Kaffe Frappe... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-09, 18:18   #1
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Cool

Kaffe Frappe...


...mrożona kawa rodem z Grecji . Na upały, jak znalazł. Pijam ją ostatnio namiętnie i mam kilka przepisów, w tym jeden od zaprzyjaźnionego Greka właśnie. Podobno Kaffe Frappe, to kwestia proporcji (1 część kawy na 2 części mleka). Podaje się ją w wysokiej sklance ze słomką, bo trzeba się dostać do kawy ukrytej pod pianką.

Wariacja 1 (kawa+cukier+mleko)

1/3 szklanki kawy zaparzonej w ekspresie i schłodzonej lub schłodzonej kawy rozpuszczalnej, posłodzić i wlać do shakera. Wrzucić tam ok. 4 kostki lodu i energicznie wytrząsać tak, aby cukier się rozpuścił, a na kawie powstała gęsta pianka (mniej więcej dotąd, aż kawa podwoi swoją objetość, a pianka stanie się biała - u mnie to 10-20 machnięć shakerem, ale duże znaczenie ma tu ilość kostek lodu, bo to one ubijają pianę). Przelać do szklanki i powoli dopełnić mlekiem (piana pozostanie wtedy na wierzchu i całość się nie przeleje - można ją posypać dla ozdoby odrobiną mielonej kawy).
  • w wersji dla liczących kalorie - można dać mniej mleka, a więcej wody
  • w wersji dla restrykcyjnie liczących kalorie - można wcale nie dawać mleka i cukru, ale czy to będzie prawdziwe frappe?
Wariacja 2 (kawa+cukier+lody)

Wykonanie jak wyżej, aż do ubicia piany. Przelewamy kawę do szklanki, dodajemy kulki lodów i powoli uzupełniamy zimną wodą. Wierzch pianki posypujemy startą czekoladą.

Wariacja 3 (kawa+kawa+cukier+lody+ml eko=trójkolorowa szklanica!)

Wykonanie jak wyżej, aż do ubicia piany, ale bierzemy do niej tylko połowę kawy . Przelewamy spienioną część kawy do szklanki i delikatnie zalewamy drugą połową zimnej, zaparzonej kawy. Do tego dolewamy powoli mleko - jak się postaramy, to może utworzą się trzy osobne warstwy (trzy kolory: piana, kawa i mleko). Na wierzch można położyć lody śmietankowe i posypać czekoladą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg frappe2.jpg (6,2 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg frappe3.jpg (12,6 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg frappe.jpg (16,3 KB, 83 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2012-07-04 o 10:02
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 20:55   #2
Cyprianka
Raczkowanie
 
Avatar Cyprianka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Kaffe Frappe...

Uwielbiam frappe .Niestety,nia posiadam shakera,więc nie będę mogła przetestowac przepisu
Cyprianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 21:22   #3
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kaffe Frappe...

Cytat:
Napisane przez Cyprianka
Uwielbiam frappe .Niestety,nia posiadam shakera,więc nie będę mogła przetestowac przepisu
Są dwa wyjścia:
  1. mikser
  2. szczelnie zakręcony słoik
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 19:29   #4
Cyprianka
Raczkowanie
 
Avatar Cyprianka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Kaffe Frappe...

Dziękuję Noor za podpowiedź.Myslałam już nad jakimś zamkniętym opakowaniem,by jednak przyrządzić frappe,ale słoik nie przyszedł mi do głowy.Widze,że zdjęcia załączyłaś.Nie ma to jak kawowa pokusa Mam nadzieję,że w tym tygodniu wypróbuję Twój przepis.
Cyprianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 10:36   #5
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Kaffe Frappe...

Ja robię podobną kawkę z mleka zagęszczonego( tego z puszki), kawy rozpuszczalnej, cukru waniliowego i kostek lodu w shakerze plastikowym. pychaaa i mnóstwo pysznej pianki
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 10:50   #6
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kaffe Frappe...

Cytat:
Napisane przez ahgatta
Ja robię podobną kawkę z mleka zagęszczonego( tego z puszki), kawy rozpuszczalnej, cukru waniliowego i kostek lodu w shakerze plastikowym. pychaaa i mnóstwo pysznej pianki
Bo mleko skondensowane to też mleko, tylko "odparowane" i bardziej kaloryczne.
Ja też dodaję cukier wanilinowy (1 łyżeczkę), ale nie czuję wcale smaku wanilii w kawie. Natomiast metodą prób i błędów doszłam do tego, że frappe wychodzi zdecydowanie lepsza, kiedy spienia się w shakerze samą kawę i dopiero potem dodaje mleko, niż wtedy, kiedy spienia się kawę z mlekiem (nie mam pojęcia dlaczego ).

Inne przepisy i modyfikacje Kaffe Frappe mile widziane
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 13:19   #7
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kaffe Frappe...

mniam!!!!! uwielbiam frappe!!!!! zaraz biegnę sobie zrobić. Może purystki kawowe mnie zlinczuja ale lubi.ę frape nestle z proszku. 2 paczki na dużą szklankę mleka i do tego lody waniliowe - pycha
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-11, 14:02   #8
morella
Rozeznanie
 
Avatar morella
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 775
GG do morella
Dot.: Kaffe Frappe...

Świetne przepisy, Noor, szczególnie teraz na upały.Na pewno wypróbuję
__________________
Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail
morella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 14:48   #9
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kaffe Frappe...

Cytat:
Napisane przez beliczek
mniam!!!!! uwielbiam frappe!!!!! zaraz biegnę sobie zrobić. Może purystki kawowe mnie zlinczuja ale lubi.ę frape nestle z proszku. 2 paczki na dużą szklankę mleka i do tego lody waniliowe - pycha
Oooooo! Kto nam wrócił z wojaży
No coś Ty! Dlaczego ktoś miałby Cię zlinczować? W jedzeniu (i kawie też) najważniejszy jest smak! Jeśli Ci smakuje instant, to po co wyszukiwać sobie dodatkowe problemy . Smakuje, to pić i już! Nie ogladać się na innych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif x_kawcia.gif (1,6 KB, 1158 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 14:50   #10
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kaffe Frappe...

Cytat:
Napisane przez Cyprianka
Dziękuję Noor za podpowiedź.Myslałam już nad jakimś zamkniętym opakowaniem,by jednak przyrządzić frappe,ale słoik nie przyszedł mi do głowy.Widze,że zdjęcia załączyłaś.Nie ma to jak kawowa pokusa Mam nadzieję,że w tym tygodniu wypróbuję Twój przepis.
Napisz koniecznie, czy nasze słoiki wytrzymują "taniec kostek lodu".
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 11:40   #11
Cyprianka
Raczkowanie
 
Avatar Cyprianka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Kaffe Frappe...

Właśnie piję pyszniutką kawe mrożonę Zamiast shakera użyłam szklanej butelki(takiej 0,75 jak od kubusia).Niestety,moja mama wyrzuciał zakrętkę od butelki,więc musiałam zatkać otwór dłonią.Kawka wyszła i jest wspaniała.Tylko pianka szybko opadła.Widocznie musze jeszcze poćwiczyć Dziekuję za przepis i radę Noor
Cyprianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 12:32   #12
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Kaffe Frappe...

ja lubię tą kupowaną
ale teraz lecę i zrobię sobie sama
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 13:10   #13
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Kaffe Frappe...

A ja mam tez modyfikację Frappe: mleko wlewam do woreczków na lód i mrożę, potem miksuje je w blenderze i powolutku dolewam ostudzoną i posłodzoną kawę. Tworzy się taka krzyształowa kawa, trochę jak sorbet kawowy. Pić z wysokiej szklanki przez słomkę, mozna dolać jeszcze mleka jak ktoś lubi, to zrobią się też dwie warstwy. Trochę więcej roboty i trzeba wcześniej przygotowac mleko, ale warto. Pyycha.
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 13:27   #14
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kaffe Frappe...

Cytat:
Napisane przez mar_go
A ja mam tez modyfikację Frappe: mleko wlewam do woreczków na lód i mrożę, potem miksuje je w blenderze i powolutku dolewam ostudzoną i posłodzoną kawę. Tworzy się taka krzyształowa kawa, trochę jak sorbet kawowy. Pić z wysokiej szklanki przez słomkę, mozna dolać jeszcze mleka jak ktoś lubi, to zrobią się też dwie warstwy. Trochę więcej roboty i trzeba wcześniej przygotowac mleko, ale warto. Pyycha.
Mmmmm...mniamuśne
Muszę wypróbować
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 12:36   #15
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Kaffe Frappe...

Dzięki za przepisy dziewczyny!
Przed chwilą zrobiłam tak:

zaparzoną kawę (jeszcze nawet nie zimną) wlałam do elektrycznego miksera, takiego w którym robie np. koktajl truskawkowy, dodałamkilka kostek lodu, cukier i zmiksowałam. Powstała wspaniała, gęsta piana! Przelałam do szklanek, uzupełniłam mlekiem (pół szklanki kawy, pół mleka) i wyszło wspaniale
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 18:41   #16
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Kaffe Frappe...

Ja też pijam ostatnio mrożoną kawkę - jest pyszniutka! Sama ją robię, ale w uproszczonej wersji, bez shakerów i mikserów(nie ma ukochanej pianki, ale też dobra ). Wsypuję kawę ropzuszczalną(około 2 łyzeczek do wysokiej szklanki), potem daję łyżeczkę cukru pudru i zalewam to do 3/4 wysokosci szklanki wodą mineralną(zimną), resztę dopełniam mleczkiem 3,2% i mieszam. teraz na około 45 min do zamrażalnika - od czasu do czasu pomieszać. Przed podaniem pare kostek lodu. Jak chcecie bardziej zmrożoną to dłużej trzymcie w zamrażalniku.Smacznego
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 13:16   #17
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Kaffe Frappe...

a ja robię taką Frappe:

dwie łyżeczki kawy rozpuszczalnej wsypuje do shakera i zalewam ok 0,5 szklanki wody mineralnej
mieszam aż się rozpuści
dorzucam kostki lodu
znowu mieszam
przelewam do wysokiej szklanki
uzupełniam mlekiem

gotowe tak sobie myśle żeby może od razu wrzucać te kostki lodu...? żeby nie mieszać dwa razy...?

a właśnie Frappe podobno różni się od mrożonej tym, że NIE MA W NIEJ LODÓW

moja mrożona (czyli z lodami) wygląda tak:

zaparzam dwie łyżki kawy rozpuszczalnej i cukru w odrobinie gorącej wody, tyle tylko żeby się rozpuściła

i tu dwie szkoły:
- mój tata dolewa zimną wodę, na koniec wrzuca lody waniliowe (ewentualnie dorzuca sobie kostki lodu jak mu wyjdzie za słodka )
- ja wrzucam lody waniliowe i dopełniam zimnym mlekiem

żadna filozofia a jakie to pyszne
w bardzo podobny sposób robię też kakao w lecie
i na jedno i drugie znajomi bardzo chętnie do mnie przychodzą (tak jak i na pepsi z lodem i cytryną, które u mnie zawsze smakuje lepiej - możliwe? )
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 18:42   #18
magomi
Raczkowanie
 
Avatar magomi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 167
Dot.: Kaffe Frappe...

Dzis naszla mnie ochota na Frappe, wiec postanowilam sobie ja zrobic...
Niestety, gdzies mi sie zapodzial shaker, wiec uzylam sloika (wytrzymuje taniec kostek lodu ). Potrzasalam nim i potrzasalam, ale kawa nie chciala mi sie spienic, powstala tylo mala warstewka pianki Nie wiem od czego to zalezy...moze za malo cukru bylo? Na 1/3 szklanki kawy dalam 4 kostki lodu i lyzeczke cukru...

Badz co badz, bez pianki tez jest pyszniutka A nastepnym razem spobuje zrobic ja w mikserze
magomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 20:03   #19
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Kaffe Frappe...

Zrobiłam sobie tą kawę, jest pyszna, ale pianka strasznie szybko schodzi Może za krótko potrząsałam słoikiem?
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 17:32   #20
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Red face Dot.: Kaffe Frappe...

Uwielbiam ta kawe Pijam namietnie latem i nie tylko Ja takze dostalam przepis od greka - szefa hotelowej tawerny jest swietny!!! Polecam wszystkim fanom kawy (i nie tylko) :P
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 17:36   #21
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kaffe Frappe...

Cytat:
Napisane przez kasienka.b
Uwielbiam ta kawe Pijam namietnie latem i nie tylko Ja takze dostalam przepis od greka - szefa hotelowej tawerny jest swietny!!! Polecam wszystkim fanom kawy (i nie tylko) :P
To zapodaj nam ten przepis
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 18:24   #22
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kaffe Frappe...

Cytat:
Napisane przez magomi
Dzis naszla mnie ochota na Frappe, wiec postanowilam sobie ja zrobic...
Niestety, gdzies mi sie zapodzial shaker, wiec uzylam sloika (wytrzymuje taniec kostek lodu ). Potrzasalam nim i potrzasalam, ale kawa nie chciala mi sie spienic, powstala tylo mala warstewka pianki Nie wiem od czego to zalezy...moze za malo cukru bylo? Na 1/3 szklanki kawy dalam 4 kostki lodu i lyzeczke cukru...
A może słoik był "za krótki"? Shakery są dość wysokie i wąskie i może kostki lodu (które pełnią tu rolę "końcówek miksujących") lepiej sprawdzają się przy takim kształcie?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 21:43   #23
Lolitaa
Raczkowanie
 
Avatar Lolitaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
Dot.: Kaffe Frappe...

Dr Oetker właśnie wprowadził na rynek rozpuszczalną kawę mrożoną i to w trzech smakach. Próbował ktoś?
Lolitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 01:18   #24
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kaffe Frappe...

A ja uwielbiam taka frappe jak piłam w Grecji Dla chętnych podaję przepisik, nie mój tylko podpatrzony jak to robią grecy Podawałam już go na wątku kawowym
Są w sumie dwie wersje, wersja podowana z lodami lub tylko z kostakmi lodu. Obie robimy tak samo, tylko co innego dokładamy na końcu
Bierzemy specjalną rozpuszczalna kawę Nescafe Frappe (przywiozłam sobie z Grecji, ale podobno ze zwykłej też wychodzi..). Wsypujemy do wysokiej szklanki 2 łyżeczki kawy + 1 łyżeczka cukru (lub więcej wg. uznania) i to zalewamy odrobiną zimnej przegotowanej najlepiej mineralnej, nie gazowanej wody. Grecy zalewają poprostu wodą z kranu ale ich woda jest ponoć zdatna do picia. I to dokładnie miksujemy, jeśli to prawdziwa kawa freppe utworzy się mocna, gęsta piana (ja miksuje mikserem domowym taką płaską okrągłą końcówką, oni mają takie specjalne "buzatory"). Po spienieniu uzupełniamy wodą do odpowiedniej wysokości i dodajemy lody bądz lód w kostkach + słomka Gotowe.
Grecy tą kawę z lodem podają z dodatkową szklanką zimnej wody, w sumie nie wiem czemu, jest ona dość mocna, ale bez przesady to nie włoskie espesso przynajmniej dla mnie Ale oni przy tej kawie i wodzie siedza godzinami i sączą sobie w tempie odpowiednim tylko dla Greków, którzy nigdzie się nie śpieszą
SMACZNEGO
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 16:14   #25
Lolitaa
Raczkowanie
 
Avatar Lolitaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
Dot.: Kaffe Frappe...

A ja robię bananową kawę mrożoną: do mixera wsypujemy łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, małego bananka, 2 kostki lodu, 2 łyżeczki cukru, 200 ml mleka no i mixujemy minutę i gotowe.
Lolitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 12:02   #26
DziewczynaKubusiaPuchatka
Raczkowanie
 
Avatar DziewczynaKubusiaPuchatka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
GG do DziewczynaKubusiaPuchatka
Dot.: Kaffe Frappe...

uwielbiam to forum wczoraj miałam ochotę na mrożoną kawę, ale nie wiedziałam jak ją zrobić i wpisałam w google "jak zrobić mrożona kawę" i pierwszy link był na wizaż
wiem, że wątek stary, ale mnie bardzo pomógł i zainspirowana tutejszymi radami zrobiłam sobie swoją modyfikację i tak mi smakowała, że musiałam się pochwalić

moja wersja jest cynamonowa i trochę lajt

najpierw mleko zagęszczone niesłodzone lajt wlałam do woreczków na lód i zamroziłam, potem jak dziewczyny pisały kawa, słodzik, trochę wody przegotowanej i 2 kostki mleka do shakera - kilka razy wstrząsnąć i od razu mi się dużo piany zrobiło, przelałam do szklanki, a do shakera wlałam mleko zagęszczone i trochę cynamonu i to też wstrząsnąć i się robi pyszna pianka cynamonowa połączyłam ją z kawą i jeszcze 2 kostki mleka wrzuciłam i normalnie pychotka... zauroczyła mnie po prostu
DziewczynaKubusiaPuchatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 19:11   #27
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Kaffe Frappe...

witamy Dziewczyne Kubusia
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 19:40   #28
DziewczynaKubusiaPuchatka
Raczkowanie
 
Avatar DziewczynaKubusiaPuchatka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
GG do DziewczynaKubusiaPuchatka
Dot.: Kaffe Frappe...

witam Pani Nutko
DziewczynaKubusiaPuchatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 12:36   #29
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kaffe Frappe...

Tak dawno jej nie robiłam, że musiałam sobie odkopać wątek i przypomnieć własny przepis
Ale wart było bez tej kawy umarłabym w upały
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:11   #30
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kaffe Frappe...

oj tak frappe...
10' temu wpadłam na wątek, już zrobiłam i się delektuję
wg pierwszego przepisu Noor, dzięki

po tygodniu komentarz:
no i przez ten wątek robię niemal codziennie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0457.jpg (33,6 KB, 14 załadowań)
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl

Edytowane przez amandi84
Czas edycji: 2012-07-18 o 09:00
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.