dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 23:00   #1
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666

dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku


Witam Wizażanki
Jako, że w związku z pomyłką w tym roku będzie można zacząć studiować na dwóch kierunkach bez dodatkowej opłaty pomyślałam, że to może być dobra szansa. Jednak, dopiero w tym roku (2012/2013) będę zaczynała moje studia.. i nigdy nie miałam z nimi styku. Wiadomo, po pierwszym roku jakiś studiów, można zacząć drugi kierunek, gdy zobaczy się realia studiowania itp. I własnie moje pytanie" Chciałabym zacząć jednocześnie prawo i jakiś kierunek ekonomiczny lub też finanse.. Oba kierunki nei należą do najprostszych, czy da się je pogodzić, czy da się wytrzymac z tą nauką naraz?
Są tu jakieś wizażanki studiujące 2 kierunki jednocześnie? Lub też miały styczność ze studiami prawa lub finansów i wiedzą jak wyglądają realia? Czy da się wyrobić na tych 2 kierunkach jednocześnie?
Ja wierze, że to nie jest takie trudne i chyba podejmę się tego zadania, jednak licze na Wasze opinie w tej sprawie
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:34   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Myślę, że nie da rady, z prostego powodu: zazwyczaj na pierwszym roku (w przypadku prawa zwłaszcza się to potwierdza) jest najwięcej godzin na obu kierunkach.
Jak u mnie ludzie studiują dwa kierunki to zazwyczaj tutaj na pierwszym roku to tam najczęściej albo na trzecim albo koło magisterki... i to też nie zawsze wychodzi, osoba która studiuje drugi kierunek na trzecim roku była we wszystkich możliwych grupach i chodziła na zajęcia dla zaocznych.
prawo to całkiem czasochłonny kierunek, ekonomia możliwe że mniej, ale ja bym nie proponowała - logistycznie i planowo możesz nie dać rady bo ci się zajęcia będą nakładać.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:34   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

(z gory przepraszam za brak polskich znkow)

Mysle ze jak student zdolny i zorganizowany, to pociagnie dwa kierunki bez wzgledu na to jakie by one byly Sadze ze problem lezy w tym, ze to bylaby twoja pierwsza stycznosc ze studiowaniem i od razu rzut na podwojna gleboka wode. Czesto zdarza sie tak, ze pierwsze lata sa najbardziej naladowane przedmiotami, ale to musisz sprawdzic indywidualnie. No i jeszcze jedna kwestia - chcialabys studiowac na tej samej uczelni? Jesli tak, to musisz wiedziec ze niektore uczelnie nie pozwalaja studentowi pierwszego roku zaczynac rownoczesnie innego kierunku u nich. Dziwne i nie wiem czy zgodne z prawem, ale zdarza sie. Sprawdz jak to u ciebie wyglada.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 00:22   #4
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

przede wszystkim nie da się dlatego, że w regulaminach uczelni często jest zapisane, że dopiero na drugim roku wolno dołożyć sobie drugi kierunek
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2012-02-11 o 00:24
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 06:36   #5
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
przede wszystkim nie da się dlatego, że w regulaminach uczelni często jest zapisane, że dopiero na drugim roku wolno dołożyć sobie drugi kierunek
można się postarać o indywidualną zgodę (na uw znajoma sobie zalatwiła), albo studiować na MISHu
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 07:24   #6
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Ja jestem zdania, że pazerny dwa razy traci. Jeśli chcesz być dobrym prawnikiem, to drugi kierunek nie jest Ci potrzebny. Jeśli chcesz być byle jakim, to lepiej daruj sobie jakiekolwiek studia.

A regulamin to swoją drogą najczęściej zabrania takich zabiegów - bardzo słusznie zresztą. Na jakiej podstawie dziekan miałby rozpatrzyć indywidualnie taki wniosek? Na podstawie ładnych oczu, ocen z matury czy tego, ile rodzice wyłożą kasy?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem

Edytowane przez mpt
Czas edycji: 2012-02-11 o 07:28
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 08:21   #7
wymaiginowana
Raczkowanie
 
Avatar wymaiginowana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Wink Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Znam przypadek innej dziewczyny ze słyszenia i to porażka, na pierwszym roku jest wf, i niby się wydaje że to tylko 1,5h, ale musi go robić na dwóch kierunkach, bo studiuje na dwóch uczelniach, i nie może go sobie przepisać. Plus wiadomo, dojazdy między jedną halą sportowa, uczelnią, drugą halą... masakra.
Hmm.. może sobie wybierzesz jakąś specjalność związaną z tym drugim kierunkiem na prawie?
wymaiginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 08:54   #8
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Od razu wyjaśniam, że chodzi mi o dwie inne uczelnie - prawo na uniwersytecie, ekonomia/finanse - na akademii ekonomicznej..

Może faktycznie lepiej sobie dobrać jakiś kierunek lżejszy , acz też pryzdatny typu. filologia angielska?

Jest tu jakaś sutdentka prawa lub finansów, która mogłaby się wypowiedzieć jak to z sesją bywa? I czy z jej punktu patrzenia, pociągnełaby drugi kierunek?
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 09:05   #9
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
Od razu wyjaśniam, że chodzi mi o dwie inne uczelnie - prawo na uniwersytecie, ekonomia/finanse - na akademii ekonomicznej..

Może faktycznie lepiej sobie dobrać jakiś kierunek lżejszy , acz też pryzdatny typu. filologia angielska?
A nie wystarczy Ci, że będziesz się uczyła angielskiego na jakimś kursie? Uwalisz obydwa kierunki, gwarantuję Ci to. Nie zgrasz zajęć, nie starczy Ci doby na naukę, a wszystko przez pazerność, a nie ambicję.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 09:14   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
Od razu wyjaśniam, że chodzi mi o dwie inne uczelnie - prawo na uniwersytecie, ekonomia/finanse - na akademii ekonomicznej..

Może faktycznie lepiej sobie dobrać jakiś kierunek lżejszy , acz też pryzdatny typu. filologia angielska?

Jest tu jakaś sutdentka prawa lub finansów, która mogłaby się wypowiedzieć jak to z sesją bywa? I czy z jej punktu patrzenia, pociągnełaby drugi kierunek?
ale PO CO mialabys sobie dobierac jeszcze jeden kierunek? jezykow obcych mozna sie uczyc na kursach, nie trzeba od razu isc na studia z tym zwiazne. poza tym studia jezykowe to nie tylko nauka slowek i gramatyki. moze jestem czarnym prorokiem, ale mysle, ze mozesz nie dac rady przy robieniu dwoch kierunkow jednoczenie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 09:21   #11
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Jeśli ktoś ma za dużo czasu na studiach, to idzie na praktyki, wolontariat, do pracy - inwestuje w siebie. Jak sobie wyobrażasz, autorko, swoją pozycję na rynku pracy po obronie dwóch magistrów i z zerowym doświadczeniem zawodowym? Bo właśnie taka jest póki co Twoja wizja: skończysz dwa kierunki i świat padnie Ci do stóp.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 09:45   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 10:43   #13
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki
Jako, że w związku z pomyłką w tym roku będzie można zacząć studiować na dwóch kierunkach bez dodatkowej opłaty pomyślałam, że to może być dobra szansa. Jednak, dopiero w tym roku (2012/2013) będę zaczynała moje studia.. i nigdy nie miałam z nimi styku. Wiadomo, po pierwszym roku jakiś studiów, można zacząć drugi kierunek, gdy zobaczy się realia studiowania itp. I własnie moje pytanie" Chciałabym zacząć jednocześnie prawo i jakiś kierunek ekonomiczny lub też finanse.. Oba kierunki nei należą do najprostszych, czy da się je pogodzić, czy da się wytrzymac z tą nauką naraz?
Są tu jakieś wizażanki studiujące 2 kierunki jednocześnie? Lub też miały styczność ze studiami prawa lub finansów i wiedzą jak wyglądają realia? Czy da się wyrobić na tych 2 kierunkach jednocześnie?
Ja wierze, że to nie jest takie trudne i chyba podejmę się tego zadania, jednak licze na Wasze opinie w tej sprawie
Tak jak dziewczyny wyżej pisały - moim zdaniem nie ogarniesz dwóch kierunków naraz na pierwszym roku. Zresztą, jeśli chcesz studiować prawo, to i potem możesz mieć z tym problemy, bo to są strasznie czasochłonne studia - moja współlokatorka jest na prawie i siedzi w książkach pięć razy więcej ode mnie, a moje studia też do łatwych nie należą. Co zrobisz, jeśli będziesz miała jednego dnia kolokwium z takiego na przykład prawa konstytucyjnego albo logiki, a następnego - z makroekonomii?
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 11:07   #14
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Nie wpominajac, ze nie masz zielonego pojecia o tym jak wygadaja studia. A jeśli myslisz, ze wiesz to się mylisz. To jest coś zupełnie innego niz nauka w liceum. Dlatego branie dwóch kierunków, gdy nawet nie wie sie jak jeden wyglada jest totalnie pozbawione sensu.

W takich sytuacjach jestem za platnym drugim kierunkiem.

I fil. angielska są lżejszymi studiami? haha. wybacz, ale ambitniejszego komentarza nie jestem w stanie wymyślic.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2012-02-11 o 11:12
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 12:34   #15
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Śmiejecie się, szydzicie, a ona tylko zapytała o rady. Ze mnie też kiedyś szydziły koleżanki z roku jak zaczynałam dwa kierunki od razu. Teraz kończę obydwa (nie są to łatwe kierunki) Uwierz mi, że jak chcesz, to wszystko uda Ci się pogodzić, jak Ci się będą pokrywały zajęcia, to jedne z nich będziesz zaliczała co tydzień na konsultacjach, kwestia dogadania z prowadzącym Łatwo nie jest, możesz zapomnieć o prawdziwym 'studiowaniu', gdy moje koleżanki szły na zakupy, ja dopiero wracałam z zajęć, jak one szły na imprezę to ja musiałam czytać materiały na następne zajęcia, no ale coś za coś Najgorzej jest w sesji (spanie max 5 godzin codziennie) i pisanie prac dyplomowych:P Ale wszystko jest do przejścia uwierz, jeśli będzie Ci zależało to dasz radę No i problem jest z przepisywaniem ocen bo na pierwszym roku będziesz musiała robić 2 wfy, 2 informatyki itp., przy dwóch kierunkach gdy czas jest na wagę złota to jest to wkurzające no ale nic się na to nie poradzi
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 12:47   #16
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez Ona. Pokaż wiadomość
Śmiejecie się, szydzicie, a ona tylko zapytała o rady. Ze mnie też kiedyś szydziły koleżanki z roku jak zaczynałam dwa kierunki od razu. Teraz kończę obydwa (nie są to łatwe kierunki) Uwierz mi, że jak chcesz, to wszystko uda Ci się pogodzić, jak Ci się będą pokrywały zajęcia, to jedne z nich będziesz zaliczała co tydzień na konsultacjach, kwestia dogadania z prowadzącym Łatwo nie jest, możesz zapomnieć o prawdziwym 'studiowaniu', gdy moje koleżanki szły na zakupy, ja dopiero wracałam z zajęć, jak one szły na imprezę to ja musiałam czytać materiały na następne zajęcia, no ale coś za coś Najgorzej jest w sesji (spanie max 5 godzin codziennie) i pisanie prac dyplomowych:P Ale wszystko jest do przejścia uwierz, jeśli będzie Ci zależało to dasz radę No i problem jest z przepisywaniem ocen bo na pierwszym roku będziesz musiała robić 2 wfy, 2 informatyki itp., przy dwóch kierunkach gdy czas jest na wagę złota to jest to wkurzające no ale nic się na to nie poradzi
Kto się śmieje czy szydzi? Twierdzimy, że to jest niepraktyczne, bo już studia prawnicze dają wystarczające podstawy do pracy w zawodzie. Studia to droga, a nie cel. Nie sztuką jest zrobić na raz dwa kierunki, tylko znaleźć potem pracę
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 13:35   #17
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma za dużo czasu na studiach, to idzie na praktyki, wolontariat, do pracy - inwestuje w siebie. Jak sobie wyobrażasz, autorko, swoją pozycję na rynku pracy po obronie dwóch magistrów i z zerowym doświadczeniem zawodowym?
no i tu jest racja, studia studiami, ale doswiadczenie podczas ich trwania tez trzeba zdobywac. no chyba ze wiesz iz po mgr z prawa i drugiego kierunku przez +/- 3 lata beda cie jeszcze utrzymywac rodzice, zebys ty mogla pojsc na praktyki czy staze.

no i poparlabym cie, jesli bys wiedziala czego od siebie chcesz. gdybys byla zdecydowana na okreslone dwa kierunki, gdybys mowila: "chce zrobic X i Y poniewaz.... a potem wiedza z X przyda mi sie do tego, a Y laczy sie z tym, to sie przyda bo chce zostac..."
ale ty mowisz co innego:
"chce zrobic prawo i cos jeszcze do tego, ekonomie czy tam finanse, a moze nie, moze cos latwiejszego? moze filologie?"

moze (morze) to jest szerokie i glebokie...
wyglada to tak jakbys kupowala zestaw garnkow i miala do wyboru czajnik elektryczny gratis, mimo ze nie wiesz czy ten czajnik ci sie przyda to i tak za wszelka cene chcesz go wziac "bo darmo daja".

juz nie mowie nic na temat tego czy filologia jest faktycznie latwiejsza.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 14:31   #18
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 14:49   #19
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

chciałam napisać coś sensownego, ale jak tylko przeczytałam, że filologia jest łatwa, to padłam na twarz i do teraz boli mnie nos

takie słowa wypowiedzieć mogła faktycznie tylko osoba, nie mająca pojęcia o studiach i studiowaniu. to nie jest tak, jak w liceum, ze masz opanowac na dany termin jakiś jeden rozdzial z książki... i jesli chodzi o rozpoczynanie 2 kierunkow rownoczesnie na pierwszym roku, tez jestem za tym, zeby bylo to platne.
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 14:57   #20
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez Ona. Pokaż wiadomość
Śmiejecie się, szydzicie, a ona tylko zapytała o rady. Ze mnie też kiedyś szydziły koleżanki z roku jak zaczynałam dwa kierunki od razu. Teraz kończę obydwa (nie są to łatwe kierunki) Uwierz mi, że jak chcesz, to wszystko uda Ci się pogodzić, jak Ci się będą pokrywały zajęcia, to jedne z nich będziesz zaliczała co tydzień na konsultacjach, kwestia dogadania z prowadzącym Łatwo nie jest, możesz zapomnieć o prawdziwym 'studiowaniu', gdy moje koleżanki szły na zakupy, ja dopiero wracałam z zajęć, jak one szły na imprezę to ja musiałam czytać materiały na następne zajęcia, no ale coś za coś Najgorzej jest w sesji (spanie max 5 godzin codziennie) i pisanie prac dyplomowych:P Ale wszystko jest do przejścia uwierz, jeśli będzie Ci zależało to dasz radę No i problem jest z przepisywaniem ocen bo na pierwszym roku będziesz musiała robić 2 wfy, 2 informatyki itp., przy dwóch kierunkach gdy czas jest na wagę złota to jest to wkurzające no ale nic się na to nie poradzi
a jakie kierunki studiujesz?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 15:12   #21
erzey
Przyczajenie
 
Avatar erzey
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 13
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Raczej powinnaś postawić na coś innego, teraz sam papier że skończyło się studia nie wystarczy. Po prawie bez aplikacji możesz być dobrą sekretarką, a co do ekonomii/finansów to musisz mieć doświadczenie w zawodzie, bo studia tu niewiele dają (wiem, bo studiuje właśnie finanse i jednocześnie pracuje w księgowości, gdzie nauczyłam się więcej niż na studiach). Dodatkowo jest masa bezpłatnych kursów z UE, które też są ważne dla pracodawców i możesz się nauczyć przydatnych rzeczy, a także zobaczyć czy w ogóle Ci się to podoba. Naprawde, nie ma sensu żebyś tak się męczyła, bo będziesz rozczarowana efektem. Lepiej postaw na naukę języków, skup się na jednym kierunku ale bądź w tym naprawde dobra.
erzey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 16:00   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Może faktycznie lepiej sobie dobrać jakiś kierunek lżejszy , acz też pryzdatny typu. filologia angielska?
lżejszy


naprawdę ktoś mądrzej powiedział, chytry traci dwa razy

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Ona. bzdura a co jeśli w godzinach konsultacji ma ćwiczenia na drugim kierunku?
Tak ja studiuję filologię i wiem że pierwszy rok jest wypchany śmieciowymi zapychaczami po brzegi, łącznie z filozofią itp godzin jest masa tak samo jak na prawie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 16:19   #23
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Autorko, może postaw na jeden kierunek i np. jakąś szkołe policealną w weekendy?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 19:23   #24
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Autorko, może postaw na jeden kierunek i np. jakąś szkołe policealną w weekendy?
To nie byłoby głupie Ale... bardzo dokładnie sprawdź program zajęć, praktyki etc.
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 23:51   #25
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Myślę, że nie da rady, z prostego powodu: zazwyczaj na pierwszym roku (w przypadku prawa zwłaszcza się to potwierdza) jest najwięcej godzin na obu kierunkach.
Ja na pierwszym roku mam najmniej godzin..
Cytat:
Napisane przez wymaiginowana Pokaż wiadomość
Znam przypadek innej dziewczyny ze słyszenia i to porażka, na pierwszym roku jest wf.
U mnie wf jest na drugim roku.

Studiuję prawo. Są osoby, które studiują dwa kierunki (administracja, psychologia, filologie), ale mają o tyle dobrze, że to wszystko w ramach jednego uniwersytetu, wobec czego przepisują sobie przedmioty (chociaż nie wszystkie, bo czasami "łacina dla prawników" a "łacina" to dwa różne przedmioty). Oczywiście na wykłady nie chodzą, bo w tym czasie mają inne zajęcia. Plus mojej uczelni jest taki, że WPiA ma taki profit, że każdy może sobie sam wybrać grupę, do której chodzi na ćwiczenia.

Edytowane przez willy_nilly
Czas edycji: 2012-02-12 o 00:00
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:58   #26
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Studiowanie dwóch kierunków to fajna sprawa, o ile faktycznie człowiek się nimi interesuje i/albo uzupełniają się one w jakiś całkiem sensowny sposób. Z Twoich odpowiedzi wnioskuję jednak, że raczej nie wiesz, co chcesz robić, tylko postanowiłaś koniecznie studiować dwa kierunki ,,bo tak".
Studiowanie filologii w celu jedynie nauczenia się języka to moim zdaniem bardzo kiepski pomysł, bardzo się rozczarujesz.
Ogólnie rób jak chcesz, znam ludzi, co studiują na dwóch kierunkach dziennie i jeszcze pracują, więc nie ma co straszyć brakiem doświadczenia. Ale to jest kwestia indywidualnych predyspozycji - jedni studiują trzy kierunki i dają radę, a inni nie wyrabiają na jednym.
Cóż, spróbujesz, to zobaczysz, nie ma innego sposobu.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 10:13   #27
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez parapluie89 Pokaż wiadomość
Ogólnie rób jak chcesz, znam ludzi, co studiują na dwóch kierunkach dziennie i jeszcze pracują, więc nie ma co straszyć brakiem doświadczenia.
Ale nie równolegle Kiedy studiujesz równolegle na 1-2 roku masz sporo zajęć, część musisz przerzucić na kolejny rok (jeśli się da), bo nic nie przepiszesz. Na 3 roku masz licencjat z jednego kierunku (tylko psychologia, prawo i medycyna są jednolite), więc masz "ciut więcej" do ogarnięcia. Na 4 roku możesz iść do pracy, ale zaraz okazuje się, że magisterka...a nie, czekaj, dwie magisterki Pewnie, ze niektórzy dają radę. Ale czy można skorzystać naprawdę ze studiów, na których się dogorywa tylko po to, żeby mieć dwa papiery?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 10:59   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

jeszcze medycyna weterynaryjna i farmacja to studia jednolite :P
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:14   #29
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Na prawie na I roku jest BARDZO MAŁO zajęć! Konkretnie to w pierwszym semestrze na UW mamy 4 razy w tygodniu po 1,5h ćwiczeń, a w drugim 3 razy w tygodniu po 1,5h, więc można to upchnąć w jeden dzień i mieć 6 dni weekendu. Wykładów nie liczę, bo to co jest na nich można przeczytać w książce.

1/10 (czyli ponad 100 osób) mojego roku na prawie jest z SGH. Co prawda nie wiem ile osób jest i na I roku SGHu i na I roku prawa, ale z tego co słyszałam to oni na tym sghu nie mają obozu pracy, a to jednak najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce.

Ogólnie: da się. Ale studiowanie dwóch kierunków na 2 różnych uczelniach (szczegolnie oddalonych od siebie) jest szczerze upierdliwe i zastanów się, czy naprawdę tego chcesz. Jak będziesz sie dostawać na aplikację to nikt nie będzie patrzył, czy masz jakiś tam licencjat z ekonomii, czy nie.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:40   #30
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: dwa kierunki jednocześnie od pierwszego roku

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Na prawie na I roku jest BARDZO MAŁO zajęć! Konkretnie to w pierwszym semestrze na UW mamy 4 razy w tygodniu po 1,5h ćwiczeń, a w drugim 3 razy w tygodniu po 1,5h, więc można to upchnąć w jeden dzień i mieć 6 dni weekendu. Wykładów nie liczę, bo to co jest na nich można przeczytać w książce.
O tym mówię Z tym że my na prawie mieliśmy w pierwszym semestrze 5 x 1,5, w drugim mamy 4 x 1,5 (ewentualnie coś jeszcze fakultatywnie). Gorzej na drugim roku, kiedy łącznie z wykładami spędzasz na uczelni 840 godzin w pierwszym semestrze. A na wykłady moim skromnym zdaniem warto chodzić, szczególnie jeśli się jest słuchowcem.

Edytowane przez willy_nilly
Czas edycji: 2012-02-12 o 11:42
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.