znowu problem z kompem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-07, 11:37   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

znowu problem z kompem :(


Please, pomóżcie! Tak jak już kiedyś pisałam, na moim kmputerze, na dysku systemowym, jest bardzo mało miejsca. Teraz jest to.... 4 KB I kiedy włączyłam dziś komputer, wszystko zaczęło się sypac. Zniknęła mi ikonka IE z menu szybkiego uruchamiania. GG co trochę mi się wyłącza. Na dodatek nie mogę usunąć nadal tych dwóch trojanów, jakie mam... Quoologic czy jakoś tak się nazywają. Boję się, że jak wyłączę teraz kompa i włączę go z powrotem, to już wszystko się totalnie posypie...
Wiem, że pewnie najlepiej zrobię reinstalację systemu, tylko, że ja nigdy sama tego nie robiłam, a na dodatek nie mam płyty z Win XP. Dobrze, że mój kolega ma, tylko że on ma teraz inne sprawy na głowie a nie zajmowanie się czymiś kompem....
Jak się ponownie instaluje system? Czy te programy, które mam zainstalowane, a do których nie mam instalek, nie będą mi działać po reinstalacji?
I czym w ogóle różni się reinstalaca systemu od formatu dysku C: ?
:pomocy:
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 11:41   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

no i jeszzcze w menu start pojawiły mi się ikony, które już dawno usunęłam stamtąd, np. samouczek system wimn xp, określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne. A jak teraz wysyłam wiadomości na wizażu, to za każdym razem wyskakuje mi taki mniej więcej komunikat: "podczas wysyłania informacji do Internet może się zdarzyć, że inni będą widzieli co wysyłasz. Czy mimo to chcesz kontynuować?".
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 11:45   #3
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

I jeszcze jedna ważna rzecz: na pulpicie ikony zmienły rozmiar, wcześniej były małe, a teraz są duże.
Podejrzewam, że to dlatego, że kiedy włączałam komputer, pojawiła się taka mniej więcej wiadomość:

System nie może ustawić profilu lokalnego; powodem może być zbyt mała ilość miejsca w rejestrze.

PEwnie dlatego wszystko się tak poprzestawiało.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 11:51   #4
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

No tak, nawet moja toższamość w Outlook EXpress mi zniknęła!!!!!!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 11:58   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

defragmentuję teraz poszczególne dyski... Kiedyś jesienią też zrobiło mi się coś podobnego, i było ok po...restarcie.... Ale ja już się boję tego kompa wyłączać. Wolne miejsce u mnie na C: to teraz ok. 1 MB.... Może jeszzcze zrobić scandisk?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 13:24   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Dziewczyny, pomóżcie! Naprawdę nie wierzę, że żadna z Was nigdy nie miała problemów z kompem.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 13:31   #7
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: znowu problem z kompem :(

Gonia, a może do informatyka? Bo masz nieźle komp zawalony, przydałoby się zasięgnąć pomocy fachowca Tylko nie bij, że tak lakonicznie, ale wygląda mi to poważnie, lepiej żeby ktoś to zobaczył.
Pzdr!
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 13:35   #8
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: znowu problem z kompem :(

Też mam różne zawirowania z moim kompem. Znalazłam nawet jak krok po kroku sformatować dysk http://prace.sciaga.pl/7497.html ,ale boję się sama tego podjąć, bo później trzeba jeszcze wrzucić windowsa i wszystkie sterowniki, więc wolę nie ryzykować i oddaję do zaprzyjaźnionego speca komputerowego.
Popytaj może jeszcze na tym forum http://komputery.katalogi.pl/ albo tam poszperaj w archiwum.
POWODZENIA!!!
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 13:37   #9
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: znowu problem z kompem :(

Defragmentacja nic nie da. Trzeba przeinstalować system. Najpierw przenieść ważne pliki z C na D, a potem włozyc płyte z XP. Programy, których nie masz na płycie, jakies dodatkowe, musisz potem zainstalowac jeszcze raz.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 13:50   #10
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Dzięki dziewczyny za rady... Najgorsze, że niektóre dość ważne programy instalował mi mój ex- . To były programy na płytkach, a te płytki ma on... On by wiedział, co z tym zrobić, ale my ze sobą nie gadamy...
A informatyk pewnie by wziął kilkaset złotych za wprowadzenie porządku w moim kompie...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 13:54   #11
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: znowu problem z kompem :(

Bez przesady, góra 70zł
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 14:03   #12
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Wszystkie ważne pliki już mam przeniesione z C na D, tzn. moje dokumenty i folder "ulubione".
A czym się różni format od ponownej instalacji systemu?
A poza tym ja nawet nie wiem jaki dobry program antywirusowy zainstalować po instalacji...Bo ten co mam (BitDefender) jakoś mi nie odpowiada....
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 14:04   #13
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Bez przesady, góra 70zł
Dla mnie to i tak dużo, bo ostatnio mam trochę wydatków...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 14:20   #14
wrednotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 21
Dot.: znowu problem z kompem :(

Twiggy ma rację.
Format jest to całkowite skasowanie wszystkich danych z danej partycji dysku ( tu należy usunąć z C)
natomiast instalacja systemu jest to ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego czyli jak większość ma - Windowsa. Instalacje przeprowadza sie po sformatowaniu dysku- tak jest zalecane, bo inaczej nie pozbędziecie sie starych i zawirusowanych plików.
w Win XP jest na tyle dobrze że system sam przeprowadzi fragmętację- o ile mu na to zezwolimy.
Tylko mając płytke należy ustawić uruchamianie sie kompa z CD-ROM, włożyć płytkę, włączyc ponownie kompa i postępować wg. instrukcji - nic trudnego
wrednotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 14:24   #15
wrednotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 21
Dot.: znowu problem z kompem :(

a jesli chodzi o antywiry ja osobiście polecam Kasperskiego lub MKSvir, lecz są to komercyjne programiki.


Ps. Gonia1 musisz jakoś sie pozbyć tych wirusów- bo to one zrobily Ci taki smietnik z kompa. Format jest w tej sytuacji chyba jedyną metodą- jak nie potrafisz, popytaj znajomych, na pewno ktoś sie na tym zna bo to nic trudnego
Powodzenia
wrednotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 14:28   #16
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Przeniosłam na inne partycje niektóre foldery z C:, zrobiłam restart i...wszystko działa po staremu, czyli dobrze, nawet OE działa... Tylko takie przenoszenie folderów to rozwiązanie na krótką metę, bo za kilka tygodni znowu będzie mało mijsca na dysku.... Myślę, że rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby format.... Bo wteyd pozbyłabym się też tych zainfekowanych plików...
A może wiecie, jakie foldery można oczyszczać na dysku C:, żeby zwiększyć ilość wolnego miejsca? Bo bez wątpienia te problemy biorą się też z tego, że jest mało miejsca.... Ja usuwam zawartość "Prefetch", "Temp", "Cookies", czyszczę "Historię"...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 14:41   #17
kasiak_82
Przyczajenie
 
Avatar kasiak_82
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.: znowu problem z kompem :(

Po pierwsze zainstaluj program antywirusowy. Ja polecam bezpłatny avast. do sciagniecia tutaj: http://www.avast.com/eng/down_home.html

Po drugie usuń programy których nie używasz, nie trzymaj filmów, zdjęć itp na c:

PS. Czy używasz jakiś programów typu emule lub dc++.?
kasiak_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 15:57   #18
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez kasiak_82
Po pierwsze zainstaluj program antywirusowy. Ja polecam bezpłatny avast. do sciagniecia tutaj: http://www.avast.com/eng/down_home.html

A ten program jest dosyć dobry? I czy posiada aktualizacje? Tylko jak ja mam mało miejsca na C:, to nie wiem, czy da radę zainstalowac...

Cytat:
Napisane przez kasiak_82
Po drugie usuń programy których nie używasz, nie trzymaj filmów, zdjęć itp na c:
Pousuwałam wszystko, czego nie używam. Nie trzymam ani filmów, ani zdjęć, ani mp3 na C:


Cytat:
Napisane przez kasiak_82
PS. Czy używasz jakiś programów typu emule lub dc++.?

Nie.


Na scczęście na dniach ma przyjść do mnie kolega, który zna się na formatowaniu dysku, także mam nadzieję, że wszystko wróci do należytego porządku.
Dziękuję dziewczyny za rady; jakby jeszcze któraś z Was coś mi radziła, to piszcie!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 16:04   #19
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez Gonia1
A ten program jest dosyć dobry? I czy posiada aktualizacje? Tylko jak ja mam mało miejsca na C:, to nie wiem, czy da radę zainstalowac..
Ten program jest dobry i posiada aktualizacje.
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 16:15   #20
Basia21
Rozeznanie
 
Avatar Basia21
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

dziewczyny kochane do niedawna tez mialam mase problemow z kompep poinstalowane niechciane programy od chodzenia po roznych stronach , trojany i mase smieci no ale juz jest dobrze moim komputerem zaja sie moj chlopak komputery ma w małym paluszku ale mniejsza z tym jak juz ktos wam naprawia komputer poproscie go by zrobil wam KOPIE SYSTEMU w kilka minut bedziecie mogly same sobie naprawic system i bedzie znowu ładnie jest to nnaprawde proste i przydatne nie mam teraz czasu o tym pisac mase o tym znajdziecie w googlah pozdrawiam
__________________
Basiulka
Basia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 20:58   #21
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez kasiak_82
Po pierwsze zainstaluj program antywirusowy. Ja polecam bezpłatny avast. do sciagniecia tutaj: http://www.avast.com/eng/down_home.html

Po drugie usuń programy których nie używasz, nie trzymaj filmów, zdjęć itp na c:

PS. Czy używasz jakiś programów typu emule lub dc++.?

Dziewczyny, zainstalowałam tego avasta... Rzeczywiście fajny program, choć długo skanuje...
Ale mam pytanie: po skanowaniu kompa wyskakuje mi okno Avasta i wyświetla pliki, które nie dały się zeskanować. Czy to jest normalne?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 21:43   #22
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Dziewczyny, zainstalowałam tego avasta... Rzeczywiście fajny program, choć długo skanuje...
Ale mam pytanie: po skanowaniu kompa wyskakuje mi okno Avasta i wyświetla pliki, które nie dały się zeskanować. Czy to jest normalne?
Ech... zeskanowałam komp jeszcze raz mksem i wynika z tego, że avast jednak nie usunął wszystkich wirusków... Format jak nic się szykuje.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 22:36   #23
thelema
Raczkowanie
 
Avatar thelema
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 307
Dot.: znowu problem z kompem :(

Avast jest dobry, ale nie bardzo dobry. Wpisz w google.pl "kaspersky" i ściągnij. Niestety, trojanów nie usunie, ale i tak może się przydać.
thelema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 22:40   #24
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Ech... zeskanowałam komp jeszcze raz mksem i wynika z tego, że avast jednak nie usunął wszystkich wirusków... Format jak nic się szykuje.
Całkowite sformatowanie kompa to najlepsze wyjście- nie poznasz po tym swojego komutera- trochę z tym zabawy, ale warto. I niech zrobi to fachowiec. Wizaż będzie Ci szybciej chodził
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 22:42   #25
thelema
Raczkowanie
 
Avatar thelema
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 307
Dot.: znowu problem z kompem :(

Nie masz zainstalowanych żadnych zbędnych programów ?
thelema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 23:21   #26
martaa65
Rozeznanie
 
Avatar martaa65
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dziura
Wiadomości: 661
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez thelema
Avast jest dobry, ale nie bardzo dobry. Wpisz w google.pl "kaspersky" i ściągnij. Niestety, trojanów nie usunie, ale i tak może się przydać.
jak mialam avasta to sie duzo zlych rzeczy dzialo z kompem zainstalowalam kaspersky i do razu wykryl kilka trojanow z ktorymi avast nie mogl sobie dac rady Po za tym kaspersky ma firewalla, ktory dodatkowo chroni przed zarazmi z sieci
__________________
o O o O o O o O o O o O o O o O
O o O o O o O o O o O o O o O o
o O o O o O o O o O o O o O o O
O o O o O o O o O o O o O o O o
martaa65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 23:24   #27
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: znowu problem z kompem :(

Gosia, antywirus nie naprawi już powstałych szkód. Poprzegrywaj sobie swoje dokumenty, tak, żeby nic nie zginęło i format, nie ma sie co szczypać. I od razu po formacie zainstaluj dobrego antywirusa.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 00:29   #28
thelema
Raczkowanie
 
Avatar thelema
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 307
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez martaa65
jak mialam avasta to sie duzo zlych rzeczy dzialo z kompem zainstalowalam kaspersky i do razu wykryl kilka trojanow z ktorymi avast nie mogl sobie dac rady Po za tym kaspersky ma firewalla, ktory dodatkowo chroni przed zarazmi z sieci
O, wersja Kaspersky'ego, którą testowałam nie wykrywała trojanów etc. Miałam Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 4.0 PL.
Z trojanami dobrze radziła sobie u mnie Panda.

Gonia1 - format z całą pewnością. Później zainstaluj sobie dobrego antywirusa i firewalla. Nie zaszkodzi zrobić scana on-line od czasu do czasu.
thelema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 00:38   #29
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez rzastin
Całkowite sformatowanie kompa to najlepsze wyjście- nie poznasz po tym swojego komutera- trochę z tym zabawy, ale warto. I niech zrobi to fachowiec. Wizaż będzie Ci szybciej chodził
Hehe. Kolega zrobi mi format. Informatykiem nie jest, ale w swoim kompie robi format co kilka miesięcy, więc zna się na tym. Mam nadzieję, że niczego nie skaszani...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 00:39   #30
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: znowu problem z kompem :(

Cytat:
Napisane przez thelema
Nie masz zainstalowanych żadnych zbędnych programów ?
Wszystko co mogłam usunąć, już usunęłam. A poza tym usuwanie programów to żadne rozwiązanie, bo za tydzień, dwa komp i tak się "zapcha".
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.