. Co do ciuchów jakoś uwagi nie zwracałam, chociaż spódniczki ledwo zasłaniające pupę rażą mnie w każdych okolicznosciach, uważam je za tanie i antyzmyslowe, ale to rzecz gustu. Trochę szkoda, że tak teraz to święto wygląda, a moze to ja jestem zbyt refleksyjna? Może to norma?
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:33   #18
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Nie bardzo rozumiem?Każdy chce ,żeby było ładnie i na grobie również. Sama będąc często na cmentarzu mówię ''weź w prawo znicz'' i nie wiem co w tym dziwnego?Wiele razy zdarzyło mi się,że ktoś przechodząc paltem czy torebką zaczepił i rozwalił znicz na grobie.Z różnego kąta widać inaczej znicz.
Sorry,ale dla mnie to takie wymyślanie z nudów.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:36   #19
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Na naszym "rodzinnym" cmentarzu też od kilku lat przed bramą stoją stragany odpustowe z cukierkami czy obważankami;
Co do przesady w strojach czy "wystrojach" grobów to zauważyłam, ze ludzie na co dzień opiekujący się grobami zachowują umiar, dopiero Ci co przyjeżdżają z daleka prześcigają się w kwiatach, zniczach itp...masakrycznie to wygląda gdy na grobie leżą kwiaty w neonowych kolorach i kiczowate znicze - byle bogaciej było że o ilości nie wspomnę...A przecież nie o to chodzi w tym święcie.

Co do zwierząt mama opowiadała, że jakiś piesek się zagubił wśród tłumu i strasznie skomlał...także ten... ja jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może psa nie ma z kim zostawić - ale jak zabiera ze sobą niech pilnuje i sprząta kupy

A co do ustawiania zniczy, no u nas też chwilę nad tym debatujemy, ale raczej żeby ustawić tak, żeby nie zgasły i nie przewróciły się - później nie miałby kto tego niestety poprawić.
__________________


Edytowane przez sandrina
Czas edycji: 2011-11-02 o 15:38
sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 15:37   #20
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem?Każdy chce ,żeby było ładnie i na grobie również. Sama będąc często na cmentarzu mówię ''weź w prawo znicz'' i nie wiem co w tym dziwnego?Wiele razy zdarzyło mi się,że ktoś przechodząc paltem czy torebką zaczepił i rozwalił znicz na grobie.Z różnego kąta widać inaczej znicz.
Sorry,ale dla mnie to takie wymyślanie z nudów.

Mówimy o tym jak ktoś wykorzystuje to święto to prezentowania siebie, swojego samochodu czy pieska wyżej wspomnianego , gdy to święto staję się okazją do "pokozania się", a nie jak prosi o przesunięcia znicza, bo ktoś zrzuci
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:42   #21
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem?Każdy chce ,żeby było ładnie i na grobie również. Sama będąc często na cmentarzu mówię ''weź w prawo znicz'' i nie wiem co w tym dziwnego?Wiele razy zdarzyło mi się,że ktoś przechodząc paltem czy torebką zaczepił i rozwalił znicz na grobie.Z różnego kąta widać inaczej znicz.
Sorry,ale dla mnie to takie wymyślanie z nudów.
Kwestia podejścia. Moja mama od tygodnia układała te bukiety, wiązaneczki itd. ciągle prześladując mnie pytaniami "ładnie tak? a może dodam jeszcze kwiat w kolorze xy?" itd. Dla mnie to byla kwestia trzeciorzędna. Wiadomo, grób przystrojony ładnie musi być, taka tradycja, ale nie istota tego dnia. Chodzi tylko o to, by w pogoni za najpiękniejszą wiązanką, najmodniejszą kurtką, najciekawszą fryzurą nie zagubić sensu tego dnia. A słuchając dyskusji niektórych ludzi przy grobach ( bo cieżko było ich nieusłyszeć;/) odniosłam wrażenie, że niektórzy zapomnieli, po co tu przyszli. Bo wymiana najnowszych rodzinnych plotek i pikantnych szczegółow życia intymnego nieobecnych w danej chwili krewnych nie jest niczym złym, ale może akurat w innym miejscu i czasie.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:42   #22
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem?Każdy chce ,żeby było ładnie i na grobie również. Sama będąc często na cmentarzu mówię ''weź w prawo znicz'' i nie wiem co w tym dziwnego?Wiele razy zdarzyło mi się,że ktoś przechodząc paltem czy torebką zaczepił i rozwalił znicz na grobie.Z różnego kąta widać inaczej znicz.
Sorry,ale dla mnie to takie wymyślanie z nudów.

Tutaj chodzi o to, że ludzie głównie działają "pod publiczkę", i chcą aby groby ich bliskich były ładniejsze od innych. Czy uważasz, że zmarłemu naprawdę robi różnicę, czy kupisz mu kwiatki białe, czy żółte? Tutaj chodzi o pamięć, którą tak naprawdę powinno się mieć cały rok, a nie podczas strojenia grobu 1 listopada, żeby inni widzieli, ile to jest zniczy i kwiatów, że to taka pamięć jest...
Nie chodzi o to, żeby żywi widzieli 1 listopada ile na czyim grobie jest kwiatów i zniczy. Dla zmarłego liczy się bardziej pamięć o nim, nie ważne, czy to będzie znicz za 99 groszy z Castoramy, czy jakiś z serduszkami za 20 złotych. To nie jest święto żywych.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:44   #23
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Nie no oczywiście,nikt nie mówi o pokazówce,zresztą takich rzeczy nie trzeba wyjaśniać...
Chodzi mi o to,że ja w ustawianiu zniczy na grobie nic strasznego nie widzę
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:50   #24
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
moja babcia z dziadkiem tak zawsze kierują każdego jak ma ustawic znicze
Ze wstydem przyznaję, że w mojej rodzinie też tak się zdarza.
Wczoraj doradziłam kuzynce, która znicze ustawia ZAWSZE w równiusieńkim rządku ,żeby zabierała na cmentarz linijkę
Mina kuzynki bezcenna

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Tylko jak tu się kuźwa zastanawiać nad życiem, wyciszyć się, jak obok ciągle dzwonią komórki ( wczoraj slyszałam już jakąś kolędową nutkę, autentycznie)
To dopiero koszmar !
Tak jakby wielkim problemem było wyciszyć dzwonek
I siedziałam tak wczoraj przy grobie otoczona zewsząd dźwiękami melodyjek
Normalnie jak na urwanej ulicy

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Czytałam też o rewii futer, pomimo 15 stopni, i tak krótkich spódniczkach, że przy schylaniu widać było paniom pupę.
Ja też jestem tym zniesmaczona .
Jest tyle miejsc gdzie można paradować w takim stroju - cmentarz stanowczo się do tego nie nadaje

Edytowane przez simsa22
Czas edycji: 2011-11-02 o 15:57
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 16:00   #25
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Ja podsumuję to tak - wszelkie "cuda" na cmentarzu, które mnie bezpośrednio nie dotyczą i nie przeszkadzają ( czyli miniówki, dekolty po pępek, mega wypasione wiązanki ) - a niech sobie będą. Ale zmuszaniu mnie do wysłuchiwania całej kolekcji komórkowych dzwonków, wysłuchiwaniu ploteczek czy głosnych śmichów-chichów - mówię stanowcze NIE.

I jeszcze jedna prośba, do rodziców: ja wiem, ze dziecko nie siądzie spokojnie na ławeczce przed grobem i nie będzie potulnie czekać. Ale fajnie byłoby jednak chociaż spróbować lekko powstrzymać te szaleńcze gonitwy wokół nagrobków. Pomijając fakt, że dużo ostrych kantów i dziecko może się powaznie uszkodzić, to wylany podczas gonitwy wosk z przewróconej świeczki przez owo dziecię - nie usunie się w pół minuty z czarnego grafitu ( wczorajszy przypadek mojej ciotki)
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 16:08   #26
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Dla mnie najbardziej przykre w tym jest że na codzień wiele grobów stoi pustych, zapomnianych a na Wszystkich Świętych wszystkie zastawione po brzegi. Zamiast pamiętać o bliskich i od czasu do czasu pojsc na grób zapalić świeczkę to pamiętamy o nich raz do roku w mysl powiedzienia "zastaw sie a postaw sie"
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 16:20   #27
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
Co do przesady w strojach czy "wystrojach" grobów to zauważyłam, ze ludzie na co dzień opiekujący się grobami zachowują umiar, dopiero Ci co przyjeżdżają z daleka prześcigają się w kwiatach, zniczach itp...masakrycznie to wygląda gdy na grobie leżą kwiaty w neonowych kolorach i kiczowate znicze - byle bogaciej było że o ilości nie wspomnę...A przecież nie o to chodzi w tym święcie.
Bardzo słuszne spostrzeżenie sandrino

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Chodzi tylko o to, by w pogoni za najpiękniejszą wiązanką, najmodniejszą kurtką, najciekawszą fryzurą nie zagubić sensu tego dnia. A słuchając dyskusji niektórych ludzi przy grobach ( bo cieżko było ich nieusłyszeć;/) odniosłam wrażenie, że niektórzy zapomnieli, po co tu przyszli.
Dokładnie tak !

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Tutaj chodzi o to, że ludzie głównie działają "pod publiczkę", i chcą aby groby ich bliskich były ładniejsze od innych. Czy uważasz, że zmarłemu naprawdę robi różnicę, czy kupisz mu kwiatki białe, czy żółte? Tutaj chodzi o pamięć, którą tak naprawdę powinno się mieć cały rok, a nie podczas strojenia grobu 1 listopada, żeby inni widzieli, ile to jest zniczy i kwiatów, że to taka pamięć jest...
Masz całkowitą rację - ludzie nie mają umiaru, bardzo mi żal osób (zwłaszcza tych starszych) którym brak pieniędzy nie pozwala na zakup choćby kilku zniczy i wstydzą się stać potem przy takim skromnym grobie gdy wokół parada obfitości
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 16:42   #28
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

mi zawsze podobało się skromne przystrojenie grobu. znicze w neutralnych, nie neonowych barwach, nieduże, kolorowe wiązaneczki, bez tysiąca wstążek i innych ozdobników. w okresie letnim kwiaty z własnego ogrodu

lubię też zaświecić lampkę na grobach opuszczonych, zazwyczaj tych usypanych jeszcze z ziemi, z zardzewiałą tabliczką. szkoda mi takich miejsc, kontrastujących z pełnymi przepychu, marmurowymi grobowcami z tysiącem zniczy.

rewia mody mnie rozwala - mikroskopijne mini, szpileczki... smutne.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 17:32   #29
Pilar1899
keep calm and contour on
 
Avatar Pilar1899
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 256
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Szczerze mówiąc mnie to tak bardzo nie oburza, rozumiem przekaz,ale ja sama z rodziną nad grobem dyskutuję w którym miejscu postawić znicz, kwiatki itd żeby ładnie się komponowało. Wynika to raczej z estetyki niż chęci pokazania się czy co tam jeszcze. Bardziej mnie rozwalają sztuczne wiązanki , hit tegoroczny to chryzantemy w neonowożółtym kolorze I rodzice stojący z dzieckiem ok 7letnim przy grobie malutkiego dziecka (wiecie, tam gdzie są takie małe groby ) i oboje smsy piszący..
__________________
It's a little bit horrifying just how quickly everything can fall to crap.

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 17:44   #30
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Jakie macie zdanie na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
lubię też zaświecić lampkę na grobach opuszczonych, zazwyczaj tych usypanych jeszcze z ziemi, z zardzewiałą tabliczką. szkoda mi takich miejsc, kontrastujących z pełnymi przepychu, marmurowymi grobowcami z tysiącem zniczy.

rewia mody mnie rozwala - mikroskopijne mini, szpileczki... smutne.
zawsze jest mi strasznie przykro gdy widzę takie groby



a co mnie w zupełności rozwala, prócz tego wszystkiego o czym wspomniałyście..
sytuacja z zeszego roku:
stoję przy grobie babci i dziadka, a obok własnie taki zupełnie zaniedbany, wręcz rozwalający się grób, myślę sobie, że pewnie kogoś nie stać na nowy nagrobek, może nawet i na znicze. nagle widzę pochodzi odpicowana laska, ok 25 lat, szpile, nie wiadomo co, z facetem ubranym bardzo porządnie i z całą siatką zniczy do zapalenia zrobili taki ruch, zamieszanie, zapalili te znicze i na koniec - pamiątkowa fotka
ręce opadają.

i jeszcze co do małych dzieci.. rozumiem że dzieci to dzieci, ale ja też byłam popieprzonym dzieciakiem, wszędzie było mnie pełno, ale jakoś rodzice potrafili nauczyć mnie, że są miejsca w których należy się zachować
nie lubię tłumaczenia, że dziecko jest niegrzeczne, ale że mu wolno bo to dziecko
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.