Pierwsze użycie tamponów... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-28, 12:09   #1
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489

Pierwsze użycie tamponów...


Postanowiłam zacząc uzywac tamponow (w szczegolnosci,z ejest lato a okres wypadnie mi na obozie nad morzem..)...jesatem dziewicą i :
po 1..czy to prawda,że tampon w żadnym wypadku nie moze uszkodzic błony?

po 2..meczyłam sie z tym przed chwila z 10 minut i nic...juz 4 tampony do wyrzucenia bo z ini zrobily sie maxi zanim je włozylam...moge najwyzej do połowy a dalej nie...czy owinnam to zrobic szybok czy powoli? czy to noralne,ze czuje sie lekkie szczypanie dalej w trakcie wkladania? moze w jakiejs pozycji jest wygodniej ?
Eh..juz nie wim co robic..: /
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 12:31   #2
Karlotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 440
GG do Karlotta
Dot.: Pierwsze użycie tamponów...

Tampon nie powinien uszkodzic blony dziewiczej, poniewaz znajduje sie w niej i tak niewielki otwor przez, ktory wyplywa krew w czasie menstruacji. Jezeli masz problem przy aplikacji to moze sprobuj tamponow z aplikatorem. Umozliwia on dokładne i łatwe wprowadzenie tamponu.
Karlotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 12:35   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Pierwsze użycie tamponów...

Rossie, tampon raczej nie uszkodzi Ci błony dziewiczej, choć stuprocentowej pewności mieć nie można, bo każdy ma inną budowę, czasem taka błona pęka choćby przy ćwiczeniach.
Opór i dyskomfort, które, odczuwasz, są raczej związane z napięciem mięśni. Spróbuj się przede wszystkim rozluźnić, przybierz którąś z pozycji pokazanych na instrukcji do tamponów (wg mnie najlepsza jest stojąca, z jedną nogą opartą o krzesło albo klozecik). Wkładaj tampon raczej powoli, nic na siłę, szybko to sobie tylko poobcierasz delikatną w tym miejscu śluzówkę. No i na początek wybierz tampony mini, z aplikatorem, będzie Ci zdecydowanie łatwiej.
Acha, no i nic z tego nie będzie, jeśli ćwiczysz "na sucho"! Nic dziwnego że piecze i boli, spróbuj włożyć kłąb waty w dziurkę od nosa, na przykład. Nie ma to nic wspólnego z faktem bycia dziewicą.
Podczas okresu śluzówka jest rozpulchniona a mięśnie rozluźnione, no i płynie ileś tam krwi, która zapewnia odpowiedni "poślizg" (wybacz obrazowy opis).

Powodzenia!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 12:38   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Pierwsze użycie tamponów...

Zgadzam się z Karoliną. Na pierwszy raz zdecydowanei lepsze są te z aplikatorem. I kup sobie rozmiar mini. Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 12:38   #5
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Pierwsze użycie tamponów...

nie uszkodzi błony.a jesli chodzi o problem z jego uzyciem to rownież na początek polecam aplikator.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 12:57   #6
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Pierwsze użycie tamponów...

tak na stojąco z jedną nóżką opartą np. na klozecie
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 13:18   #7
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Pierwsze użycie tamponów...

Niby nie może uszkodzić błony, ale moja koleżanka (będąca dziewicą) wybrała się do ginekologa i okazało się, że nie ma błony. Oczywiście nie ns 100% przez tampony, lecz to bardzo prawdopodobne.

Ja za pierwszym (ani za żadnym zresztą) razem nie używałam tampona z aplikatorem, polecam O.B. Silk Touch. Za pierwszym razem wkładałam w wielcej panice i ze łzami w oczach (poważnie) bo dostałam okresu w białych stringach, lnianych spodniach, jadąc do kina w Poznaniu. I takim sposobem mój chłopak kupował tampony w Centrum Handlowym i tam właśnie w łazience wkładałam tego tampona, jak już wspomniałam, płacząc. Od tamtej pory noszę tampony cały czas (jak mam okres oczywiście:P) i po prostu kucam sobie na ziemi i wkładam Niektórzy wolą tampony z apikatorem albo w innej pozycji (noga na kibelku, na stojąco), zrób to tak, aby było Ci wygodnie i nie bolało.
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-28, 13:43   #8
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Pierwsze użycie tamponów...

rossie skąd ja znam ten problem...na samym początku to też nie mogłam sobie poradzić ale teraz już jest lepiejchyba najważniejsze to dobra pozycja. u mnie ta z ulotki nie jest dobra, wolę siedząc na kibelku
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 14:19   #9
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Pierwsze użycie tamponów...

ja chyba kucałam i udało się od razu
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.