Film "Jesteś Bogiem" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-24, 08:02   #1
lillyblack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 62

Film "Jesteś Bogiem"


Drogie Wizażanki!
Czy któraś z Was oglądała już film "Jesteś Bogiem"?
Jak Wasze wrażenia?
Zastanawiam się, czy wybrać się na ten film do kina czy poczekać aż ukarze się na dvd i obejrzeć go w domu? Słyszałam opinie, że ze względu na muzykę należy wybrać się do kina. A jakie jest Wasze zdanie?
Pozdrawiam!!
__________________
Uwielbiam:
Lotaro.pl - sklep podróżnika
Miss Dior
Friends!

Edytowane przez lillyblack
Czas edycji: 2012-10-09 o 08:15
lillyblack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 08:15   #2
cabron
Rozeznanie
 
Avatar cabron
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 944
GG do cabron
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

ja byłam, nie słucham rapu ogólnie ale kilka piosenek szczególnie kalibra mnie zafascynowało, tak samo jak głos Magika więc wybraliśmy się w sobotę do kina. film magnetyczny, główni aktorzy świetni ale wg mnie za mało było pokazane co się działo z magikiem przed Paktofoniką, jakbym nie wiedziała że był chory to ciężko to było z filmu wywnioskować, raczej był pomyślala że ma paranoje albo lęki a nie schozofrenię. fajne było to, że reżyser nie pokazał dlaczego dokładnie Magik skoczył i zostawił to do oceny widzowi.
Reasumując-polecam jak najbardziej, jeśli jesteś fanką muzyki to będzie dodatkowy atut
__________________
CIUCHY: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=658833
nieaktualna ale jeszcze kończe tam rozmowy:https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post35451762
cabron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 08:31   #3
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Swoje wrażenia spisałam tutaj: http://kreatywa.blogspot.com/2012/09...giem-2012.html

Planuję wybrać się do kina po raz drugi. Właśnie po latach przypominam sobie scenariusz, wydany parę lat temu - sporo różnic, ale w większości na korzyść dla filmu. Zdecydowanie warto obejrzeć go w kinie, chociaż jak pojawi się na DVD, na pewno prędko kupię.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 09:20   #4
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Wybieram się w czwartek i nie ze względu na medialną maszynę związaną z promocją tego filmu, a z moją młodością, którą ten film na pewno dobitnie mi przypomni. Wrażeniami chętnie się podzielę
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 10:38   #5
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Ja byłam właśnie z Tz i znajomymi na tym filmie wczoraj. Ogólnie jeśli chodzi o muzykę to w ogóle nie mój klimat i z początku nie chciałam się wybierać na ten film, ale tz mnie namówił. ogólne wrażenia: super! naprawdę
wszystko bardzo mi się podobało, tylko w niektórych momentach tz mi musiał tłumaczyć kto jest kto i dlaczego tak się dzieje bo po prostu nie znałam tej historii Magika itp. Ale ogólnie bardzo polecam i oceniam film 9/10
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 13:52   #6
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

byłam.. jestem zachwycona filmem; choć wcześniej czytałam już scenariusz tego filmu- rzeczywiście parę różnic,

jesli chodzi o wrażenia...

moim zdaniem- film nie jest dla wszystkich... osoby które nie miały styczności z tą muzyką, z tymi zespołami, raperami- mogą w trakcie filmu mieć wrażenie jakiegoś niedopowiedzenia...

koło mnie siedziałą dziewczyna z chłopakiem (młodzi ludzie ok. 16- 17 lat) i ona co jakis czas pytała się- ale o co chodzi??? i on jej musiał tłumaczyć...

było parę różnić jeśli chodzi o prawdziwe życie chłopaków, a to w filmie (m.inn ich pierwsze spotkanie), jak ise dowiedzieli że Magik popełnił samobójstwo.. itd..

ale jak mówili autorzy scenariusza- to film fabularny na podstawie zespołu Paktofonika, a nie film Biograficzny nt. życia Piotrka..

praktycznie każda scena ściskała za serce.. przecież to na tych bitach człowiek sie wychował, znał ich, chodził na te same bitwy...

już nie chodzi o podobieństwa.. rzeczywiście Marcin w roli Magika odnalazł sie znakomicie.. wszedł praktycznie w jego skórę.. styl mówienia, śpiewania (plus i minus na klatce schodowej- bomba), ale najbardziej mnie powaliła scena w autobusie, gdy Magik siedział słuchając muzyki, podjadajac chipsy i tak sie bujał w rytm tych bitów... jakbym wróciła do lat 90... skopiował go w najmniejszym detalu...

troche mi głupio sie zrobiło że Rahima przedstawili jako taka troszeczke ciapę... on taki był.. a,le że aż do tego stopnia???

ciarki po plecach przechodziła co chwila.. spokój, by nagle ze zdwojoną siłą wstrząsnąć i moja pamięćią i umysłem...

a ta przerażająca aż cisza na napisach końcowych! coś niebywałego!

film polecam...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 18:20   #7
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Ja byłam wczoraj i w sumie jeszcze nie wyrobiłam sobie do końca opinii, jak dla mnie film trochę nie równy, początek moim zdaniem słaby ale potem jest dużo lepiej. Co mnie urzekło to przepiękne zdjęcia, naprawdę zrobiły na mnie wrażenie
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 18:33   #8
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Nie oglądałam i do kina niestety nie pójdę. Ale z chęcią obejrzę ten film w przyszłości, jestem ciekawa, szczególnie, że muzyka Paktofoniki nie jest mi obca.
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 15:34   #9
wiolcis69
Raczkowanie
 
Avatar wiolcis69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 199
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

bardzo polecam film, i popieram opinię Mustique
jak ktoś się na tym wychował to cały film ma ciary i mimo, że zna tą historie i tak potrafi uronić łzy... coś niesamowitego zobaczyć to na ekranie, do tego cała muzyka i w ogóle wszystko wszystko na tak... do tej pory jakoś ciężko mi się otrząsnąć, i tak jak jakiś czas nie słuchałam płyty pfk, teraz ponownie nie mogę przestać.
wiolcis69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 13:27   #10
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Idę jutro do kina i już od tygodnia nie mogę się doczekać tylko o tym myślę
Ja też wychowałam się na Pfk, to wielki kawał mojej młodości. Mam niesamowicie mnóstwo wspomnień słuchając "Jestem Bogiem" czy "Chwile ulote". Także też spodziewam się niesamowitej ekscytacji i ciar na plecach
Historię znam bardzo dobrze, w szczegółach, bo 10 lat temu nie tylko słuchałam ich piosenek, ale też zainteresowałam się ich życiem. Ale wiem, że to będzie film fabularny i prawdziwość zdarzeń nie będzie miała dla mnie znaczenia przy ocenie filmu.

Nie mogę się doczekać jutra o 20 Idę z TŻ-tem, jest troszkę starszy (akurat w wieku chłopaków z Pfk), nigdy nie interesował się polskim hip hopem, nie zna historii kompletnie (nawet myślał, że "Jestem Bogiem" to piosenka, która powstała w tym roku :P), ale powiedział, że chętnie zobaczy

A w ogóle przeglądałam ostatnio moje pamiętniki sprzed 10 lat - co kilka kartek pozapisywane teksty Pfk Wspomnień szał :P
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"

Edytowane przez monikkad
Czas edycji: 2012-09-27 o 13:29
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 13:41   #11
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez wiolcis69 Pokaż wiadomość
bardzo polecam film, i popieram opinię Mustique
jak ktoś się na tym wychował to cały film ma ciary i mimo, że zna tą historie i tak potrafi uronić łzy... coś niesamowitego zobaczyć to na ekranie, do tego cała muzyka i w ogóle wszystko wszystko na tak... do tej pory jakoś ciężko mi się otrząsnąć, i tak jak jakiś czas nie słuchałam płyty pfk, teraz ponownie nie mogę przestać.
podobnie ja.. nsa jakis czas, troche dłuższy zarzuciłam słuchanie tych skłądów z Katowic (k44 i pfk)... czasem jak sie przypadkowo natknęłam to aż łezka sie uroniła.. ale teraz z okazji boomu na ten film, wspomnienia wróciły... poszukałam i nawet pierwsze wydania kaset mam tych składów!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 14:09   #12
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Ja za godzinę idę, więc opiszę swoje wrażenia po powrocie
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 15:42   #13
wiolcis69
Raczkowanie
 
Avatar wiolcis69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 199
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
podobnie ja.. nsa jakis czas, troche dłuższy zarzuciłam słuchanie tych skłądów z Katowic (k44 i pfk)... czasem jak sie przypadkowo natknęłam to aż łezka sie uroniła.. ale teraz z okazji boomu na ten film, wspomnienia wróciły... poszukałam i nawet pierwsze wydania kaset mam tych składów!
woooow szacun no ja niestety nie mam, wtedy jedynie jakieś gdzieś przegrane, nagrane itd. ale były i dudniły
pamiętam jak w 3 klasie podstawówki słuchałam k44 i pisałam jakieś wypracowanie na polski o kosmitach i w tle "Lem jest fantastą. Piszę, że przybysze są zieloni" )))
wiolcis69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 16:44   #14
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez wiolcis69 Pokaż wiadomość
woooow szacun no ja niestety nie mam, wtedy jedynie jakieś gdzieś przegrane, nagrane itd. ale były i dudniły
pamiętam jak w 3 klasie podstawówki słuchałam k44 i pisałam jakieś wypracowanie na polski o kosmitach i w tle "Lem jest fantastą. Piszę, że przybysze są zieloni" )))
a podziękować! ja sie wychowałam na kasetach!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 17:47   #15
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Kurczę aż szkoda że nie mogę tego obejrzeć w kinie... ale nie ściągnę sobie tylko poczekam na porządne dvd, dla mnie PFK to klasyk, młodość, niezwykłe momenty. Jak czytam Wasze recenzje to aż mnie nosi :P
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 17:51   #16
Promyk03
Zakorzenienie
 
Avatar Promyk03
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 25 590
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

hej dziewczyny dołącze do Was na film idę jutro i po opisach już się doczekać nie mogę
__________________
13.09.2008
1.05.2014
06.01.2016


Cieszę się życiem

książki :
2016- 31
2015- - 56


-14 kg
Promyk03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 20:44   #17
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Niedawno wróciłam z kina. Czuję się, jakbym cofnęła się w czasie. Miałam ciarki przez pół filmu. Polecam, szczególnie osobom, które znają twórczość PFK i K44
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:43   #18
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Właśnie wróciłam z kina z filmu "Jesteś Bogiem". http://www.filmweb.pl/film/Jeste%C5%...em-2012-544545

Film bardzo mi się podobał, bardzo prawdziwy przy jednoczesnej prostocie. Zdecydowanie jeden z najlepszych polskich filmów. Jednak jeśli już mam się do czegoś przyczepić, to z filmu nie można wywnioskować dlaczego Magik popełnił samobójstwo, nie dowiemy się też dlaczego chłopcy nie poszli odebrać swojego Fryderyka. I brakowało mi dat, takiej orientacji czasowej.
Teraz sobie czytam trochę na temat Magika i Paktofoniki i sporo bardzo istotnych wątków zostało pominiętych. Na końcu filmu brakowało mi też takiej wzmianki jak sytuacja wygląda w dniu dzisiejszym - co robią Rahim i Fokus, co żona i syn Magika. A gra aktorów genialna. W ogóle ciężko nazwać to grą, bo wypadli bardzo naturalnie. Polecam film z czystym sumieniem.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 16:40   #19
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam z kina z filmu "Jesteś Bogiem". http://www.filmweb.pl/film/Jeste%C5%...em-2012-544545

Film bardzo mi się podobał, bardzo prawdziwy przy jednoczesnej prostocie. Zdecydowanie jeden z najlepszych polskich filmów. Jednak jeśli już mam się do czegoś przyczepić, to z filmu nie można wywnioskować dlaczego Magik popełnił samobójstwo, nie dowiemy się też dlaczego chłopcy nie poszli odebrać swojego Fryderyka. I brakowało mi dat, takiej orientacji czasowej.
Teraz sobie czytam trochę na temat Magika i Paktofoniki i sporo bardzo istotnych wątków zostało pominiętych. Na końcu filmu brakowało mi też takiej wzmianki jak sytuacja wygląda w dniu dzisiejszym - co robią Rahim i Fokus, co żona i syn Magika. A gra aktorów genialna. W ogóle ciężko nazwać to grą, bo wypadli bardzo naturalnie. Polecam film z czystym sumieniem.
Ale to przecież nigdy na głos, publicznie nie zostało powiedziane, więc oczekiwałaś, że film ci to wyjaśni??? Było więcej nieścisłości, antena Nki na balkonie, czy sok z Lidla, kiedy Lidlów w Polsce nie było, ale to szczegóły nie za bardzo istotne dla głównego przekazu filmu.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 16:42   #20
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

ja też widziałam film niedawno i naprawde jest całkiem niezły. Gra aktorska super, nie spodziewałam sie takiego wczucia, szczególnie w role Maga. Rahim mam wrażenie że został pokazany trochę ciapowato, nie znam go osobiście ale np. z Wojewódzkiego wnioskuje że jednak taki nie jest.
Film odbieram wielopłaszczyznowo, nie wiem moze z sentymentu do pfk ale dialogi powodowały u mnie szereg refleksji a rzadko mi sie to zdarza w kinie musze przyznać.
Mi również brakowało orientacji w czasie. Raz było 5 lat wcześniej potem nagle urodziny dziecka a za chwile dziecko ma juz 3 lata. Rozumiem ze film nie mógł trwać 5 h ale chociażby podpisy lat mogłyby być.
No i polecam zapoznać się z historią pfk jak ktoś jej nie zna bo jednak troche faktów zostało przeinaczonych np.(na biało) Rahim nie poznał Maga podczas ostatniego koncertu kalibra tylko długo wczesniej (za czasów kalibra), no i az takie problemy z kasą i wydawcą kogoś kto sprzedał ponad 100 tys płyt (Kaliber 44) to troche przesada.
Niemniej jednak polecam bardzo film, scena gdzie Kowalczyk rapuje 'plus i minus' genialna.

Na minus troche mało muzyki.
__________________


Edytowane przez aako
Czas edycji: 2012-09-28 o 17:52 Powód: literówka
aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 16:46   #21
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Ale to przecież nigdy na głos, publicznie nie zostało powiedziane, więc oczekiwałaś, że film ci to wyjaśni??? Było więcej nieścisłości, antena Nki na balkonie, czy sok z Lidla, kiedy Lidlów w Polsce nie było, ale to szczegóły nie za bardzo istotne dla głównego przekazu filmu.
Czytając teraz niektóre wypowiedzi (sprzed kilku lat) Rahima i Fokusa okazało się, że Magik dostawał wezwania do WKU. Nie chciał iść do wojska,więc wymyślił sobie,że będzie udawał "świra". Wychodziło mu to na tyle dobrze,że przez 2 lata odraczano mu pobór. Potem przyznał się, że z tego udawania faktycznie miał schizy, nie potrafił "wyjść z roli". A o tym w filmie ani słowa.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 16:48   #22
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Czytając teraz niektóre wypowiedzi (sprzed kilku lat) Rahima i Fokusa okazało się, że Magik dostawał wezwania do WKU. Nie chciał iść do wojska,więc wymyślił sobie,że będzie udawał "świra". Wychodziło mu to na tyle dobrze,że przez 2 lata odraczano mu pobór. Potem przyznał się, że z tego udawania faktycznie miał schizy, nie potrafił "wyjść z roli". A o tym w filmie ani słowa.
Bo może to nie był powód...Jak widać, Mag był złożonym człowiekiem, widać, ze miał problemy i nie mógł sobie z nimi poradzić. Niektórym to wystarczy...A wszystkie wywiady na ten temat znam na pamięć...
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 19:33   #23
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Film podobał mi sie jak wyjdzie ba dvd to go kupie. Chociaż ciężko go oceniać jak się słucha hh od 16 lat. Miałem ciarki na niektórych scenach a jak rymował plus i minus aż wbiło mnie w fotel.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:12   #24
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez KOOL SHEN Pokaż wiadomość
Film podobał mi sie jak wyjdzie ba dvd to go kupie. Chociaż ciężko go oceniać jak się słucha hh od 16 lat. Miałem ciarki na niektórych scenach a jak rymował plus i minus aż wbiło mnie w fotel.
Dokładnie.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:19   #25
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Widziałem siebie jak słuchałem wtedy HH. Magik wyprzedzał epoke w rymowaniu i teksty są do dzisiaj aktualne.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:41   #26
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez KOOL SHEN Pokaż wiadomość
Widziałem siebie jak słuchałem wtedy HH. Magik wyprzedzał epoke w rymowaniu i teksty są do dzisiaj aktualne.
Teksty są aktualne, a w filmie, zdjęcia były super i muzyka idealnie wybrana i dopasowana.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 08:27   #27
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

nie cytuję (za długie wypowiedzi...

Rahim przedstawiony ciapowato.. prawda.. ale sam Rahim powiedział że taki był zamysł reżysera, żeby ich trzech przedstawić skrajnie, żeby była ta sinusoida między ich zachowaniami.. dlatego jeden twardziej, drugi ciapa podwórkowa, a trzeci taka równowaga (choć pozorna) między nimi!

jesli chodzi o nieścisłość faktów, czy także samobójstwo.. nie zawsze wszystko muszą napisać, powiedzieć... na początku (jeszcze parę lat temu) gdy był zamyśł tego filmu, mówiono że film przeznaczony dla fanów- a jednak im nie trzeba tłumaczyć co i jak.. potem naszedł boom i każdy chciał to oglądnąć... i tak jak pisałam pare wiadomości wcześniej- nie wszyscy sie "nadają" do jego ogladania... bo trzeba niektóre sceny tłumaczyć...

a ja sie cieszę że było parę domysłów i niedopowiedzeń w filmie..

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Teksty są aktualne, a w filmie, zdjęcia były super i muzyka idealnie wybrana i dopasowana.
mi jednak parę utworów brakowało
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 13:09   #28
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Byłam, widziałam... Wyszłam z kina na miękkich nogach. Niesamowity film, świetnie opowiedziana historia, doskonale osadzona w muzyce. Fenomenalna gra aktorska. Wychowałam się na PFK, ale nie spodziewałam się, że film aż tak mnie wzruszy.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 14:26   #29
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

wybieram się w najbliższym czasie i mam nadzieję, że się nie zawiodę

to będzie dla mnie miłą retrospekcją, pkf i k44 słuchałam w czasach gimnazjum, czyli 2002 rok. Do tej pory znam na pamięć Chwile ulotne, Powierzchnie tnące, Konfrontacje (k44)

teraz poszłam w stronę rocka i łagodnego metalu, ale dobrym hh nie pogardzę ;-)
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-09-29 o 14:27
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 14:42   #30
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Film "Jesteś Bogiem"

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość



mi jednak parę utworów brakowało
Mi też, ale żeby mnie usatysfakcjonować, to film musiałby trwać ze 4 godziny
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.