dziecko samo pod sklepem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-08, 11:25   #1
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066

dziecko samo pod sklepem


Witam, zastanawiam się, czy ze mną coś nie tak, czy z innymi matkami. Dziś po raz kolejny widziałam dziecko SAMO w wózku ( gondola) pod sklepem. Dorosłych obok niego nie. Trwało to spokojnie z 5 minut zanim matka wyszła ze sklepu. Może dłużej. To nie pierwszy raz coś takiego widzę. Ostatnio w kwiaciarni też- kwiaciarnia na piętrze, wózka z okna nie widać. Matka spokojnie ogląda kartki, potem prezenty ( stałam za nią, sporo to trwało), dziecko ( 2-latka?) w wózku na dole. Zresztą, gdyby nawet wózek był widoczny,to przecież nie patrzysz na niego non stop- wybierasz towar, płacisz za zakupy itp. wystarczy chwila...
Kurcze, czy ja jestem przewrażliwiona? Moje dziecko tacham wszędzie, nawet jak myślę, że potrwa to chwilę. Po prostu boję się, że może się COŚ stać. aaa... filmów sensacyjnych nie oglądam,bogata nie jestem -więc ewentualny okup odpada.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:02   #2
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Ja też jestem w szoku jak coś takiego widzę, nie rozumiem takich matek które swoje dziecko potrafią zostawić i wejsć do sklepu. Tak samo w markecie nie raz stoi wózek zakupowy a wnim dziecko a matka czy ojciec kilka metrów dalej ogląda produkty, przecież to moment i może dojść do tragedii.
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:23   #3
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Nie jesteś przewrażliwiona dla mnie to zachowanie całkowicie bezmyślne. Na szczęście bardzo rzadko jestem świadkiem takich sytuacji. Sama też absolutnie wszedzie tacham dziecko ze sobą tzn. wjeżdżam wózkiem, a jak się nie da a ja koniecznie muszę wejść to biorę małego na ręce i zostawiam sam wózek przed sklepem (choć nie powiem, mam stracha).
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:45   #4
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: dziecko samo pod sklepem

a ja po prostu nie wchodzę tam gdzie nie da się wjechać z wozkiem (teraz mam naprawdę wąską spacerówkę, wcześniej zdarzyło mi się brać młodego na ręce i do sklepu, a wózek pod sklepem zostawiałam), ale też zdarzyło się raz, że pani ekspedientka w osiedlowym sklepiku mi powiedziała, żebym NIE WJEŻDZAŁA z wozkiem bo nie ma miejsca i niech zostawię dziecko na dworze przed sklepem, a ona mnie obsłuży bez kolejki (łaskawa!) podziękowałam i powiedziałam, że szczerze- więcej do tego sklepu nie przyjdę i wszystkie znajome mi mamuśki będą go omijać szerokim łukiem (nie problem bo akurat pod tamtym osiedlem było mnóstwo sklepików więc zawsze można wybrać inny).
W innym, też osiedlowym sklepie pani mi powiedziała, zebym nie wjeżdzała, wysłała drugą panią do zabawiania dziecka a ja mogłam kupić potrzebne mi rzeczy- w pierwszym przypadku pani byla niemiła (na zasadzie- proszę nie wjeżdzać bo zajmuje pani z wózkiem za dużo miejsca, w drugim przypadku- było gorące lato i brak klimy w sklepie- pani chciała dobrze, zeby dziecko w cieniu zostało)
osobiście zdarzyło mi się raz zostawić dziecko w wózku- wlaśnie wtedy gdy przyszła ta druga ekspedientka ze sklepu i postała chwilę nad wozkiem- miłe to było wedlug mnie, bo nie musiala tego robić
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:51   #5
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Nieodpowiedzianość matek po prostu. Myślą, że tylko na chwilke zostawią to nic sie nie może stać. Wszem w ciągu minuty może zdarzyć sie tragedia, której jedna z drugą matką mogą zapobiec.
Ja synka w wózku wnosiłam do każdego sklepu, urzędu czy gdziekolwoek wchodziłam czy to się podobało ekspedientkom czy też nie.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:59   #6
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Nie zostawiam,nie rozumiem matek,które zostawiają. Jesli nie moge gdzies wejsc z wozkiem to nie wchodze,a jesli wiem,ze bede musiala,to pakuje dziecko w chuste.
Pomijajac juz roznych psycholi itd .ktoś moze zwyczajne taki wózek potrącić,przewrócić...
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 13:40   #7
muffinka90
Zakorzenienie
 
Avatar muffinka90
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 770
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Ja tez nie pojmuje takiego zachowania przeciez to moment i tragedia jakas moze byc, jest ok, do czasu, a potem placz i cala Polska dziecka szuka...

dzis poszlam do pasmanterii, schodki waskie i oblodzone, ekspedientka wyszla do mnie, przyniosla co chcialam, paragon i na ulicy placilam jakby nie to to bym sie wrocila, ale dziecka nie zostawila...
__________________
Mamą być i jeszcze raz


"I ślubuję Ci...''


moje hobby- xxx
muffinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 13:43   #8
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Nie wyobrażam sobie zostawić dziecka w wózku przed sklepem.
W ogóle nie wyobrażam sobie zostawić dziecka bez opieki.
Ja nawet w domu staram się nie spuszczać jej z oka.
To chwila moment gdy dziecko może sobie zrobić krzywdę...
A innym ludziom nie ufam zupełnie (oczywiście poza bliskimi krewnymi).
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 13:54   #9
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Zawsze można poprosić o pomoc przy wniesieniu wózka.
I tak szczerze z doświadczenia wiem, że bardziej chętni do pomocy są ludzie starsi niż młodzi. wiele razy sie spotkałam kiedys z sytuacją kiedy młodzi ludzie odwracali głowy albo odchodzili widząc np. matkę z wózkiem próbujacą wsiąść do tramwaju. Przeważnie starsze osoby pomagają
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 13:59   #10
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: dziecko samo pod sklepem

ja tez nigdy bym nie zostawila dziecka nawet na minute
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 14:49   #11
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: dziecko samo pod sklepem

ja nawet pustego wózka nie zostawiam przed sklepem a co dopiero z dzieckiem...
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 17:03   #12
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: dziecko samo pod sklepem

sadziłam, że po wydarzeniu w Sosnowcu kobiety mają wiecej wyobraźni, ale najwyraźniej tak nie jest, ludzie myślą, że wszystko co złe przytrafia się innym
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:57   #13
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Na szczęście bardzo rzadko jestem świadkiem takich sytuacji.
ja w tym tygodniu dwa razy

Cytat:
Napisane przez muffinka90 Pokaż wiadomość
dzis poszlam do pasmanterii, schodki waskie i oblodzone, ekspedientka wyszla do mnie, przyniosla co chcialam, paragon i na ulicy placilam
super! niestety, nie zawsze ekspedientka mimo chęci nawet , ma taką możliwość

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
I tak szczerze z doświadczenia wiem, że bardziej chętni do pomocy są ludzie starsi niż młodzi. wiele razy sie spotkałam kiedys z sytuacją kiedy młodzi ludzie odwracali głowy albo odchodzili widząc np. matkę z wózkiem próbujacą wsiąść do tramwaju. Przeważnie starsze osoby pomagają
mam takie same doświadczenia. Będąc w ciązy w autobusie jakąkolwiek chęć ustąpienia miały staruszki dobrze po 70-tce. Osoby w okolicach 40-tki nawet na mnie nie patrzyły. Zakładam,ze część z nich to matki ,pewnie dzieci w wieku gimnazjalnym. A potem psioczymy , jaka młodzież dzisiejsza... z czegoś się to bierze

Cytat:
Napisane przez joannajj Pokaż wiadomość
sadziłam, że po wydarzeniu w Sosnowcu kobiety mają wiecej wyobraźni, ale najwyraźniej tak nie jest, ludzie myślą, że wszystko co złe przytrafia się innym
no ja w miescie obok Sosnowca mieszkam
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:04   #14
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: dziecko samo pod sklepem

tym bardziej powinna pomyśleć, najwyraźniej zakupy wazniejsze dla niektórych...
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:06   #15
muffinka90
Zakorzenienie
 
Avatar muffinka90
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 770
Dot.: dziecko samo pod sklepem

joannajj dokladnie

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

79 Marta troche to bylo w jej interesie, bo zmyla podlogi i nie chciala, zebym nabrudzila
__________________
Mamą być i jeszcze raz


"I ślubuję Ci...''


moje hobby- xxx
muffinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 19:56   #16
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Ja też nie wyobrażam sobie zostawić córkę przed sklepem,
nawet jak ma super duże okna i wszystko widać.
Nauczyłam się unikać sklepów z którymi mam problem wejściowy,
poszukałam innych może są ciut dalej, ale wolę iść parę kroków więcej niż zostawić dziecko samo w wózku i wolę się pomęczyć z wózkiem i z drzwiami przy otwieraniu bądź małymi stopniami.
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:00   #17
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Rozmawiałam kiedyś z pewnym panem z którym pracowałam. On żonę oduczył pozostawiania wózka przed sklepem. Wiedział doskonale, że ona tak robi. To było mniejwiecej 20 lat temu. Pewnego dnia żona wyszła do sklepu w dzieckiem w wózku i standardowo zostawiła je pod sklepem. On poszedł za nią i po jej wejściu po prostu wziął wózek i odszedł kawałek tak żeby móc obserwować reakcję. Żona była w sklepie około 10 minut po czym wyszła i zauważyła, że wózka nie ma. Podniosła raban na całą ulicę, chciała zawiadamiać policję. On odczekał chwilę, podszedł i powiedział jej, że pewnie już wiecej dziecka w wózku pod sklepem nie zostawi. Istotnie więcej tego nie zrobiła

79 Marta
czasami zdarza mi się jeździć komunikacją miejską i kiedy widzę miejsce przeznaczone dla rodzica z dzieckiem zajęte przez studenta, ucznia, młodą kobietę czy mężczyznę to po prostu oznajmiam iż jest to miejsce przeznaczone dla matki z dzieckiem i proszę o zwolnienie go. Nie jest to zbyt grzeczne ale po prostu nauczyłam sie stanowczo korzystać ze swoich praw i przywilejów.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560


Edytowane przez Marika_1987
Czas edycji: 2012-02-08 o 21:10
Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:31   #18
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: dziecko samo pod sklepem

również nie wyobrażam sobie zostawiania dziecka gdziekolwiek, zawsze wchodzę z wózkiem, jakby nie było miejsca to wole iść gdzie indziej gdzie takową możliwość mam
powiem więcej na zakupach wózek jest ciągle w moich rękach i muszę mieć koniecznie dziecko przed oczami, jak biore coś z półek wózek stawiam tak że widze dziecko-da się

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
Zawsze można poprosić o pomoc przy wniesieniu wózka.
I tak szczerze z doświadczenia wiem, że bardziej chętni do pomocy są ludzie starsi niż młodzi. wiele razy sie spotkałam kiedys z sytuacją kiedy młodzi ludzie odwracali głowy albo odchodzili widząc np. matkę z wózkiem próbujacą wsiąść do tramwaju. Przeważnie starsze osoby pomagają
powiem wiecej , ostatnio musiałam do lekarza pojechac autobusem, autobus niskopodłogowy z miejscem na wózek, w autobusie miejsc siedzacyhc co niemiara, a na miejscu gdzie wózek stoi małolat, ja wjeżdżam wózkiem a on przesówa sie o 3 cm także musiałam stać pod szyba a wózek miałam na środku autobusu(nie powiem -złośliwa byłam i na przystankach zwalniałam hamulec i jezdziłam wózkiem kołysząc małemu upssssssss nieopatrzni enajeżdżając na stope małolatowi-czekałam az coś powie ale on nic stał cicho i tylko nogi odsówał)
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:42   #19
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: dziecko samo pod sklepem

aa2

no ja robiłam to trochę bardziej brutalnie. Najpierw kulturalnie przepraszam, a jak nie skutkowało to zostawało po prostu chamskie wepchnięcie się
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 00:12   #20
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
powiem wiecej , ostatnio musiałam do lekarza pojechac autobusem, autobus niskopodłogowy z miejscem na wózek, w autobusie miejsc siedzacyhc co niemiara, a na miejscu gdzie wózek stoi małolat, ja wjeżdżam wózkiem a on przesówa sie o 3 cm także musiałam stać pod szyba a wózek miałam na środku autobusu(nie powiem -złośliwa byłam i na przystankach zwalniałam hamulec i jezdziłam wózkiem kołysząc małemu upssssssss nieopatrzni enajeżdżając na stope małolatowi-czekałam az coś powie ale on nic stał cicho i tylko nogi odsówał)
A było mu powiedzieć, żeby ruszył tyłek. Ja wsiadam i od razu mówię na cały regulator stoi pan/pani/ty na miejscu dla matki z wózkiem, proszę się przesunąć, dziękuję. I problem z głowy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 00:28   #21
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Ja w komunikacji miejskiej używam w większości przypadków nosidełka ergo, ludzie zazwyczaj ustępują miejsca, ale raz na jakiś czas zdarza się, ze ktoś "nie widzi", wtedy się nie bawię we wstyd czy aluzje, tylko proszę o ustąpienie miejsca, bo jednak z dzieckiem na brzuchu większa szansa an utratę równowagi, zahaczenie o jakiś pręt czy coś. a najchetniej miejsca ustępują mi starsze panie, często tez jeśli taka pani stoi, to od razu zwraca uwagę, żeby ktoś inny wstał. Najciężej takie ustąpienie miejsca przychodzi ludziom w wieku 30-40 lat.
A co do zostawiania wozka na zewnątrz sklepu, to raz widzialam taka sytuacje, sklep taki, ze można wozkiem wrecz jakies akrobacje wywijać, bo sama czesto tam wjeżdżałam, ale mama wolala zostawić wozek z noworodkiem na zewnątrz, a sama wdała sie w pogaduszki z ekspedientka, nawet nie spogladajac na dziecko
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 07:38   #22
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: dziecko samo pod sklepem

ja tez sobie nie wyobrażma jak można zostawić wózek przed sklepem, nie chodze do sklepów do których nie można wejść z wózkiem i tyle.
Nawet przed kioskiem który jest naprzeciwko mojego bloku wózka nie zostawie, tylko otwieram i z progu mówie co bym chciała, ale tam znajoma pracuje więc to troche inna sytuacja.

Co do komunikacji miejskiej to jeszcze nie byłam na tyle odważna żeby skorzystać, jak jade sama i widze co się dzieje to się odechciewa.
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 08:12   #23
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Ja się przyznaję, że zdarzyło mi się raz zostawić dziecko dosłownie na pół minuty przed małym osiedlowym sklepikiem.... Ale teraz wiem jedno!! Nigdy nigdy i jeszcze raz nigdy więcej!!!

Co do komunikacji autobusowej... jestem niestety zmuszona korzystać ok 2x w tyg. bo jeździmy na rehabilitację do centrum. Z reguły nie mamy problemów z miejscem, bo ludzi nie ma dużo... za to chyba wszyscy ślepi, łącznie z kierowcą, bo nawet jeśli jedzie autobus niskopodłogowy, to kierowca potrafi zatrzymać go na tyle daleko od wysepki, że nie jestem w stanie wózkiem "wjechać" do środka! O wysiadaniu samodzielnym też mogę zapomnieć. Jeszcze mi sie nie zdarzyło, by ktoś mi pomógł ot tak sobie, zawsze muszę prosić.
A najbardziej "śmieszą" mnie młodzi faceci, którzy uciekają na widok wózka na tyły autobusu...
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 08:16   #24
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: dziecko samo pod sklepem

wiecie co, powiem tak-kopnąc w du..ę jedna z drugą co tak robią i może by zaczęły mysleć
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 10:15   #25
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A było mu powiedzieć, żeby ruszył tyłek. Ja wsiadam i od razu mówię na cały regulator stoi pan/pani/ty na miejscu dla matki z wózkiem, proszę się przesunąć, dziękuję. I problem z głowy.
sama się dziwię bo ja z tych pyskatych z natury chyba ta złośliwość najeżdżania na stopę i obserwacja reakcji wzięła górę
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:35   #26
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: dziecko samo pod sklepem

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
sama się dziwię bo ja z tych pyskatych z natury chyba ta złośliwość najeżdżania na stopę i obserwacja reakcji wzięła górę
Rozumiem, bo też mam czasem ochotę kogoś rozjechać
Ale z drugiej strony tak sobie czasem myślę - często jest tak, że my mamy czekamy, aż ktoś się domyśli, że potrzebujemy pomocy. A po co mamy czekać, aż się domyśli? Nie lepiej od razu wprost powiedzieć? Ja się nauczyłam tego i polecam: proszę mi przytrzymać drzwi, czy może mi to pani podać, proszę się przesunąć itd.

Bo w sumie obcy ludzie nie mają żadnego obowiązku nam pomagać... nasze dzieci to nasz problem, więc jak potrzebujemy czegoś, to trzeba mówić. Gdy idę sama ulicą to po prostu idę przed siebie, nie rozglądam się nieustannie czy przypadkiem jakaś matka z wózkiem nie potrzebuje pomocy. Jednak gdy mnie ktoś poprosi, nigdy nie odmawiam (albo gdy widzę, że ktoś sobie nie radzi a nie ma odwagi poprosić).

W tych sytuacjach warto być asertywną
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 22:59   #27
wywa
Zakorzenienie
 
Avatar wywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 4 413
Dot.: dziecko samo pod sklepem

A mój tż nieraz zostawiał dzieci w aucie z odpalonym silnikiem np na stacji benzynowej gdy szedł zapłacić. Po wymianie zdań teraz tankuje tylko w Tesco;-)
Ja nawet na zapłacić za paliwo ide z małym , dużego przyznaje sie zostawiam, ale on w tym roku skończy 15 lat, więc już chyba można;-) A jak mały śpi to przekładam zakupy czy tankowanie na później.
I zawsze wyjmuje kluczyki ze stacyjki jak zostawiam dużego w aucie, żeby nikt z nim nie odjechał;-)
__________________
Ubrania 44-46,dla chłopca 110-116, decoupage
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265168
Kosmetyczny
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1262590


Chudnę sobie...
83kg-78kg -75......................6 2 kg





wywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:13   #28
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Ja też często widuję takie sytuacje. Ale powiem Wam, że jak odprowadzam synka do przedszkola to przyjeżdża inna matka, idzie z synkiem do przedszkola, przebiera go, idzie do łazienki (tak nawet 10), a w samochodzie zostawia drugie - półroczne dziecko. Nie raz miałam ochotę zadzwonić na policję. Dodam jeszcze, że szatnia przedszkolna jest dosyć daleko od parkingu.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:37   #29
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: dziecko samo pod sklepem

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja też często widuję takie sytuacje. Ale powiem Wam, że jak odprowadzam synka do przedszkola to przyjeżdża inna matka, idzie z synkiem do przedszkola, przebiera go, idzie do łazienki (tak nawet 10), a w samochodzie zostawia drugie - półroczne dziecko. Nie raz miałam ochotę zadzwonić na policję. Dodam jeszcze, że szatnia przedszkolna jest dosyć daleko od parkingu.
ja bym najpierw dosadnie zwróciła uwagę matce, a jak to nic nie da wtedy drastyczniejsze kroki
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:40   #30
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: dziecko samo pod sklepem

dzis znowu widziałam noworodka zostawionego w wózku przed sklepem
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.