Wakacyjna podróż. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-27, 15:41   #1
Aliannae
Przyczajenie

Wakacyjna podróż.

Witam,
za miesiąc wybieram się w długą (około miesiąca) podróż autostopem po Europie. Zastanawiam się, co zrobić ze swoimi włosami. Wiem, że nie często będę je mogła myć, a chciałabym wyglądać i przede wszystkim czuć się w miarę schludnie i świeżo. Dlatego zastanawiam się, czy istnieją jakieś sposoby na przedłużenie świeżości włosów w podróży. Myślałam o warkoczykach, ale je też trzybaby myć, a poza tym nie jestem do nich do końca przekonana. Suchy szampon chyba w tym wypadku się nie sprawdzi. Nie chciałabym, by zamartwianie się o włosy przeszkodziło w cudownej wyprawie Bardzo proszę o pomoc.
Aliannae jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 15:05   #2
kicia069
Zadomowienie

Dot.: Wakacyjna podróż.

Cytat:
Napisane przez Aliannae Pokaż wiadomość
Witam,
za miesiąc wybieram się w długą (około miesiąca) podróż autostopem po Europie. Zastanawiam się, co zrobić ze swoimi włosami. Wiem, że nie często będę je mogła myć, a chciałabym wyglądać i przede wszystkim czuć się w miarę schludnie i świeżo. Dlatego zastanawiam się, czy istnieją jakieś sposoby na przedłużenie świeżości włosów w podróży. Myślałam o warkoczykach, ale je też trzybaby myć, a poza tym nie jestem do nich do końca przekonana. Suchy szampon chyba w tym wypadku się nie sprawdzi. Nie chciałabym, by zamartwianie się o włosy przeszkodziło w cudownej wyprawie Bardzo proszę o pomoc.
ja bym sie nie martwiła o włosy tylko o samą siebie!! Nie boisz się? Tyle teraz jest różnych zboczeńców i wszystkiego, ja bym zbytnio nie ufała komus na tyle żeby wsiąść do czyjegoś auta..

a poza tym nie rozumiem kwesti mycia włosów, kąpiesz siebie to włosy również... bo chyba będziesz musiała się gdzieś myć!!
kicia069 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:05   #3
Akinka
Raczkowanie

Też jestem ciekawa jakie sztuczki skutecznie przedłużą świeżość włosów. Jadę dwa razy na kolonie: raz do Lizbony (około 36 godzin) a potem do Włoch (30 godzin). Najprawdopodobniej wysokie temperatury, duża wilgotność.

Moje włosy są rzadkie, bez objętości i proste jak druty. Po 15-18 godzinach są już brzydkie i przetłuszczają się w strąki.
Suchy szampon z Syoss (zielony) pomaga tylko na godzinę- dwie.
Jak z tym sobie poradzić?
Stary 2012-05-28, 19:56   #4
Anethka
Zakorzenienie

Możecie wypróbować tzw. suchy szampon .
Stary 2012-05-28, 23:05   #5
Katherinee_
Raczkowanie

Świeżość przedłużyć może jedynie suchy szampon, a włosy by były czyste trzeba jednak myć. Innego rozwiązania nie ma

24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-podcinam końcówki i zapuszczam dalej!-40

mierzę pasmo kontrolne .
Katherinee_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 16:31   #6
Aliannae
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
ja bym sie nie martwiła o włosy tylko o samą siebie!! Nie boisz się? Tyle teraz jest różnych zboczeńców i wszystkiego, ja bym zbytnio nie ufała komus na tyle żeby wsiąść do czyjegoś auta..

a poza tym nie rozumiem kwesti mycia włosów, kąpiesz siebie to włosy również... bo chyba będziesz musiała się gdzieś myć!!
Mnóstwo osób jeździ stopem, to wspaniały sposób na podróżowanie bez konieczności wydawania pieniędzy na transport Jeździłam już nie raz (oczywiście nie sama), tak jak i moi znajomi, i nikomu jeszcze się nic nie stało.

Jasne, że będę się myć, ale nie będę mogła brać codziennie pełnej kąpieli. Raczej w grę wchodzi obmycie się na stacji benzynowej, czy w rzece. Ale włosy to już inna sprawa, bo raczej na stacji ich nie umyję. Jestem typem podróżniczki, uwielbiam to i na rzecz wypraw jestem gotowa zrezygnować z pełnej codziennej kąpieli Ale włosy to moje "oczko w głowie", dlatego zastanawiałam się, czy jest jakikolwiek sposób, żeby dłużej zachowały świeżość.
Aliannae jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 18:29   #7
Akinka
Raczkowanie

Który suchy szampon polecicie?
Tak jak pisałam Syoss na mnie nie działa, może na moment
Stary 2012-05-29, 22:09   #8
wavelets
Przyczajenie

Możesz zakupić w aptece "szampon w czepku". Jest dobrym rozwiązaniem gdy nie ma możliwości umyć włosów w tradycyjny sposób. Taki czepek zawiera szampon i odżywkę. Przed nałożeniem czepka nie trzeba moczyć włosów, ani po.
wavelets jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:17   #9
kicia069
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Aliannae Pokaż wiadomość
Mnóstwo osób jeździ stopem, to wspaniały sposób na podróżowanie bez konieczności wydawania pieniędzy na transport Jeździłam już nie raz (oczywiście nie sama), tak jak i moi znajomi, i nikomu jeszcze się nic nie stało.

Jasne, że będę się myć, ale nie będę mogła brać codziennie pełnej kąpieli. Raczej w grę wchodzi obmycie się na stacji benzynowej, czy w rzece. Ale włosy to już inna sprawa, bo raczej na stacji ich nie umyję. Jestem typem podróżniczki, uwielbiam to i na rzecz wypraw jestem gotowa zrezygnować z pełnej codziennej kąpieli Ale włosy to moje "oczko w głowie", dlatego zastanawiałam się, czy jest jakikolwiek sposób, żeby dłużej zachowały świeżość.
a tak w sumie to czemu by nie jeśli kran w ubikacji, byłby wysoko to można nawet w zlewie umyć, przetrzeć ręcznikiem i związać a jak będzie ciepło to same wyschną, długie masz włosy?

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez wavelets Pokaż wiadomość
Możesz zakupić w aptece "szampon w czepku". Jest dobrym rozwiązaniem gdy nie ma możliwości umyć włosów w tradycyjny sposób. Taki czepek zawiera szampon i odżywkę. Przed nałożeniem czepka nie trzeba moczyć włosów, ani po.
znalazłam taki na sieci bo mnie zaciekawiłaś, ale cena jak dla mnie jest przerażajaca bo 25 zł za mycie to jednak drogo...

pozwoliłam sobie skopiować:

Sposób użycia:

Podgrzewać w zamkniętym opakowaniu w kuchence mikrofalowej (650W) przez 20 sekund jednorazowo każde opakowanie oddzielnie. Ostrożnie otworzyć opakowanie i założyć na głowę pacjenta. Wykonując ruchy mycia przez czepek myć głowę przez 3 minuty. Czepki mogą być również wykorzystywane bez podgrzania.

tylko skąd wziąść kuchenkę mikrofalową na wyjezdzie
Stary 2012-05-31, 10:13   #10
wavelets
Przyczajenie

ojej... to strasznie drogi znalazłaś ten czepek...
Ja widziałam z firmy Aquamed za 15,62 zł na internecie
W ogóle to pierwszy raz słysze, żeby podgrzewać ten czepek w mikrofalówce... może to jakaś kolejna innowacja

Przyznam się że stosowałam ten czepek do mycia głowy (mam długie włosy ok. 55 cm, wszystkie się spokojnie zmieściły jeszcze nawet było sporo miejsca) i na suche włosy nałozyłam czepek, nastepnie robi się masaż głowy, i na koniec zdjęłam. Włosy były lekko wilgotne. Niestety efektu takiego jak po tradycyjnym umyciu włosów nie uzyskamy, ale jest uczucie odświeżenia.

Chyba, że rzeczywiście teraz jakieś innowacyjne te czepki wprowadzili na rynek to może efekty będą lepsze. Ja stosowłam około pół roku temu.
Stary 2012-05-31, 12:20   #11
kicia069
Zadomowienie

Cytat:
ojej... to strasznie drogi znalazłaś ten czepek...
Ja widziałam z firmy Aquamed za 15,62 zł na internecie
W ogóle to pierwszy raz słysze, żeby podgrzewać ten czepek w mikrofalówce... może to jakaś kolejna innowacja

Przyznam się że stosowałam ten czepek do mycia głowy (mam długie włosy ok. 55 cm, wszystkie się spokojnie zmieściły jeszcze nawet było sporo miejsca) i na suche włosy nałozyłam czepek, nastepnie robi się masaż głowy, i na koniec zdjęłam. Włosy były lekko wilgotne. Niestety efektu takiego jak po tradycyjnym umyciu włosów nie uzyskamy, ale jest uczucie odświeżenia.

Chyba, że rzeczywiście teraz jakieś innowacyjne te czepki wprowadzili na rynek to może efekty będą lepsze. Ja stosowłam około pół roku temu.
a jak jest z wydajnościa takiego czepka? to jest na jedno mycie? bo jesli tak to wolałabym sobie za te 15 zł + pewnie przesyłka kupic np odzywkę do włosów

swoja drogą bardzo mnie zaciekawiłaś, ciekawe na jakiej zasadzie to działa
Stary 2012-05-31, 15:49   #12
wavelets
Przyczajenie

raczej jest to jednorazowy czepek...
chociaż można się pokusić o eksperyment czy drugi raz udało by się nim umyć włosy, ale tego nie sprawdzałam...
Skład czepka np. firmy Romed (znalazłam taki na internecie za 10zł):
Water, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycerin, Simethicone, Quaternium-15, DMDM hydantoin, Methylparaben, Phenoxylethanol, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Fragrance.
Na składach sie nie znam, także nie zrobię wam od razu analizy
Stary 2012-06-01, 12:47   #13
kicia069
Zadomowienie

Cytat:
raczej jest to jednorazowy czepek...
chociaż można się pokusić o eksperyment czy drugi raz udało by się nim umyć włosy, ale tego nie sprawdzałam...
Skład czepka np. firmy Romed (znalazłam taki na internecie za 10zł):
Water, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycerin, Simethicone, Quaternium-15, DMDM hydantoin, Methylparaben, Phenoxylethanol, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Fragrance.
Na składach sie nie znam, także nie zrobię wam od razu analizy
patrząc sie na skład raczej bym się nie pokusiła żeby to połozyc na głowę
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości