Cytaty z ksiazek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-24, 22:32   #1
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Red face

Cytaty z ksiazek


Chcialbym zaczac ten temat tylko z jednego powodu... Uwielbiam czytac...
Chcialabym zebyscie podaly jakies cytaty z ksiazek ktore was zainteresowaly, rozsmieszyly, ktore najbardziej zapamietaliscie.... i najwazniejsze ktore sklonily was do pierwszego lub powtornego przeczytania ksiazki....
jak powtorzylam temat przepraszam

ja daje cos w czyms sie zakochalam

(...)Wyobraź sobie, że stoisz u progu tej wielkiej baśni, wiele miliardów lat temu, kiedy wszystko powstało. Możesz zdecydować, czy kiedyś urodzisz się i będziesz żyć na tej planecie. Nie wiesz, kiedy by to miało być, ani też jak długo będziesz mógł tu pozostać, lecz o więcej niż kilkudziesięciu latach i tak nie może być mowy. Wiesz jedynie, że jeśli zdecydujesz się przyjść na ten świat, gdy nadejdzie na to pora czy, jak mówimy, gdy "czas się dopełni", będziesz również musiał rozstać się kiedyś z nim i wszystko opuścić. Być może przyprawi Cię to o wielki smutek, gdyż wielu ludzi uważa życie w tej niezwykłej baśni za takie cudowne, że łzy napływają im do oczu na samo wspomnienie nieuchronnego końca.
Ogromnie boli myśl o chwili, w której nie będzie już następnych dni(...)

Co byś wybrał,(...),jeśli istniałaby jakaś wyższa moc, która pozwoliłaby Ci na taki wybór? Spróbujmy wyobrazić sobie taką kosmiczną wróżkę, obecną w tej wielkiej, tajemniczej baśni. Czy wybrałbyś życie na Ziemi, krótkie albo długie, za sto tysięcy albo sto milionów lat?(...)

Czy wybrałbym życie na Ziemi, mając świadomość, że zostanę nagle od niego oderwany, może w samym środku najszczęśliwszych chwil? Czy też już w punkcie wyjścia podziękowałbym za uczestnictwo w tej bezsensownej zabawie w "dawanie i odbieranie"? Bo przychodzimy na świat tylko jeden raz. Zostajemy wpuszczeni w tę wielką baśń. A potem....Pstryk, i skończona bajka!(...)

Pytam jeszcze raz: co byś wybrał, gdybyś miał taką szansę? Zdecydowałbyś się żyć na Ziemi przez krótką chwilę, aby po kilkudziesięciu krótkich latach zostać wyrwanym z tego świata i nigdy już tu nie powrócić? Czy też byś z tego zrezygnował? Masz tylko tę alternatywę. Takie, bowiem są reguły. Jeśli wybierzesz życie, wybierzesz także śmierć.(...)


Jostein Gaarder "Dziewczyna z pomarańczami"
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:37   #2
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Red face Dot.: cytaty z ksiazek

Jacek Piekara Sługa Boży
"Kiepskie miejsce na śmierć, ale z drugiej strony, jakie miejsce jest dobre, by umierać?"
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:13   #3
eM!
Zadomowienie
 
Avatar eM!
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 044
Dot.: cytaty z ksiazek

No to ja dodam coś z humorem..

Barbara Kosmowska 'Teren prywatny'

'(..)Mam być do przesady pruderyjna, kokieteryjnie zalotna, zalotnie figlarna, figlarnie ponętna, ponętnie erotyczna, erotycznie niezaspokojona, a wtedy on zwróci na mnie uwagę. Nie daje mi jednak spokoju zasadnicze pytanie: "dlaczego to ja mam być taka, śmaka i owaka , aż do erotycznie niezaspokojonej? Dlaczego to ja muszę robić z siebie idiotkę, żeby on zobaczył we mnie kobietę? A on? Czy nie może tak po prostu podejść, spojrzeć mi głęvoko w oczy i czule wyznać: "od pierwszego spojrzenia zwróciłem na ciebię uwagę"? Widać nie może - westchnęłam z rezygnacją. W recepcie na szczęście we dwoje zadbano o to, żeby kobieta starannie i długo oraz w przemyślany sposób się upokarzała.(..)'
eM! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:17   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: cytaty z ksiazek

"...ich znakiem były żółte, kocie oczy. Posiadali też zdolnośc czarowania"
kto czytał ten wie o co chodzi
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:22   #5
izabela82
Raczkowanie
 
Avatar izabela82
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 288
Dot.: cytaty z ksiazek

Taaaaaaaaaaa u mnie to niedługo bedzie jednostka chorobowa A moze juz jestCzytam gdzie sie tylko da i co sie da.Obecnie "Wojne swiatow". Mozna by mi zdechla zabe na talerz podlozyc jak jem i tak bym nie zauwazyla;trzeba potrzasnac zebym cos uslyszala.Leczy sie to jakos???????? Mam tygodnie ze codziennie z 2 ksiazki czytam.Np teraz czyli w wakacje,ecccchhhh
__________________
www.michalina.freshsite.pl
izabela82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:22   #6
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: cytaty z ksiazek

wie, wie
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:58   #7
MILENA*
Raczkowanie
 
Avatar MILENA*
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 379
Dot.: cytaty z ksiazek

Ode mnie na początek coś na poważnie. Mam to nad łóżkiem (jako jedno z wielu) i bardzo lubię:

"Nie wierz nigdy w mądrość starców, ale przynajmniej posłuchaj, co mówią, przeanalizuj i zostaw z tego coś dla siebie. Powiem ci, co jest w życiu najważniejsze. Nie szukaj nigdy tego, co złudne: majątku, sławy - żeby to zdobyć człowiek rujnuje nerwy przez dziesięciolecia, a może stracić w ciągu jednej doby. Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna... Ciesz się, że nie marzniesz, że głód i pragnienie nie rwą ci wnętrzności. Jeśli nie masz przetrąconego kręgosłupa, jeśli obie nogi chodzą, obie ręce się ruszają - to komu tu zazdrościć? Po co? Zawiść zżera w końcu samego zawistnika. Przetrzyj oczy, a najwyzej ceń sobie tych, którzy cię kochają i którzy ci dobrze życzą. Nie krzywdź bliźniego, nie obrażaj: pamiętaj - z nikim nie rozstawaj się w gniewie, bo nigdy nie wiadomo, czy to nie twój ostatni uczynek i czy nie taki twój obraz zostanie w ich pamięci."


R. Kaperski "Pojedynek z Syberią"
MILENA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 20:58   #8
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: cytaty z ksiazek

Zapisałam kiedyś ten cytat ale niestety nie zapisałam z czego on był i czyjego autorstwa "kochać się z kobietą i spać z nią to dwie namiętnosci nie tylko różne ale i przeciwstawne. Miłość nie wyraża się w pragnieniu spułkowania to pragnienie dotyczy przecież niezliczonej ilości kobiet, ale w pragnieniu snu a to dotyczy tej jednej jedynej kobiety"
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:11   #9
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: cytaty z ksiazek

"Kochac kogos znaczy widziec w kims cuda dla innych niedostrzegane..."
"Wojownik swiatla nigdy nie zapomina co to wdziecznosc.Anioly dopomagaly mu podczas bitwy,sily niebianskie ustawily kazda rzecz na odpowiednim miejscu i sprawily,ze wojownik mogl dac z siebie wszytko.Jego znajomi mowia ..alez ona ma fart..,bo wojownik otrzymuje czasem o wiele wiecej niz oczekuje.Dlatego kiedy zachodzi slonce,kleka i dziekuje Opiekunczemu Plaszczowi,ktory go otula.Jednak jego wdziecznosc nie ogranicza sie tylko do swiatla duchowego:nie zapomina nigdy o przyjaciolach,bowiem na polu bitwy ich krew zmieszala sie z jego wlasna.Wojownikowi nie trzeba przypominac o pomocy,ktorej udzielili mu inni-sam o tym pamieta i dzieli sie z nimi nagroda"
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:30   #10
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez beliczek
"...ich znakiem były żółte, kocie oczy. Posiadali też zdolnośc czarowania"
kto czytał ten wie o co chodzi
Oj wie
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:45   #11
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: cytaty z ksiazek

"PIĘĆ NAJWIĘKSZYCH WAD KOCHANIA SIĘ W BRACIE NAJLEPSZEJ PRZYJACIÓŁKI
(...)
5. Bez przerwy się na niego natykasz, wiedząc, że nigdy, do końca twojego życia, nie pomyśli o tobie inaczej niż jako o najlepszej przyjaciółce swojej małej siostry, a jednak wciąż za nim tęsknisz, aż każda komórka twojego ciała za nim krzyczy, i myślisz, że prawdopodobnie umrzesz, chociaż twoja nauczycielka biologii twierdzi, że fizjologiczną niemożliwością jest umrzeć z powodu złamanego serca."
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 21:45   #12
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: cytaty z ksiazek

"son los locos que inventaron el amor"
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam..
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:59   #13
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
"Weronika postanawia umrzec" Paulo Coelho

Bądźcie szaleni ale zachowujcie sie jak normalni ludzie.
podejmijcie ryzyko bycia odmiennymi, ale nauczcie sie to robic, nie zwracacajac na siebie uwagi.
a teraz skupcie sie na tej rózy i pozwolcie, by objawiło sie wasze prawdziwe Ja.
-Co to jest prawdziwe Ja?- zaytała weronika
-To kim jesteś, a nie to, co z Ciebie uczyniono...
"Weronika postanawia umrzec" Paulo Coelho
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 09:01   #14
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: "Weronika postanawia umrzec" Paulo Coelho

"Męczyłem się , ponieważ wydało mi się, że muszę z nią pomówić, i bałem się, że nie powiem ani słowa, a ona tymczasem odejdzie i nigdy już jej więcej nie zobaczę. I proszę sobie wyobrazić, że to właśnie ona odezwała się nieoczekiwanie:
- Podobają się panu moje kwiaty?
Dokładnie pamietam dźwięk jej głosu, taki dosyć niski, ale załamujący się niekiedy, i chociaż to głupie, wydało mi się, że żółte brudne mury uliczki powtarzają echem jej słowa. Spiesznie przeszedłem na tą stronę, po której szła ona, podszedłem do niej i odpowiedziałem:
- Nie.
Popatrzyła na mnie zdziwiona, i ja nagle i najzupełniej nieoczekiwanie zrozumiałem, że przez całe życie kochałem tę właśnie kobietę!
[...]
Szliśmy tak w milczeniu przez czas pewien, dopóki nie wzięła kwiatów z moich rąk i nie rzuciła ich na jezdnię. Potem wsunęła w moją dłoń swoją dłoń w czarnej rękawiczce z szerokim mankietem i poszliśmy dalej razem"

To chyba najpiękniej opisana scena spotkania dwojga ludzi- Mistrz spotkał Małgorzatę.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 09:24   #15
kklaudia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: cytaty z ksiazek

Ewa Przybylska" dotyk motyla"

fragmenty dotyczące rudego kocurka.

"(...) Stałam na środku pokoju i ziewałam bez potrzeby ziewania. Nagle za szybą coś błysnęło, jak promień słońca. Lecz słońca jeszcze nie było, jeszcze nie miało prawa wejść ukosem między oficyny, nie, w żadnym wypadku nie było do słońce. Znowu coś błysnęło, to szyba naprzeciwko w oficynie. Rudy płomień wystrzelił na balkon, poszalał między zeschniętymi pelargoniami, podczas gdy czyjaś dłoń, jakby odcięta, ponaglała go gestami do powrotu.
Sięgnęłam po lornetkę. Rudy arogant zwrócony był pyszczkiem ku mnie. Widziałam wyraźnie wielkie zielone tafle zapatrzone gdzieś tam, może w wolność, której nie pamiętał. Obcięta dłoń powiewała coraz gwałtowniej i najzupełniej bezskutecznie, on zaś balansował, arogancki i niezależny, na krawędzi balkonowej skrzynki, każdej chwili gotów do skoku w bezpieczne miejsce, nie wiedział bowiem, głupi rudzielec, że nie ma bezpiecznych miejsc dla rudych kotów, one są zawsze podejrzane i z daleka widoczne, jak dysonans w soczystej zieleni. Znowu wlepił we mnie zielone tafle. Dobrze, że zielone, nie miał prawa mieć żółtych, nie miał prawa do bursztynów wprawionych w małą mądrą głowę.
Serce pikało mi nieco szybciej, co odnotowałam ze zdumieniem. Odłożyłam lornetkę, odwróciłam się plecami do okna, aby nie widzieć spadania, tej wolności odzyskanej na krótko, na mgnienie, aż do rozbicia się na asfalcie podwórka... (...)


(...)Wróciłam do pokoju, spojrzałam machinalnie na balkon naprzeciwko. Rudzielca nie było, pelargonie poruszane wiatrem chwiały się w skrzynkach, i to już wszystko. Zabrały go, stare zachłanne baby, kupiły sobie zwierzę myśląc, iż razem z nim kupują i jego myśli, jego chęci, jego wolność i jego życie.
Sięgnęłam po lornetkę, ale zaraz zatzrasnęłam szufladę. Dość i jeszcze raz dość! Wystarczy , że obraz zepchnięty przed laty dalej niż na dno powrócił nagle, nachalny i nieproszony. Ruda plama przemykała po zielonym dywanie, trawa zamykałasię nad nią miękko jak nietknięta, aż nagle wszystko znierucomiało w oczekiwaniu, i zieleń, i rudość, i dziecko leżące na leżaku, wpatrzone z napięciem. Czekające aż do bólu każdego popołudnia, od tamtego pierwszego począwszy, właśnie na ten rudy błysk prześlizgujący się w zieleniu. Na żółte tafle bursztynu wpatzrone w kogoś, kogo wybrało się bez przymusu.
-Jest młody, a więc bardzo ciekawy- Myliła się, to nie była ciekawość, przynajmniej nie tylko ciekawość, najpewniej w świecie był to świadomy wybór, bo po cóż by zatrzymywał ise w swoim locie z drzewa na drzewo. W polowaniu na ptaki i myszy, które były jego przetrwaniem. Po cóż by leżał całymi godzinami w gąszczu, niby tylko senny, roztargniony, lecz stale podpatrujący, a potem zapatrzony, skracający każdego dnia odległość między sobą a leżakiem.


W dole na podwórku rozkręcała się codzienna wrzaskliwa monotonia, wypełniona głosami psów, dzieci i klepaniem dywanów. Mały rudy arogant buszował zapewne na swoim skrawku wolności. A może nie wypuściły go, może już oddały w "dobre ręce", bo dla ich własnych stał się uciążliwy? (...)
Rudego diabła na balkonie nie było, a powinien. To przecież czas jego spacerów, pora balansowania na krawędzi trzypiętrowej przepaści, pracowitego wygrzebywania dołków w skrzynce i zajmowania właściwej pozycji nad tymże dołkiem. Czekałam przy oknie ze swetrem na ramieniu, lecz nie ukazała się nawet odcięta dłoń.
Przecież nie mógł stamtąd uciec, miał odcięty odwrót, ugrzązł na zawsze między tymi dwiema starymi babami, dla których był jedyną rozrywką, jedynym przejawem życia w zamkniętej przestrzeni, jedynym obiektem, który mógł bezkarnie zagłaskać na śmierć...
Usiadłam, podczas gdy rudy cień przemykał bezszelestnie w miękkiej zieleniu, aż nagle przystanął. Bursztynowe ślepia wpatrywały się w znieruchomiałe na leżaku dziecko. Bało się poruszyć. Wreszcie wyciągnęło rękę. Nie uciekł. Nie spłoszył się, wygiął w łuk swój rudy grzbiet, wykonał kilka pląsów ogonem ustawionym jak pióropousz, po czym oddalił się niespiesznie, już nie oglądając się na leżak, nie dałby się spętać nikomu, on nie, żadne baby na świecie nie utzrymałyby go na najwyższym nawet balkonie, nawet na zawieszonym pod chmurami. Był wielki, był silny, nie jak ten mały pokurcz z przeciwka, który nie miał gdzie ćwiczyć swoich mięśni, swoich ścięgien, swojej szybkości i inteligencji. Który musiał łasić się do starych bab, aby zechciały przed nim otworzyć okno. I które na pewno zaniosą go jakiegoś dnia do kastracji, aby utracił resztki dumy. Jest piękny... (...)




moim zdaniem pięknie. tak niebanalnie opisany rudy kocurek.
kklaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 11:31   #16
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: cytaty z ksiazek

Milosc jest jak nasionko lesne z wiatrem szybko leci,ale gdy drzewem w sercu wyrosnie to chyba tylko razem z sercem wyrwac mozna..

Wszyscy jestesmy aniolami z jednym skrzydlem ,mozemy wstac tylko wtedy,gdy obejmujemy drugiego czlowieka


Nigdy nie jest za pozno,aby sie pojednac ,nigdy nie jest za pozno na to ,aby pokochac,nigdy nie jest za pozno aby byc szczesliwym


Zycie to wciaz nieznany brzeg ,plyniemy gdzies daleko nikt do konca nie wie gdzie..
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 17:42   #17
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: cytaty z ksiazek

Ja tez kocham czytac
na poczatek cytat z "zaslubin patykow" J. Carrolla
"Siedzielismy w ciszy. Kiedy Hugh przerwal milczenie, jego glos brzmial apatycznie i monotonnie, jakby zostal wyprany z wszelkich barw.
- Wiesz, co lubie? Zostawiac latem otwarte okna w sypialni i klasc sie spac. Czujesz wtedy, jak bryza dmucha ci w twarz. Juz, juz zapadasz w sen, wiatr wzmaga sie, ale jestes tak senny, ze nic ci sie nie chce. Potem w srodku nocy budzi cie nagle glosny huk. Na dworze s z a l e j e wichura i wszystkie okna trzaskaja w ramach. Jakby bily brawo. Jakby przyklaskiwaly rozpetanej burzy. No wiec zwlekasz sie z lozka, spiacy, ale podekscytowany, obchodzisz pokoje i zamykasz okna. Wszystko mokre, sciany, podloga... Kiedy spales, burza wtargnela do domu. Najprzyjemniej stoi sie w otwartym oknie i moknie na deszczu. Klade rece na parapecie i wychylam glowe. Wiatr szarpie, swiat srozy sie i grozi. Jest trzecia nad ranem i nikt oprocz ciebie tego nie widzi. Tylko ty. Caly ten spektakl rozgrywa sie wylacznie dla ciebie.
(...) Kiedy wreszcie poruszylam sie, zeby wstac - gdyz bolaly mnie plecy, gdyz trzeba bylo zrobic kolacje, gdyz po niej mialam powiedziec Hugh o naszym dziecku - jego reka zsunela sie z mojej glowy. Zobaczylam, ze Hugh spi.
Nie zyl."
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 17:58   #18
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: cytaty z ksiazek

ech... wszystkie cytujecie takie poetyckie, piękne fragmenty i aż mi głupio wystąpić z moim ale co tam, oto on: "Lesio Kubajek postanowił sobie, że zamorduje personalną."
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 18:19   #19
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: cytaty z ksiazek

"Na zewnątrz lało jak z cebra. Niczym zrodzony z jaja potomek całej ludzkości, do srodka wszedł powoli Marilyn Manson. Stało się jasne, że swoim wyglądem i brzmieniem coraz bardziej zaczyna przypominać Elvisa.
David Lynch - Nowy Orlean 2:50 w nocy"

Marilyn Manson, "Long, hard road out of hell"
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-28, 18:22   #20
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez malinka_86
Chcialbym zaczac ten temat tylko z jednego powodu... Uwielbiam czytac...
Chcialabym zebyscie podaly jakies cytaty z ksiazek ktore was zainteresowaly, rozsmieszyly, ktore najbardziej zapamietaliscie.... i najwazniejsze ktore sklonily was do pierwszego lub powtornego przeczytania ksiazki....
jak powtorzylam temat przepraszam

ja daje cos w czyms sie zakochalam

(...)Wyobraź sobie, że stoisz u progu tej wielkiej baśni, wiele miliardów lat temu, kiedy wszystko powstało. Możesz zdecydować, czy kiedyś urodzisz się i będziesz żyć na tej planecie. Nie wiesz, kiedy by to miało być, ani też jak długo będziesz mógł tu pozostać, lecz o więcej niż kilkudziesięciu latach i tak nie może być mowy. Wiesz jedynie, że jeśli zdecydujesz się przyjść na ten świat, gdy nadejdzie na to pora czy, jak mówimy, gdy "czas się dopełni", będziesz również musiał rozstać się kiedyś z nim i wszystko opuścić. Być może przyprawi Cię to o wielki smutek, gdyż wielu ludzi uważa życie w tej niezwykłej baśni za takie cudowne, że łzy napływają im do oczu na samo wspomnienie nieuchronnego końca.
Ogromnie boli myśl o chwili, w której nie będzie już następnych dni(...)

Co byś wybrał,(...),jeśli istniałaby jakaś wyższa moc, która pozwoliłaby Ci na taki wybór? Spróbujmy wyobrazić sobie taką kosmiczną wróżkę, obecną w tej wielkiej, tajemniczej baśni. Czy wybrałbyś życie na Ziemi, krótkie albo długie, za sto tysięcy albo sto milionów lat?(...)

Czy wybrałbym życie na Ziemi, mając świadomość, że zostanę nagle od niego oderwany, może w samym środku najszczęśliwszych chwil? Czy też już w punkcie wyjścia podziękowałbym za uczestnictwo w tej bezsensownej zabawie w "dawanie i odbieranie"? Bo przychodzimy na świat tylko jeden raz. Zostajemy wpuszczeni w tę wielką baśń. A potem....Pstryk, i skończona bajka!(...)

Pytam jeszcze raz: co byś wybrał, gdybyś miał taką szansę? Zdecydowałbyś się żyć na Ziemi przez krótką chwilę, aby po kilkudziesięciu krótkich latach zostać wyrwanym z tego świata i nigdy już tu nie powrócić? Czy też byś z tego zrezygnował? Masz tylko tę alternatywę. Takie, bowiem są reguły. Jeśli wybierzesz życie, wybierzesz także śmierć.(...)




Jostein Gaarder "Dziewczyna z pomarańczami"

zakochałam się w tym
kupuję jutro
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 18:39   #21
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez princessca
Zapisałam kiedyś ten cytat ale niestety nie zapisałam z czego on był i czyjego autorstwa "kochać się z kobietą i spać z nią to dwie namiętnosci nie tylko różne ale i przeciwstawne. Miłość nie wyraża się w pragnieniu spułkowania to pragnienie dotyczy przecież niezliczonej ilości kobiet, ale w pragnieniu snu a to dotyczy tej jednej jedynej kobiety"
To chyba Milan Kundera "Nieznośna lekkość bytu"
A moje tego samego pana, ale z "Żartu":

"(...)'niechaj smutek nie łączy się z moim imieniem', to zdanie Fucika jest moją dewizą i nic mi nie przeszkadza, że wyszła ona teraz z mody, może jestem głupia, ale ci, co mi to mówią, też są głupi, też mają swoje dewizy i powiedzonka: absurdalność, wyobcowanie, nie wiem, dlaczego miałabym zamieniać własną głupotę na ich głupotę"

"wyznawcami radości bywają przeważnie ludzie najsmutniejsi"

"Czy ta ostatnia twarz była prawdziwą?
Nie. Prawdziwe były wszystkie; nie miałem jak hipokryci twarzy prawdziwej i twarzy fałszywej. Miałem ich kilka właśnie dlatego, że byłem młody i sam nie wiedziałem, kim jestem i kim chcę być."

"Psychologiczny i fizjologiczny mechanizm miłości jest tak skomplikowany, że w pewnym okresie życia młody człowiek musi się skoncentrować niemal wyłącznie na samym opanowaniu go, przy czym wymyka mu się właściwa treść miłości- kobieta, którą kocha"

"Świadomość własnej małości absolutnie nie godzi mnie z małością innych"

"Na samotność bowiem skazują człowieka nie wrogowie, lecz przyjaciele"

"(...) Los człowieka często kończy się na długo przed śmiercią, (..) końcowego momentu losu nie należy utożsamiać z momentem śmierci (..)"
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 22:22   #22
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: cytaty z ksiazek

Ane ksiazka jest cudowna "połknełam" ja w 2 godziny.... uwielbiam tego pisarza
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 22:33   #23
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez jennifer777
"son los locos que inventaron el amor"
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam..
Poproszę tłumaczenie
A co do nielubianego przeze mnie Coelho to zapamiętałam jedno zdanie " piekło jest ukryte w samym sercu raju". To chyba tez z książki "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 23:42   #24
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez mech
ech... wszystkie cytujecie takie poetyckie, piękne fragmenty i aż mi głupio wystąpić z moim ale co tam, oto on: "Lesio Kubajek postanowił sobie, że zamorduje personalną."
UWIELBIAM Też mi głupio z moimi cytatami
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 23:44   #25
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez syyyylwia
Poproszę tłumaczenie
A co do nielubianego przeze mnie Coelho to zapamiętałam jedno zdanie " piekło jest ukryte w samym sercu raju". To chyba tez z książki "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"
Są szaleńcy , którzy wynaleźli miłość....

O ile się nie mylę... Z tym ,że to może bardziej poetycko ma być
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 10:10   #26
klarcia
Raczkowanie
 
Avatar klarcia
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 199
Dot.: cytaty z ksiazek

Bardzo ciekawe te cytaty...
klarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 10:25   #27
chamelieu
Zadomowienie
 
Avatar chamelieu
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 379
GG do chamelieu
Dot.: cytaty z ksiazek

Dam kilka cytatów z najgenialniejszej książki wszechczasów

"Clevinger miał wiele takich zasad, w które święcie wierzył. Clevinger był wariatem"

"Pracował nad przedłużeniem sobie życia. Osiągał to przez uprawianie nudy. Dunbar tak gorliwie pracował na przedłużeniem sobie życia, że można go było uznac za nieboszczyka"

"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"

I raz na poważnie - cytat, który mną wstrząsnął jak pierwszy raz czytałam Paragraf

"Yossarianowi tez zrobiło się zimno i nie potrafił opanować dreszczy. Czuł, że jego ciało pokrywa się gęsią skórką, gdy spogląda z przygnębieniem w dół na bezlitosną tajemnicę Snowdena, która wreszcie wyszła na jaw, rozlewając się po brudnej podłodze. Nietrudno było odczytać proroctwo z jego wnętrzności. Człowiek jest istotą materialną, oto była tajemnica Snowdena. Wyrzućcie go przez okno, a spadnie. Podpalce go, a spłonie. Przysypcie go ziemią, a zgnije, jak wszystkie inne odpadki. Człowiek bez ducha jest smieciem. To była tajemnica Snowdena. Dojrzałść jest wszystkim"
Dla mnie to najlepsze podsumowanie wojny
chamelieu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 10:30   #28
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez *misia*
Zapisałam kiedyś ten cytat ale niestety nie zapisałam z czego on był i czyjego autorstwa "kochać się z kobietą i spać z nią to dwie namiętnosci nie tylko różne ale i przeciwstawne. Miłość nie wyraża się w pragnieniu spułkowania to pragnienie dotyczy przecież niezliczonej ilości kobiet, ale w pragnieniu snu a to dotyczy tej jednej jedynej kobiety"

To Kundera, "Nieznośna lekkość bytu"
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 10:54   #29
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: cytaty z ksiazek

mysle ze moglaby sie tu znalezc cala ksiazka 'Maly Ksiaze' Antoine Saint de Exupery ( chyba tak to sie pisze), jest ona jednym wielkim cytatem, bardzo madra ksiazka
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 20:22   #30
k_maUa
Raczkowanie
 
Avatar k_maUa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 226
GG do k_maUa
Dot.: cytaty z ksiazek

"Najpierw swoją niewiernością zabił moją miłość, a potem, wiernością, powrotem do domu, odebrał zazdrość, i życie straciło w ogóle smak i emocje...Niech się pani umówi z moi mężem jeszcze, choć raz, może znów poczuję cokolwiek..."
K.Janda
k_maUa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 00:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.