szukam pomysłu jak ozdobić świeczki w prostych szklankach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-15, 08:37   #1
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Arrow

szukam pomysłu jak ozdobić świeczki w prostych szklankach


Dziewczyny

nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale potrzebuję pomocy i inspiracji nigdy nie byłam dobra w "robótkach ręcznych" ale w tym roku chciałabym poza kupnymi prezentami obdarować bliskich czymś zrobionym przez siebie.

W pracy dostałam kilkanaście świeczek zapakowanych w ładne świąteczne kartoniki z kokardką (może uda mi się później wrzucić zdjęcie) świeczki ładnie pachną, ale są dość skromne, wyglądają mniej więcej jak ta w załączniku (ale są nieco niższe). Zastanawiam się jaką metodą i przy użyciu jakich materiałów mogłabym dodać im trochę więcej uroku, jak na razie wpadłam tylko na pomysł by okleić je koronką (ale ten pomysł znalazłam w googlach przy okazji lampionów ze słoików)
nie ukrywam jednak, że chyba wolałabym żeby ozdobne elementy były ruchome tzn. że mogłabym je przełożyć później na kolejne świeczki jak ta świeca się wypali
a jakby jeszcze technika wykonania nie wymagała wielkich umiejętności a materiały byłby łatwo dostępne i za przysłowiowe grosze to już w ogóle byłoby super za wszystkie pomysły i inspiracje z góry dziękuję, mam nadzieję, że Wasza wyobraźnia sięga dalej niż moja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swieczka.jpg (37,3 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k_ndkwmjg1otmsndg4njewodk__f_27627_wieczniki_koronka_we_medium.jpg (21,2 KB, 98 załadowań)
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:54   #2
ina24
Raczkowanie
 
Avatar ina24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 143
Dot.: szukam pomysłu jak ozdobić świeczki w prostych szklankach

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
Dziewczyny

nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale potrzebuję pomocy i inspiracji nigdy nie byłam dobra w "robótkach ręcznych" ale w tym roku chciałabym poza kupnymi prezentami obdarować bliskich czymś zrobionym przez siebie.

W pracy dostałam kilkanaście świeczek zapakowanych w ładne świąteczne kartoniki z kokardką (może uda mi się później wrzucić zdjęcie) świeczki ładnie pachną, ale są dość skromne, wyglądają mniej więcej jak ta w załączniku (ale są nieco niższe). Zastanawiam się jaką metodą i przy użyciu jakich materiałów mogłabym dodać im trochę więcej uroku, jak na razie wpadłam tylko na pomysł by okleić je koronką (ale ten pomysł znalazłam w googlach przy okazji lampionów ze słoików)
nie ukrywam jednak, że chyba wolałabym żeby ozdobne elementy były ruchome tzn. że mogłabym je przełożyć później na kolejne świeczki jak ta świeca się wypali
a jakby jeszcze technika wykonania nie wymagała wielkich umiejętności a materiały byłby łatwo dostępne i za przysłowiowe grosze to już w ogóle byłoby super za wszystkie pomysły i inspiracje z góry dziękuję, mam nadzieję, że Wasza wyobraźnia sięga dalej niż moja
Witaj,
a może dobrym - i stosunkowo - nie drogim pomysłem byłoby użycie farbek do witrażu?

Są takie dostępne w papierniczych i w marketach z działem art (biuro / szkoła).

Co Ty na to?
ina24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:45   #3
tereska
Rozeznanie
 
Avatar tereska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 744
Dot.: szukam pomysłu jak ozdobić świeczki w prostych szklankach

Mozna tez ozdobić cekinami i koralikami /jeśli nie masz w domu, to kosztują grosze w kaźdej pasmanterii/. Ja "układałam" wzorki i mocowałam je krótkimi szpileczkami krawieckimi.
W tym roku mam zamiar okleić świeczki paskami taśmy dwustronnej i posypać brokatem.
__________________
http://marzycielskapoczta.pl/
mozna pomóc wysyłając kartkę chorym dzieciom





tereska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 18:24   #4
Integra
Zakorzenienie
 
Avatar Integra
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 4 616
Dot.: szukam pomysłu jak ozdobić świeczki w prostych szklankach

Najtaniej będzie jak wykorzystasz ozdobny papier i różne tasiemki. Możesz też ponawlekać koraliki na drucik i owinąć nim świeczkę, lub zrobić "ubranko" z kory cynamonu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Candles.jpg (57,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg decorate candles with ribbon.jpg (20,4 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg candle_wired.jpg (9,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cinnamon-stick-candles.jpg (46,2 KB, 49 załadowań)
__________________

Integra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 18:41   #5
ina24
Raczkowanie
 
Avatar ina24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 143
Dot.: szukam pomysłu jak ozdobić świeczki w prostych szklankach

Ważne by materiały łatwopalne znajdowały się z dala od knota.

Ja wykonuję świece od podstaw (z parafiny itd.) i najczęściej ozdabiam świece lakierem do świec lub przy użyciu medium do świec pomieszaną z farbą akrylową. Czasami wykorzystuję też aplikacje (to takie woskowe "naklejki" na świece). Albo robię decoupage.

To już wszystko zależy od inwencji autora.
ina24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.